Sayfa 27/153 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 209 - 216 arası.

Konu: Görüş açısı..

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    RENKO ve TLB analizleri hakkında bilgi istediğinize göre, CandleStick analizlerini ve teorilerini iyi biliyor olmalısınız..

RENKO ve TLB CandleStick gibi Japon kökenli olup, piyasalarda 90'lı yıllardan sonra rağbet görmemiş analiz yöntemleridir.. Zordur, karmaşıktır..

Satranç ve Go oyunu gibi karşılaştırma yapabilirsiniz.. Kurallarını biliyorsanız ve oynayabiliyorsanız zevk alırsınız.. Ama öğrenmeniz yıllarınızı alır..

Basit olan iyidir felsefesinde hareketle, Basit T/a'i halledip, onun nimetlerinden faydalandıktan sonra alternatif analiz yöntemleriyle fantazi yapılabilir..

... ama fantazi....
    Hiçbir şeyi iyi bilmiyorum. Bunu iddia edemem. Ama Japon hayranlığım olduğu doğrudur Ichimoku ile ve ortalamalar ile ilgileniyorum. Basit TA'yı bile öğrenmek yıllar alabiliyor. Yaptığım testlerin sonucunu alana kadar sizin deyiminizle alternatif olarak Renko ve TLB öğrenmek istemiştim. Renkodaki kutucukların nasıl oluştuğunu bilmiyorum ve bununla ilgili kaynak da bulamadım. Alaka gösterip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Derslerinizi vakit buldukça izlemeye çalışacağım. Başarılar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Hiçbir şeyi iyi bilmiyorum. Bunu iddia edemem. Ama Japon hayranlığım olduğu doğrudur Ichimoku ile ve ortalamalar ile ilgileniyorum. Basit TA'yı bile öğrenmek yıllar alabiliyor. Yaptığım testlerin sonucunu alana kadar sizin deyiminizle alternatif olarak Renko ve TLB öğrenmek istemiştim. Renkodaki kutucukların nasıl oluştuğunu bilmiyorum ve bununla ilgili kaynak da bulamadım. Alaka gösterip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Derslerinizi vakit buldukça izlemeye çalışacağım. Başarılar...
    Tükçe kaynak yok.. İngilizce var... Bir de Japonca tabi ki..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Grafikler (bizim ilgilendiklerimiz) değer-zaman ekseninde hareket eden görsel analiz araçlarıdır..

Birim zaman için bir değer oluşur ve grafikte değer eksenine tekabul eden seviyede yerini bir nokta olarak alır..

Fakaaat.. birim zaman içerisinde değer noktası birden fazla değer alıyorsa, bu nokta bir bant içinde hereket ederek bir çizgi halini alır.

Değer noktasının birim zamanda birden fazla değer almasına işlem sıklığı denir..

Ne denir miş.. İşlem sıklığı..

Bizim ilgilendiğimiz grafikler, işlem sıklığı yüksek olan, kitlesel (kalabalık) oyuncular tarafından yapılan para piyasaları grafiklerdir..

Bu sebeple, değer noktsının bir çizgi halinde incelenmesi gerekir..

O sebeple, 5 dk, 10 dk, 15 dk, 30 dk, 60 dk, 240 dk (seanslık), 480 dk (günlük) vb. vb. zaman dilimli grafikleri incelerken linebar (çubuk) veya candlestick (mum çubuğu) ile incelememiz gerekir.. Çünkü işlem sıklığı yüksektir..

İşlem sıklığının yüksek olması Teknik indikatörlerin oluşmasını sağlar..

Eğer 5 dakikalık bir grafik bakıyorsanız, ve işlem sıklığı 20 dakikada bir ise, bir çok teknik indikatörün değer alamadığını görürsünüz..

Neymiş.. İşlem sıklığı önemli imiş..

Anlatabildim mi.. buraya kadar..

Anladıysanız devam edeceğim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Linebar'lar üzerinde, genlik ( endüşükten - enyükseğe), açılış değeri kulağı, kapanış değeri kulağı gibi şekiller vardır..

Açılıştan düşük kapatan bir linebar (çubuk)'da alttaki kulak kapanış, üstteki kulak açılış değerini gösterir.. Renklendirilimiş frafiklerde ise bu çubuk, kahverengi, kırmız, sarı gibi renklerle gösterilirken;

Açılıştan yüksek kapatan bir çubukta alttaki kulak açılış, üstteki kulak kapanış değerini gösterir.. Renk olarak da, yeşil, mavi, siyah gibi renklerle gösterilirler..

Bkz.. Aşağıdaki şekil8.56..

Şekil : Aşağıdaki şekil8.56

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku

Bkz.. Aşağıdaki şekil8.56..

Şekil : Aşağıdaki şekil8.56
    Mum grafiklerin açıklaması da bu şekil'dedir..

Şekil : bu şekil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Var mı okuyan..?

Ses verin yahu..

7. Var. Siz devam edin lutfen

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Yukarıdaki yazımda işlem sıklığı demiştim..

İşt bu çubukları ve mumları oluşturan şey işlem sıklığıdır..

İşlem sıklıkları da Teknik indikatörleri ( rsi, mom, bol, Stoch, StochRSI, vb vb.) oluştururlar..

Eğer birim zamanda işlem olmz ise teknik göstergeler değerlenemez. Ya düz çizer, ya kesintiye uğrar..

Kesintiye uğrarsa analiz kopar..

Analiz koparsa algoritmik bot'lar pat'lar...

Pat'lar mı.. Patlar..

İşlem sıklığı T/a için önemli imiş.. Doğru mu.. Doğru..

Buraya kadar anlaşıldı mı.. ?

Sayfa 27/153 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •