Sayfa 67/269 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 529 - 536 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Zaten kanunda adil fiyat belirleme hakkini spk ya vermis. Bende dediklerinin gerceklesmesini cok istiyorum. Tek sansimizda spk kaldi. Onlarda kazik atarsa sictik.
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Eyvallah haklısın. Ama bana bir gecede değiştirilemeyecek bir kanun söyle.

Bu arada benim hisselerim açıklamadan önce. Her iki şartta benim için aynı. Lakin benim fikrim , spk sonuna kadar yatırımcıyı koruyacak.

Sokaktaki simitcinin dahi duyacağı radikal değişiklikler hariç her türlü düzenleme yapılacak bence .

Bakın BENCE diyorum. Muallak bir süreçte emin konuşmak doğru değil.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Zaten kanunda adil fiyat belirleme hakkini spk ya vermis. Bende dediklerinin gerceklesmesini cok istiyorum. Tek sansimizda spk kaldi. Onlarda kazik atarsa sictik.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Farkındayım itiraz ederken bile ikna olmak için itiraz ediyorsun ( tahlil için kusura bakma kaba bir davranış olduğunun farkındayım, rahatla diye )

Her ne düşünüyorsak daha iyi olacağını düşünüyorum. Hiç düşünmediğimiz bir yerden de olsa daha güzel olacak bence .

SPK 'nın yatırımcıyı madur etmeyecek . İş bankası da bunun farkında. İşime gelmezse masayı deviririm dedi .

Şirket kanun koyucu değil. Amiri varken memuru sınır çizemez. İş bankası bile birleşme kesin olacak demiyor. Vazgeçebilirim diyor. O halde açıklamadan sonra alanlar neden faydalanmasın. Absürt olacak ama birleşme şuan için bir ideal , bir hayal . SPK izin vermeden hiçbir bağlayıcılığı yok .

Karşı sav neydi? : E geri alım fiyatı belli . Açıklamadan sonra aldıysan bunu kabul ederek aldın.

'' Tamam da o fiyatın kesin fiyat olmadığı belliydi. Neden? Adil fiyat deyince Google eski tarihli bilgiler çıkarıyor. Siz de arayın. Ben acıklamadan sonra geri alım fiyatını düşünerek almadım hisseyi, SPK 'nın daha iyi fiyat belirleyeceğini düşünerek aldım. O halde ben de faydalanırım '' der sonradan alan yatırımcı.

Artı SPK, açıkladığın fiyatı kabul etmiyorum da diyebilir. 30 günlük ortalama , yatırımcıyı zarara uğratiyor. Benim tebliğlerimde öyle bir şey yok der , yahut vardı ama kaldırdım .İptal der .

Söylediğim gibi bunlar işin BENCESİ. Ve söylediğim gibi düşünmediğimiz bir şekilde de olabilir. Kesin şeyler söylemek doğru değil. Bana sorumluluk yüklemeyin diye daha ne diyeceğimi şaştım.

3. TRKCM - Trakya Cam

Evet şirketten açıklama var, yalnız bu açıklama gayri ihtiyari bir açıklama biz iptal ettik vesayire diyebilirler.
    Pwc den rapor gelince, birleşme için SPK dan onay isteyecekler. Spk onayı ile süreç başlayacak.

4. Örneğin Mardin Çimento 31.12.2019 da SPK ya birleşme başvurusu yaptı.
    20.02.2020 de SPK birleşmeyi onayladı.
    Bizde halen SPK ya başvuru yok. Yalnız şirketten birleşme düşüncesi olduğunu açıkladı.

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku

Karşı sav neydi? : E geri alım fiyatı belli . Açıklamadan sonra aldıysan bunu kabul ederek aldın.

)
    Ya burada ya da soda formunda yazmıştım..
    Şu ayrılma hakkı kullanımı konusunda düşüncem bu şekilde..
    Ancak sanırım bizim birleşmeye özel ve dikkat edilmesi gerek bir husus var..Ve buna dikkat edilmemesi halinde yargıya yansıdığında yol kazaları çıkmasını muhtemel görüyorum..

Kronoloji:

31 ocak birleşme haberi
    birkaç gün sonra bankaclık kanunu hakkında değişiklik haberi
    25 Şubat 2020 resmi gazetede yasalaşması..

Bize özel olmasını sebebi Birleşme süreci ile içi içe geçmiş olması..

Kanunlar geriye yürümez..
    Şu durumda kanun yasalaşıp yürürlüğe girene kadar hiçbir hükmü yoktur..

-Yani 25 Şubat 2020'ye kadar hisse sahibi olan yatırımcı açısından "Birleşmeyi bilip bilmeme konusunun, ortaklıktan ayrılma hakkının kullanım biçimi bağlamında hiçbir önemi yoktur" BELKİ DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ MECLİSTEN GEÇMEYECEK NEREDEN BİLİCEZ?" şu durumda yürürlükteki mevzuata göre düşünmeliyiz..
    Şöyle düşünelim..(gerçek bir örnektir)
    "Çocuk gelinlerle evlenenlere af yasası" çıkacaktı..Bu kanun çıkacak diye 9 yaşında kıza imam nikhaı kıyıp koynunuza aldığınızda, çıkmasını beklediğiniz yasa mı geçerli olacak?" Yani fiillerimizi kanunun çıkma olasılığına göre mi ayarlayacağız?..
    Hatırlarsanız o çocuk gelin yasası çıkmadı" ..Ama Biz de nikahı kıymış bulunduk???..(kanun çıkmış olsa pek tabii ki sanık lehine kullanılacaktır ama çıkmadı bunu da not edelim)
    "Eh ama bizim durumuzda kanun çıktı ya işte!"..Ama o zaman sorarız 31 Aralık 25 şubat arası işle yapanlar neye göre işlem yapacaklardı ki? Buradaki fark ortada sanık yok ancak iki taraf var..İşlemi tesisi eden şirket SPK ve tesis edilen işlemden etkilenecek yatırımcılar..
    Bu sorular konuyu muallak hale getiriyor..

Özetle önceki tarihlerde yazdığım düşüncem hala geçerli olmakla beraber, bize özel bu duruma göre düşüncemin tadilata ihtiyacı olduğunu düşünüyorum..
    O da şu şekilde..

Bankacılık kanunu değişikliğinde dair yasanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten önce hisse alanların ortaklıktan ayrılma hakkından faydalanabilmeleri gerekir.. 25 Şubata kadar hisse alanlar

Burada muallak bir durum var..(yoruma açık..yazdığım gibi de yorumlanabilir, yorumlanmayabilir de)
    Ancak 31 ocak tarihini baz alıp tesis edilecek işlemlere karşı yazdığımı sebebe dayanarak; yürütmeyi durdurma talebi ile beraber dava açılıp, en azından bir YD kararı çıkarsa süreç uzar daaaaa uzar...kanımca..
    Hatta 31 Ocak tarihi baz alınmış olsa ve ben Genel Kurul'da şerh koyacak olsam ve ..Muhalefet şerhime bu metni de ilave eder, metnin sonuna da "işlemin iptaline dair tüm yasal haklarım saklıdır" cümlesini yazardım
    Fikir cimnastiğidir..

6.  Alıntı Originally Posted by kraft Yazıyı Oku
    Evet şirketten açıklama var, yalnız bu açıklama gayri ihtiyari bir açıklama biz iptal ettik vesayire diyebilirler.
    Pwc den rapor gelince, birleşme için SPK dan onay isteyecekler. Spk onayı ile süreç başlayacak.
    Şirketten açıklama var dediğiniz açıklama nerde göremedim ben?eğerki arkadaşın sorusu üzerine gelen cevap ise ,sorunun cevabı olmuş yeni kanuna göre adillik ğzerinden gidilcek bekliyoruz demişler olumsuz değil olumlu bence,

Ne için, hangi sebeple iptal ettik diyecek?
    Pwc den zaten rapor bekleniyor rapor üzerine süreç işleyecek zaten,

İşbankası bu süreçden vazgeçerse zararlı çıkar,zaten bu sebeple birleşme istiyor,isteme sebebi chp nin işbank hisselerinin devri bu devir bşr şekilde olucakki önden hazırlık yapılıyor ,şu halde iken sıkıntı yaşıyacaklarını anladıkları için alel acele ,daha karlı iş yapış şekli daha yalın iş yapış şekli dümeniyle birleşcez diyor sebep malum.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Farkındayım itiraz ederken bile ikna olmak için itiraz ediyorsun ( tahlil için kusura bakma kaba bir davranış olduğunun farkındayım, rahatla diye )

Her ne düşünüyorsak daha iyi olacağını düşünüyorum. Hiç düşünmediğimiz bir yerden de olsa daha güzel olacak bence .

SPK 'nın yatırımcıyı madur etmeyecek . İş bankası da bunun farkında. İşime gelmezse masayı deviririm dedi .

Şirket kanun koyucu değil. Amiri varken memuru sınır çizemez. İş bankası bile birleşme kesin olacak demiyor. Vazgeçebilirim diyor. O halde açıklamadan sonra alanlar neden faydalanmasın. Absürt olacak ama birleşme şuan için bir ideal , bir hayal . SPK izin vermeden hiçbir bağlayıcılığı yok .

'' Tamam da o fiyatın kesin fiyat olmadığı belliydi. Neden? Adil fiyat deyince Google eski tarihli bilgiler çıkarıyor. Siz de arayın. Ben acıklamadan sonra geri alım fiyatını düşünerek almadım hisseyi, SPK 'nın daha iyi fiyat belirleyeceğini düşünerek aldım. O halde ben de faydalanırım '' der sonradan alan yatırımcı.

Artı SPK, açıkladığın fiyatı kabul etmiyorum da diyebilir. 30 günlük ortalama , yatırımcıyı zarara uğratiyor. Benim tebliğlerimde öyle bir şey yok der , yahut vardı ama kaldırdım .İptal der .

Söylediğim gibi bunlar işin BENCESİ. Ve söylediğim gibi düşünmediğimiz bir şekilde de olabilir. Kesin şeyler söylemek doğru değil. Bana sorumluluk yüklemeyin diye daha ne diyeceğimi şaştım.
    Spk nın şu şartlarda bu ucuz piyasa değerlerinde ky yi mağdur etme derdince olacağını bende hiç düşünmüyorum,yapamaz nedeni bilançoları 12 aylık bilançolar geçmiş ve gelecek ortada bu şirketler için,

Şu şartlarda belki düşünebilirdim bu 4 şirketin piyasa değerleri yüksek olsa idi fk ları pd dd leri karlarında sıkıntı olsa idi bu olumsuzluklara rağmen yüksek fiyatlansa idi ozaman anlardım,gelecek değerleme rakamı mevcut piyasa değerinden düşük gelirdi spk da zaten mevcut şartlara göre gelen değere göre olur veriridi tek şart bu 4 şirketin piyasa değerlerinin yüksek olması şartı,ozaman mağduriyet olurdu neden borsa değerleri gerçek ederlerinden yüksek oldupu için,misal bim şirketine değerlem yapılsın bakalımereğli ladar değeri gerçekte varmı,yada migrosun nerdeyse 8 10 misli ederi çıkarmı,

Ama şuan bu 4 şirket zaten ucuz fiyatlanıyor trakya ise başlı başına ucuz oğlu ucuz fiyatlanıyor,yapılcak değerlemeneyide borsadaki rakam belirlemeyip gerçek olan resmi olan bilanço kalemleri belirleyeceğine göre her ne olursa olsun şuanki seviyelerden çok yukarda rakamlar geliceği kesin.

8.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Şirketten açıklama var dediğiniz açıklama nerde göremedim ben?eğerki arkadaşın sorusu üzerine gelen cevap ise ,sorunun cevabı olmuş yeni kanuna göre adillik ğzerinden gidilcek bekliyoruz demişler olumsuz değil olumlu bence,

Ne için, hangi sebeple iptal ettik diyecek?
    Pwc den zaten rapor bekleniyor rapor üzerine süreç işleyecek zaten,

İşbankası bu süreçden vazgeçerse zararlı çıkar,zaten bu sebeple birleşme istiyor,isteme sebebi chp nin işbank hisselerinin devri bu devir bşr şekilde olucakki önden hazırlık yapılıyor ,şu halde iken sıkıntı yaşıyacaklarını anladıkları için alel acele ,daha karlı iş yapış şekli daha yalın iş yapış şekli dümeniyle birleşcez diyor sebep malum.

İptal ile ilgili bir yazı yok. 31 ocakta birleşme yazısı var. Yalnız bu birleşme isteği resmî olarak SPK ya bildirilmemiş. Resmî SPK başvurusunu bulan varsa yayınlasın lütfen

Sayfa 67/269 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •