Sayfa 100/269 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 793 - 800 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Açıklanmış önemli nitelikteki işlemler
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Kanunun 24 üncü maddesinde değişiklik yapan 20.02.2020
    tarihli ve 7222 sayılı Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair
    Kanunun Resmi Gazetede yayımlandığı 25.02.2020 tarihinden önce kamuya açıklanan önemli
    nitelikteki işlemlerde, ayrılma hakkına sahip pay sahipleri ve pay tutarları 25.02.2020 dikkate
    alınarak belirlenir. Bu tarih itibarıyla belirleme yapılırken takasın tamamlanmasına
    bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınır.

(2) Bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce kamuya açıklanan önemli nitelikteki
    işlemler, birinci fıkra hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yürürlükten kaldırılan II-23.1 sayılı
    Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği hükümlerine göre
    sonuçlandırılır.

Benim canimi sikan da tebligin bu maddesinin 2. Fikrasi oldu.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Neden peki?

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Ben ilk giren ilk cikar sanirdim yanlis biliyormusum neyse bunu gectik.

Abi 31 ocak artik unutacaz. 25 subat itibariyle elinde hissesi olanlar ayrilma hakkindan yararlanacak. 25 subattan sonra elindeki tum hisseleri alip satmadiysan sikinti yok. 25 subattan sonra trade yapanlar olduysa yaptigi kisim kadar yararlanamayacaklar.

Tebligin yukarda gonderdigim maddesinin 2. Fikrasi canimi sikti benimde. Eski teblige tabisiniz diyor degerlemede. Oyle olursa sikinti buyuk yine. Eski teblig son 30 gun ile uzman raporunu karsilastir demiyor. Sirkete kaliyor sanirim bu insiyatif. Ama her halukarda 25 subattan onceki 30 gunu dikkate alacaklarindan su anlik fiyatinin bile yuzde 50 fazlasi garanti demek. Daha okudukca netlesir. Dikkatimi ceken maddeler oldu da aklima geldikce deginirim

25 şubat sonrası misal hepsini sattın ve tekrar aldın diyelim ozaman hak kaybı olursa nasıl olucak,mecbur sattın borsanın hali malum,
    Satmayacaktın sattıysan hakkın gittimi denicek,zaten 25 sonrası alanın hakkı yok idi,satıp alanındamı hakkı olmayacak ozaman?

3.  Alıntı Originally Posted by vhisak Yazıyı Oku
    Benim anladığım 25.02 öncesi kamuya açıklandığı için eski tebliğ hükümleri geçerli. Bu taslak geçerli değil.

Birleşme kararı kamuya açıklandığı tarihte elinde ne kadar hisse varsa onun üstünden hesaplama yapılır. Ilave alımlar ayrılma hakkından yararlanamaz.
    Birleşme kararı öncesi elinde nekadar hisse var ise onun üstğnden hesaplanması lazım diyoruzds,bu seferde sattıysan hakkın gidiyor durumu oluşuyormuş,
    Kazandığın bir hak var ama ,birleşme ne olucak belli değil bekliyorsun ama sat al ,al sat yapıyorsun deyelim yaparsanda hakkın gidiyor durumu oluşursa sıkıntı,

Yşne dediğim gibi bu ayrılma hakkı için,gelicek değerleme ve değişim oranları çok önemli,değerlemeler yüksek gelirse zaten sıkıntı yok

Abi bak yine bu maddenin 1. Fikrasi alim satim yapanlara atif yapmis aslinda. Satis yapip takasa gitmisse satilmis sayiyor. Yani 25 subattan sonra al sat yapanlar ayrilma hakkindan yararlanamayacak. Eger hepsini al sat yapmamissa.

Burda asil sikinti yine eski tebligin ayrilma fiyatini belirleme usulune tabi olunmasi. Eski teblig geriye donuk 30 gun diyor ayrilma bedeli icin. Buda 3.70 ila 4.00 arasinda bir fiyata tekabul ediyor kaba taslak.

Yarinki hareketlerden anlasilir piyasanin olayi nasil algiladigi...
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Açıklanmış önemli nitelikteki işlemler
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Kanunun 24 üncü maddesinde değişiklik yapan 20.02.2020
    tarihli ve 7222 sayılı Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair
    Kanunun Resmi Gazetede yayımlandığı 25.02.2020 tarihinden önce kamuya açıklanan önemli
    nitelikteki işlemlerde, ayrılma hakkına sahip pay sahipleri ve pay tutarları 25.02.2020 dikkate
    alınarak belirlenir. Bu tarih itibarıyla belirleme yapılırken takasın tamamlanmasına
    bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınır.

(2) Bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce kamuya açıklanan önemli nitelikteki
    işlemler, birinci fıkra hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yürürlükten kaldırılan II-23.1 sayılı
    Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği hükümlerine göre
    sonuçlandırılır.

Benim canimi sikan da tebligin bu maddesinin 2. Fikrasi oldu.

vhisak Guest
    Kamuya açıklandığı tarihte elinde ne kadar hisse varsa ayrılma hakkının hesabı onun üstünden yapılır. Ayrılma hakkından düşük fiyatla elden çıkarman durumunda kalmışsan denkleştirme yapılarak aradaki fark sana şirket tarafından ödenir. Kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığın al-sat işlemleri ayrılma hakkının hesabında dikkate alınmaz.

Ben böyle anlıyorum

Kardes 25 subatta yeni kanun cikti. Kanundan onceki aciklananlari kanun tarihi itibariyle ayrilma hakkina sahip demis. Bu net. Yani sise guruplarinda 25 subat itibariyle sahip olanlar yararlanacak.
     Alıntı Originally Posted by vhisak Yazıyı Oku
    Kamuya açıklandığı tarihte elinde ne kadar hisse varsa ayrılma hakkının hesabı onun üstünden yapılır. Ayrılma hakkından düşük fiyatla elden çıkarman durumunda kalmışsan denkleştirme yapılarak aradaki fark sana şirket tarafından ödenir. Kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığın al-sat işlemleri ayrılma hakkının hesabında dikkate alınmaz.

Ben böyle anlıyorum

7. Ben . "önemli nitelikte işlemin kamuya açıklandığı tarih" kavramının içeriğinin önemli olduğunu düşünüyorum..
    Ayrılma hakkını niye kullanacağız..?
    "Biz birleşmeye karar verdik" lafı söylendi diye mi?..

"Biz birleşmeye karar verdik"
    Eeeee????
    BU cümledeki hangi bilgiye göre ortaklığımın zarar göreceğini veya fayda göreceğini bileceğim..ve ortaklıktan ayrılma hakkımı kullanacağım ya da kullanmayacağım??
    Yani genel kurulda şerh koyacağım veya koymayacağım..

Simulasyon:
    31 Ocakta içeriksiz açıklama yapıldı...
    25'inde de kanun yürürlüğe girdi..
    Mart ayında da Şirket birleşeme oranı hesaplanırken bizim TRAKYA CAMı. hisse başı 1 liradan değerlediler..
    Şu durumda Kanunun yürürlüğe girdiği tarih bile baz alınsa bu adaletsiz durum karşısında ortaklıktan ayrılma hakkını kullanamayacağım öyle mi?..

Bana göre içeriğin adil uygulama ve yorum biçimi..
    "Değerleme raporları çıkar, SPK'nın adil değerleme kriterlerine göre değişim oranı belirlenir..Bu ve benzeri parametreler belirlendikten sonra..
    Birleşme gündemi ile toplanacak ilk olağan ve/veya olağanüstü kurul duyurusunun KAP'ta kamuya açıklandığı tarih
    İşlemin kamuya açıklandığı tarih olarak kabul edilir...." şeklinde olmalı..
    Diğer konular aşağı yukarı düşündüğüm biçimde geldi..

8.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Abi bak yine bu maddenin 1. Fikrasi alim satim yapanlara atif yapmis aslinda. Satis yapip takasa gitmisse satilmis sayiyor. Yani 25 subattan sonra al sat yapanlar ayrilma hakkindan yararlanamayacak. Eger hepsini al sat yapmamissa.

Burda asil sikinti yine eski tebligin ayrilma fiyatini belirleme usulune tabi olunmasi. Eski teblig geriye donuk 30 gun diyor ayrilma bedeli icin. Buda 3.70 ila 4.00 arasinda bir fiyata tekabul ediyor kaba taslak.

Yarinki hareketlerden anlasilir piyasanin olayi nasil algiladigi...

E ozaman aneltdeki emsal karar ne olucak çöpmü olucak,
    Yada aneltdeki emsal karar sadece 25-02 tarihi ise e bşzde ozmaan 25-02 tarihinş emsal alamyacak isek,anelt nasıl aldı o kararı,onda neden 25-02 uygulandı

Sayfa 100/269 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •