Sayfa 87/269 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 689 - 696 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1. Üst yeşilden mavi çizgiye geldi.

2. – (1) 23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel
    kurul toplantısına katılıp da olumsuz oy veren ve bu muhalefeti tutanağa geçirten pay sahipleri,
    paylarını halka açık ortaklığa satarak ayrılma hakkına sahiptir. Kurul, halka açık ortaklığın niteliğine göre, ayrılma hakkını, ayrılma hakkına konu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihte sahip olunan paylar için kullanılabilmesine ilişkin esasları belirlemeye yetkilidir

ayrılma hakkına konu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihte ayrılma hakkı ile ilgili bir konu henuz kamuoyuna açıklanmıs değil.....açıklandığı tarihte esasları belirler gibi anlıyorum bende......adil olanda bu zaten

Ya muthis bir olay. Spk boyle onayladiysa ki onaylamis artik karar niteliginde demektir bu.

Ayrilma hakkina sahibiz bu cok guzel bir garanti. En kotu ihtimal 3.48 nakite cevirebiliyoruz 4 olursa tadindan yenmez.

Burdan yuzumuz guler ins su kotu ortamda.
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    SPK.bulteni bugünkü sayısında var
    Tam Metin soda sayfasında bir arkadaş koymuş
    Sagliklar
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Ya muthis bir olay. Spk boyle onayladiysa ki onaylamis artik karar niteliginde demektir bu.

Ayrilma hakkina sahibiz bu cok guzel bir garanti. En kotu ihtimal 3.48 nakite cevirebiliyoruz 4 olursa tadindan yenmez.

Burdan yuzumuz guler ins su kotu ortamda.

Sanırım o pay alım teklifi..(O şirketle ilgili süreci bilimiyorum yanılıyorsam düzeltiniz)
    Ortaklıkta ayrılma hakkının kapsamı ile aynı olmasa gerek..

Ortaklıktan ayrılma hakkının muhalefet şerhi ile ortaya çıkacak bir sonuç olduğunu düşünüyorum..
    Geçenlerde yazmıştım Kanun Yürürlüğe giriş tarihi baz alınmalı diye..

Bu düşüncemi biraz güncellemek isterim..

Ortaklıktan ayrılma hakkına sahip olabilmek için genel kurulda muhalefet şerhi koyacağız..
    Peki bu muhalefet şerhinde ne yazacak..?

Özetle muhalefet şerhimizin sebebi..

Bu sebeplerin herhangi birinin mevzuat dışına atılması hakkaniyetle çelişecektir..

Yani oraya ne yazacağız..?
    Şu şu şu sebeplerden bu birleşemenin; ne tarafıma ne de ŞİŞE Cam'a faydası olmadığını düşündüğümden ayrılma hakkımı kullanmak istiyorum..

Şu halde birleşme şartlarının net olması gerekir ki ben muhalefet şerhi koyayım veya gerek duymayıp koymayayım..?

Evet düşüncelerimi bu anlamda güncellemek gerekirse..
    "Kamuya Açıklanma tarihi" kavramının içeriği önem kazanıyor..

Yazdıklarımdan vardığım sonuç;
    "Kamuya açıklanma tarihi" kavramının tanımının= Değerleme raporları, değişim oranları ve benzeri parametreler belirlendikten sonra bu bilgiler çerçevesinde gerçekleşecek birleşme gündemi ile toplanacak "OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL" tarihinin KAMU AYDINLATMA PLATFORMUNDA kamuya açıklandığı tarih olması gerektiğini düşünüyorum..

Neden?..
    Çünkü orada duyurulan birleşme şartlarına göre muhalefet şerhi koyacağım veya koymayacağım..
    Kanunun yürürlüğe girdiği tarihin önemli olduğunu yazmıştım..Ancak yine SPK'nın yorumuna bağlı olacak gibi görünen bu süreçte
    değerlendirmenin Olağan üstü toplantı tarihinin kamuya açıklanması şeklinde olması benim için şaşırtıcı olmayacak..Belki de 25'ini baz alacaklar...bekleyip göreceğiz

Eğer söylediğim gibi uygulanacaksa bunun anlamı;
    Adil değeri 2,70 li fiyatlardan haala alma imkanı var demektir

5.  Alıntı Originally Posted by halkevi Yazıyı Oku
    – (1) 23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel
    kurul toplantısına katılıp da olumsuz oy veren ve bu muhalefeti tutanağa geçirten pay sahipleri,
    paylarını halka açık ortaklığa satarak ayrılma hakkına sahiptir. Kurul, halka açık ortaklığın niteliğine göre, ayrılma hakkını, ayrılma hakkına konu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihte sahip olunan paylar için kullanılabilmesine ilişkin esasları belirlemeye yetkilidir

ayrılma hakkına konu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihte ayrılma hakkı ile ilgili bir konu henuz kamuoyuna açıklanmıs değil.....açıklandığı tarihte esasları belirler gibi anlıyorum bende......adil olanda bu zaten

Bende aynı düşünüyorum.. Ayrılma Koşulları, Ayrılma Fiyatı, Değerleme raporu Açıklanmış değil..Kamuya açıklanan niyet sadece.. Değerleme raporu gelir şirket spk ya başvurduğunu ve fiyatları (ayrılma ve birleşme oranlarını ) kap açıklamasıyla yapar o tarih baz alınırsa anlarımda diğer şekilde çarşı karışır..ytd

Daha once yapilan bir birlesmeyi burda ornek olarak vermistim. Birlesme kararinin aciklandigi tarihi ayrilma hakki olarak baz aldiklarini ilan etmislerdi. Yani tarih olarak normal sartlarda sikinti yok. 31 ocak.

Ancak simdi yeni bir kanun cikti. Pay alim teklifi ile birebir ayni durum olmasa bile baz alinan tarih normalde farkli iken sirket yeni kanun ciktigi icin bu tarih itibariyle paylari geri alacaz diye ilan etmis spk da onaylamis.

Kanunlarla ozellikle vergi kanunlariyla hasir nesir olan biri olarak benim yorumum yuzde 99.9 ayrilma tarihi olarak 25 subat tarihini esas alacaklardir. Yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Sanırım o pay alım teklifi..(O şirketle ilgili süreci bilimiyorum yanılıyorsam düzeltiniz)
    Ortaklıkta ayrılma hakkının kapsamı ile aynı olmasa gerek..

Ortaklıktan ayrılma hakkının muhalefet şerhi ile ortaya çıkacak bir sonuç olduğunu düşünüyorum..
    Geçenlerde yazmıştım Kanun Yürürlüğe giriş tarihi baz alınmalı diye..

Bu düşüncemi biraz güncellemek isterim..

Ortaklıktan ayrılma hakkına sahip olabilmek için genel kurulda muhalefet şerhi koyacağız..
    Peki bu muhalefet şerhinde ne yazacak..?

Özetle muhalefet şerhimizin sebebi..

Bu sebeplerin herhangi birinin mevzuat dışına atılması hakkaniyetle çelişecektir..

Yani oraya ne yazacağız..?
    Şu şu şu sebeplerden bu birleşemenin; ne tarafıma ne de ŞİŞE Cam'a faydası olmadığını düşündüğümden ayrılma hakkımı kullanmak istiyorum..

Şu halde birleşme şartlarının net olması gerekir ki ben muhalefet şerhi koyayım veya gerek duymayıp koymayayım..?

Evet düşüncelerimi bu anlamda güncellemek gerekirse..
    "Kamuya Açıklanma tarihi" kavramının içeriği önem kazanıyor..

Yazdıklarımdan vardığım sonuç;
    "Kamuya açıklanma tarihi" kavramının tanımının= Değerleme raporları, değişim oranları ve benzeri parametreler belirlendikten sonra bu bilgiler çerçevesinde gerçekleşecek birleşme gündemi ile toplanacak "OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL" tarihinin KAMU AYDINLATMA PLATFORMUNDA kamuya açıklandığı tarih olması gerektiğini düşünüyorum..

Neden?..
    Çünkü orada duyurulan birleşme şartlarına göre muhalefet şerhi koyacağım veya koymayacağım..
    Kanunun yürürlüğe girdiği tarihin önemli olduğunu yazmıştım..Ancak yine SPK'nın yorumuna bağlı olacak gibi görünen bu süreçte
    değerlendirmenin Olağan üstü toplantı tarihinin kamuya açıklanması şeklinde olması benim için şaşırtıcı olmayacak..Belki de 25'ini baz alacaklar...bekleyip göreceğiz

Eğer söylediğim gibi uygulanacaksa bunun anlamı;
    Adil değeri 2,70 li fiyatlardan haala alma imkanı var demektir

7. Şuan Trakyacam, şisecam, anacam, soda piyasada uygun fiyatta diyelim..alan kişi neden ayrılma hakkından mahrum kalacak.. Ayrılma Hakkıyla ilgili Şirketin açıkladığı bir rakam veya tarih yokki.. sadece aracı kurumların açıkladığı 1 aylık ortalama tutarlar var..

Değerleme raporu gelip şirket bunu kamuya açıklamadan önceki açıklamayı spk nın baz alacağını düşünmüyorum..ytd

8.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Daha once yapilan bir birlesmeyi burda ornek olarak vermistim. Birlesme kararinin aciklandigi tarihi ayrilma hakki olarak baz aldiklarini ilan etmislerdi. Yani tarih olarak normal sartlarda sikinti yok. 31 ocak.

Ancak simdi yeni bir kanun cikti. Pay alim teklifi ile birebir ayni durum olmasa bile baz alinan tarih normalde farkli iken sirket yeni kanun ciktigi icin bu tarih itibariyle paylari geri alacaz diye ilan etmis spk da onaylamis.

Kanunlarla ozellikle vergi kanunlariyla hasir nesir olan biri olarak benim yorumum yuzde 99.9 ayrilma tarihi olarak 25 subat tarihini esas alacaklardir. Yatirim tavsiyesi degildir.

Sn karabaht ayrılma hakkı adil gelirse ki ümidim o yonde ama,değerleme ve değişim oranları benim için öncelik hep yazar söylerim,

Diyelim ki ayrılma hakkına sahip kişiler ellerindekini şirkete satmaka istedi,hem satma hakkının olması lazım hemde rakamın iyi olması ayrılma rakamının,

Biz daha önce ne diyorduk 31 ocak öncesimi yoksa sonrasıda sahipmi falan derken,dünki emsal spk kararı 25 şubat öncesine çevirdi işi bu tamam cepte,

Peki zaten 25 şubat öncesinde elinde ciddi mal tuttan bir tayfa var dikkat ederseniz 31 ocak sonrası satan yabancı başka satıcı yok oda 30 milyon civarı diğer kalanı ise satmamış dahi,yada en fazla al sat sat al yapmış,eğerki adil fiyatlı ayrılma hakkı çıkarsa ve önemli olan kısım olan adil fiyatlı değerleme çıkmaz ise şirket bu payları ciddi bedel ödeyip alıcak nasılsa adil bedel yada değerleme düşük geldi diye satmak isteyecek çoğunluk,

Ama adil değerleme ve adil değişim oranı gelirse ayrılma hakkının üzerinde bu sefer şirket ayrılmadan hisse almadan değerleme ve değişim üzerinden sorunu çözülecek,

Yoksa adil ayrılma hakkından piyasadaki kendi harici bir çok lotu almak zorunda kalıcak para çıkışı olucak,ha derdi sonrasında yabancıya hisse satmaksa o ayrı ozaman karına olur ama değilse ayrılma hakkımdan hisse almak bana mantıklı gelmiyor şirlet için,

Değerlemeler yüksek gelsin,benşm için yeter,her halükardada değerleme ve değişim oranlarıda ayrılma hakkından yğksek gelir diye düşünüyorum,

Yanlış yada eksik varsa katkıda bulunursan sevinirim,öğrenmiş olurum.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 87/269 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •