Sayfa 28/269 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 217 - 224 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1. Çimentolarda defter değeri altinda rakam belirlenen oldu mu? Hissemizin defter değerinin altinda verilmesine razı olmayiz elbette . Ama maalesef bizim dememizle olmayacagini dusunuyorum
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Çimentolardaki durum bugünki haberle hem netleşti hemde kesinleşti mesela,
    Ayrılma hakkı dendi rakamkar belli idi,
    Değerlemden çıkan sonuca göre değişim oranı belli oldu,
    Sonra değişim oranı iki şirket hariç %6 civarı ort. ky lehine yukarı rezive edildi ,
    Bugünde olay kapandı.

Ama şu çok ilginç idi aynı durum bizdede var,olay mı ne ,olay şu,

Camlarda çağrı fiyatı bellimi belli ,

Değerlema yapılıyormu evet sonucunda değişim oranı çıkıcak değilmi, değerlemenin amacı zaten bu ,çıkacak değerlemelerde şuanki rakamların üzerinde gelicekmi böylesine karlı şirketlerde ve ucuz hisselerde ederinde değerleme beklenir oda şimdiki rakamların üzerinde olucak ümidindeyiz,

Çimentolarda değişim oranları belli olmasına rağmen misal boluyu elinde tutan 0.97 mardin alacağı kesinken ve mardinin 5.44 ayrılma hakkı varken kimse aradaki ciddi marjı almadı çok ilginç sanki olay olmayacak yada inanılmadı gibi davranıldı yada piyasaya o algı yerleştirildi ama ne oldu konu kapandı,şimdi bolu için %20 ye yakın net ,garanti ve kesin kazanç var,

Peki camlar başta trakya,değerleme yapılıyor değişim rakamı belli değil ama hisse 0.72 pddd ine indi şuan ,yanı değerleme illaki çok daha yüksekden olucak sebebi yine söyleyim bilançolar,karlar,alt sınır bence pd dd olmalı sebebi bilançolar sebebi elde ettiği kar,sebebi özsermaye değeri,

Çimentolarda kesin iken hemen herşey tüm rakamlar götürmeyişlerinin aynısını burda yapıyorlar sanki ,iş olmayacak ,değerlemeden ne çıkacağı hiç belli değil,sanki hisse ucuz değili fiyatlatıyorlar piyasaya çimentolarda olduğu gibi ,ama gözümde camlar çimentolardan çok daha değerli,

Bakalım bu saçma ve haksız fiyatlamalar nezaman bitecek,

Ayrıca teknik denen şey elinde fırça olan ressama benzer,ressam fırçayla resmi çizer yorumcu yani yatırımcı yada resme bakanda,resman burda nedemiş acabanın çıkarımını yapmaya çalışır ama ,şifreler sadece ressamdadır ne dediğini ondan başkası bilmez ,diğer insanların çoğu yorumcudur hatta hepsi.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by funnym Yazıyı Oku
    Çimentolarda defter değeri altinda rakam belirlenen oldu mu? Hissemizin defter değerinin altinda verilmesine razı olmayiz elbette . Ama maalesef bizim dememizle olmayacagini dusunuyorum

bir haftadır inceliyordum birleşmede en avantajlı hangisi diye...son meclisten geçen kanun ''adil fiyat '' getiridi...artık en önemli kriter spk için...defter değeri...bu durumda sişe cam hem defter değeri hem diğer kriterlerle en uygunu...piyasada dolaşan ayrılma hakkı fiyatları artık geçersiz...spk yeni değerlemede şiseyi basa koyacaktır...

3.  Alıntı Originally Posted by funnym Yazıyı Oku
    Çimentolarda defter değeri altinda rakam belirlenen oldu mu? Hissemizin defter değerinin altinda verilmesine razı olmayiz elbette . Ama maalesef bizim dememizle olmayacagini dusunuyorum

Bizim dememizle olmayacağından ziyade diyelimki sıkıntılı değerleme oldu herşey ispatlı ve açıkken özsermaye değeri belli iken yani dip değeri belli iken en az pd dd olmalı için uğraşılma

4.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    bir haftadır inceliyordum birleşmede en avantajlı hangisi diye...son meclisten geçen kanun ''adil fiyat '' getiridi...artık en önemli kriter spk için...defter değeri...bu durumda sişe cam hem defter değeri hem diğer kriterlerle en uygunu...piyasada dolaşan ayrılma hakkı fiyatları artık geçersiz...spk yeni değerlemede şiseyi basa koyacaktır...
    Meclisden geçen yeni tasarı ile işgili adil fiyat geldi ama gelen adil fiyat bşze yarıyacakmı belli değil ciddi muamma var ,meclis tarasından önce şirket karar aldığı için olmaz diyen var,bazısıda daha spk ya başvurmadığı için yeni tebliğe göre işler diyen var,

Adil fiyat ayrılma hakkındaki rakamımı düzenleyecek yoksa değerlemede şirketin asıl değerinimi belirleyecek buda tam kesin değil

Ayrıca bir haftadır incelemişsiniz şişecam diğer kriterler yönünden en uygunu demişssiniz sizin kriterleri bilmiyorum illaki sizin diğer kriterlere göre en uygundurda,birde pd dd kriterine göre de şişe en uygun demişssiniz ,şişe nasıl özsermaye değerine göre en uygun ,en uygun değil ikinci en uygun şişecam.

5. mesela bugun trk camın pirimini pd/dd oranına yansıttınız mı...

Sise guruplarinin birlesmesi son kanunda belirlenen adil fiyat hukumlerine tabidir. Birlesme karari almak birlestigi veya birlesecegi kesin anlamina gelen bir sey olmadigi asikar. Sadece niyet ve hedef gostergesidir. Ancak dediginiz gibi kanun maddesinde gecen adil fiyat hukmunden borsadakiler yararlanacak mi buna iliskin kesin bir hukum yok. Yada ben anlayamadim bilemiyorum. Ayrica adil fiyatin nasil olacagina iliskin yol haritasini spk teblig ile belirleyecekmis. Bakalim spk nasil bir yol haritasi cikaracak birlesmeye iliskin fiyatla ilgili. En adil fiyat ancak su ibare ile olur. "Defter degerinden az olmamak uzere piyasada 1, 3, 6 ay vb sure icersinde olusan fiyat hareketlerinin ortalamasi"

Bu ve buna benzer sekilde gelecek karlilik beklentisi hedefleri pazari marka degerleri de dikkate alinarak spk tarafindan yatirimcinin korunacagi bir yol haritasi cikarilmalidir. Yoksa vatandasin zaten kurumlara yok olan inanci borsada da iyice percinleyecek.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Meclisden geçen yeni tasarı ile işgili adil fiyat geldi ama gelen adil fiyat bşze yarıyacakmı belli değil ciddi muamma var ,meclis tarasından önce şirket karar aldığı için olmaz diyen var,bazısıda daha spk ya başvurmadığı için yeni tebliğe göre işler diyen var,

Adil fiyat ayrılma hakkındaki rakamımı düzenleyecek yoksa değerlemede şirketin asıl değerinimi belirleyecek buda tam kesin değil

Ayrıca bir haftadır incelemişsiniz şişecam diğer kriterler yönünden en uygunu demişssiniz sizin kriterleri bilmiyorum illaki sizin diğer kriterlere göre en uygundurda,birde pd dd kriterine göre de şişe en uygun demişssiniz ,şişe nasıl özsermaye değerine göre en uygun ,en uygun değil ikinci en uygun şişecam.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    mesela bugun trk camın pirimini pd/dd oranına yansıttınız mı...
    Ne yansıtılcak anlamadım ama siz yansıtın ne yansıtılacak ise değerlere,yansıtılcak bir şey bilmiyorum ben,

•Şişenin pd dd ne göre en ucuz olduğunu hangi çalışmayla çıkarttınız anlamadım açıkcası,

•Gün sonu kapanış pd dd leri aşşada,
    Şişe pd dd 0.80
    Trakya pd dd 0.71
    Anacm pd dd 1.07
    Soda pd dd 1.09

•Pd dd olarak trakya şişeden %15 iskontulu işlem görüyor,
    •Pd dd olarak trakya hem anadolu hemde sodadan %60 iskontolu işlem görüyor,
    •Trakyanın pd dd ine ulaşması için %50 ye yakın prim yapması lazım,

Bunlar sadece özsermaye değeri farkları,en az olması gereken değerler,sağlıklı şirketlerin en az pd dd işlem görmesi lazım ,hele ciddi kar ediyor,nakit yaratıyor,borç ödüyor yatırım yapıyorsan,,

Son düzenleme : toibek; 21-02-2020 saat: 22:52.

8. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Sise guruplarinin birlesmesi son kanunda belirlenen adil fiyat hukumlerine tabidir. Birlesme karari almak birlestigi veya birlesecegi kesin anlamina gelen bir sey olmadigi asikar. Sadece niyet ve hedef gostergesidir. Ancak dediginiz gibi kanun maddesinde gecen adil fiyat hukmunden borsadakiler yararlanacak mi buna iliskin kesin bir hukum yok. Yada ben anlayamadim bilemiyorum. Ayrica adil fiyatin nasil olacagina iliskin yol haritasini spk teblig ile belirleyecekmis. Bakalim spk nasil bir yol haritasi cikaracak birlesmeye iliskin fiyatla ilgili. En adil fiyat ancak su ibare ile olur. "Defter degerinden az olmamak uzere piyasada 1, 3, 6 ay vb sure icersinde olusan fiyat hareketlerinin ortalamasi"

Bu ve buna benzer sekilde gelecek karlilik beklentisi hedefleri pazari marka degerleri de dikkate alinarak spk tarafindan yatirimcinin korunacagi bir yol haritasi cikarilmalidir. Yoksa vatandasin zaten kurumlara yok olan inanci borsada da iyice percinleyecek.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

(Sise guruplarinin birlesmesi son kanunda belirlenen adil fiyat hukumlerine tabidir)demişsiniz Sn karaabht burayı anlamadım eğer son adil fiyat hükümleri tabidir demişssiniz eğer tabi ise

Yine burda yazdığınız(Ancak dediginiz gibi kanun maddesinde gecen adil fiyat hukmunden borsadakiler yararlanacak mi ) borsadakiler yararlanacakmı derken eğer yararlanacak ise borsadaki belirsiz olan kısmı hangisi,

Ben ayrılma hakkına hiç bakmıyorum bile ayrılma hakkıyla işimiz yok bizim zaten önemli olan değerleme oranı orda adil bir değere ulaşmak önemli açıkcası ,eğerki değerlemede adil fiyat olucak ise hakkaniyetli bir değer biçilecekse ve esktra yeni kanununda bize desteği olursa yararlanırsak ne ala,zaten ucuz fiyatlanan iyi bir şirket zaten değerleniyordu birde üstüne doğru değerleyin,eksiksiz değerleyin ve adil değerleyin şıkkıda net ve üstüne basa basa geldi,

Siz geçenlerde heran el konulma gelebilir demişssiniz,nasıl araştırma yapıyırsunuz siz.

Son düzenleme : toibek; 21-02-2020 saat: 23:16.

Sayfa 28/269 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •