Sayfa 51/153 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Görüş açısı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Grafik-1.

Grafik-2

Arkadaşlar, bu akşam şu yukarıdaki iki grafik üzerine bir şeyler yazayım..

Trend kırılması(bozulması) örneği olarak aldım bu grafikleri.

Grafikler, bakış ve görüş açısını çok beğendiğim sn couchsurfer'a aittir.

Grafiklerini kullanmama izin verdiği için tekrar teşekkür ediyorum kendisine.

2.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku

Ben teşekkür ederim sn DeliKAN.
    Şeref duyarım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Görüş açısı..: 02.06.2017 Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik...

Önceki gün (01.06) kapanışta 200 puanlık zıplama ile kapatan endeks bu gün başında ise 738 puanlık bir zıplama ile açıldı.

Önceki günkü kapanışa göre (97.365) 1.500 puanlık bir yükseliş ile 98.867 puandan kapatarak tüm zamanların rekor kapanışını yaptı.

1.500 puanlık yükselişin en az 700 puanlık bir kısmını için gap (boşluk) olarak not ediyor ve gelecekte bir gün (mutlaka) bu zıplamalara tam ters yönde tepki vereceğini düşünüyorum...

Grafiğimizdeki kesikli kırmızı trend çizgilerini, kesikli destek-direnç çizgilerini takip etmeye devam ediyoruz..

Görmeden "gördüm" demeyeceğim demiştim... Henüz 5nci dalganın tepe noktasına dair bir emare görmedim.

diye düşünüyorum... naçizane.

4.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Görüş açısı..: 02.06.2017 Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik...

Önceki gün (01.06) kapanışta 200 puanlık zıplama ile kapatan endeks bu gün başında ise 738 puanlık bir zıplama ile açıldı.

Önceki günkü kapanışa göre (97.365) 1.500 puanlık bir yükseliş ile 98.867 puandan kapatarak tüm zamanların rekor kapanışını yaptı.

1.500 puanlık yükselişin en az 700 puanlık bir kısmını için gap (boşluk) olarak not ediyor ve gelecekte bir gün (mutlaka) bu zıplamalara tam ters yönde tepki vereceğini düşünüyorum...

Grafiğimizdeki kesikli kırmızı trend çizgilerini, kesikli destek-direnç çizgilerini takip etmeye devam ediyoruz..

Görmeden "gördüm" demeyeceğim demiştim... Henüz 5nci dalganın tepe noktasına dair bir emare görmedim.

diye düşünüyorum... naçizane.

Madem öyle beklemeye devam diyorum , KENDİ ADIMA.
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşüm olup yatırım tavsiyesi değildir. Yazdıklarım ile yatırım kararı almanız halinde zarar edebilirsiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Trendler kitle psikolojisi tarafından oluşturulur..

Kitle psikolojisi (genellikle) kırılan trend çizgisini yeniden yukarı kırmayı zorlarlar.. Bunu da genellikle üç gün içinde denerler.. Üç gün içinde yukarı geçilemezse trend bozulmuş kabul edilir.. Ve kitle buna göre hareket eder..

Bir de, trend sadece aşağı yönde bozulmaz.. Yukarı yönde de bozulabilir.. Aynı şey yukarı yönlü bozulmalarda da geçerlidir..

Bozulan trendden sonra yeni bir trend oluşumu beklenir.. ( düşen trend, yeni bir yükselen trend, yatay trend. vs. vs..)

Grafik-1.

Grafik-2

Arkadaşlar, bu akşam şu yukarıdaki iki grafik üzerine bir şeyler yazayım..

Trend kırılması(bozulması) örneği olarak aldım bu grafikleri.

Bu akşam yukarıdaki yazım ile aşağıdaki yazımdaki grafikler üzerine bir şeyler yazacağım..

Ben yazmadan da görebilenler olmuştur.

Ama yine de, göremeyenler için... ne demek istediklerimin daha net anlaşılabilmesi için bir şeyler yazayım...

Gece uzun.. birazdan yazacağım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Trendler kitle psikolojisi tarafından oluşturulur..

Kitle psikolojisi (genellikle) kırılan trend çizgisini yeniden yukarı kırmayı zorlarlar.. Bunu da genellikle üç gün içinde denerler.. Üç gün içinde yukarı geçilemezse trend bozulmuş kabul edilir.. Ve kitle buna göre hareket eder..

Bir de, trend sadece aşağı yönde bozulmaz.. Yukarı yönde de bozulabilir.. Aynı şey yukarı yönlü bozulmalarda da geçerlidir..

Bozulan trendden sonra yeni bir trend oluşumu beklenir.. ( düşen trend, yeni bir yükselen trend, yatay trend. vs. vs..)

Grafik-1.

Grafik-2

Daha önceki yazdığım bir yazıda bahsettiğim ( kırmızı boyalı cümle) durumun en bariz örneği, Grafik-1 ile gösterilmiştir.. Grafik tamamen gerçek ve günceldir..

Aynı yazı içinde (yeşil boyalı cümle ile) bahsettiğim durum da, aynı hissenin, aynı grafiği üzerinde oluşmuş (oluşturulmuş) yeni trendi ve bandını göstermektedir.. Bu durum da Grafik-2'de görülmektedir.

Bu kadar açık.. ve bu kadar net.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Grafik-1 ve Grafik-2 sayesinde, Trend kırılması (bozulması)'nın her iki yönde de olabileceğini bir kez daha anlatmış olduk..

Anlatabildik mi.. ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Anlatabildik mi.. ?

Anlatabildiysek...

Sorular şunlar.

a ). Grafik-1'deki trend bandı içinde 5'li dalga yapısını görebiliyor musunuz. ?

b ). Görebiliyorsanız ve imkanınız var ise, o grafik üzerinde etiketleyebilir misiniz.. ?

Not: a şıkkı 70, b şıkkı 30 puan, geçme notu 65'tir..

Sayfa 51/153 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •