Sayfa 113/153 İlkİlk ... 1363103111112113114115123 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Görüş açısı..

1. Sizden dinlesek bence daha yararlı olur.. Eksik söyleyebilirim..
    Grafikte 3 ema nın içinde kaldı 8-25-50 nin.

yarın göstergenin mavisinin başını yukarı kaldıracağını umuyorum ve bugün kırmızının yanında bir mavi mum bekliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by KUTERO Yazıyı Oku
    Sizden dinlesek bence daha yararlı olur.. Eksik söyleyebilirim..
    Grafikte 3 ema nın içinde kaldı 8-25-50 nin.

yarın göstergenin mavisinin başını yukarı kaldıracağını umuyorum ve bugün kırmızının yanında bir mavi mum bekliyorum.
    Fikrimi yazayım öyleyse... müsadenizle.

Bana göre bu gün kapanışta BIST 100 endeksi bir doji star yapmıştır.

Fakat bu doji star teyit bekler. Zaten biliyoruz ki, dojiler teyit bekleyen oluşumlardır.

Gelelim bu doji star'ın teyidine.

Eğer yarın bu günkü doji starın gövdesi üzerinden başlamak üzere büyük gövdeli bir mum oluşursa bu doji star'ı yukarı yönlü dönüş sinyali olarak algılayacağız. Sabah yıldızı diyeceğiz adına.

Değilse, bir illüzyonmuş diyeceğiz.

Yani ben öyle diyeceğim en azından.

Sabah yıldızı örneği

3. Çok teşekkür ediyorum, sağolun..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku

Bu bilgiyi de edindiğinizden emin olursanız, bildirin lütfen. Sorunuzun can alıcı cümlesini (parantez içinde olanı) cevaplayayım.
    Sn ceshme,

Ya noktayı bulup tıklayamadınız, ya MACD bilgisini edindiğinizden emin olamadınız, ya da bana çok zahmet verdiğinizi düşünüyor olmalısınız ki, bir şey bildirmediniz.

Ben yinede birinci sorunuzdaki (Geçmişteki bu noktaların hisse değerlerini mi baz almamız gerekiyor) sorunuzun cevabını vereyim.

Uzunca bir cevap isterseniz, cevabım Hayır'dır.

Kısa bir cevap isterseniz, cevabım No'dur.

Bunu cevapları aşağıdaki (zamansız, mekansız, fiyatsız ) grafikte görebilir, inceleyebilirsiniz. (Siz bunu inceledikten sonra ikinci sorunuzun cevabına geçeceğim.)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by ceshme Yazıyı Oku
    Sayın DeliKAN,
    Şu aşamada iki sorum olacaktı. Sanki okudukça her şey karışıyor gibi olduğu için affınıza sığınarak sormak istiyorum. Belki de baştan okumamı tavsiye de edebilirsiniz yada sorularım komik gelebilir ama bir meslektaşınız olarak matematiksel değerleri kafada oturtamayınca sistem kitleniyor
    1- RSI ve MACD indikatörlerinde, t/a yaptığımız hissenin sonraki adımlarını, yani örneğin RSI seviyesi 69 olanın 30 seviyesini yada MACD 0,23 olanın 0,00 seviyelerinin hisse değeri karşılığını nasıl bulacağız? (Geçmişteki bu noktaların hisse değerlerini mi baz almamız gerekiyor)
    2 - Trend incelememizde en yüksek noktadan en düşük noktaya bir değerlendirme yapıp fibonacci çizdiğimizde, o hisse de %100 oranı geçildiğinde yeni bir trend mi algılamamız gerekiyor.
    Örnek olarak bir resim göndermeye çalışacağım.
    Sorularımın bilgi edinmek amaçlı olduğunu belirtmek isterim.
    Teşekkürler & Saygılarımla...
    Sn ceshme,

Birinci sorunuzu kısaca cevapladıktan sonra şimdi de ikinci sorunuzu cevaplayayım.

Evet, yeni bir trend olarak algılamalı ve bu trendin karakteristiğini çözümlemeye çalışmalısınız.

Çünkü, yüksek noktadan düşük noktaya değerlendirme yapıyorsanız, demek ki bir düşüşün (tepki) geri alım noktalarını bulmaya çalışıyorsunuzdur.

Bir düşüşün geri alım değeri en fazla kendisi kadardır.

Kendisinden daha fazlasını geri alım yapmaz., tabiat kanunlarına aykırıdır.

Yapıyorsa, artık yeni bir trend oluşmuştur.

Umarım anlatabilmişimdir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by ceshme Yazıyı Oku
    İlginiz ve yardımlarınız için Çok Teşekkür ederim Sayın DeliKAN.
    Sizlere zahmet vereceğim.

Ve hazır sizi yakalamışken sistemlerimdeki tıkanıklığı aşmak adına bir grafik daha paylaşmak istiyorum.
    Ek 24991

Görüş açım doğru mu acaba;
    RSI (95) ve MOM (195) indikatörlerinin en tepe noktasından oluşan düşüş, RSI da 70 noktasında sonra erip tekrar 75-80 lere geldiğinde, hisse değeri RIS 95 noktasındaki değerden daha yukarıda olmasına karşın RSI indikatörün bu RSI 95 tepe değerinden daha aşağıda olması ; bir NU göstergesi midir? Bu NU MOM daki düşüş trendi ile teyit edilmeli midir?

Saygılarımla.
    Ve cevaplarınızdan sonra anlaşılan daha da farklı bir görüş ile foruma en başından tekrar başlayacağım.

Tespitiniz doğrudur ve yerindedir sn ceshme.

Görüş açınız doğrudur.

Bu vesile ile de NU hakkında iki cümle yazayım.

- NU bildiğiniz gibi en az iki göstergelar arasındaki uyumsuzluklardır. Fiyat çizgisi de bir göstergedir. Yani hisse değerinin o anki TL karşılığını gösterir size. Ya da USD ile bakıyorsanız onu. Yani, fiyat da bir göstergedir.

- Bazı göstregeler NU değerlendirmesine dahil edilemezler. Mesela MACD, Mesela Bollinger. Bunlarla herhangi bir gösterge arasında uyumsuzluk oluşup oluşmadığına bakılamaz. En[ B] iyi sonuç[/B] Fiyat göstergesi ile RSI ve/veya MOM arasındaki korelasyondan alınır. Bu sebeple şu yukarıdaki çalışmanız çok güzeldir.

Başka sonu yoksa, .... Bitti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    finike
    Gönderi
    1,376
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    To do list.

- BIST 100 grafiği incelenecek.

- Sn ceshme'ye cevap yazılacak.

- Forum üstatlığı konusu irdelenecek.
    çok teşekkürler emeklerinize sağlık.

8.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Sn ceshme,

Ya noktayı bulup tıklayamadınız, ya MACD bilgisini edindiğinizden emin olamadınız, ya da bana çok zahmet verdiğinizi düşünüyor olmalısınız ki, bir şey bildirmediniz.

Ben yinede birinci sorunuzdaki (Geçmişteki bu noktaların hisse değerlerini mi baz almamız gerekiyor) sorunuzun cevabını vereyim.

Uzunca bir cevap isterseniz, cevabım Hayır'dır.

Kısa bir cevap isterseniz, cevabım No'dur.

Bunu cevapları aşağıdaki (zamansız, mekansız, fiyatsız ) grafikte görebilir, inceleyebilirsiniz. (Siz bunu inceledikten sonra ikinci sorunuzun cevabına geçeceğim.)

Günaydınlar...

Sayın DeliKAN,
    Noktayı bulmaz olur muyum, buldum tabi ki de ama haklısınız, telde incelediğim için linkteki görselleri göremedim ve sadece sözel anlatımda kafama oturmadı ve size anlamadım diyemedim daha fazla zahmet vermemek için. Bildirimde bu sebeple bulunmak istemedim. Kusura bakmayın.
    Dersimi çalışıp ve "anlayıp" size geri dönüş sağlayacağım.
    Sağlıklı günler dilerim.
    Teşekkürler & Saygılarımla,

Sayfa 113/153 İlkİlk ... 1363103111112113114115123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •