Sayfa 101/269 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 801 - 808 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

vhisak Guest
    25.02 tarihinde hemfikiriz. Soru şu:

(A) yatırımcısının elinde 25.02 tarihinde 10 bin lot vardı. Bu vatandaş malum piyasa koşullarının etkisiyle elindeki hisselerin 7 bin lotunu diyelim 2.60 TL fiyatla sattı. Ayrılma hakkı da yine örneğin 3.60 TL olarak ilan edildi. Genel Kurula katıldığında bu yatırımcının elinde satmadığı 3 bin lot duruyor olsun. Bu adama ayrılma hakkı olarak ne ödenecek?

2.  Alıntı Originally Posted by vhisak Yazıyı Oku
    Kamuya açıklandığı tarihte elinde ne kadar hisse varsa ayrılma hakkının hesabı onun üstünden yapılır. Ayrılma hakkından düşük fiyatla elden çıkarman durumunda kalmışsan denkleştirme yapılarak aradaki fark sana şirket tarafından ödenir. Kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığın al-sat işlemleri ayrılma hakkının hesabında dikkate alınmaz.

Ben böyle anlıyorum
    Diyelimki al sat yaptın hepsini sattın hepsini aldın,sıkıntı burda işte,
    Kazandığın yada sahip olduğun hakkın var idi,güyya o hakkı sat al ,al sat yaparak kannedersen ayrılma hakkı için diyorum,ne anlarım ben bu işten,

Piyasa malum hemde ne malum,diyelim bu seneple sattın,yada sat al yaptın,ama 25-02 öncesinde sahiptin hakkın vardı ama,

Bununla ilgili tebliğ,yada kanun varmı hakkını kaybeder satan,al sada hakkı yoktur denşyormuydu öncesinde,

Daha genel kurula okadar çok varki allah bilir neler olucak piyasada ,sen hissene sahip çıkma düşşün ky satsın satınca hakkın yok densin,nasıl olur anlamadım

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Gecici madde de sunlar var,

Elinde 25 subat itibariyle hisse olanlar ayrilma hakkindan yararlanabikecek

25 subattan sonra elindekileri satip sonra alanlar sattigi kisim kadar olandan yararlanamayacak

Ayrilma fiyati belirlenmesinde eski teblig hukumleri gecerli olacak ki benim canimi sikan kisimda burasi.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

•Elinde 25 şubat itinariyle hisse olanlar ayrılma hakkından yararlanıyır ama 26 ve sonrasında hisse alanların bu hakkı yok bu kesin,zaten hep konuştuğum şeylerden biri idi bu konu,en azından 30-01 öncesi değilde,25-02 olması iyi oldu,asıl hareketler 31-01 ve 25-02 arasında oldu,hissenin yukarı yönlü hareketi,

•sn karabaht 25 şubat sonrası elindekileri satıp sonra alanlar sattığı kısmı kadar yararlanamayacak olursa,misal 1.000.000 lotu vardı,sattı hepsini,tekrar aldı 700.000 adet mesela,arada 300.000 eksik var ,300.000 adet kısmı kadarmı yararlanamacak,yazdığından bunu anladım şimdide?

•ayrılma fiyatı belirlenmesinde eski tebliğ hükümleri geçerli olacak ise,neden 25-02-2020 öncesi diye atıfda bulunuyor?Yeni tebliğin amacı zaten adil fiyat değilmi eski tebliğ ise aslolan ozaman,yeni tebliğin ne anlamı varki ozaman

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Arkadaslar gecici madde de her sey acik. Neden cok zorlayarak yorum yapiyorsunus nasil anlamiyorsunuz anlamiyorum.

25 subat tarihi itibariyle elinde hissesi olanlar kesinlikle ayrilma hakkina sahip.

25 subattan sonra 25 subattan once aldigin hisseyi satarsan bu sattigin hisselerle ilgili daha sonra yerine koysanda yararlanamazsin.

vhisak Guest
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Arkadaslar gecici madde de her sey acik. Neden cok zorlayarak yorum yapiyorsunus nasil anlamiyorsunuz anlamiyorum.

25 subat tarihi itibariyle elinde hissesi olanlar kesinlikle ayrilma hakkina sahip.

25 subattan sonra 25 subattan once aldigin hisseyi satarsan bu sattigin hisselerle ilgili daha sonra yerine koysanda yararlanamazsin.

Ben son cümleye katılmıyorum

Tebligi tamamen okursaniz ozellikle son giren ilk cikar diye belirtilmis. Yani 25 subattan sonra sattigin her hisse kadar hakkindan feragat etmis yani elinden cikartmis oluyorsun. Borsada sattigimiz hisse emanet degil arkadaslar satis. Satis yaptigin bir seyle nasil hak sahibi olabilirsin. Ya hisse tavan tavan gitse ve sana kimse satmasa sattigin hisseyi. O benimdi mi diyecegiz... yapmayin arkadaslar satisini yaptigini kisimla ilgili yararlanamazsiniz. Buna eminim.
     Alıntı Originally Posted by vhisak Yazıyı Oku

7. Herneyse takıldık yine ayrılma hakkına gerek yok,

Tebliğde geldiğine göre,başa dönüyorum ben yine,değerleme raporu ve adil değişim oranını beklicez artık,şişe artık bekliyoruzda demez,

Trkayacam için pwc adil ve ederinde değerleme yapar ise zaten sorun yok,hakkını tam vermez ise yine spk nın adillik üzerine devreye gireceğini düşünüyorum

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by vhisak Yazıyı Oku
    Bende anlamadım, ben hakkımı kaybettim kim kazanacak o hakkı, zaten mail attım.

Sayfa 101/269 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •