Sayfa 10/269 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 73 - 80 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Turk ticaret kanunun 136-158. Maddeleri arasi birlesme hukumlerini duzenlemis. Ozet olarak birlesme karari ilk 6 ayda alinip gerceklesirse son bilancosu uzerinden yaoilacak degerleme dikkate alinacakti diyor. Yani benim anladigim en basit tabiriyle defter degeri veya bu minvalde en az degee bicilecegidir.

Ayrica,

b) Malvarlığındaki değişikliklerle ilgili bilgiler
    MADDE 150- (1) Birleşmeye katılan şirketlerden birinin aktif veya pasif varlıklarında,
    birleşme sözleşmesinin imzası tarihiyle, bu sözleşmenin genel kurulda onaya sunulacağı tarih
    arasında, önemli değişiklik meydana gelmişse, yönetim organı, bu durumu kendi genel kuruluna
    ve birleşmeye katılan diğer şirketlerin yönetim organlarına yazılı olarak bildirir.
    (2) Birleşmeye katılan tüm şirketlerin yönetim organları, bu durumda birleşme
    sözleşmesinin değiştirilmesine veya birleşmeden vazgeçmeye gerek olup olmadığını incelerler;
    böyle bir sonuca vardıkları takdirde, onaya sunma önerisi geri çekilir. Diğer hâlde, yönetim
    organı genel kurulda, birleşme sözleşmesinde uyarlamaya gerek bulunmadığının gerekçesini
    açıkla

Hukmune yer verilmistir.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Trakya da garip bir hava oldugu asikar. Bence bu birlesmede suan en ucuz olan sirket trakya. Is yatirim kendi eliyle kucuk kuculte olsa hergun topladigi gibi diger yatirim sirketlerinden de tooladigini dusunuyorum. Garan da mesela hergun alicili bu surecte. Artik utopya olacak ama galip diyorus da hergun is yatirimin galipmis gibi gosterip toplamadigindan emin miyiz mesela. Virmanlari takas bilgilerini goremiyorum. Bunlari analiz edip aciklayabilecek arkadaslarimizda olurda aydinlatirsa sevinirim. Geecekten metro uzerinden alinanlar virmanlanarak a1 ve global uzerinden tekrar satildi mi. Artik her seyden suphe duymaya sagliksiz dusunmeye basladigimi dusunmeye basladim. Cunku trakyanin birlesme haberinden sonra 5 lerden asagi fiyatlarda hateket etmesinin hic bir izahi yok. Suanki defter degerindeki gayrimenkulleri en son 2018 yil sonu bilanvosunda yeniden degerlemeye tabi tutulmus. 2019 bilancosunda yaziyor.

Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Yani seve seve en kotu ihtimalle 2019 yili bilancosu dikkate alinarak degerleme yapilacak. Cunku spk nin birlesmeye onayi gerekiyor. Suanki mevzuata gore bile kafalarina gore fiyat belirleyemezler. Teblig maddeleri acik.

Açıkcası Trakya cam' ın gayrimenkul sahiplik durumunu bilmiyorum ama rayiç bedel yasası da değişti. Bilirsiniz vergiden kaçmak için GM değeri düşük gösteriliyordu. 2020' de artık piyasa değeri gibi bir bakış açısı devreye sokuldu.

Amortismanlar dusulmeden maddi duran varlik(mdv) degeri 9.5 milyar. Mdv den amortisman gideri dusuldukten sonraki net mdv degeri 5.9 milyar lira. Skseler sirkete oyle ucuz deger bicemezler. Her kalemi degerli bir sirket.
     Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Açıkcası Trakya cam' ın gayrimenkul sahiplik durumunu bilmiyorum ama rayiç bedel yasası da değişti. Bilirsiniz vergiden kaçmak için GM değeri düşük gösteriliyordu. 2020' de artık piyasa değeri gibi bir bakış açısı devreye sokuldu.

Sirketin 5 yil icerisinde odenmeli 7 milyar borcu var. Bankada ise 4 milyar nakit dovizi var. Finansal hic bir sikintisi yok. Tertemiz. Ben trakyanin bu degerlenecek sirketler arasinda gercek degerine nazaran en ucuz sirket oldugunu dusunuyorum.

6. Hayret!!! bugün artı kapatacak...
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

7. Bu 3.95 de ne varsa artık.... orada büyük baskı geliyor.... ama kıracak sanırım... bugün belli etti kendini... 3.95 üstünde kapanışta güzel şeyler olur...
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

8. Sanki birleşcek değerlemesi yapılcak şitket trakya değil,
    Emdeks çıkarken çıkmadı endeksin en ufak düşüşünde hop aşşa,
    Biraz dirençli ol sağlam ol ne var sanki.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 10/269 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •