Sayfa 147/153 İlkİlk ... 4797137145146147148149 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Görüş açısı..

1.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Evet.

Sorduğumuz soruya, gösterdiğimiz grafiğe iki tane yorum gelmiş.

İkisi de azami müşterekte buluşmuş gibi.

NU görülmüş, indikatörlerin zayıflaması görülmüş, trend çizgileri incelenmiş, trend çizgilerinin aşağı kesmesi ve sonuçları belirtilmiş, fibo seviyelerine vurgu yapılmış. ( Tebrikler, teşekkürler arkadaşlar)

Benim bu iki yorum üzerine söyleyebileceğim pek şey yok.

Sadece şunları söyleyebilirim.

- Zirvede görülen formasyonu hacimle de ilişkilendirmek gerekir. Eğer o formasyon hacim ile birlikte incelenirse daha net görüş açısı sahibi olunur.

- Zirvede görülen dönüş formasyonlarında ( obo, ikili tepe, üçlü tepe vb. ) hacim, ilk tepede veya ilk omuzda daha yüksektir, sonraki oluşumlarda hacim git gide azalır.

- Sadece çoklu tepelerden birisinde, (genellikle sonuncu tepe olur bu ) hacim görece ikinci tepenin hacimini aşar.

- Bu grafikte ben hacim vermemiştim. Kimse de bu konuya vurgu yapmadı. Yorumculardan hacim kelimesini duymayı da beklerdim açıkcası.
    Sayın DeliKAN,
    Görüş açılarımızı geliştirdiğiniz için ve arkadaşlarımıza güzel yorumları için teşekkür ederim.
    Müsaadenizle bende grafik ile ilgili soru sormak, değerlendirme yapmak istiyorum;

Arkadaşlarımızın ara trend (sarı) ve ana trend (kırmızı) dedikleri trend çizgilerimiz aslında ara trendler değilmidir.
    Ana trendimiz, grafiğimizin sol tarafından çizilen trend çizgisi olmaz mı ( ki bu da yaklaşık bb alt bandının bittiği noktaya, 0,236-0,382 arasına geliyor)? Genel kırılım için bu noktayı baz almamız daha doğru olmaz mı?

Aslında yine geldiğim nokta size daha önce sormuş olduğum sorulara geliyor, yada ben getiriyorum
    Bu tip grafiklerde, 5 dalga sonrası kırılan trend de (5 dalganın trendinde), takip edeceğimiz trendler ne olmalıdır?
    (grafikteki gibi bahsetmiş olduğum sol taraftan gelen trend çizgisi mi, haftalık yada aylık grafiklerden gelen trend mi, vb.) Yada tamamen bağımsız bir düşüş trend çalışması mı yapmamız gerekiyor?

Fibo time zone da 0 (sıfır) zaman bölgesinden sonra yaşanan düşüş ve sonrası %100 ü geçen bir yükselişimiz var. %100 sonrası yeni bir trend oluşumu aramamız gerekmiyor muydu?

Birde; eğer sarı paralel çizgiler arası trendimiz korunursa, 5. dalgayı sonlandıramıyoruz diye düşünüyorum.

Biliyorum, basit düşünmek iyidir diyeceksiniz

Saygılarımla.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    arkadaşlar delikan abimiz forumda cezalı , bir müddet forumda yazamayacak. Size söylememi rica etti...

umarım en kısa zamanda aramıza döner
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

3. Bilgilendirme için teşekkürler Sayın Melih_2005.
    Sağlıklar yerinde olsunda...

4. Ben yokken sen devam et, en güvendiğim analist sensin dedi bana.

İlgili grafiği koyuyorum buraya müsaadenizle.

Doji sabah güneşi.

Güneş doğarken ardından tepelerin,
    Gitme vakti gelmiştir yukarı bazı hisselerin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ben yokken sen devam et, en güvendiğim analist sensin dedi bana.

İlgili grafiği koyuyorum buraya müsaadenizle.

Doji sabah güneşi.

Güneş doğarken ardından tepelerin,
    Gitme vakti gelmiştir yukarı bazı hisselerin.
    Güneş batar, Tekfen çıkar yada Güneş çıkar Tekfen batar. Yahu Üstad ben bu alemde senin gibi USTA teknikçi görmedim...

ne kadar cok ceza aliyorsunuz yahu.

biraz elinize, dilinize, belinize hakim olun

7.  Alıntı Originally Posted by Melih_2005 Yazıyı Oku
    arkadaşlar delikan abimiz forumda cezalı , bir müddet forumda yazamayacak. Size söylememi rica etti...

umarım en kısa zamanda aramıza döner
    Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    ne kadar cok ceza aliyorsunuz yahu.

biraz elinize, dilinize, belinize hakim olun
    Kesin benim gibi birisi hissesinden almıştır. Ne yapsın dayanamayıp saydırmıştır.

Sayfa 147/153 İlkİlk ... 4797137145146147148149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •