Sayfa 110/269 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 873 - 880 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Yanlis yorumluyorsun. Kanun bu kadar acikken nasil bu yorumlari yapiyorsunuz ona da sasiyorum.

25 subattan once baslamis birlesme islemleri tamamlanmamissa 25 subat itibariyle elinde hisse bulunanalara ayrilma hakkina sahip olma hakki tanimis gecici madde 1. Fikrada.

2. Fikra ise her ne kadar ayrilma tarihini 25 subat yapsamda 25 subattan once birlesmeye baslayanlar eski teblige gore ayrilma bedelini ve adil degisim bedelini belirleyecek diye hukmetmis.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Arkadaşlar, birleşme kesin değil ki. Değerlemeler ortada yok. Şerh koyulacak durumu bilmiyoruz. Atıyorum, dediler ki 10trkcma 1 şişe. Ben buna şerh koyarım. Ama 1trkcm 1 sise derlerse şerh koymam. Ayrılma hakkının bu oranlara ve değerlemelere göre yapılması gerekmez mi? Tam bilmiyorum ama böyle yorumluyorum.

2. Ya beyler yanlış anlamayın yonlerdirmek gibi olmasın ama o birleşme bence kesinlikle ertelenir uzuuun bir sure. Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Ya beyler yanlış anlamayın yonlerdirmek gibi olmasın ama o birleşme bence kesinlikle ertelenir uzuuun bir sure. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Evet işte, daha kesinliği olmayan birşey. Dolayısıyla, öncesi sonrası tarih bana mantıklı gelmiyor. Ne zaman derler ki, şu değerlemeye göre birleşme olacak o zaman ayrılma hakkı sözkonusu olur.

Logarın da dediği gibi belki bu birleşme olmayacak.

O zaman da, borsa fiyatı bizi ilgilendirmiyor diyen arkadaşlara selamlarımı yollarım.

4. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by Kazanmayageldim Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, birleşme kesin değil ki. Değerlemeler ortada yok. Şerh koyulacak durumu bilmiyoruz. Atıyorum, dediler ki 10trkcma 1 şişe. Ben buna şerh koyarım. Ama 1trkcm 1 sise derlerse şerh koymam. Ayrılma hakkının bu oranlara ve değerlemelere göre yapılması gerekmez mi? Tam bilmiyorum ama böyle yorumluyorum.
    Aynen aynen aynen,
    Öncelikle anlatmaya çalıştığım hep bu işte,değerleme sonrasında eğerki trakyacamın değeri iyi gelirseki ümidim o,ben neden ,niye,niçin şerh koyayım,

Birleşme ksin değilkiye katılmam sadece,niyetleri bşrleşem olan bşr şerketin hala ve şuan bşrleşem harici vazgeçtik açıklması yok iken birleşem kesin değilkinşn karşılığı birleşem olmaz olmamalıçnşyetleri birleşeme ise kesin değilki neden,yada birleşme olmaz neden,sebep ne,adamlar birleşcez diye yola çıktılar sebeplerinde kendilerince açıkladılar,onların sebebi belli birleşeme için,bizim bşrleşme olmaz için sebebimiz ne,şuanki şartlarmı,

Endeks 110.000 lerde olsa birleşeme kesin değil,yada bşrleşem olmaz denmiyecekti ama,ozaman bu düşünceye sahip olma sebebimiz şuan için algılar ve korkular başka açıklması yok,

Adam elebet vazgeçtim derde,evden çıkıp şu niyetle şuraya gidicem deyip dışardan bir göz olarak o oraya gşdemez demenin sebebi ne peki

Şerh koymak için neyi beğenmiyeceğim yada neye itiraz edeceğim,eğerki gelicek düşük değerleme karşılığı adil olmayan değerleme sonucu adil olmayan değişim olursa elbet şerh konur,
    Onuda hakkı olan koyar diyorlar,

Ama bu şirketler nasıl ve neden düşük değerlenecekki,hangi sebeple değersiz değerleeyecekler tüm mesela bu,

Eğerki adil değerler çıkarsa ortaya,misal şişe nin ederi 6 tl çıktı,karşılığı 0.90 yada 0.95 değişim oranı dendi trakya için neden şerh koyayım eğer hakkım var ise salakmıyım.

Bu adamlar yani şişe grubu yada işbankası ayrılma hakkından neden hisse alsınki,değerlemeler adil yapılırsa zaten sodacıda,trkayacıda anacm cıda memnun olur veriri hissesini alır şişesini adil değişimden,

Şirketten zaten ayrılma için parada çıkmaz ,

Ayrılma ya takıldık kaldık yemin ederim bu ayrılma ayrılm saçmalığı mağdur edicek insanları,

Ben ayrılmadan falan hşsse vermiycem arkadaş hakkım olsa dahi,

Değerlemeyi bekleyip değişimden şişe alıcam,bunu beklicem,süreç böyle devam ederse

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Tek korkum bu. Yoksa uzun yillar parayi baglariz buraya.

Birde evet teblig daha cikmadi ama cikacak olan tebligin taslagi yayinlandi. Devlet kurumlari bir taslak yayimlarsa cok dusuk ihtimal dahilinde kucuk degisiklikler haricinde taslak aynen gecer.

Suan geriye birtek birlesmeye devam edilip edilmeyecegi. Eger sirket sahipleri ellerinde yeterli miktarda hisse olduguna inanirlarsa ve nakit maliyeti birlesme acisindan cok az tutacaksa devam ederler.

Su donemde en kiymetli sey para malumumuz. Hersey satiliyor nakite cevriliyor. Spk en kisa surede tebligin son seklini yayimlarda biter bu mevzuat mevzu ins.
     Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Ya beyler yanlış anlamayın yonlerdirmek gibi olmasın ama o birleşme bence kesinlikle ertelenir uzuuun bir sure. Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Kesinlikle ertelenilir cevabı ne peki?
    Kesinlikle neden ertelenir?

Bencede kesinlikle ertelenmez,

Siz neden ertelenirin cevabını verin bende neden ertelenmezin cevabını vereyim.

7. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Tek korkum bu. Yoksa uzun yillar parayi baglariz buraya.

Birde evet teblig daha cikmadi ama cikacak olan tebligin taslagi yayinlandi. Devlet kurumlari bir taslak yayimlarsa cok dusuk ihtimal dahilinde kucuk degisiklikler haricinde taslak aynen gecer.

Suan geriye birtek birlesmeye devam edilip edilmeyecegi. Eger sirket sahipleri ellerinde yeterli miktarda hisse olduguna inanirlarsa ve nakit maliyeti birlesme acisindan cok az tutacaksa devam ederler.

Su donemde en kiymetli sey para malumumuz. Hersey satiliyor nakite cevriliyor. Spk en kisa surede tebligin son seklini yayimlarda biter bu mevzuat mevzu ins.

Dün ki tepliğ şuan şişe tarafından inceleniyor aldığım bilgi bu ,hukuk depertmanı tarafından,

Değerleme öncelik diyorlar bizim için ,öncesindede bunu diyorlardı ,

Hayırlısı beklicez,ama hergeçen gün zorlaşıyor buda bir gerçek,

Ben birleşemden vazgeçilcek tarafında hiç olmadım sebebi basit niye vazgeçicek cevabı yok,virüs olmasa idi endeks 110.000 lerde olsa böyle sorular sorulmayacak idi,vaçgeçerlemi vazgeçilirmi,neden?
    virüs içinmi vazgeçicekler yada endeks düştü diyemi,yada satışlar azalcak diyemi?Hangisinden dolayı?

Bunlar birleşmeile ilgili sebebi daha efektif,daha ekonomik,daha karlı sebebi adı altında yapacaz demedilermi,(söylenen o ama değil ama öyle kabul edelim),yani tasarruf işin içinde,daha çok kar işin içinde iken,tam da düşündükleri bir durum gelişti ,tasarruf ve efektif ve ani aksiyon alma şeklinde yönetim biçimindeyiz şuan dünya ve şirketler için,adamlar bunu görmüş buna göre daha hızlı,daha karlı olmak için birleşcez demişler neden vazgeçsinler tamda istedikleri durum ortam oluştu,tezlerini destekler durum işte,

Satışlar azalcaksa ,endeks düşüyorsa yada virüs varsa çimentolar neden vazgeçmedi hala,

Soru basit çimentoların şuan vazgeçem hakkı yokmu var,neden vazgeçmiyorlar?

8. Arkadaşlar burda yazılanları kimse kişisel almasın ben almıyorum,yazılara eleştşri olur yanlış düşüncedir denşr sebebşni öğrenmek herkezin faydasınadır,
    Fikirler,düşünceler,yorumlar oldukça doğruya ulaşırız,hareket ve aşşağılacı söylemler ve yazımlar olmadıktan sonra fayda sağlanır burdan emin olun

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 110/269 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •