Sayfa 152/153 İlkİlk ... 52102142150151152153 SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Görüş açısı..

1.  Alıntı Originally Posted by ceshme Yazıyı Oku
    Sayın Achiles,

Çalışmalarınız için teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık.

Göndermiş olduğunuz ilk Bist 100 grafiğiniz ile ilgili müsadenizle kafama takılan bazı sorularımı sizlerle de paylaşmak isterim.
    Gerçi yazınızda da belirtmişsiniz (5 nolu etiketlemenizin sonraki tepe olma olasılığı).
    Şu anki grafiğinizde, son kısım, A-B-C etiketlemenizde; C dalgasının A dalgasının yaklaşık 2,618 mesafesinde olduğunu düşünürsek, bunun bir impulse olması gerekmezmi. Eğer öyle ise A etiketlemenizin 1, B etiketlemenizin 2 olması gerekirdi. Ama 2 ninde 1 i geçemeyeceğini düşünürsek; 5 nolu etiketlemenin son tepe olması sanki daha doğru olacak gibi geliyor.

Ne dersiniz?

Saygılarımla.
    Yani ben Sn Delikan' ın sayımı üzerine konuştum, ben daha farklı sayıyorum, veya bu sayımı alternatiflerden biri kabul ediyorum.

Sorunuza gelince ortodoks yani kuralcı sayanlar dahi, ki Frost-Prechter ekolü bunlar, C dalgasının oldukça uzatabileceğini kabul ederler. Swannell ise geri alım ve uzatma oranlarını Nelson' un elle milimetrik kağıtlarla sayarak tespit ettiğini, oranların değişebileceğini, her enstrüman bazında özelleştirilebileceğini iddia ediyor ve bilgisayar programı ile bir enstrümanın dalgalarını tek tek geri alım ve uzatmaları tespit ederek, istatistiki olarak en çok kullanılan geri alım oranını bularak onu kullanıyor. Nelly ise bambaşka bir boyut katarak, kısa kalan zigzagları, zigzag gibi uzatan flatları ekledi teoriye...

Dolayısıyla oradan bir yere varmak zor. Burada esasen dalganın iç sayımına bakılmalı, ancak XU100 sürekli uzatan itkiler çizdiği için yapılar çok belirgin değil, üçlü de olabilir beşli de.

Aslına bakarsanız, ben kendi sayımımda, sert düşüş çubuğunu bir zigzagın C si, dibi de W diye etiketleyerek, halen X dalgası çiziyoruz şeklinde etiketliyorum, ardından 1 inci dalgayı örtecek bir Y geleceğini zannediyorum. Yani burayı komple genişleyen bir diyagonal veya double zigzag diye sayıyorum. Tuncer Şengöz ise buradaki gibi sayıyor, bu durumda Cycle veya SP seviyede düzeltme bitti, yakında 5 li yapı tamamlanıp onun da 2 nci dalga düzeltmesi geldikten sonra uçuşa geçeceğiz anlamı çıkıyor, işte bunu mevcut ülke gerçeğine oturtamıyorum. Sadece şu istisna var, Arjantin Brezilya gibi, paraları rekor oranda değer kaybedince, bir dolar bazında abartılı ucuzlamaktan mütevellit şahlanma durumu var, tarihsel grafiklerine bakabilirsiniz, hatta para birimleri ile composite yapıp öyle bakın, öyle bir şey gelebilir belki.

Yani sabit takıntılı değilim sayımlarda, zaten 2-3 alternatif var, hepsini aynı anda takip ediyorum...

Selamlar..

2. Sayın Achiles,

Değerli vaktinizi ayırdığınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

3. Sayın Achiles,
    Yazınızda bahsettiğiniz Swannell ile ilgili bir kaynak buldum. "Elite Trader’s Secrets" (Rich Swannell).
    İnşallah aynı kişiden bahsetmişsinizdir
    En yakın zamanda okuyacağım. Güzel bir kaynak daha oldu, tekrar teşekkürler.
    Saygılarımla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    XU100; Günlük, RSI, MACD, PSar, EW(M,m), FibCh.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    XU100 Günlük, 25Eki21.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet