Sayfa 151/269 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1. Isyatirim Sisecamda temiz aliyor... bizde seyrediyoruz.. trakyaya uğramıyor.. 70 gün oldu.. elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz..

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ben sise toplamasiyla trakya toplamasi arasinda fark gormiyorum. Sonucta adil degisimde sise fiyati onemli. Defter degeri uzerinden adil degisim yapilacagini dusunerekten sise nin artmasi trakyanin artmasi olarak goruyorum. Zaten otomatik olarak birlesecek hisseleri de etkilevektir bu alimlar. Spk su lanet tebligi cikarsada ortam rahatlasa.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Son 3 gündür aralıksız ve yoğun şişe alıyır banka,
    Trakyada ciddi almışlardı devamı gelmedi o yoğunlukda,

Şunu çok merak ediyorum,öncesinde trakyada şimdi şişede kim iki dudağında ne çıkıyırda şişede mal alınıyor yada trakyada,
    Bu malı alan çalışana kim söylüyor şukadar al ,şurdan al meye göre söylüyorlar,

Sabah kalkıp bugünden sonra 3 4 gün şu miktarda hisse alınsının kararını kim verdi,ne olduda verdi,sebep?

İsteseler demekki,hissemiz ucuz çok fazla düşmesine izin vermeyin,yada şirketlerin hakkı borsada verilsinde denebilir demekki,yeterki istensin

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Isbankasinin grup sirletlerinde geri alımda hisse deki pay oranınimi dikkate alıyor yoksa değerleme raporuna goremi alıma başladı? Kaptaki alimlara baktim şirketin son bildirimlere göre hisselerdeki oranina göre nasıl hareket edebilir..

Anacam %77.80
    Trakya %71.25
    Şişe % 68.31
    soda %62.74

70 gün degerleme raporunu bekleyince neye bakacagimizi sasirdik

Burda onemli olan adil degisim orani neye gore hesaplanacak. Uzman kurulus raporundaki ortaya cikan gercek deftee degerine gore yapilacagini dusunuyorum. Haliyle sisenin yukselmesi tum hisselerin yukselmesi anlamina geliyor. Sisenin yukselmesi trakya sabit kalsa bile sevinirim o nedenle.
     Alıntı Originally Posted by promethe Yazıyı Oku
    Isbankasinin grup sirletlerinde geri alımda hisse deki pay oranınimi dikkate alıyor yoksa değerleme raporuna goremi alıma başladı? Kaptaki alimlara baktim şirketin son bildirimlere göre hisselerdeki oranina göre nasıl hareket edebilir..

Anacam %77.80
    Trakya %71.25
    Şişe % 68.31
    soda %62.74

5.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Ben sise toplamasiyla trakya toplamasi arasinda fark gormiyorum. Sonucta adil degisimde sise fiyati onemli. Defter degeri uzerinden adil degisim yapilacagini dusunerekten sise nin artmasi trakyanin artmasi olarak goruyorum. Zaten otomatik olarak birlesecek hisseleri de etkilevektir bu alimlar. Spk su lanet tebligi cikarsada ortam rahatlasa.

Yo doğru söylüyorsun,
    Dediğin gibi birleşme sonrasında hepsi şişe olucak,
    Gelen değerleme zaten iyi olduktan sonra,şişe karşılıpı hisseler verilcek,şişede nekadar çok prim yaparsa ky lehine

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by promethe Yazıyı Oku
    Isbankasinin grup sirletlerinde geri alımda hisse deki pay oranınimi dikkate alıyor yoksa değerleme raporuna goremi alıma başladı? Kaptaki alimlara baktim şirketin son bildirimlere göre hisselerdeki oranina göre nasıl hareket edebilir..

Anacam %77.80
    Trakya %71.25
    Şişe % 68.31
    soda %62.74

Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Saadece bir varsayım olarak değerlendiriniz:

kronolojiyi hatırlarsak benzer bir alımı İŞ bankası sonbahar aylarında ŞİŞEDEN de yapmıştı
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/794139

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/787712 biri dizi alış bildirimi..BU da Şİşenin Trakya'dan

Ve ardından 31 Aralık tarihinde İş bankasının Kontrol paylarının etkilenmemesi şartı ile birleşme haberi geldi..

İş bankası Şişe cam alışı yeni

30.03.2020 tarihinde Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. payları ile ilgili olarak 3,92-3,97 TL fiyat aralığından 625.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi Ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. sermayesindeki paylarımız %67,61 sınırına ulaşmıştır.

Yani buradaki alımlara dair sebep sonuç ilişkisi..
    Şirketin hisselerine sahip çıkmasından öte,
    Birleşme süreci ve kontrol paylarının korunup korunmadığı konuları üzerinden gerçekleşiyorsa..

O halde değerleme raporlarında yer alacak rakamın beklenenden bir miktar yüksek geleceğini düşünebiliriz sanırım..
    Zira birleşmeye konu şirket değerlerinde artışın kontrol paylarındaki etkisi azaltıcı yönde oluyor..

Bu arada değerleme raporlarını önceden öngörü üretmek için önceden gayri resmi biçimde yapıldığını bunun da rasyonel olduğunu haala düşünüyorum..O halde niye beklenenden yüksek çıksın ki..
    SPK'nın onay vereceği prosedür ve değerleme ile önceden gayri resmi yapılan değerlemelerde küçük farklar ortaya çıkmış olabilir
    Geçenlerde Bir varsayım olarak yazmıştım
    Yine de düşüncelerime temkinli yaklaşmakta fayda var..
    Borsa malum..
    Ters dönmüş bir fanusun üstündeki bilyenin hareketini öngörmek gibi bir şey..
    hele hele kısa vadede

Spk nin birlesme ve bolunme tebliginin 12. Maddesi asagidaki sekildedir.

*
    Birleşmeye ilişkin özellikli durumlar
    MADDE 12 –(3) Birleşme sözleşmesinde TTK’nın 141 inci maddesi çerçevesinde ayrılma akçesinin öngörülmesi durumunda; ayrılma akçesinin Türk Lirası cinsinden nakit, menkul kıymet veya kısmen nakit kısmen menkul kıymet olarak belirlenmesi mümkündür. Ancak pay sahibinin talebi halinde ayrılma akçesinin nakden ödenmesi zorunludur. Ayrılma akçesinin tamamen veya kısmen menkul kıymet cinsinden belirlenmesi durumunda, menkul kıymetin borsada işlem gören bir menkul kıymet olması zorunludur. Ayrılma akçesi olarak önerilen menkul kıymet için esas alınan birim fiyat veya değişim oranı ile bu fiyatın veya değişim oranının tespitinde uzman kuruluş görüşü dikkate alınır ve hesaplanan birim fiyat veya değişim oranı duyuru metninde açıklanır.

Son cumleye dikkat ederseniz uzman kurulus raporuna gore degisim orani belirlenecek. Yani sirketlerin gercek defter degeri cikarilacak ve bunun uzerinden degisim orani hesaplanacak. Sirkete kafasina gore degisim orani cikarma hakki tanimiyor. Uzman kurulus raporunun onemi bu maddeye gore cok degerli oluyor.

Benim ozetle anlatmak istedigim sisenin hisse degerinin artisi bizim icin cok onemli ve iyi bir gelisme. Sise ne kadar artarsa aslinds bizde okadar kazanmis oluyoruz.

Neden trakyadasin derseniz trakya adil degisime gore hisse degeri en ucuz hissedir. Defter degerleri sabit ve degisim bunun uzerinden olacagini dusununce bu degisimden en cok kazanci trakya hissedarlari elde edecektir. Cunku trakya digerlerine gore gercekten cok cok ucuz.

Sayfa 151/269 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •