Sayfa 327/337 İlkİlk ... 227277317325326327328329 ... SonSon
Arama sonucu : 2693 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: TMPOL - Temapol Polimer Plastik

Bence bilanço bu ortamda bile gayet güzel.
    Mezara kadar beraberiz temapolle.
    Yeterki üç kağıt işleri olmasın...

TEMAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET A.Ş.
    TMPOL
    Rapor.pdf
    İmzalı GörüntüleBildirimlerFinansal TablolarHak Kullanımları
    Gönderim Tarihi
    17.03.2022 16:57:26
    Bildirim Tipi
    ÖDA
    Yıl
    -
    Periyot
    -
    İlişkili Taraf İşlemleriA+ A-
    Özet Bilgi
    Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemlere İlişkin Yönetim Kurulu Kararı
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    İlişkili Taraf İşlemleri

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Şirket Yönetim Kurulumuz 17.03.2022 tarihinde toplanarak aşağıda ki kararı almış bulunmaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Seri II.17.1 sayılı Tebliğ'inin 10. maddesi kapsamında Şirketimiz ile ilişkili tarafları arasındaki yaygın ve süreklilik arz eden işlemlerin bir hesap dönemi içerisindeki tutarının, alış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan satışların maliyetine olan oranının, satış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına olan oranının %10'dan daha fazla bir orana ulaşacağının öngörülmesi durumunda, şirket yönetim kurulu tarafından işlemlerin şartlarına ve piyasa şartları ile karşılaştırılmasına ilişkin olarak bir rapor hazırlaması ve KAP'ta raporun veya sonucunun açıklanması gerekmektedir.

Bu kapsamda 2021 yılında ilişkili taraflarımız arasındaki işlemlerin 2022 hesap döneminde de devam ettiği ve belirlenen oranları aşacağı öngörüldüğünden, 2021 yılında gerçekleşen işlemler için hazırlanan ekli "İlişkili Taraf İşlemlerine İlişkin Raporun"kabul edilerek, KAP'ta ilan edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Saygılarımızla,

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

TEMAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET A.Ş.
    TMPOL
    İmzalı GörüntüleBildirimlerFinansal TablolarHak Kullanımları
    Gönderim Tarihi
    17.03.2022 16:57:51
    Bildirim Tipi
    ÖDA
    Yıl
    -
    Periyot
    -
    Özel Durum Açıklaması (Genel)A+ A-
    Özet Bilgi
    İştirak Tekno inovasyon yatırımı hakkında bilgilendirme
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Şirketimiz Aralık 2021 tarihinde Tekno İnovasyon inşaat Sanayi ve Ticaret Ltd şirketine finansal ortak olarak iştirak etmiş olup, söz konusu devir ile Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. Tekno inovasyon İnşaat Sanayi Ticaret Ltd Şti'ndeki payı % 50 olmuştur.

Tekno İnovasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi halihazırda Yüklenici olarak, İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. ile Teknopark İzmir'e yapılacak olan Ar-Ge Binası projesi kapsamında, "Gelir Paylaşımına Dayalı Yap-Kiralat-Devret Modeli ile Ar-Ge Binası Yapımı Sözleşmesi"'ne sahiptir. Mimari proje ve ruhsat çalışmaları 2021 yılında tamamlanan yatırımın, 2022 mart ayında inşaatına başlanmış olup, 2022 yılı son çeyreğinde tamamlanarak kiralamanın başlanması hedeflenmektedir. Teknopark İzmir yönetiminde oluşan ön taleplere istinaden %100 doluluk öngörülmektedir. Yaklaşık 6,500 m2 kiralanabilir alan oluşacak projede 40 milyon TL harcama bütçesinin mart sonu %20, haziran sonu %50, ekim sonu %100'ü harcanmış olacaktır.

Bu sözleşme kapsamında projenin tamamlanmasından sonra Ar-Ge binasında yapılacak kira sözleşmelerinden elde edilecek net kira gelirinin %70'i, 22 yıl boyunca yükleniciye ödenecektir. Kira gelirlerinin güncel değerleri esas alınarak yapılan hesaplamalarına göre tahmini yatırım geri dönüş süresi 5 yıldır.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

https://youtu.be/6V-LOo47hHw
    Nette gezinirken denk gelmiştim.
    Fabrikanın içini görmemiştim.
    Bu arada toplamda 0.25 kuruş gibi bir temettü ödemesi kararlaştırılmış.
    Beklemiyordum şahsen.
    Az da olsa iyi bir gelişme.
    Yüzde 1.5 gibi bir verim söz konusu.
    5 yılda kendini amorti edecek bir kira yatırımı var o kısmı tam anlamadım.
    Şirketin geleceğiyle ilgili biraz daha net bilgiler araştıracağım.

6. Halka arz dan bari ilk temettü ,bir kabuk değişimi işareti ,verdiği oran az fakat önemli benim için daha güçlü adımlar atmak istiyorsa sermaye artırımı şart enflasyona göre düşük kaldı zaman ayarı yönetimde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Bu gun Temapolden ayrılmak zorunda kaldım kalan paydaşların kazanci daim olsun.ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Cemal190757 Yazıyı Oku
    Bu gun Temapolden ayrılmak zorunda kaldım kalan paydaşların kazanci daim olsun.ytd
    Hayırlı olsun sn. Cemal190757. Teşekkürler iyi dilekleriniz için.

Sayfa 327/337 İlkİlk ... 227277317325326327328329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •