Sayfa 103/269 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 817 - 824 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Aynen abi yeterki birlesme onaylansin vazgecilmesin. Ayrilma bedeli odememek icin zaten hisseyi yukseltecekler. Ayrilma bedelinin ustune cikaracaklardir her halukardaki nakit odeme yapmasinlar. Onemli olan ayrilma bedelinij yuksek belirlenmesi ve bilanco degerleri uzerinden adil degisim oranlari. Kimsenin ayrilma hakki ile ugrasacagini sanmiyorum. Sirkette buna mahal vermeyecektir. Yarindan itibaren hareket olmasi lazim. Yoksa bir seyleri yalnis okuyorus demektir veya sirket birlesmeden vazgececek diye yorumlarim ben.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çimentolar güzel yönetti bu durumu,
    Ayrılma hakkını açıkladı,değerleme oranları geldi,değerleme sonrası değişim oranları ile birlikte iki hisse hariç değişim oranları ayrılma hakkından çok yüksek oranda çıktı,yani ayrılmanın yğzüne kimse bakmıyavak şuan,

Ordada ayrılma var ama,asıl şirket olarak kalıcak yani herkezin şuan sahip olduğu mardin düşmüyor fazla,kimsede zarara değil aslında karda,

Aynı durumun burdada olması lazım,
    En başından beri ayrılma ayrılma dendi durdu,ayrılma değil bence derdimiz ,

Eğerki bu tebliğde sadece ayrılmada adil fiyat yok ,yapılcak değerleme ve sonrasındaki hisse değişimdede adillik olacak şse bu tebliğ ile ,biz değerlemeyi beklicez,

Trakya içinde yüksek değerlem bekliyorum,olmak zorumda bence,şuanki,borsa değeri zaten gerçek değil,3.5 lerde gerçek değil 4 de gerçek değeri değil bu şirketin

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    ayrılma hakkına sahipmiyim diye niye endişe ediyorsunuzki...ayrılma hakkı atıyorum 3,70 olacaksa hisse o fiyata gelene kadar şirket toplar ve zaten o fiyattan çoğu kişi satar..
    Al işte ,vurdu gol oldu

Umarım,açıklanacak ayrılma hakkı yüksek olur ve şirketde o ayrılma hakkına kadar hisseyi çeker,

Şunu derlerse,zaten ayrılma hakkı kullanacak insan sayısı çok az,hisseyi yukarı çekemye gerek yok çünkü çoğunluk bu hakkı kullanamaz nasılsa derlerse,sadece şerh koyanın hissesi alıncak onun içinde hisse fiyatını yukarı çekmekdense hak sahibinden o lotları ayrılma hakkına göre tek tek alır,ayrılma hakkı için piyasa fiyatını yukarı çekme zorunluluğu yok ise gerek yok,

Ki ayrılma hakkı için hisseyi zaten yukarı çekecek ise bukadar tanatanaya ne gerek varki,bugün alandan ayrılmadan verir,hakkı olup satıp alanadan o rakamdan verir,yanlışmı düşünüyorum bilemedim?

Ayrıca benzer durumu çimentılar yapmadımı,ayrılma hakkı olmadımı ordada,bir ara hşsse fiyatları ayrılma fiyatlarının %50 üstündeydi son düşüş olmadan önce,hakkı olanda olmayanda zaten ayrılma hakkı fiyatının çok üstğnde hissesini satabiliyordu

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Hocam ben 25 şubat öncesi 55.000 lot almıştım. Hiç ellemedim(satım alım). Şu an 65.000 tl zararım gözüküyor. Ben sevineyim mi şimdi. Lütfen bilen cevap yazsın arkadaşlar, moralim çok bozuk zarardan dolayı.

Alıntı Originally Posted by vhisak Yazıyı Oku
    "Bir diğer deyişle, pay sahibinin işlemin kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığı yeni alımlar için ayrılma hakkı doğmayacak; yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir."

Bu cümleden çıkan sonuç;

1-) 25.02 sonrası yapılan yeni alımlar ayrılma hakkına konu edilemez.

2-) 25.02 sonrası yapılan satışlar 25.02 sonrası yapılan ek alımlardan doğuyorsa yine ayrılma hakkına konu edilemez.

Sanırım bu iki husus çok net.

3-) 25.02 sonrası yapılan satışlar 25.02 öncesi alınan hisselerin satılmasıyla gerçekleşmişse ne şekilde işlem yapılacak?
    *

4.  Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    ayrılma hakkına sahipmiyim diye niye endişe ediyorsunuzki...ayrılma hakkı atıyorum 3,70 olacaksa hisse o fiyata gelene kadar şirket toplar ve zaten o fiyattan çoğu kişi satar..
    Şirketi bilmemde , ayrılma hakkı şu anki fiyattan yüksek ise ve birleşmeye katılmayı düşünüyorsam ben olsam elimdeki hisse kadar bu fiyatlardan toplar eski hisselerimi çağrı fiyatından verirdim.

Kardes eger birlesme onaylanirsa vazgecilmesse sen bu isten oldukca karli cikacaksin kesinlikle, yuzde 99 bile degil yuzde 100.
     Alıntı Originally Posted by merlinmer Yazıyı Oku
    Hocam ben 25 şubat öncesi 55.000 lot almıştım. Hiç ellemedim(satım alım). Şu an 65.000 tl zararım gözüküyor. Ben sevineyim mi şimdi. Lütfen bilen cevap yazsın arkadaşlar, moralim çok bozuk zarardan dolayı.

6. O değilde çimentolarda genelde değişim oranları hep konuşuldu değerleme sonrası şişe birleşmesinde ise tam tersi ayrılma hakkı konuşulup duruyor ,hiç değerleme ve değişim oranları konuşulmuyor,ne olur ne değer çıkar denmiyor

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Ben yarin gabli acilis bekliyorum. Hemde tavandan. Velevki birlesme olmayacagani varsayalim en kotu ihtimalle ilerde. Ama hemen yarin veya bu hafta kotu haber gelmeyecegi asikar. Daha pwc raporu ve genel kurul olacakta orda vazgecikecek. Bu hafta 3 uzerine atacagini dusunuyorum. Yarin acilista belli edecek kendini. Ytd.

Abi benim tahminim soyle olur. Ama bu tahmin sadece..

Ayrilma bedeli 25 subattan onceki 30 gunluk fiyat ortalamasi olur.

Adil degisim orani ise bilanco uzerinden yapilan uzman kurulus raporuyla tespit edilecek varliklarin gercek degerleri uzerinden yapilir.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    O değilde çimentolarda genelde değişim oranları hep konuşuldu değerleme sonrası şişe birleşmesinde ise tam tersi ayrılma hakkı konuşulup duruyor ,hiç değerleme ve değişim oranları konuşulmuyor,ne olur ne değer çıkar denmiyor

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 103/269 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •