Sayfa 38/269 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 297 - 304 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1. Değerli arkadaşlar

Naçizane görüşüm Mart ayı içinde PWC yönetim danışmanlığı tarafından açıklanacak uzman kuruluş raporuna kadar ilgili şirketlerin bölümlerinde kafa karışıklığı devam edeceğe benziyor.

Nedense her hangi birinden hisse sahibi şirket ortağı olan bazı arkadaşlar ilgili bölümlerde görüş beyan ederken kendi yatırım yaptığı şirketi daha değerli göstermek istiyor. ben burada ve ilgili bölümlerdeki saygı ve nezaket içindeki her türlü fikre açık bir insanım.

özellikle fikrimi burada belirtmek istedim nedeni ise Trkcm hakkında belli ki bir çok arkadaş kapsamlı bir araştırma yapmamış, sanki bu birleşmede daha değersiz gösterilme çabası gibi bir durum söz konusu Trkcm özelinde

ben o arkadaşların görüşlerine de saygı duyduğumu belirtmek ister ve kendilerine küçük bir ipucu vermek isterim

madem bu denli bir bir kıyaslama içindeler

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. 'ni iştirak yapısındaki şirketleri konsolide bilançoya satış geliri etkilerini incelesinler

ve en önemlisi

İştiraklerin Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. konsolide bilançosuna FAVÖK katkısını incelesinler

eminim bir çok arkadaşın görüşü değişecektir.

Saygılarımla

2. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar

Naçizane görüşüm Mart ayı içinde PWC yönetim danışmanlığı tarafından açıklanacak uzman kuruluş raporuna kadar ilgili şirketlerin bölümlerinde kafa karışıklığı devam edeceğe benziyor.

Nedense her hangi birinden hisse sahibi şirket ortağı olan bazı arkadaşlar ilgili bölümlerde görüş beyan ederken kendi yatırım yaptığı şirketi daha değerli göstermek istiyor. ben burada ve ilgili bölümlerdeki saygı ve nezaket içindeki her türlü fikre açık bir insanım.

özellikle fikrimi burada belirtmek istedim nedeni ise Trkcm hakkında belli ki bir çok arkadaş kapsamlı bir araştırma yapmamış, sanki bu birleşmede daha değersiz gösterilme çabası gibi bir durum söz konusu Trkcm özelinde

ben o arkadaşların görüşlerine de saygı duyduğumu belirtmek ister ve kendilerine küçük bir ipucu vermek isterim

madem bu denli bir bir kıyaslama içindeler

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. 'ni iştirak yapısındaki şirketleri konsolide bilançoya satış geliri etkilerini incelesinler

ve en önemlisi

İştiraklerin Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. konsolide bilançosuna FAVÖK katkısını incelesinler

eminim bir çok arkadaşın görüşü değişecektir.

Saygılarımla
    Sn yatırımcı belirttiğinizden şunu anlamış olsam yanlış olmaz değilmi,

Aslında trakyacam elinde diğer şişe şirketlerini tutan bazı arkadaşların dediği yada göstermeye çalıştığı gibi değersiz değil.aksine belki o sahip olduğu been değerli dediği şirketten dahi yaptığı katkı sonucu daha değerli olabilir doğrumu anlıyorum,

Trakya cam elinde diğer şişe grubu tutan bazıları için tam bir merdiven altı şirketi kıvamımda şuan ama neden dersek sebebi basiy ama açıklamaya gerek yok.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ben hic birini digerinden degersiz olarak gormuyor karsilastirmiyorum bile. Hepsi birbirinden degerli. Trkcm i bu surecte tercih etmemin sebebi gercek anlamda bir degerleme yapilacaksa en ucuz gordugum ve bu degerleme sonucu suanki fiyatina kiyasla en cok artmasini bekledigim trkcm oldugu icin. Cunku trkcm ne satis gelirleri ne karlilik ne de pazar anlaminda digerlerinin gerisinde degil. Hepsi kendi icerisinde harika isleyen sirketler. Ama trakya her anlamda bariz sekilde en ucuz kalan sirket benim yaptigim bilanco analizlerine gore. Borsadaki hele hele ne sacma sapan bilancosu olan firmalara gore karsilastiramiyorum bile ucuzlugunu. Soda ve trkc min her kalemini inceledim. Sodanin hepsinden en buyuk ustun tarafi tum mali ticari borclarini kasasindan nakit olarak odeyebilecek gucte. Trakya ise yarisini odeyebilecek gucte. Ama trakyanin odemelrinde zorluk cekmeyecek kadar guclu satis geliri ve tahsilat orani mevcut.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Sn yatırımcı belirttiğinizden şunu anlamış olsam yanlış olmaz değilmi,

Aslında trakyacam elinde diğer şişe şirketlerini tutan bazı arkadaşların dediği yada göstermeye çalıştığı gibi değersiz değil.aksine belki o sahip olduğu been değerli dediği şirketten dahi yaptığı katkı sonucu daha değerli olabilir doğrumu anlıyorum,

Trakya cam elinde diğer şişe grubu tutan bazıları için tam bir merdiven altı şirketi kıvamımda şuan ama neden dersek sebebi basiy ama açıklamaya gerek yok.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayın Hocam

Kesinlikle doğru anlaşılmış

isterseniz bir kaç örnekleme ile de açıklaya bilirim

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ni konsolide olarak inceleyelim. 2018 ve 2019 örneklemeye dahil olsun

Düz cam = Trakya cam sanayi
    Cam ambalaj = Anadolu cam sanayi
    Cam ev eşyası = Paşabahçe cam sanayi
    Kimyasallar = Soda sanayi ve Camiş madencilik

Önemli Notlar 1- : Denizli camı değerlendiremeye almıyorum zaten Denizli cam 'ın % 51 Paşabahçe cam sanayinin dolaylı olarak Şişe cam % 51 doğrudan paya sahip . Denizli cam kıyaslamada ve değişim oranlarında belirgin bir etkiye sahip olmadığı için.

Önemli Notlar 2- : konsolide bilançoda etkisi olan kimyasalları tek başına Soda sanayi karşılamıyor buna ek olarak Camiş madenciliğin de katkısı bulunmakta ve Camiş madencilikte Şişe cam 'ın % 100 iştiraki

bunu özellikle neden belirttim kimyasallar ile belirteceğim rakamların tamamı Soda sanayini ifade etmeyeceği için.
    bir çok arkadaş kimyasallar etkisinin tamamını Soda sanayi karşılıyor sanıyor

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ne 2018 yılı Favök etkisi ( iştiraklerin )

Düz cam : % 37
    Kimyasallar : % 31
    Cam ambalaj : % 19
    Cam ev eşyası : % 11
    Şişe camın diğer iştirakleri : % 2

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ne 2019 yılı Favök etkisi ( iştiraklerin )

Düz cam : % 32
    Kimyasallar : % 27
    Cam ambalaj : % 26
    Şişe camın diğer iştirakleri : % 4

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ne 2018 yılı Satış Gelirlerine etkisi ( iştiraklerin )

Kimyasallar : % 22
    Cam ambalaj : % 21
    Cam ev eşyası : % 16

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ne 2018 yılı Satış Gelirlerine etkisi ( iştiraklerin )

Düz cam : % 36
    Kimyasallar : % 20
    Cam ambalaj : % 24
    Cam ev eşyası : % 17

Önemli : Özellikle tekrar belirtmek isterim ki bu verilerdeki Kimyasallar bölümünü oluşturan değerler sadece Soda sanayine ait değildir bu bölümde Şişe camın % 100 iştiraki Camiş madenciliğinde katkısı vardır

Rakamlar bu şekilde . özellikle trkcm özelinde trakya camı daha değersiz göstermek isteyen arkadaşlar birde bu yönden baksınlar duruma

Sevgi ve saygılarımla

5. •Trakyacam ağır abi aslında,lider lokomotif siz söylemiyorsunuz,ben söylemiyorum bilançolar söylüyor,

•Bilmemek değil,öğrenmemek ayıp derler,öğrenmek zor değil,önce öğrenilse sonra konuşulsa ama ,ama işte menfaat neyse ona göre konuşmak etik değil,

•Sodada değerli,anadoluda değerli,trakyada değerli herbiri güzide şirketler,
    ama elinde soda olup,şişe olup trakyaya gömmek neden,

•Elinde şişe var ,ama sen trakyaya gömüyorsunda şişeyi an başta var eden en fazla katkıyı yapan şirket trakya ama bunu neden görmeyip gömüyorsun,

•Elinde soda var ,olsun milyon tane olsunda elinde soda varken trakyaya neden gömersin asıl büyğk asıl değerli soda nedemek ,ah ki ah,

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Bu guzel bilgiler icin tesekkurler. Analizinizi gercekten cok begendim. Ben dahil bir cok kisinin bakmadigi bir acidan degerlendirmissiniz. Kaleminize saglik.
     Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın Hocam

Kesinlikle doğru anlaşılmış

isterseniz bir kaç örnekleme ile de açıklaya bilirim

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ni konsolide olarak inceleyelim. 2018 ve 2019 örneklemeye dahil olsun

Düz cam = Trakya cam sanayi
    Cam ambalaj = Anadolu cam sanayi
    Cam ev eşyası = Paşabahçe cam sanayi
    Kimyasallar = Soda sanayi ve Camiş madencilik

Önemli Notlar 1- : Denizli camı değerlendiremeye almıyorum zaten Denizli cam 'ın % 51 Paşabahçe cam sanayinin dolaylı olarak Şişe cam % 51 doğrudan paya sahip . Denizli cam kıyaslamada ve değişim oranlarında belirgin bir etkiye sahip olmadığı için.

Önemli Notlar 2- : konsolide bilançoda etkisi olan kimyasalları tek başına Soda sanayi karşılamıyor buna ek olarak Camiş madenciliğin de katkısı bulunmakta ve Camiş madencilikte Şişe cam 'ın % 100 iştiraki

bunu özellikle neden belirttim kimyasallar ile belirteceğim rakamların tamamı Soda sanayini ifade etmeyeceği için.
    bir çok arkadaş kimyasallar etkisinin tamamını Soda sanayi karşılıyor sanıyor

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ne 2018 yılı Favök etkisi ( iştiraklerin )

Kimyasallar : % 31
    Cam ambalaj : % 19

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ne 2019 yılı Favök etkisi ( iştiraklerin )

Düz cam : % 32
    Kimyasallar : % 27
    Cam ambalaj : % 26

Kimyasallar : % 22
    Cam ambalaj : % 21
    Cam ev eşyası : % 16

Düz cam : % 36
    Kimyasallar : % 20
    Cam ambalaj : % 24
    Cam ev eşyası : % 17

Önemli : Özellikle tekrar belirtmek isterim ki bu verilerdeki Kimyasallar bölümünü oluşturan değerler sadece Soda sanayine ait değildir bu bölümde Şişe camın % 100 iştiraki Camiş madenciliğinde katkısı vardır

Rakamlar bu şekilde . özellikle trkcm özelinde trakya camı daha değersiz göstermek isteyen arkadaşlar birde bu yönden baksınlar duruma

Sevgi ve saygılarımla

7.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Bu guzel bilgiler icin tesekkurler. Analizinizi gercekten cok begendim. Ben dahil bir cok kisinin bakmadigi bir acidan degerlendirmissiniz. Kaleminize saglik.

Rica ederim Hocam. İnşaAllah bir faydam olmuştur

Saygılarımla

8. Sn yatırımcı,anlatmaya çalıştığımı ve sürekli yazdığımı siz şişe yi var eden şirketlerin katkılarını net gösterip vermişssiniz ,
    Teşekkür ederim.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 38/269 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •