Sayfa 115/269 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 913 - 920 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Isteselerdi su surecte piyasadaki hisslerin tamamina yakinini toplarlardi. Ayrilma bedelinide yuksek belirleyip parayi vergisiz kendilerine dagitirlardi. Ama hisseyi dusurerek trade yapip kazanma yolunu sectiler. En klasik yoldan vurgun amacladilar. Ama yukarda bir arkadasin dedigi gibi virus onlarinda planlarini bozdu. Hacimsiz bastilar asagi kadar. Sanki onlarin paraya ihtiyaci yok. Ellerindeki hisselerin degeri dusunce herkesten fazla servetleri eridi. Trade de yapamadilar alacak adam yok. Uc kurusa top kosturuyorlar 1 aydir. Beter olsun is yatirim.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    İyi yapmışsınız,eleştirel şekilde ,doğruları söyleyerek hak aranmalı,
    Dürtülmeli haydi denmeli,

Şu oyağın yaptığı ders olsun ders bunlara,adamlar ayrılma hakkını herkeze verdi ayruca değişim oranları ayrılma hakkından dahi yüksekte.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Vix endeksi dusuyor. Abd borsalari cosuyor. Yarin endeks acisindan guzel olacak. Ama bu lanet cikar mi supheli. Virus trakyaya bulasti sanirim. Ölü taklidi mj yapiyor oldu mu belli degil.

3. Şişeyle beraber hareket etseydi iyiydi, bu daha fazla düşmüş

Para tekniği yapar.

4. Merhaba, arkadaşlar uzun süredir okuyordum ama ilk mesajım buraya kısmet oldu. Çok az bilgim ve çok zararım var TRKCM'da.

Tamamen yanlış düşünüyor olabilirim. Ama virüsten bağımsız, eğer 25 şubattan sonra satan ayrılma hakkını kaybediyorsa geri alsa bile, hissenin düşürülmesi mantıklı değil mi? Böylece insanlar dayanamayıp satarsa birleşme sırasında ayrılma hakkını kullanamayacaklar ve para çıkmayacak.

Tabii virüs olayı tuzu biberi oldu.

5.  Alıntı Originally Posted by computeng Yazıyı Oku
    Merhaba, arkadaşlar uzun süredir okuyordum ama ilk mesajım buraya kısmet oldu. Çok az bilgim ve çok zararım var TRKCM'da.

Tamamen yanlış düşünüyor olabilirim. Ama virüsten bağımsız, eğer 25 şubattan sonra satan ayrılma hakkını kaybediyorsa geri alsa bile, hissenin düşürülmesi mantıklı değil mi? Böylece insanlar dayanamayıp satarsa birleşme sırasında ayrılma hakkını kullanamayacaklar ve para çıkmayacak.

Tabii virüs olayı tuzu biberi oldu.
    Sana birebir katılıyorum, 25 şubattan önce aldım hiç satmadım, ayrılma hakkına sahibim ama öyle hisseyi düşürürüyorlar ki ayrılma hakkına sahip olsam da panik yapıyorum. En iyisi ekran izlememek benim durumumda olanlar için, bizler için gördüğümüz fiyat bizim fiyatımız değil.

Bende sana birebir katiliyorum psikoloji kalmadi hakkaten.
     Alıntı Originally Posted by merlinmer Yazıyı Oku
    Sana birebir katılıyorum, 25 şubattan önce aldım hiç satmadım, ayrılma hakkına sahibim ama öyle hisseyi düşürürüyorlar ki ayrılma hakkına sahip olsam da panik yapıyorum. En iyisi ekran izlememek benim durumumda olanlar için, bizler için gördüğümüz fiyat bizim fiyatımız değil.

7.  Alıntı Originally Posted by ali-ila Yazıyı Oku

SPK 31 Mart 2020 tarihine kadar mail adresine ( [email protected] ) görüş ve önerileri bekliyor.

.
    Şöyle bir görüş metni gönderdim..

"önemli nitelikte işlemin kamuya açıklandığı tarih" kavramının içeriğinin önemli olduğunu düşünüyorum...
    Ayrılma hakkını niye kullanacağız..?
    Mesela
    "Biz birleşmeye karar verdik" açıklaması; işlemin kamuya açıklandığı tarihe referans olacak içeriğe sahip midir..?

"Biz birleşmeye karar verdik"
    BU cümledeki hangi bilgiye göre ortaklığımın zarar göreceğini veya fayda göreceğini anlayacağım..ve ortaklıktan ayrılma hakkımı kullanmaya ya da kullanmamaya karar vereceğim?
    Yani genel kurulda şerh koyacağım veya koymayacağım..???..
    Doğrusu bu ya, aslına bakarsanız, ilk haliyle zaten, işlemin açıklandığını da söyleyemeyiz..

Birleşme için yapılacak olan işlem nedir?

İdare hukukunda adı geçen, idarenin eylem ve işlemleri kavramlarından yola çıkarsak..BU sorunun karşılığı bulunmamaktadır..
    Mesela idare dese ki:
    "Biz lahmacunu yasaklamayı planlıyoruz?"
    Bu bir işlem değildir..BU açıklama Olsa olsa idarenin eylemlerinden biri olarak değerlendirilebilir..
    Bu açıklama yüzünden zarara uğrayan bir Lahmacuncu olsanız, açacağınız bir dava; idarenin eylemleri kapsamında olacaktır..
    Ta ki; Lahmacun'u yasaklayan kanun çıkana kadar
    Burada işlem kanun taslağının tüm ayrıntıları ile yasalaşmasıdır..
    Bu kanun yüzünden zarara uğrayan bir Lahmacuncu olduğunuz halde de;
    Bu na karşı açacağınız dava idarenin işlemleri kapsamında olacaktır..

Bir Simulasyon:
    31 Ocakta içerikten yoksun ilk açıklama yapıldı;
    "biz birleşiyoruz"...(niyet beyanıdır)
    25' Şubat'ta da kanun yürürlüğe girdi..
    Mart ayında da Şirket birleşme oranı hesaplanırken, yatırımcısı olduğum TRAKYA CAM şirketinin son derece adaletsiz şartlarda bir değişim oranı ile birleşeceği anlaşıldı..
    Şu durumda; Kanunun yürürlüğe girdiği tarih bile baz alınsa bu adaletsiz durum karşısında ortaklıktan ayrılma hakkını kullanamayacağım..

Düşünceme göre "İşlemin kamuya açıkladığı tarih" kavramının içeriğinin adil uygulama ve yorum biçimi en azından;
    " *Değerleme raporları çıktıktan,
    *SPK'nın adil değerleme kriterlerine göre değişim oranı belirlendikten..
    *Bu ve benzeri parametreler belirlendikten sonra..
    Bu bilgiler ışığında
    Birleşme gündemi ile toplanacak ilk olağan ve/veya olağanüstü kurul duyurusunun KAP'ta kamuya açıklandığı tarih
    Yapılacak olan İşlemin kamuya açıklandığı tarih olarak kabul edilir...." şeklinde olmalı...

saygılarımla arz ederim

Haaa bu arada;
    İş Bankası'nın açaıklamasına bakarsak zaten bunun işlemin açıklandığı tarih olarak kabul etmemiz mümkün değil..
    Adamlar diyor ki;
    "Ortaklıktaki kontrol paylarımızı korunduğunu görmemiz şartı ile"
    Yani onların gözünden bakarsak da yapılacak olan işlemden söz edebilmemiz için oranların görülmesi gerekecek):
    Son düzenleme : flamenco72; 18-03-2020 saat: 12:33.

Arkadaslar spk ya herkes lutfen sadece ayri olarak su metni yollayiniz.

" II-23.3 sayili onemli nitelikteki islemler ve ayrilma hakki tebligin taslagini yayinlayip biz yatirimcilardan da gorus ve oneri talep etttiniz.

Kanun degisikligi ile getirilen amac, hicbir yatirimcinin magdur edilmeden en adil sekilde ayrilma hakki ve adil degisim oraninin tespit edilmesinin siz degerli devlet kurumumuz tarafindan ilan edilecek teblig ile hakliya hakkinin teslim edilmesidir.

Degerli SPK, 7222 sayili kanun degisikligi ile bahsi gecen bu konu icin ayrilma hakki tarihinin, daha once birlesme karari aciklayan sirketler icin mezkur kanunun yayim tarihi itibariyle degil, sizlerin bu konu icin yayinlayacaginiz teblig tarihi itibariyle kabul edilmesini onemle arz ederim.

Cunku daha once birlesme karari aciklayan sirket yatirimcilari kanun degisikliginden sonra siz degerli kurumumuz SPK'nin en adil karari verecegini inanarak daha niyet beyaninda bulunmus olan sirketlere yatirim yapmislardir. Ayrica niyet beyaninda bulunmus olmak onun gerceklestigi anlamina gelmediginden niyet beyan tarihlerine bagli hak olusturmak bence basli basina haksizliktir. Nitekim niyetinden sirketlerin vazgecmesi halinde herhangi bir yaptirim veya tazminat odeme yukumlulukleri bulunmamaktadir.

Su anda kanun hukmu geregi her ne kadar sirketlerin onemli nitelikteki islemleri ile ilgili niyet beyanlarina sizler mudahele edemesenizde lutfen biz yatirimcilar icin ayrilma hakki tarihini sizin tebligi yayinladiginiz tarih itibariyle kabul edilmesini hukum altina aliniz.

Saygiyla arz ederim. "

Sayfa 115/269 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •