Sayfa 102/269 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 809 - 816 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Aynen abi yeterki birlesme onaylansin vazgecilmesin. Ayrilma bedeli odememek icin zaten hisseyi yukseltecekler. Ayrilma bedelinin ustune cikaracaklardir her halukardaki nakit odeme yapmasinlar. Onemli olan ayrilma bedelinij yuksek belirlenmesi ve bilanco degerleri uzerinden adil degisim oranlari. Kimsenin ayrilma hakki ile ugrasacagini sanmiyorum. Sirkette buna mahal vermeyecektir. Yarindan itibaren hareket olmasi lazim. Yoksa bir seyleri yalnis okuyorus demektir veya sirket birlesmeden vazgececek diye yorumlarim ben.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Herneyse takıldık yine ayrılma hakkına gerek yok,

Tebliğde geldiğine göre,başa dönüyorum ben yine,değerleme raporu ve adil değişim oranını beklicez artık,şişe artık bekliyoruzda demez,

Trkayacam için pwc adil ve ederinde değerleme yapar ise zaten sorun yok,hakkını tam vermez ise yine spk nın adillik üzerine devreye gireceğini düşünüyorum

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Herneyse takıldık yine ayrılma hakkına gerek yok,

Tebliğde geldiğine göre,başa dönüyorum ben yine,değerleme raporu ve adil değişim oranını beklicez artık,şişe artık bekliyoruzda demez,

Trkayacam için pwc adil ve ederinde değerleme yapar ise zaten sorun yok,hakkını tam vermez ise yine spk nın adillik üzerine devreye gireceğini düşünüyorum

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Fiyat eski tebliğe göre yoksa yeni tebliğe göre mi yapılacak benim anladığım eski tebliğe göre diyor 25 inde önce olanlar eski tebliğe göre diyor

ASUS_X00IS cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by vhisak Yazıyı Oku
    25.02 tarihinde hemfikiriz. Soru şu:

(A) yatırımcısının elinde 25.02 tarihinde 10 bin lot vardı. Bu vatandaş malum piyasa koşullarının etkisiyle elindeki hisselerin 7 bin lotunu diyelim 2.60 TL fiyatla sattı. Ayrılma hakkı da yine örneğin 3.60 TL olarak ilan edildi. Genel Kurula katıldığında bu yatırımcının elinde satmadığı 3 bin lot duruyor olsun. Bu adama ayrılma hakkı olarak ne ödenecek?
    Mesela Yarin 7 bin lotunu geri alırsa 10 bin lot icin ayrılma hakkından yararlanır..25 inde elinde 10 bin lot olduğu için.. almaz ise 3 bin lot icin ayrılma hakkini kullanir..ytd..(taslak değişmezse tabi)

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku
    Bende anlamadım, ben hakkımı kaybettim kim kazanacak o hakkı, zaten mail attım.
    Değilmi saçma ki ne saçma

25 öncesi alan eğer satarsa hakkın kaybediyor,şu olumsuzklarda asla satmayacaksın diyorlar nasıl olucak onuda açıklasınlar,
    Birde 25 sonrasına zaten o hakkı vermiyor,

E peki hesaplasan kaç kişi yararlanırki şu şartlarda,mümkünmü

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. ayrılma hakkına sahipmiyim diye niye endişe ediyorsunuzki...ayrılma hakkı atıyorum 3,70 olacaksa hisse o fiyata gelene kadar şirket toplar ve zaten o fiyattan çoğu kişi satar..
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

Bravo. Olay bu aslinda.
     Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    ayrılma hakkına sahipmiyim diye niye endişe ediyorsunuzki...ayrılma hakkı atıyorum 3,70 olacaksa hisse o fiyata gelene kadar şirket toplar ve zaten o fiyattan çoğu kişi satar..
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

vhisak Guest
    "Bir diğer deyişle, pay sahibinin işlemin kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığı yeni alımlar için ayrılma hakkı doğmayacak; yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir."

Bu cümleden çıkan sonuç;

1-) 25.02 sonrası yapılan yeni alımlar ayrılma hakkına konu edilemez.

2-) 25.02 sonrası yapılan satışlar 25.02 sonrası yapılan ek alımlardan doğuyorsa yine ayrılma hakkına konu edilemez.

Sanırım bu iki husus çok net.

3-) 25.02 sonrası yapılan satışlar 25.02 öncesi alınan hisselerin satılmasıyla gerçekleşmişse ne şekilde işlem yapılacak?
    *

vhisak Guest
    Ayrıca mevcut konjonktürde birleşmeden vazgeçilmesi en büyük risk faktörü gibi gözüküyor. Zira cari fiyatlarla birleşme gerçekleşirse çok ciddî tutarda ayrılma hakkı ödemesi yapmak durumunda kalırlar

Sayfa 102/269 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •