Sayfa 34/269 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 265 - 272 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1. İber Erol
    Batak cimentolara verilen ayrilma fiyatiyla mesela 2 milyar yillik kari olan sisenin ayrilma fiyati eger adil fiyat uygulanacaksa herhalde coook farkli olmalidir....kendisini 6 yilda amorti eden bir sirkete ortaksam bana ayrilma fiyati olarak 15 yilda amorti fiyati vermeli...sise 2 milyar kara gore 15 yil amorti suresi olan bugunku fiyati 5 iken 12.5 fiyat verirse dusunurum degilse ayrilmaaaam

Yeni· Cevap

2.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kardeş
    1.cimentolarda çağrı fiyatı düşük olduğu için
    Tabiki şu anki duruma göre kimse hisse vermez daha genel kurul ilan edilmedi ayrica
    2.genel kurula kadar hissenin ne olacağını kimse bilemez örnek Mardin çimento çağrı fiyatı 5.43 açıklandı bizim piyasa malum çok oynak genel kurula kadar bu fiyatın altına indiğinde genel kurulda şerh vermek avantajlı olur
    3.aslan çimento ise sınırda
    4.adana c sınırda adana ile Adana b de vede unyede çağrı fiyatı düşük vedegisim oranı avantajlı ama en az 45 günlük süreçte ne olur bilemeyiz.
    5.sise grubu özeline gelirsek burda açıklanan önemli nitelikte işlem kriteri nasıl olacak bilmiyoruz daha önceki açıklanan çağrı fiyatı muhtemelen geçerliliğini yitirmiştir.
    Değerleme oranı ve tebliğ açıklanınca daha sağlıklı yorum mümkündür.
    6.daha önce yazan arkadaş işin 2 yılda bile biteceğini söyledi o zaman ayrılma hakkı fiyatı da değişecektir.
    Netice olarak fon çıkışı olma ihtimali hernekadar zayifta olsa vardır bunu gördük Anadolu cam ve şişe cam açıklanan fiyatın altında işlem gördüler.
    Zaten açıklamadan önce elinde hisse bulundurma kriteri fon çıkışına karşı şirketleri korumak içindir.
    Kaldiki şişe grubu için sorun olacak fon çıkışı olmaz piyasa ederine getirir
    Sagliklar dilerim
    Kardeş
    1.çimentolarda çağrı fiyatı düşük çünki değerleme adil olmayan borsa fiyatından yüksekde ondan,sürekli aynı şeyi konuşuyoruz,borsadaki rakamlar adillikden uzak,

2.genel kurula kadar hissenin ne olacağını kimse bilemezde şuan olmayan olumsuzluğu,belki olmayacak olumsuzluğa göremi pozisyon alıcaz,karar belli,sonuç belli,çimentolar artık birleşti spk onay verdi sonradında mardin çimento hisse fiyatı ne olur ,hele bizdede adil değerleme yapılsın,adil değişim yapılsında tek derdimiz sonrasında hisse fiyatı ne olur olsun,belki olumlu olucak mardin fiyatı nerden biliyorsun olumsuz olacağını,belkide olumlu olucak?

3.aslan ve adnac ın değer olarak borsada ki rakamları,zaten pahalı idi adil değildi,sebebide kapasite oranları ve elde ettikleri karlara göre zaten borsadaki fiyatı yukarıda idi,aslanın geçmiş spekülatif hareketleri malum,adnac zaten ad*****n c tertibi aslında adana çimento zaten,

4. adana,adana b,ünye,bolu kar ve prim potansiyelleri kesin artık,arada derede ne olur bilemem bilemeyeceğime göre nasıl karar vereyim belkide olumlu şeyler olur değilmi olumsuzluk olacağının kesinliği yok iken belkide olumlu olucak ,ya olumlu şeyler olursa ne olucak?

5.şişe grubunda önemli olan değerlemdir nasılki çimentolarda önemli olduğu gibi,değişim oranıdır, ama gerçekci ve doğru ,olması gerekende ne yüksek nede olması gerekenden düşük,zor değil herşey bilançolarda yazıyor zaten,

6.anadolu şişe ve soda açıklanan ayrılma hakkının altında işlem görüyor görüyorda bunu belirleyen piyasa işte sıkıntı orda,peki piyasayı belirleyen sodanın,şişenin yada anadolunun yada trakyanın borsa değerini belirleyen eller ehil ellermi peki,ederlerine getirdiklerinde yada ederlerinde getirmediklerinde çıkarları neyse ona göre karar verip onu uygulayan eller ,borsa bedelini belirleyen eller,çıkarkara ve çıkarlarına göre iş yapmıyormu,borsada nice gğzel hisseler neden baskılanıyor işte menfaat çıkar için,

•Yıllar önce goldman petkim için rapor hazırladı,petkim ederi misal 2 milyar tl dedi,bu rapor gerçek sadece rakamı atıyorum,aynı goldman aradan kısa süre geçti o değerlediği pekimin içindeki tek bir limanı 1 milyar tl ye satın aldı,petkimi düşük rakamlarda tutan ellerler,o raporu hazırlayan eller aynı zaten,hep menfaat hep çıkar,

•Sürekli açığa satılıp hisseleri düşürenlerde bu 4 şirket için aynı eller benzer eller,menfaate göre çıkara göre iş yapan eller,bu 4 şirketşn hisseleri borsada çıkarken ne olduda ve neden hisse fiyatını günde 100 lerce milyon lot açığa satıp hisseyi düşürdüler,

•neden sürekli baskılarsın neden düşürürsün, buna nedenir tabiri caizle puştluk denir,işte böyle piyasada bu hisseler düşürüldü aşşa çekildi,gün gün hepsi isptalı şişede günde 10 milyonlarca lot açıpa satıldı ,diğerleri hakeza öyle,adillik neresinde,bu adillikde borsadaki değer ne emsal olur nede değer olur.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    İber Erol
    Batak cimentolara verilen ayrilma fiyatiyla mesela 2 milyar yillik kari olan sisenin ayrilma fiyati eger adil fiyat uygulanacaksa herhalde coook farkli olmalidir....kendisini 6 yilda amorti eden bir sirkete ortaksam bana ayrilma fiyati olarak 15 yilda amorti fiyati vermeli...sise 2 milyar kara gore 15 yil amorti suresi olan bugunku fiyati 5 iken 12.5 fiyat verirse dusunurum degilse ayrilmaaaam

Yeni· Cevap
    Tüm şişe grubuna neden kopyala yapıştır yapıyorsun,keyif senin elbet istediğini yapta ilginç geldi bana,

Şişe en ucuz bu grupda deyip her sayfaya yapıştırdın aslında en ucuz trakyada idi ,tam emin ol öyle yapıştır bari.

4. Iclerinden en uygunu sise...tum sise gurubu yukselsin en cokta sise...bunun neresini aciklattin simdi vaktimi aldin kardesim...neyse herekese anlatacagiz elbette...serde mühendislere hocalik yapmak var ne de olsa...o

5. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    Iclerinden en uygunu sise...tum sise gurubu yukselsin en cokta sise...bunun neresini aciklattin simdi vaktimi aldin kardesim...neyse herekese anlatacagiz elbette...serde mühendislere hocalik yapmak var ne de olsa...o
    İçlerinde en uygunu trakya,bunun neresini yine ve yine niye açıklatıyorsun şişe diyerek kardeşim,

sendeki vakitlilikde bizdeki vakitsizlikmi,vaktinin bu denli değerli olduğunu söylecek kibiri at bir kenara,bendede vakit az ama dünya kadar zaman ayırıyorum verdiğim cevaplarda vaktimi aldığın kibirini yazıyormuyum,

Aç foreksi aç matriksi bak ordan ,gerçek canlı anlık değişen pd dd oranlarına niye anlamak isteme konusunda bu denli ısrarcısın ilginç,

Mühendislere hocalık yapmak zordur elbet,

Ama bir foreksi açıp bir matriksi açıp trakya yazıp pd dd ine canlı ve ne son değerden ulaşmakda o denli kolay ve basittir,

Hele şişe harici sayfalara girip en ucuzu şişe demekde,en iyisi şişe demenin amacını anlamak için hocalık yaptığın mühendizlere gidip sizin bu hocanızı anlatın demek lazım gerek sanki,emin olamadım senin mühendiz üstü hocalığından,

Birde şişe yazdığın şişeye yada gruba heran el konabilirin açıklmasında yapsan sen,

Şimdide en iyisi şişe diyorsun onasıl iş,bilgiden uzak ,olmayack birşeyi yazıp,asıl hşssedarı yanş malın sahşbi belli iken onu göz ardı edipde insanları olumsuz etkileyecek yazı yazmanın manası ne,

Gitde vaktimizi hakikaten harcama,mühendizlerine hocalık üstü ne veriyorsan ver

her an el konulma haberi gelebilir dikkat...

6.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    İçlerinde en uygunu trakya,bunun neresini yine ve yine niye açıklatıyorsun şişe diyerek kardeşim,

sendeki vakitlilikde bizdeki vakitsizlikmi,vaktinin bu denli değerli olduğunu söylecek kibiri at bir kenara,bendede vakit az ama dünya kadar zaman ayırıyorum verdiğim cevaplarda vaktimi aldığın kibirini yazıyormuyum,

Aç foreksi aç matriksi bak ordan ,gerçek canlı anlık değişen pd dd oranlarına niye anlamak isteme konusunda bu denli ısrarcısın ilginç,

Mühendislere hocalık yapmak zordur elbet,

Ama bir foreksi açıp bir matriksi açıp trakya yazıp pd dd ine canlı ve ne son değerden ulaşmakda o denli kolay ve basittir,

Hele şişe harici sayfalara girip en ucuzu şişe demekde,en iyisi şişe demenin amacını anlamak için hocalık yaptığın mühendizlere gidip sizin bu hocanızı anlatın demek lazım gerek sanki,emin olamadım senin mühendiz üstü hocalığından,

Birde şişe yazdığın şişeye yada gruba heran el konabilirin açıklmasında yapsan sen,

Şimdide en iyisi şişe diyorsun onasıl iş,bilgiden uzak ,olmayack birşeyi yazıp,asıl hşssedarı yanş malın sahşbi belli iken onu göz ardı edipde insanları olumsuz etkileyecek yazı yazmanın manası ne,

Gitde vaktimizi hakikaten harcama,mühendizlerine hocalık üstü ne veriyorsan ver

Toibek adamda şişe var tabiki şişe ucuz diyecek hah hah sende bu adama cevap veriyorsun vaktine yazık arkadaş he he de Geç...

Ayrıca yazıların için şahsım adıma teşekkür ederim...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

7. Uzun bir yazi gordum okumadim sonunda eski bir yaximi kopyaladigina gore menfi bir yazi...uzstmaya luzum yok...el konsa bile birlesme sinerjidirjisi agir basti...el konma asil bankayi etkiler...fikrin niye degisti diyorsan elestirin bunaysa ssna yeni durumlar cercevesinde fikrini degistirmiyorssn dogal seleksiyon bi nevi yok olursun...hocaligs gelirsem itu 90 lar...neyse vaktim vok sonra belki...belkiiii

8. TRKCM - Trakya Cam

Uzun bir yazi gordum okumadim sonunda eski bir yaximi kopyaladigina gore menfi bir yazi...uzstmaya luzum yok...el konsa bile birlesme sinerjidirjisi agir basti...el konma asil bankayi etkiler...fikrin niye degisti diyorsan elestirin bunaysa ssna yeni durumlar cercevesinde fikrini degistirmiyorssn dogal seleksiyon bi nevi yok olursun...hocaligs gelirsem itu 90 lar...neyse vaktim vok sonra belki...belkiiii
    Allahına gurban olayım senin muhendiz üstü hocaların nirvanası seni,
    Hele bak okumaya tenezzül etmemiş,heyt adam geliyor çekilin lan,

Yakarım diyorsun ,yıkarım diyorsun ama okumam diyorsun,gurban olsun sana bu forum ellam,

Mühendizler üstü hocasın ha,gurban olsun senin selekisyon diyişine bu forum,

Gurban olsun geri fitesdeki ahengli fikir değiştirişinin,itü kamsundeki duvarların titreyişini kulaklarım kaldırmadı yeminle,

Çark etmenin verdiği şinerjideki efektif ve o denli kısa süreli çark değişimi ve hızının bir mühendis üstü hocaya yakışcağını hiç bilemezdim bu denli,keyif verirmi bu sahne insana hemde ne keyif hemde ne haz,başka bir boyuta geçirdin forum ahalisini,

Okuma diye uzun yazdım,

Sana vaktim yok diyemem herzaman vaktim var sana.

Sayfa 34/269 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •