Sayfa 496/996 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım TPZ'yi boş verin. bütün döviz fonlarında satış valörü 3 günken bu fonda 5 gün. geçen yıldan beri uzaktan takip ederim. sukuk döviz fonu olarak kis en iyisi gibi. 5 gün valör çekilir dert değil.
    Biliyorum üstadım TPZ'yi 5 gün dediğiniz gibi çekilir değil, EIB'te %4 oranında KIS mevcut dolaylı olarak KIS'e yatırım yapmış oluyorum hemde T+1 valörle
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

2.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Serbest fonlar daha iyi yönetiliyor sanki. Istanbul portföyün serbest fonları fena durmuyor. Tecrübesi olan varmı

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Serbest fonlara TEFAS üzerindeki verilerle yorum yapmak yanıltabilir üstadım. En güzeli portföy yönetim şirketinden bilgi almak
    Diğerlerinde ulaşılabilir değil sanırım ama Osmanlı Portföy Serbest fonlarının aylık raporlarına aşağıdaki adresten ulaşılabiliyor belki bunlar bir fikir verebilir.

http://www.osmanliportfoy.com.tr/say...serbest-fonlar

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Serbest fonlara TEFAS üzerindeki verilerle yorum yapmak yanıltabilir üstadım. En güzeli portföy yönetim şirketinden bilgi almak
    Diğerlerinde ulaşılabilir değil sanırım ama Osmanlı Portföy Serbest fonlarının aylık raporlarına aşağıdaki adresten ulaşılabiliyor belki bunlar bir fikir verebilir.

http://www.osmanliportfoy.com.tr/say...serbest-fonlar
    ben şu an OSH osmanlı minerva fonundayım hafta başından beri.
    15 günde bir değerleme fiyatı belirleniyor ve haftalıkta fiyatla ilgili raporlar gönderilecek dendi bana.
    pazartesi gelirse burada paylaşırım durum nedir diye.

riski seven insan için kesinlikle normal fonlara göre daha iyi, ama aşırı heyecanlı / sabırsız biri için hiç önermem getiride götürüde yüksek olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    bu acc'nin güncel hisselerini bilen var mı
    bu fon resmen leş
    ACC genelde türevde endeks short taşıyan bir fon ve bu pozisyonu hisse portföyünün getirisini veya götürüsünü tamamen değiştirebiliyor. Endeksin yükseliş trendlerinde bile çok bozmadı bu stratejisini Aşağıdaki hisseler bulunuyor

ADANA
    AKBNK
    ARCLK
    BAGFS
    BRISA
    EKGYO
    EREGL
    KCHOL
    KRDMD
    SAHOL
    TAVHL
    TCELL
    TKFEN
    TLMAN
    TTKOM
    TUPRS
    ULKER

5.  Alıntı Originally Posted by anor Yazıyı Oku
    Perşembe günü altın veya döviz fonları dışında nerdeyse tüm fonlar düştü. Düşüşün nedeni yine suriye gerginliği geçmişte de oldu bence ppf den çok daha fazla getiriyor fon sepeti fonları ve değişkenler ortalamada. Ppf son baktığımda aylık %0.80 lerdeydi. Enflasyon bile aylık %1 civarında olduğunu düşünürseniz bence kötü bir risk değil. Değişken fonlar bile perşembe düşüşüne rağmen bugün %0.60 lardalar hala.
    Öyle olmuş hepsi düşmüş de sepet ve katılımlardan böyle düşüş beklemiyordum 1 ayda verdiklerini birkaç günde aldılar, değişken ve hisselerde zaten ana paradan zarardayım. Bekleyeceğiz artık ama riskli fonların oranını yavaş yavaş azaltacağım, gerekirse az getirsinler düşüşlerde de fazla üzmesinler.

6.  Alıntı Originally Posted by anor Yazıyı Oku
    Perşembe günü altın veya döviz fonları dışında nerdeyse tüm fonlar düştü. Düşüşün nedeni yine suriye gerginliği geçmişte de oldu bence ppf den çok daha fazla getiriyor fon sepeti fonları ve değişkenler ortalamada. Ppf son baktığımda aylık %0.80 lerdeydi. Enflasyon bile aylık %1 civarında olduğunu düşünürseniz bence kötü bir risk değil. Değişken fonlar bile perşembe düşüşüne rağmen bugün %0.60 lardalar hala.
    Perşembe günkü krizde döviz fonları hisse fonları kadar düştü.
    Örnek
    DBH -1,5
    AKE -0,8

Doların artmasına rağmen bunlar CDS yüzünden büyük eksi yazdılar.
    Kısaca krizde döviz fonları kurtarmaz.
    O yüzden kriz anlarında döviz fonunda değil dövizin kendisinde olmanız lazım.

Altının artışıda onsa bağlı olduğundan bizdeki krizle ilgisi yoktu, virüsün yayılımının arttığı lafları yüzünden arttı.

7.  Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    ben şu an OSH osmanlı minerva fonundayım hafta başından beri.
    15 günde bir değerleme fiyatı belirleniyor ve haftalıkta fiyatla ilgili raporlar gönderilecek dendi bana.
    pazartesi gelirse burada paylaşırım durum nedir diye.

riski seven insan için kesinlikle normal fonlara göre daha iyi, ama aşırı heyecanlı / sabırsız biri için hiç önermem getiride götürüde yüksek olabilir.
    Bol kazançlar, iyi tarafından bakın hergün fiyat takip etmiyorsunuz

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Perşembe günkü krizde döviz fonları hisse fonları kadar düştü.
    Örnek
    DBH -1,5
    AKE -0,8

Doların artmasına rağmen bunlar CDS yüzünden büyük eksi yazdılar.
    Kısaca krizde döviz fonları kurtarmaz.
    O yüzden kriz anlarında döviz fonunda değil dövizin kendisinde olmanız lazım.

Altının artışıda onsa bağlı olduğundan bizdeki krizle ilgisi yoktu, virüsün yayılımının arttığı lafları yüzünden arttı.
    Aşağıdaki fonlar etkilenmemiş üstadım

Sayfa 496/996 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •