Sayfa 109/269 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 865 - 872 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1.  Alıntı Originally Posted by vhisak Yazıyı Oku
    Birleşmenin iptal olması ihtimali var mı? Ayrılma hakkından yararlanma açısından en büyük risk gibi gözüküyor. Ancak derinlemesine düşünüldüğünde bunun Is Grubu açısından pek mantıklı bir tercih olmayacağı kanısındayım.

Şöyle ki:

Eğer dünkü taslak özellikle adil fiyat belirleme usulleri yönünden resmileşirse bundan sonra hiçbir şirket defter değerinin altında bir fiyatla ayrılma hakkı tanıyarak birleşemez. Zira defter değerinin altında bir değerleme yapılması olası değildir. Çünkü mali tabloların gerçekliği ve güvenilirliği sorgulanır hale gelir. Bu nedenle ayrılma hakkı en kötü defter değeri olur.

Bu açıdan bakılınca birleşmeden vazgeçmek demek bir daha hiçbir zaman cari durumdaki kadar düşük bir ayrılma fiyatıyla birleşmenin olamayacağı anlamına gelir. Çünkü birleşmenin ileri bir tarihe ertelenmesi demek yeni tebliğe tâbi olur.

Bu nedenle detaylı düşündüğümde birleşmenin iptal ya da ertelenmesini olası görmüyorum.
    Defter değeri altında önemli nitelikte işlem yapmak,devralmak devretemek akıllan fazlaca uzaktır,
    İşin birleşmeden vazgeçemesi için sebep oluşamaz şuanki sebep buna neden yaa mazeret değildir ha bazgeçtik denirmi denir ama hangi sebeple,zaten özel sebepler nedeniyle istediler bu durumu,kdaha karlı işleyiş işin kılıfı asıl iş chp hisseleri cümle alem biliyor artık,

Trakya özelinde,ayrılma hakkı,değerleme,değişim fiyatı özelinde bunların hepsi için şunu söylerim ,eğerki birleşecek şirketlerden biri trakya ise ,trakya gibi şirketin değerlemesi kötü gelemez ,12 aylık bilanço ortada iken,piyasa değeri altında en aşşa nasıl değerlerlerle diye günlerce düşündüm çıkamadım işin içinden,ne bilançoya göre,ne sektöründeki duruma göre dünya çapı.nede emsal uluslar arası şirketlere göre ederi değeri belli,belli ama,tık yok,

Hala ve hala tık yok adamlarda ,nerdeyse 2 aya yaklaşıyor tık yok ,ne değerleme,ne açıklama nede başka birşey,olan şu sadece borsadaki düşüş,

Arayıp sorunca borsada durumla düşüşle ilgili neden sahip çıkmıyorsunuz diyşnce,çok ilgili değiliz demiyorlarmı sürekli borsa başka bizim işleyişler başka diyorsunuz,madem çok ilgili değilsiniz borsayla ilgili harketlerde,borsa düşerkende yapmanız gereken açıklmalyı yapsanıza,değerlemeyi göndersenize,

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Birleşme de vazgeçme şartı iş bankasının çoğunluk payını kaybetmesiydi. Öyle bir şey de olmaz zaten .

İş bankası birleşiyoruz deyip kenara çekildi, bizim rezilliğimizi izliyor. Bu durumu onaylayan CHP temsilcilerinin de munzam sandık temsilcilerinin de .................

Neyse genelde bir mühlet verince son anı beklemezler. Gelecek hafta son değerleme raporu için. Ben bu hafta için beklentiye girdim.

3. hisse hergün taban taban geliyor hala birleşmeden bahsediyorsunuz?
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

4. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by smmm45 Yazıyı Oku
    hisse hergün taban taban geliyor hala birleşmeden bahsediyorsunuz?
    Neden bahsedicez başka,
    Elimizde birleşme beklentisinden başka ne varki,diğer şirketlerde oda yok,tutunabilceğimiz tek şey birleşeme,
    Taban taban gelen hissede satıcıda yok ama düşüyor,
    Borsada 400 civarı şirket var şuan 5 adet borsaya açık şirketin birleşem beklentisi var,
    Borsa düşüyor diye birleşem olmayacakmı diyorsun,dünyada aslında sadece algı üzerinden yönetilen bir virüs durumu var diye birleşme olmayacakmı,şirket battımı şuan hayır.
    Endeks düşüyorsa düşüyor ,hacimsiz satıcısız indiriyorlar olay bu.

5. Birleşme haberi 30 Ocak 2020 de duyuruldu. Hak sahipliği bu tarihe göre belirlenecek. Bu tarihten sonra ki alımlar hak doğurmaz.
    Taslak Tebliğ 25 Şubat 2020 tarihinden önceki tarihlerde açıklanmış birleşme işlemleri eski tebliğe hükümlerine göre tamamlanır diyor. kısaca 25 ocak öncesi doğan hak sahiplikleri eski tebliğe göre işlem görecek.
    Eski tebliğde bir aylık ortalama esas alınır diyor. buna göre 3,5 tl ( elimde net veri yok) civarı ayrılma hakkı fiyatı belirlenir.

Taslak Tebliğin: ...." GEÇİCİ MADDE 1- (1)Kanunun 24 üncü maddesinde değişiklik yapan 20.02.2020 tarihli ve 7222 sayılı Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Resmi Gazetede yayımlandığı 25.02.2020 tarihinden önce kamuya açıklanan önemli nitelikteki işlemlerde, ayrılma hakkına sahip pay sahipleri ve pay tutarları25.02.2020 dikkate alınarak belirlenir. Bu tarih itibarıyla belirleme yapılırken takasın tamamlanmasına bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınır.
    2) Bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce kamuya açıklanan önemli nitelikteki işlemler,birinci fıkra hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yürürlükten kaldırılan II-23.1 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği hükümlerine göre sonuçlandırılır"

Birinci fıkra hükümlerine atıf yapılarak 25 Şubat tarihi önem kazanıyor. Bizi ilgilendiren hak sahipliği olan 30 ocak 2020 bu tarihi 25 Şubat öncesi olduğu için eski tebliğe tabi olacağız.

Bana itiraz edenler olacaktır, keşke ben yanılıyor olsam. elbet benim de işime yeni tebliğ yarar. ama neyle karşılaşacağımızı bilmek ne yapacağımız konusunda doğru karar vermeyi getirir.
    sonuç itibari ile 3,5 tl civarı fiyat dahi, şu anki fiyatlara göre içi serinletici. kaç ay sonra olursa olsun, bu fiyatlardan ayrılma hakkını kullanacağımızı bilmek net bir fiyat oluşturduğu için sabırla moral bozmadan beklemeyi getirir. bir çoğumuzun zararlarını tam olarak karşılamaz belki ama hisseye bakarken şimdi borsada oluşan fiyatı görmez 3,5-3,7 fiyatını görürüz. birleşme zamanı geldiğinde dünya borsaları ve borsamız kötüyse, bu fiyattan ayrılma hakkımı kullanır yeni yatırım planımı yaparım. neden sabırsız ve moralsiz olalım ki, şu an sadece olmasını umduğumuz 5 tl gibi fiyat olmadığı ve piyasa kötüyken kar edemediğimiz için moraller bozuk. bu beklentinin gerçekleşmemesi ve aşağılara gelmesi zararda olma pisikozunu getiriyor. neden şu anki fiyat önemli olsun ki gerçek olan ortağı olduğumuz firmanın gerçek değeridir. atom bombası atıldı da cam fabrikalarımız mı yıkıldı, bundan haberimiz yok. şu anki fiyatlar hepsi sanal. sanal fiyatlarla sanal algı ile yaşamak sabırsızlığı artırır.

6. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by ali-ila Yazıyı Oku
    Birleşme haberi 30 Ocak 2020 de duyuruldu. Hak sahipliği bu tarihe göre belirlenecek. Bu tarihten sonra ki alımlar hak doğurmaz.
    Taslak Tebliğ 25 Şubat 2020 tarihinden önceki tarihlerde açıklanmış birleşme işlemleri eski tebliğe hükümlerine göre tamamlanır diyor. kısaca 25 ocak öncesi doğan hak sahiplikleri eski tebliğe göre işlem görecek.
    Eski tebliğde bir aylık ortalama esas alınır diyor. buna göre 3,5 tl ( elimde net veri yok) civarı ayrılma hakkı fiyatı belirlenir.

Taslak Tebliğin: ...." GEÇİCİ MADDE 1- (1)Kanunun 24 üncü maddesinde değişiklik yapan 20.02.2020 tarihli ve 7222 sayılı Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Resmi Gazetede yayımlandığı 25.02.2020 tarihinden önce kamuya açıklanan önemli nitelikteki işlemlerde, ayrılma hakkına sahip pay sahipleri ve pay tutarları25.02.2020 dikkate alınarak belirlenir. Bu tarih itibarıyla belirleme yapılırken takasın tamamlanmasına bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınır.
    2) Bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce kamuya açıklanan önemli nitelikteki işlemler,birinci fıkra hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yürürlükten kaldırılan II-23.1 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği hükümlerine göre sonuçlandırılır"

Birinci fıkra hükümlerine atıf yapılarak 25 Şubat tarihi önem kazanıyor. Bizi ilgilendiren hak sahipliği olan 30 ocak 2020 bu tarihi 25 Şubat öncesi olduğu için eski tebliğe tabi olacağız.

Bana itiraz edenler olacaktır, keşke ben yanılıyor olsam. elbet benim de işime yeni tebliğ yarar. ama neyle karşılaşacağımızı bilmek ne yapacağımız konusunda doğru karar vermeyi getirir.
    sonuç itibari ile 3,5 tl civarı fiyat dahi, şu anki fiyatlara göre içi serinletici. kaç ay sonra olursa olsun, bu fiyatlardan ayrılma hakkını kullanacağımızı bilmek net bir fiyat oluşturduğu için sabırla moral bozmadan beklemeyi getirir. bir çoğumuzun zararlarını tam olarak karşılamaz belki ama hisseye bakarken şimdi borsada oluşan fiyatı görmez 3,5-3,7 fiyatını görürüz. birleşme zamanı geldiğinde dünya borsaları ve borsamız kötüyse, bu fiyattan ayrılma hakkımı kullanır yeni yatırım planımı yaparım. neden sabırsız ve moralsiz olalım ki, şu an sadece olmasını umduğumuz 5 tl gibi fiyat olmadığı ve piyasa kötüyken kar edemediğimiz için moraller bozuk. bu beklentinin gerçekleşmemesi ve aşağılara gelmesi zararda olma pisikozunu getiriyor. neden şu anki fiyat önemli olsun ki gerçek olan ortağı olduğumuz firmanın gerçek değeridir. atom bombası atıldı da cam fabrikalarımız mı yıkıldı, bundan haberimiz yok. şu anki fiyatlar hepsi sanal. sanal fiyatlarla sanal algı ile yaşamak sabırsızlığı artırır.
    Orda şuda var ,30-01 öncesi hissen vardı ise hakkın doğuyor ayrılma hakkına sorun yok,ama sonrasda sat al yaptı isen hakkın kaybolur diyor bune ne denir peki?
    Endeks 80.000 e düşmüş elinde hisse tutandan soğukkanlılık beklicen normal olmyan düşüşlerde hşsse zerre sahip çıkmayacksın hissedara güven vermeyeceksin,birleşemeden vazgeçip vazgeçmeyeşn belli olmayack ama ky elimde hisse tutacak tutamayaıp satar sonra alırsada hakkın yok denecek,hakkaten böyle olacak ise

7. Bu 25 şubat tarihinde bir hata olabilirmi?
    Benim anladigim sirketin önemli nitelikteki işlemi duyurduğu tarihten sonra yapilanlari kapsamayacak daha oncesinde elinde olanlari kapsayacak gibi anladim.
    Bu hirlesmenin duyuruldugu tarihte 30 ocak değilmi? Neden 25 şubat deniyor?

Yanlis yorumluyorsun. Kanun bu kadar acikken nasil bu yorumlari yapiyorsunuz ona da sasiyorum.

25 subattan once baslamis birlesme islemleri tamamlanmamissa 25 subat itibariyle elinde hisse bulunanalara ayrilma hakkina sahip olma hakki tanimis gecici madde 1. Fikrada.

2. Fikra ise her ne kadar ayrilma tarihini 25 subat yapsamda 25 subattan once birlesmeye baslayanlar eski teblige gore ayrilma bedelini ve adil degisim bedelini belirleyecek diye hukmetmis.
     Alıntı Originally Posted by ali-ila Yazıyı Oku
    Birleşme haberi 30 Ocak 2020 de duyuruldu. Hak sahipliği bu tarihe göre belirlenecek. Bu tarihten sonra ki alımlar hak doğurmaz.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 109/269 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •