Sayfa 70/269 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 553 - 560 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Haklısın sn toibek. Spk, mesela çıkıp da Trakya 'nın adil fiyatı 10 lira dese , hiç kimse niye demez .
    Bizim için SPK'nın fiyatı daha önemli . Değerleme raporu şirkete bir tavsiye niteliğinde.

Benim fikrim , bu süreç sonuçlanıncaya kadar iş bankası toplayabilidigi kadar hisse toplamaya çalışacak.
    Sadece ortaklık oranı için değil, Spk 'nın yatırımcı lehine vereceği kararlardan olumsuz etkilenmemek için.

Adil fiyat üst perdeden açıklanırsa diye hisselerin başkasında değil kendisinde olması lehine olur .

Yalnız şu varki, bu baskı iş bankasının isteği dışında olmaz bence . Hükümetin gözü üzerindeyken kendi hisselerini baskılaması cami duvarına işemek gibi .
    Trakya' yı 6 - 7 liraya taşısa üç beş tahterevanla da aynı sonuca ulaşabilirdi.

Neyse işin bu kısımları iyice bilgimiz dışında. Sabırdan başka silahımız yok. Bekleyecegiz .

2. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    Burada bu tür degerlemede maalesef iç açıcı sonuç cikmiyor
    1.finans finans kiralama
    2.izocam
    3.kervansaray holding
    3 tane olumsuz örnek
    Burada lehimize olacak husus defter değerinin şu anda düşük olma avantajı vede şişe cam için değerlenede aynı sistemle degerleneceginden kazançlı çıkmamız yüksek ihtimaldir
    Ne finans finansal ne kervan nede izocam,
    Ne kar,ne fk,ne pd dd ,nede favök olarak şişe grubu hisseleriyle kıyaslanmaz,(finas finasalın bilonçusu aklımda değil pd dd sinden mi değerlendi yada altınımı emin değilim)
    Misal kervan saray,otelleri vardı karşılığı ciddi borçlar falan çıktı,aile içi savaşlar falan ne olduğu olacağı belli bile değildi,
    İzocamda marka olarak bilindik idi ama karlı bşr bilanço hatırlamam hatrı sayılır varsa eski yıllarda vardı sonrasını hatırlamam,
    Bu şirketler şişe grubu yanında ciddi pahalılardı,bilançolar pahalı diyordu yani resmi belgeler,ama şişe grubunda resmi belge bilanço ucuz oğlu ucuz diyor en büyük artı ve avantaj buralarda.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : toibek; 07-03-2020 saat: 23:17.

3.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Sn dimitri eğerki değerleme zaten her bir şirket için iyi gelirse ki inancım o yönde ve çok net iyi geliceği yönünde,emareleri ve sebepleri çok net gözümüzün önünde zaten,bilançolar herşeyin cevabı ve ispatı iken,kim neden şerh koyup ayrılma rakamında satsınki salakmı bu insanlar ,

Örnek vermiş idim,3.9 milyar kassında para olan şirket şuan borsada 4.1 milyara fiyatlanıyor,ya demezlermi bu insanlara senşn fabrikalar nerde patron,bunca yıllık karı sen neyele yapıyon patron,patron bana şirketi sat desen şuanki rakama zaten kasadaki parayı alıp ödesen şirket bedavaya gelicek sana,fabrikalar ,avrupanın en büyüğü olma hali yıllık karda yanında bonusu olucak,

Böyle bir şirket kaca değerleniyor,

Soda mesela yıllık karı belli iken fk sı belli iken soda kaça değerlenir buralar yani borsa değeri şuan ilizyon ,sihir ama olumsuz ilizyon ve sihir ky yi yanıltıcı kısmındayız şuan çok net,

Paşabahçeye değerleme yapmışlar karşı tarafın elinden 6 7 milyar tl piyasa değerine göre alınmış bu hisseler yada alıncak iken,e peki sormazlarmı o şirket değerlemeye tabi iken fk sının ,pd dd sinin bilmem kaç katında değerleniyorda paşabahçe adil değerleniyorda, hemde yabancının elinden hisse alınırken ,yüksek bedelden alınıyorda hisse değişimi dahi yok iken kasadan para çıkıcak şekilde yapılırken bu işlemler,

Burda iş, kasadan para çıkmadan ,adil değerlemeye gelincemi olmayacak yada olmuyor,orda oldu ise paşabahçe 7 milyara yakın değerlendi ise,burdada paşa paşa olucak inancım tam,

Yanlışım yok ise 250 milyon yıllık karı olan paşabahçe,7 milyara yakın değerelncek ama yıllık karı 769 milyon olan pd dd 0.60 ,fk sı 5 olan trakyanın ederi borsada 4 milyar olucak nasıl oluyor bu yada nasıl olucak,

Araştırma kuruluşlarıda daha rapor yazsın ,değeri 4 yada 4.5 tl desin,ulan 3 misli fazla kar ettiği şirketin nerdeyse yarısında işlem görüyor borsada ,hepinizmi bu çetedensiniz siz ,tüm bacaklarmı aynı olur,hepinizmi borsadaki değerli şirketlerin hakkı verilmesin çetesine mensupsunuz.

Sayın toibek imza attım...

Yanlış yapmayın hakkımızı yemeyin kalıbınızın adamı olun...

Hasta etmeyin...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

4.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    Burada bu tür degerlemede maalesef iç açıcı sonuç cikmiyor
    1.finans finans kiralama
    2.izocam
    3.kervansaray holding
    3 tane olumsuz örnek
    Burada lehimize olacak husus defter değerinin şu anda düşük olma avantajı vede şişe cam için değerlenede aynı sistemle degerleneceginden kazançlı çıkmamız yüksek ihtimaldir
    Bu örnektekilerin ya hepsi doğru değerlendi yada kamuya açıklanan finansal tablolar hatalı idi...Izocam ın finansal tablolarına bakıp 10 tl den yüksek çıkmaz demiştim 11 tl falan çıktı sanırım tam aklımda değil...
    Trakya Cam için de 5 TL altı kesinlikle çıkmaz diyorum...

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Ne finans finansal ne kervan nede izocam,
    Ne kar,ne fk,ne pd dd ,nede favök olarak şişe grubu hisseleriyle kıyaslanmaz,(finas finasalın bilonçusu aklımda değil pd dd sinden mi değerlendi yada altınımı emin değilim)
    Misal kervan saray,otelleri vardı karşılığı ciddi borçlar falan çıktı,aile içi savaşlar falan ne olduğu olacağı belli bile değildi,
    İzocamda marka olarak bilindik idi ama karlı bşr bilanço hatırlamam hatrı sayılır varsa eski yıllarda vardı sonrasını hatırlamam,
    Bu şirketler şişe grubu yanında ciddi pahalılardı,bilançolar pahalı diyordu yani resmi belgeler,ama şişe grubunda resmi belge bilanço ucuz oğlu ucuz diyor en büyük artı ve avantaj buralarda.

Ben kıyaslamayın elbette kıyas yapılmaz şirketler açısından
    Ben değerleme şirketlerinin tutumlarından bahsediyorum
    1.financ kiralamada defter değerini bile çıkarmadılar.yuzde 20 aşağı çıkardılar
    2.izocamda fabrikaların sigorta değerini bile çıkarmadılar.degerli arsaları vardı 320 dönüm
    3.kervanda ise yine defter değerini bile cikarmadilar.bir otelin 15 yıl kirası borçları karşılıyordu vede birçok arsa ve 6 oteli vardı.
    Bunları halka arz etselerdi durum çok farklı olurdu degerlemede ben bu firmaların düzgün olmadığını yanlı olduklarını tespit ettim.
    Elbette bu şirketler satılsa su fiyatlar komik kalır.
    Ama bizde SPK.bu işin altında kalkacak kapasitesi yok mecburen bu yeminli şirket raporlarına itibar etmek durumunda kalıyor
    Mevzuat böyle
    Yeni çıkan kanun metni burda paylaşıldı SPK.ya çok yetki verildi şirketler özelinde farklılıklarla adil fiyat tespit edebilecek.
    Birde sözünü tutabilse sözde eş zamanlı olarak yayinlanacakti tebliğ.ama SPK.iste
    Bu kadar olur

6. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Bu örnektekilerin ya hepsi doğru değerlendi yada kamuya açıklanan finansal tablolar hatalı idi...Izocam ın finansal tablolarına bakıp 10 tl den yüksek çıkmaz demiştim 11 tl falan çıktı sanırım tam aklımda değil...
    Trakya Cam için de 5 TL altı kesinlikle çıkmaz diyorum...

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynısnı düşünüyorum,en az 5 tl çıkmak zorunda eğer çıkmaz ise,
    12 aylık bilançonun sahte olduğu ,gerçek olmadığıyla ilgili muhatap neresi ise soluğu orada alırım,

Anacm ve soda şuan pd dd sinden işlem görecek ve daha bunun üzerine değerleme raporu gelicek,adil rakamlar fiyatlar rakamlar tespit edilcek daha soda ve anacma,

Trakyada 0.60 pd dd inde işlem görecek,birde kasasındaki 3.9 milyar tl ye yakın piyasa değerinde borsada fiyatlanacak birde 12 aylık bilançoda bu değerlemeye emsal olacak yani kasadaki rakam olan 3.9 milyar tl artık kesin iken,yok ya anan güzelmi demezlermi adama,bizde mal mal boşuna bekliyecez öylemi,paşa paşa değerleyecekler hemde en az pd dd kadar,değerlenmesin bakalım,o 12 aylık bilançoya olur veren,deneteleyen tamam diyen herkez topun ağzına gidermi gitmezmi bakalım,elimden geleni ardıma koymam çok net,ha sonuç alırım almam ama emek veririm eğer haksızlık olur ise,en az değerim en minimum rakamım pd dd i olmalı en az
    Öyle dünya yok,

Zamanında euro grubundan etyat,euyo,eukyo nun patronu yerinden nasıl etti isem,euro sigortaya el kondukdan sonra hala yatırım ortaklığı yöneceğini zanneden o zırzop patron 1 hafta sonra ben miktir olup gidiyorum nasıl desiyse ,onla nasıl uğraştı isem bunların kalıbı fersah fersah büyük dahi olsa dibine kadar uğraşırım,

Son düzenleme : toibek; 08-03-2020 saat: 00:37.

7. Arkadaşlar bilen var ise cevaplar ise sevinirim,

Malum şişe grubu adillik üzerinden birleşme işlemi yapacağa benzer ama meclisden geçen ve resmi gazetede yayınlanan bu yeni düzenleme şuan yasalaştı yanlışım yok ise,

Şişede bekliyoruz demiş arkadaşa,spk neye göre tamam ben artık yeni yasaya göre düzenlediğim yeni tebliğe göre birleşmelere izin vericeğim diyecek bunun bir zamanı yok zannedersem,hazırlık mı yapıyıorlar ,bunun hazırlığı ne zaman alırki,eski belge yerine yeni belgeye göre iş yapılcak ve karar verilcek artık,yanlışmıyım?

Spk ben hazırımmı diyecek,yoksa şişe grubu spk ya başvuracak spk zaten yeni tebliğe göre zaten ayarlayacakmı durumu,çünki şişe adillik durumunu bekliyoruz diyor,

Kim neyi bekliyorki,şişe grubu zannedersem spk ile temas halinde bu konuyla ilgiliki spk dan tebliğ ve düzenleme ile cevap aldıki spk yı bekliyoruz demiş,spk yı beklemeden mesela direk yollasa,mesela birleşme işi adillik düzenlemesine girmesini istemese diyelim yollar hemen tabi ne faydası olur o ayrıda,bulkar özellikle spk yı bekliyoruz diyorlar,demek spk ile iletişimleri var ve işi illaki adillik götrecekler ozaman,sizce?

Burada daha önce bahsettiğim gibi 40 dk lık görüşmemde sürekli adil değer,adil fiyat diyip durmuşlardı,lan dedim kendi kendime bunlar benden çok adillikten bashediyor nasıl iş demiştim,ben evirip çevirip sormaya çalışırken neden tedirginsiziniz korkuyorsunuzki deyip bayan ,zaten bu sebeple şirketlerin gerçek değeri ortaya çıksın diye bu şirkete değerleme yaptırıyoruz zaten demiş idi ve şunu eklemişdi neden şirketlerimizin değerini saklayalım yada saklatalım demişdi,nasıl korkmayaım borsada değeri çok ıcuz deyincede borsa farklı ordaki etkilşim farklı demiş idi bizim borsaya müdahelemiz yok demiş idi,

E ozaman bırsaya müdahalen yok ise sürekli adillik diyorsan,spk yıda bekliyorsan demekki borsada yapamadığını yada göstertemesiğin değeri şimdi gösterecen ozaman olarak anlıyorum,

Borsadan hisse almıyorsun ucuz olmasına rağmen şirket değerlendin diye,ozaman gerçek değerimde birleştir şirketleri cebinden para çıkmasın sadece hisse değiştirmeyle çık bu işin içinden ver değerli şişeyi al değerli trakyayı,ver değerli şişeyi ,al değerli sodayı,alanda memnun satanda memnun boşuna denmemiş sende uygula,

Hayırlısı diyelim bakalım ,şişe bu denli adil adil diyorsa spk yıda bekliyorsa şirket ederlerini versin artık,
    Kasasındaki para kadar değeri olan trakyanın borsa ederi eder değil benim için en az 5.2 tl den değerlenmeli oda en az,

Benim emsal değerlemem şu olur anacm ve soda ortalam kaç fk ya pd dd ye değerlencek ise ort. Olarak trakyada o rakamlarada değerlenmeli neden derseniz,şişe grubunun en büyüğü lokomotifi trakyacamdır yani baba şirket trakyaca cam bu unutulmasın.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

SPK.muracaat etsin diyenleri anlamak mümkün değil
    Tebliğ çıkmadan adil değerleme kıstasları belki olmadan nasıl müracaat edecek
    Tebliğ çıkmadan müracaat olmaz alternatif fiyatları ve çağrı fiyatını yazacak o müracaatta
    SPK.gelen muracaata göre yetkusini kullanacak çünkü yeni kanunda farklı fiyat tespit etme yetkisi var
    Sagliklar

Sayfa 70/269 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •