Sayfa 3/48 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 380 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Viop - Trader'ın notları

1. Twitter var ama orda yorum yapmıyorum

Alıntı Originally Posted by psikoanaliz Yazıyı Oku
    Hocam akşam YouTube videoyu izliyorum gündüz işten dolayı girme imkanı yok...enaz gündüz burada şort ve long yönlü pozisyonları buraya yazmanızı isteyecem...kısa teknik analiz yazsanız......Yorumlarınız gerçekten çok isabetli..
    Şimdiden teşekkürler..

3.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Hocam akşam YouTube videoyu izliyorum gündüz işten dolayı girme imkanı yok...enaz gündüz burada şort ve long yönlü pozisyonları buraya yazmanızı isteyecem...kısa teknik analiz yazsanız......Yorumlarınız gerçekten çok isabetli..
    Şimdiden teşekkürler..
    Denerim yazmayı. Ama kısa yazmak video çekmekten daha zor. Videoda her detayı konusabiliyorsun riskleri ve rotayı belirtebiliyirsun. Yazıda ise soru cevap şeklinde oluyor. Ya da havada kalıyor. İsabetli yorumlara gelince buna ben de şaşırıyorum inanki. Bildiğimden değil sonuçta olmamış bir olayı tahmin ediyoruz. Geçen hafta 144 lerdeyken 148,500 a gider 150 ye kadar fake yaparlar demiştim. Beklentim buydu. Yalnız bir kusur var bu analizlerde aslında iki kusur var. Birincisi yaptığım analizleri bir kacgün sonra unutuyorum. Piyasa kandırabiliyor çünkü. İkincisi de hedefler tutuyor ama zamanı genelde hızlı oluyor ben tirenden erken inmiş oluyorum. O yüzden ben de senden rica edeyim. Geçmişte yöne ilişkin yaptığım analizleri hatırlatalırsın ikinci de ana hedefe kadar ters yönde işlem yapmamak için bu hedefleri tek yönlü olarak kovalayalım.) Böylece kayıp olmayacaktır.

4. Diğer bir hususta elimde deneyimlerime göre hazırlanmış yön ve fiyat grafikleri var gün içi trend değişimi oransal olarak yani rakamsal olarak belli bunlar için yüzde verecek kadar elinde done var tek yapılması gereken yüzde oranı yüksek olanu uygulamak yeterli. Örneğin 145 geçerse 146"500 yüzde 90 ihtimaldi yapılacak tek şey 145500 den bile olsa long yapıp 146500 garanti puanı almaktı. Veya bugünkü 149 altı kısa açıp 147500 e kadar olacak sarkma puanını almaktı. İki gün hiç almasak 3000 puan yapıyor.

5. Yarınki açılış fiyatını bilmiyorum ancak benim programa göre yarın 147000 altına sarkmazsa eğer yukarı yönelmelerde 149 a kadar potansiyel taşıyor. Bu yüzde 70 ihtimalle. Yani 149 tepe 147 dip yüzde 70 ihtimalle durum bu. 147 altına sarkarsa dip 146 olur bilgine. 147 eşik değer yarın için 148 üstünde güçlü duruş devam eder. Bu istatistiklere göre karar vermek gerekiyor. Bunun anlamı aralarda carpılmamak lazım gideceği yerler yüzde 70 ihtimalle belli. Hadi bol kazançlar

Alıntı Originally Posted by psikoanaliz Yazıyı Oku
    Keşke gün içi yorumu izleseydin. Orada 150 nin çok güçlü direnç olduğu 149 altına yönelirse yüzde 90 ihtimalle 147300 e kadar sarkacagını söyledim 147400 den döndü. Benim bazı formüllerim var bunu uyguluyorum nokta atışı gideceği yer tutuyor. Trenler dönüşlerinde bire bir çalışıyor
    150 güçlü direnc demek dogru olmaz aslında.Yukarıda satış emirleri resmen boş kaldıgı için almaktan vazgeçtiler.Kendi emirlerinimi alıcaklar Yukarıda gözlerine kestirdikleri güzel emirler olsaydı bugun hiç aşagıya basmadan dünkünden fazlasını alacaklardı.Tabiki kaynaklarını dogru kullanmak adına longlara dönüp stop olmayanları düzelttiler :D

7. Direnci belirleyen sadece günlük işlemler emirler değil sol umuzdan yatay direnç cizersen 150 yi daha önce geçmek için 3 gün uğraştığını görürsün. Olay sadece viop değil spot piyasada tahtaların dirençlerine takıldı. Hacim yok zaten al gülüm ver gülüm.
     Alıntı Originally Posted by akira Yazıyı Oku
    150 güçlü direnc demek dogru olmaz aslında.Yukarıda satış emirleri resmen boş kaldıgı için almaktan vazgeçtiler.Kendi emirlerinimi alıcaklar Yukarıda gözlerine kestirdikleri güzel emirler olsaydı bugun hiç aşagıya basmadan dünkünden fazlasını alacaklardı.Tabiki kaynaklarını dogru kullanmak adına longlara dönüp stop olmayanları düzelttiler :D

Sayfa 3/48 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •