Sayfa 41/153 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Görüş açısı..

1. Birkaç gün önce takibe başladığım bir hisse. Yeni bir trende mi geçmiş oluyor?

2. Trend kırılımında üç gün içinde tepki gösterir demişsiniz,eğer doğru çizdiysem tekrar trend içine girmeye çalışmış ama girememiş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Mestan25 Yazıyı Oku

Birkaç gün önce takibe başladığım bir hisse. Yeni bir trende mi geçmiş oluyor?
    Sn arkadaşlar,

Hisse ismi vererek sorularınız olursa lütfen ÖM özelliğini kullanınız..

Bu topikte ( geleceğe yönelik analiz konusunda ) hisse ismi zikretmeyeceğimizi söylemiştik..

Hisse isimlerini, geçmişe dönük olarak (ve eğitim amaçlı) olarak zikredebiliriz..

Saygılar, sevgiler..

4. Özür dilerim hocam, hisse ismi vermedim. Ekran görüntüsü aldığım için çıkmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Görüş açısı..: 24.05.2017 Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik.. Gösterge Mom.

Son üç günlük hareketlerden sonra 5. dalganın trend kanalını bu şekilde revize ettim..

Göstergelerin aşırı alım bölgesinde olduğunu görüyor ve bir düzeltme ihtiyacı olduğunu düşünüyorum..

Bu düzeltmenin de trend bozulmasına dönüşüp dönüşmeyeceğini izleyerek analiz etmeye çalışacağım..

Bir de dikkatimi çeken husus; 5. dalga (kesikli kırmızı çizgi içindeki sub-trend) trendi, Ana trendin kendisine çok benzeyen bir yapı içinde hareket ediyor.. Dikkatli bakarsanız bunu görebilirsiniz.. 5. dalga trendi içinde 5 dalga saymaya çalışınca bu çok net görülüyor.. diye düşünüyorum naçizane..

Bu akşamki dersimizde şu yeşil cümleyi görsel olarak anlatayım... diye düşünüyorum naçizane..

Eğer teorim doğru ise, ANAtrend, bir sub-trendine benziyor..

Ve teorim doğru ise, 5. dalganın gidişatı, ANA trendin gidişatına ışık tutacaktır..

Syg, svg.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Görüş açısı..: 25.05.2017 İlk seans sonu kapanışı itibariyle günlük grafik.. Yakından bakış..

Yorum yok..

7.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bu akşamki dersimizde şu yeşil cümleyi görsel olarak anlatayım... diye düşünüyorum naçizane..

Eğer teorim doğru ise, ANAtrend, bir sub-trendine benziyor..

Ve teorim doğru ise, 5. dalganın gidişatı, ANA trendin gidişatına ışık tutacaktır..

Syg, svg.
    Gerçekten bakıldığında çoğu insan için sadece bir grafik ve tek bir trend görülür. Ama işin erbabı baktığında gördüğü ana trend , alt trend , kırmızı kesikli çizgi ve yeşil kesikli çizgi ve daha kimbilir neler. Bilimin gözünü seveyim. Ben yalın altı sigma kara kuşak belgesine sahibim. Bu konuda ciddi eğitimler aldık ve üretimde ciddi projeler yaptık. Altı sigma ile uğraşanlar minitab diye bir program vardır ve bunu bilirler. İşte tam burada teknik analizi minitab programına çok benzetiyorum. Aynı şekilde temel analizide işletmelerdeki proseslere. Minitabinde kendine özgü bir sürü aracı vardır ve bu araçları kullanarak proseslerdeki gidişatı direkt olarak görebilirsiniz.
    Hem teknik analizin hemde minitab dediğim programın arka planında matematik ve istatistik bilimi vardır. maalesef insanlar bunların nasıl çalıştığını bilmediği için her ikisinede çamur atarlar.
    Oysa bu sistemler belli bir güvenlik aralıkları ile çalışırlar ve hatta kullanıcılarına %99 a kadar doğru sonuçlar verirler.
    Her neyse daha fazla uzatmayayım. Son günlerde bazı topiklerde bu teknik analiz çalışmalarına ve bu konuda hakikaten güvendiğim gerçek uzman kişilerin çalışmalarına dl uzatıldığını gördüğüm için yazma ihtiyacı hissettim.

Eline sağlık ben takipçinim.
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşüm olup yatırım tavsiyesi değildir. Yazdıklarım ile yatırım kararı almanız halinde zarar edebilirsiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Stock trader Yazıyı Oku
    Ben yalın altı sigma kara kuşak belgesine sahibim. Bu konuda ciddi eğitimler aldık ve üretimde ciddi projeler yaptık. Altı sigma ile uğraşanlar minitab diye bir program vardır ve bunu bilirler.
    Minitab müthiş bir yazılımdır..

Six sigma da müthiştir...

İnsanın bakış ve gürüş açısını müthiş genişletir..

Ben de Master Karakuşak'ım..

Sayfa 41/153 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •