Sayfa 3/269 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 17 - 24 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Herhangi bir hareket gelmedi.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Çaycı alışa satışa pasiflere son 1 dk alım satımlarını girdi yine,
    İşk 4 alış pasigte 3 milyon yazdı çaycı yine,
    Çaycı yine burda gittiği yok
    Tabulu malı gibi sahiplenmiş bekliyor

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Herhangi bir hareket gelmedi.

Senas kapandı ya,
    Hareket gelmeyişi normal.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Siz yazdiktan sonrayi kasdetmistim. Karanlik oda.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Senas kapandı ya,
    Hareket gelmeyişi normal.

4. Dün yine çimento birleşmesiyle ilgili ayrılma hakkı fiyatı revizesi geldi usulen yapılmış değeri olan bir durum değil ,

Ama şöyle bir durum var,

Camlarda sürekli ve sürekli ayrılma hakkı denip doruyor ya,

Bolu özelinden gidelim 13-12-2019 da haber geldi ama haber gelmeden önce tüm grubu zaten yukarı çekiyorlardı haberi önceden almışlar sızmıştı bilgi zaten,kötü bilançolara,zarar eden bilançolara,düşen cirolara rağmen ne hilmetse hisseler primlenmeye başlamışdı herneyse,

Haber geldiği gün ayrılma hakkı rakamı 3.30 larda oluştu ama önemi yok,sonrasında değerleme kurululunun değelemesi geldi,mardin çatısında bilrleşecekler dendi,bolu için ayrılma rakama 3.30 iken,mardin çatısında birleşme ise 0.96 değişim oranından 5.4 civarına geliyor,ayrılma hakkı rakamının nerdeyse %60 fazlası,

Bolunun şuan ederi 5.4 civarı aslında orda dahi direk ve kesin olan 5.4 rakamı bilnmesine rağmen o rakama sabitlemedi tahtacı niye peki alabildiği kadar hisseyi alıyor nasılsa fiyat 5.4 neden götürsün kar kardır mantığı,

Burda yütrakyanın ayrıştığı durum ise değerleme oyakda olduğu gibi gelicek ama ,şişe grubunun hem en büyük şirketi ama bşr okadarda en ucuz şirketi şuan 0.74 den değerleniyor,soda ve cam 1.1 pd dd lerine çekilip eşitlenmişken rakamlar,son 30 günlük ayrılma hakkı nında alında çimentolardada görülceği gibi hiç bir hükmü yok iken,aslan ve adnac haric,zaten pahalılar bizdede dencm pahalı diğer camlara göre,aslolan değişim oranı,

Oda trakya için buralar olmaz,özsermaye değeri 6.4 milyar olan,kasadaki nakit ve nakit benzeri 3.9 milyar olan ve borsa değeri 4.7 milyar tl olan şirket için ,trakyanın ederi buralar değil ,bilanço bunu söylüyor ap açık ama elden gelen bir şey yok bekliyoruz,

Hep söylüyorum anadolu cam ve soda pd dd 1,1 lerde ise ve üzreine değerleme gelicek ise onlardan aşşa değerleme gelmez trakyayada ,ozaman aradakı makas hisse lehine yukarı yönlü kapanmalı trakya için ben demiyorum bilançolar söylüyor,soda ve anacm pd dd leri söylüyor,karlar söylüyor,tarkyanın yatırımları söylüyor ,büyüklüğü söylüyor,

Ayrılma hakkına tekrar dönersek,ne hikmetse soda ve şişede bazıları ayrılma hakkından vermeye istekli hisselerini ,sürekli sürekli ayrılma hakkıda ayrılma hakkı,burdaki bazıları ciddi cahil çimentılarda o denli cahil tayfa yok ayrılma hakkına bakan dahi yok ,

Çimentolarda nasılki kapasite oranlarına göre ,elde ettikleri karlara oranla ki şuan kar ettikleride yok değerleme yapıldı ,kar olmamasına rağmen zararda olmamalarına rağmen şuanki değerlerden fazla rakamalar çıktı emsali camlardada olucak mecbur,

Trakya içinde kapasite oranına,elde ettiği gerçekten karlara görede bir değerleme yapılcak,yine unutulmasınki,özsermaye değeri 0.74 olan ve geçen yazmıştım ama kasadaki döviz nakitini yazmıştım buraya ama nakit ve nakit benzerleri aslında 3.9 milyar tl ,borsa ederi neydi 4.7 milyar tl ne kaldı 800 milyon tl,800 milyonluk trakya değerleme yapılcak,bende revize etmiş oldum trakyanın kasadaki nakit miktarını,

800 milyonluk bşr trakya var ortada bu gün itibariyle ,sadece polatlıya yapılan ek düz cam hattı yatırım bedeli kadar bir değerde borsada şuan trakya,

Neresinden bakılırsa bakılısın büyüklüğü,yatırımları,karları,kasadaki 3.9 milyar tl lik nakitiyle borsadaki değerine bakıyorsun ,karşılıpıda yok cevapda bulamıyorsun,

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

5. sn toibek açıklamalarnız güzel hak veriyorum size .....hisse bedava ama önemli olan piyasayı yapan iş yatırım....aklıma şu geliyor .. 6 38 geri alıma tabii sodayı bu fiyatın altına sarkıttılarsa..... acaba.... şişeyi 5 35 trakyayı 3 36 civarına neden çekmesinler...endeks şuan nispeten yatay seyrediyor.... peki endeks kendini biraz aşağı salsa ne olacak ... bir an önce değerleme raporu gelsede bazı şeyler yerine otursa..... yoksa durum karışık .. değerleme raporu gelene kadarda hisseler baskıya tabi olacak diye düşünüyorum...

Alıntı Originally Posted by bedo Yazıyı Oku
    sn toibek açıklamalarnız güzel hak veriyorum size .....hisse bedava ama önemli olan piyasayı yapan iş yatırım....aklıma şu geliyor .. 6 38 geri alıma tabii sodayı bu fiyatın altına sarkıttılarsa..... acaba.... şişeyi 5 35 trakyayı 3 36 civarına neden çekmesinler...endeks şuan nispeten yatay seyrediyor.... peki endeks kendini biraz aşağı salsa ne olacak ... bir an önce değerleme raporu gelsede bazı şeyler yerine otursa..... yoksa durum karışık .. değerleme raporu gelene kadarda hisseler baskıya tabi olacak diye düşünüyorum...
    Birleşmenin kesin olacağını varsayarsak dünyada veya bizde olabilecek negatif bir durumda koruma altındayız bunun rahatlığıda var, değerleme konusunda haklısınız ne kadar çabuk gelirse bizim için iyi olur.

7.  Alıntı Originally Posted by bedo Yazıyı Oku
    sn toibek açıklamalarnız güzel hak veriyorum size .....hisse bedava ama önemli olan piyasayı yapan iş yatırım....aklıma şu geliyor .. 6 38 geri alıma tabii sodayı bu fiyatın altına sarkıttılarsa..... acaba.... şişeyi 5 35 trakyayı 3 36 civarına neden çekmesinler...endeks şuan nispeten yatay seyrediyor.... peki endeks kendini biraz aşağı salsa ne olacak ... bir an önce değerleme raporu gelsede bazı şeyler yerine otursa..... yoksa durum karışık .. değerleme raporu gelene kadarda hisseler baskıya tabi olacak diye düşünüyorum...
    En olumsuzdan bakanın,olumsuz bakma hakkıda,şansında niyetide olabilir insanların,mevcut sahip olduğu hisse ucuzdur misal trakya gibi ,ama daha da kötü yaparlar dahada düşürürleri düşünmek hakkıdır ha sağlıklı düşüncemidir bence değil sağlıksız düşüncedir neden şirket sağlıksız değilki,sağlıklı şirkete sahipssen sağlıklı düşünmek zorundayım bunun için bu şirketi seçtim ben,

Trakyada 3 lere,şişede 4 lere,sodada 5 lere çekilir elbette neden olmasın ama,sağlıksız yapıda olsalar anlarım,pahalı olsalar anlarımda,sağlıklı be ucuz şirketleri neden dahada öldürsünler,

Zaten şirketlerin halka açıklığı çok olmadığı gibi,açık kısımdada işbank ve şirketlerinin ciddi payı zaten var,borsadada güç onlarda zaten,

Emsal işlerde bu vb.satın alma,birleşme,devralma devreteme lerde,deeğerleme raporu çıkan çok örnek oldu,en somut ve en yakın oyaklar malum,

Orda ayrılma hakkı çıktımı çıktı ,aynı olumsuzluğuda onlar yapabilirmiydi kesinlikle ama yapmadılar,değişim oranları neden ayrılma hakkından %50 fazla geldi,hemde temel rasyoları ortada iken,

Neden hisseleri misal boluc 3 lere ,adana 7 lere mardin 3 lere indirmediler,isteseler indirirlerdi ama yapılmadı,

İndirdim,ben düşük istiyorum demekle olmuyor demekki,

Doğan gazetecilik satışını hatırlayın,borsa değeri kaçtl idi kaç tl den satıldı ve sonrasındaki artışı grafiklerde mevcut,

8. Yeni ve önemli bir haber..

"Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

Sayfa 3/269 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •