Sayfa 93/269 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 737 - 744 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1. Enerji girdilerinde düşüş öngörülüyor , bakkal hesabım 4,5 yılda kendini amorti ediyor 15 -20 yılda da Paranın tamamını geri veriyor , hisseler de bedavaya geliyor ,, ev alsam 30 yıl da oluyor bu .. almayalım da satayım mı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Sıkıntı burda zaten,viopla ilişkim hiç olmadığı için fikir belirtmemde biliyormuşcasına,doğru olmaz,
    Ama borsa ayağını o denli detay izliyorumki,şunu net söyleyim,birilerinin o denli kontrolğndeki bu tahta,merdiven altı şirketlerin sahipleri olur ya,yada direkt patron ve spek sahiptir tahtaya trakyadada öyle benzer bir durum var,tahtadakiler çok güçlü,
    Ama hakkını vermek için yani primlensin diye kullanmayaıp aşşa düşsün diye kullanmaktalar güçlerini yada kullandıkar bugüne dek,
    Umarım herşey daha iyi olur artık,

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sana şöyle açıklayım .. iki kişi var biri hisse alıyor biri viopta kontrat alıyor ikisininde 40000 tl si olsun ( 40000 tl ye viopta 400000 tl lik kontrat (hisse) alınıyor.

trakya 4 tl .... 10000 lot hisse aldın şuan 2.80 .. paran 28000 tl ye düştü.... viopta 1 e 10 işlem

trakya 4 tl .... 1000 kontrat aldın ( 35000)tl..... her bir kademe düşüşte ertesi gün 1000 tl teminat tamamlamak zorundasın...

paran yoksa kontrat satıp ... kontrat eksilteceksin.... 7 kademe düşerse 200 kontrat eksilir .. 800 kontrat kalır..

4 ten 2 60 a kadar basmalarının nedeni bu .... viopçuları biçtiler geçtiler hemde kaç kere .....

bu üniversitelerde tez konusu olacak olay .....bilinçli yapılan çok büyük bir dolandırıcılık .... hissecilerde zarar yok sayılır iki gün sonra yükselir karını alırlar .... ama viopçularda para çok kez batırıldı ... hissenin düşmesinin nedeni bu ...

insanlar garanti geri alım ... güzel güvenilir bir şirket ... hisselerin ortalama altı işlem görmesi... her sene büyümeleri... birleşme haberi... her şey güzel olacak reklamı.. her şeyi araştırarak doğru hisseyi buldum diyerek girdi.... meğer çok büyük tuzak kurmuşlar...
    Son düzenleme : bedo; 15-03-2020 saat: 11:40.

3. Sn Bedo aynen açıkladığınız gibi olay. Sosyal medyada büyük takipçili bir çok hesap en az pd/dd 1 olana kadar yükseliş garanti diye gazladılar. Viopta yaptıkları short poziyonlara karşılık yüklü long buldular. Spotta milyonlarca hisse satarak yükselişi kestiler ve viopta milyonlarca para kaldırdılar..

4.  Alıntı Originally Posted by bedo Yazıyı Oku
    sana şöyle açıklayım .. iki kişi var biri hisse alıyor biri viopta kontrat alıyor ikisininde 40000 tl si olsun ( 40000 tl ye viopta 400000 tl lik kontrat (hisse) alınıyor.

trakya 4 tl .... 10000 lot hisse aldın şuan 2.80 .. paran 28000 tl ye düştü.... viopta 1 e 10 işlem

trakya 4 tl .... 1000 kontrat aldın ( 35000)tl..... her bir kademe düşüşte ertesi gün 1000 tl teminat tamamlamak zorundasın...

paran yoksa kontrat satıp ... kontrat eksilteceksin.... 7 kademe düşerse 200 kontrat eksilir .. 800 kontrat kalır..

4 ten 2 60 a kadar basmalarının nedeni bu .... viopçuları biçtiler geçtiler hemde kaç kere .....

bu üniversitelerde tez konusu olacak olay .....bilinçli yapılan çok büyük bir dolandırıcılık .... hissecilerde zarar yok sayılır iki gün sonra yükselir karını alırlar .... ama viopçularda para çok kez batırıldı ... hissenin düşmesinin nedeni bu ...

insanlar garanti geri alım ... güzel güvenilir bir şirket ... hisselerin ortalama altı işlem görmesi... her sene büyümeleri... birleşme haberi... her şey güzel olacak reklamı.. her şeyi araştırarak doğru hisseyi buldum diyerek girdi.... meğer çok büyük tuzak kurmuşlar...
    Anlattıklarınızdan az çok anladım işleyişi teşekkür ederim,
    Şunu sorayım ozaman soda ve anacm dada kontrat yada viop olayı varmı mesela,

Örnek anacm diyelim,31-01 de zirvesi 5.30 iken şuan 2.8 ordadamı viop üzerinden satış yapıldıda trakyanın şuanki seviyesiyle eşleşti

Bugun yeminli mali musavir bir arkadasimla gorustum. Trakya konusunu konustuk. Daha once borsaya acik olmayan sirket birlesmeleri yapmis bir kac defa. Kesinlikle yeni kanun tarihinden once bir tarihi ayrilma bedel tarihi olarak belirleyemeyeceklerini ya kanun tarihi veya spk tebliginin cikacagi tarihin ayrilma bedeline hak sahibi tarih olacagini belirtti.

Egerki kanun tarihi esas alinip 30 gun onceki islemlerin ortalamasi esas alinirsa gayet guzel ayrilma bedel tutari ortaya cikacaktir. Ve yuksek bir ayrilma bedel cikmasi bir anda sirketin borsadaki fiyatini yukarilara tasiyacaktir. Nakit cikisini engellemek icin hisse satis seklinde bunun kullanilmasini saglamalari gerekmektedir.

Yada birlesmeyi iptal edecekler.

Ben bugunku sohbette cok umutlandim az da olsa keyfim yerine geldi. Spk teblig tarihi esas alinirsa bu defa olumsuz olur ama buyuk ihtimal kanun tarihine atif yapilacaktir.

Hakkimizda hayirlisi. Ytd.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Bugun yeminli mali musavir bir arkadasimla gorustum. Trakya konusunu konustuk. Daha once borsaya acik olmayan sirket birlesmeleri yapmis bir kac defa. Kesinlikle yeni kanun tarihinden once bir tarihi ayrilma bedel tarihi olarak belirleyemeyeceklerini ya kanun tarihi veya spk tebliginin cikacagi tarihin ayrilma bedeline hak sahibi tarih olacagini belirtti.

Egerki kanun tarihi esas alinip 30 gun onceki islemlerin ortalamasi esas alinirsa gayet guzel ayrilma bedel tutari ortaya cikacaktir. Ve yuksek bir ayrilma bedel cikmasi bir anda sirketin borsadaki fiyatini yukarilara tasiyacaktir. Nakit cikisini engellemek icin hisse satis seklinde bunun kullanilmasini saglamalari gerekmektedir.

Yada birlesmeyi iptal edecekler.

Ben bugunku sohbette cok umutlandim az da olsa keyfim yerine geldi. Spk teblig tarihi esas alinirsa bu defa olumsuz olur ama buyuk ihtimal kanun tarihine atif yapilacaktir.

Hakkimizda hayirlisi. Ytd.

Anelt deki emsal karar 25 şubat a atıfda bulunmuştu sn karabaht yanlışım yok değilmi.

Spk tebliğ tarihi bence olamaz aslolan kanundur kanunu uygulayan da spk dır,kendi yorumum ama,mantık sırası böyle olmaluüı diye düşünğyorum sadece,

Yani en tepedekiler biz bu kanunu şu tarihde geçirdik artık yasalaştı dediler,yani yasalaşan kanun tarşhş geçerli değilde alt kademe yani spk nın tebliği yada düzenlemesi esas alınırsa ciddi tuhaf olur,

Sanki spk ya kanundan üstğn durumu oluşur,belki yanlıl mantık kurup düşüncelerimi anlatıyorum,fikrim bu yönde sadece

7.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Anlattıklarınızdan az çok anladım işleyişi teşekkür ederim,
    Şunu sorayım ozaman soda ve anacm dada kontrat yada viop olayı varmı mesela,

Örnek anacm diyelim,31-01 de zirvesi 5.30 iken şuan 2.8 ordadamı viop üzerinden satış yapıldıda trakyanın şuanki seviyesiyle eşleşti

şu an viopta ülkenin en değerli 38 şirketi yer almakta .. acs bunun içinde değil... şişecam , soda ve trakya var...

viopta ayrıca endeks , altın , dolar gibi... alıp satılan çeşitlilikde var... hem düşüşe hem yükselişe oynayabiliyorsun..

şişe grupta tahta sahibi aynı düşüşler birbirine yakındır ona itiraz etmem...

diğer hisseler zirveden ortalama % de 30 düşerken şişe ve trakyanın % de 40 düşmesi sıkıntı .. şişe grubun geri alım garantili hisseleri bunlar...... böyle saçmalık olmamalı..

sanırım 4.40 ları görmüştü... o günden beri motoru durmuş uçak gibi iniyor..

Abi bende senin gibi dusunuyorum. Buyuk ihtimal spk tebliginde ayrilma hakkini kanun yayim tarihi ile ilistirecektir. Nitekim kanun maddesinde zaten ayrilma hakkina iliskin tarih olarak birlesme kararinin aciklandigi tarih olarak belirtilmisti. Daha onceki aciklanmis ve henuz tamamlanmamis birlesmekerde kanun yayim tarihini esas alacaktir bu nedenle. Eger bu durum boyle kesinlesirse 25 subatta elinde hissesi olanlarin cok korkacagi bir durum kalmadigi gibi sirketten nakit cikisi olmamasi icin sise guruplari icin her sey pozitife donup endeks ve diger firmalardan ayrisarak hareket edeceklerdir. Ins yanilmayiz su kotu gunlerde yuzumu bir nebze de olsa gulmus olur.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Anelt deki emsal karar 25 şubat a atıfda bulunmuştu sn karabaht yanlışım yok değilmi.

Spk tebliğ tarihi bence olamaz aslolan kanundur kanunu uygulayan da spk dır,kendi yorumum ama,mantık sırası böyle olmaluüı diye düşünğyorum sadece,

Yani en tepedekiler biz bu kanunu şu tarihde geçirdik artık yasalaştı dediler,yani yasalaşan kanun tarşhş geçerli değilde alt kademe yani spk nın tebliği yada düzenlemesi esas alınırsa ciddi tuhaf olur,

Sanki spk ya kanundan üstğn durumu oluşur,belki yanlıl mantık kurup düşüncelerimi anlatıyorum,fikrim bu yönde sadece

Sayfa 93/269 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •