Sayfa 71/153 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 561 - 568 arası.

Konu: Görüş açısı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Ben ders notlarını hazırlarken siz de şu aşağıdaki soru üzerine düşünün biraz.

Bir nesne (ister canlı ister cansız olsun) en çok neresinden zarar görür. ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Derse başlamadan önce bir konuya açıklık getireyim.

Bu topikteki yazılar ilk okuduğunuzda, kendini beğenmişlik, ders veren bir ifade, ona buna kızan bir tavır olarak algılanabilir. Benim de huysuz bir bunak olduğum gibi anlaşılabilir.

Gerçek öyle olmayıp, gerçek topiğin formatı gereği öyle davranıyor olmamdır.

Yoksa gördüğünüz gibi, atıp tutuyorum, sonra da yanıldığım ortaya çıkıyor. Ben de çıkıp "yanılmışım" diyorum.

Bazen kendimi kaybediyor ve çok atıyor olabilirim.

Attığımı düşündüğünüzde "atma" diyebilirsiniz.

Atma dediğinizde anlamıyor olursam bir de ingilizce olarak "don't horse" deyin.

3. Sizi çok beğenerek takip ediyorum
    Emeklerinize şimdiden teşekkürler
    Sizin gibi insanların sayısının artması dileklerimle!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bir nesne (ister canlı ister cansız olsun) en çok neresinden zarar görür. ?
    Soruya cevap gelmemiş.

Başlayalım o zaman derse.

Arkadaşlar. Bir nesne, ister canlı olsun, ister cansız, ister teori olsun isterse hipotez, ister portföy olsun, ister yatırım, ister insan olsun, isterse toplum... En büyük zararı en zayıf noktalarından görür.

Askerlik yapanlar bilir. Tankların en zayıf noktalarının (motor ve egzost kısmının olduğu) arka tarafı ile, paletleri olduğu öğretilir.

Gemiler için, suyun altında kalan kısımları ve dümen sisteminin en zayıf noktaları olduğu bilinir.

Bir insanın birden çok zayıf noktası olabilir.

Ama en zayıf noktaları eli, dili, belidir. (Bununla ilgili atasözümüz bile vardır.)

Mesela şimdi bu Corona Günlerinde uzmanlar ne diyor. Elini yıka, elini ağzına burnuna götürme diyor. Niye.. Çünkü elimiz, dilimiz (ağzımız) zayıf noktalarımız biyolojik olarak..

Bir de burnumuz var mesela. O da burnumuzu her bi yere soktuğumuz için olsa gerek.. (Bununla da ilgili atasözümüz/deyimimiz vardır.)

Siz bu yazdıklarımı okuyup iyice sindirin.

Bir de konuyu nasıl para piyasalarına, yatırıma ve tekniz analize bağlayacağımı merak edip durun.

Merak dedim de aklıma geldi.... Merakımızın da zayıf noktamız olduğunu söyleyen atasözümüz de var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Mesela şimdi güncel konu bu virüs meselesi.

Birazcık bunu analiz edelim.

Nerden başladı bu virüs..... Çinden....

Peki.. Çin toplumunun en zayıf noktaları nelerdir sizce. ?

6.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Derse başlamadan önce bir konuya açıklık getireyim.

Bu topikteki yazılar ilk okuduğunuzda, kendini beğenmişlik, ders veren bir ifade, ona buna kızan bir tavır olarak algılanabilir. Benim de huysuz bir bunak olduğum gibi anlaşılabilir.

Gerçek öyle olmayıp, gerçek topiğin formatı gereği öyle davranıyor olmamdır.

Yoksa gördüğünüz gibi, atıp tutuyorum, sonra da yanıldığım ortaya çıkıyor. Ben de çıkıp "yanılmışım" diyorum.

Bazen kendimi kaybediyor ve çok atıyor olabilirim.

Attığımı düşündüğünüzde "atma" diyebilirsiniz.

Atma dediğinizde anlamıyor olursam bir de ingilizce olarak "don't horse" deyin.
    Abi bu fotoyu paylaşmak da bi seçenek olabilir.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Mesela şimdi güncel konu bu virüs meselesi.

Birazcık bunu analiz edelim.

Nerden başladı bu virüs..... Çinden....

Peki.. Çin toplumunun en zayıf noktaları nelerdir sizce. ?
    En zayıf noktaları boğazları, sırtı yukarı bakan her şeyi yemeleri olabilir mi?
    Türkçe bilmemeleri de bi zayıflık olabilir örneğin.

Neşet Ertaş ya da bi Ege, Kars, Sivas, Diyarbakır, Yörük türküsü dinleyememeleri dinleseler de o tadı hiç alamayacak olmaları. Lahmacun, künefe sevmemeleri. Bi de malları zayıf yav. Çin malı sağlam olmaz. E şıkkı hepsi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Ooo.. Osman bakıyorum da gelmişsin.

Oraletini çay kaşığını kapmış gelmişsin. Bak daha önce de dedim, oraletini çay kaşığıyla karıştırmana gıcık oluyorum. Artık bir oralet kaşığı edinsen diyorum.

8. Abi sen yokken borsada çok kötü şeyler oldu. Mallar elimizde patladı, aha burdan döner, şurdan döner diye diye satmadık, eeehh eytere beaaa satıyorum a me ka dediğimizde ise bi baktık ki satamayacağımız kadar düşmüş hisselerimiz.

Zarar kesmeyi, istop etmeyi öğrenemedik çoğumuz hala. Nato kafa nato mermeriz. :/

Hoş geldin bu arada.

Sayfa 71/153 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •