Sayfa 200/843 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300700 ... SonSon
Arama sonucu : 6738 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    gittiği yerde kalabilen varmı..
    Yok ustad yok . Bedelsiz hikaye zor bir hikaye allajhh var ben umut etmıyorum. Ben Hisse cıkarken bilgi vermeden daş daş geçmeye gelen ite pusta kızıyorum.(patrona daıma sövüyorum, zinhar hakediyor) elimde çok az alsat karla tuttugum aml var 60 dene :D onuda satmam evladıyelık.... umarım seri başlar 1 ay kapalı gişe oynarsınız...
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

2. 51 maliyetli BİM'lerimden 53.6 ile çıktım ve sonra geldiği fiyatlar beni kahretti. Dile kolay, 16 bin lot vardı. Sodaya uğradım, kesmedi. Genelde tek kağıda bodoslama girip aynı şekilde çıkardım. Nakitte olmak da insanı sıkıyor. Kendi kendime dedim ki hergün 50 lot alıp tüm portföyü kartondan oluşturup bedelsizi bekliycem. Bu gün başladım, kağıdın geldiği yere bakın. Çıktığı için sevineyim mi, yoksa azıcık aldığım için üzüleyim mi? Çıkmaya devam etse de düzeltmelerde gene almaya devam edeceğim. Bu benim kartonla 18 yıllık muhabbetim. Aman kimse etkilenmesin.

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    1 aydır herkes konuştu
    kimi karnından konuştu kimi k.çından
    ben ise ne mi yaptım bu dönemde?
    şöyle yaptım efem
    hahahahhahahaahahahahahahahahahhahahahahahah
    ahahhhahahahahhaahahahhahahahah
    şimdi ne mi yapıyorum?
    tabii ki aynısını
    hahahahahahhaahhahahahahahaha
    zuhahahahahahahahahahahahaha

bundan sonra ne mi yapacağım ?
    tabii ki aynısını
    sessizce köşeme çekilip
    hahahahahahahahahahhahahahahahahahaha
    atmaya devam edeceğim
    zuhahahahahahhahahahahahahah

byeeeeeeeee
    hahahahahahahhaa
    senin ağzın k..çın olmuş ..köşene çekilme ekmekleri kuşe kartona sarmaya devam et...
    kervan yürümeye devam eder merak etme sen ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    21,992
    Dün dünya çevre günüydü ya ondandır
    TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Balta: 2019 yılında yaklaşık 2,25 milyon ton ambalaj atığı toplanarak yaklaşık 2 milyon lira ekonomiye katkı sağlanmıştır

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 30 Büyükşehir Belediyesi ve nüfusu 250 binin üzerinde olan 88 ilçe belediyesinin, 31 Aralık 2020 tarihine kadar Sıfır Atık Sistemi'ne geçmesiyle toplam 37 milyon kişinin bu hizmetten faydalanmasının hedeflendiğini bildirdi.

Balta, "5 Haziran Dünya Çevre Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye'de ve dünyada çevre bilincinin oluşturulabilmesi, çevreye duyarlı bir nesil yetiştirilebilmesi için çeşitli etkinliklerle kutlanan "Dünya Çevre Günü"nün, tüm insanlığın geleceğini yakından ilgilendiren çevre konusunda büyük önem arz ettiğini belirtti.

Doğanın, özellikle son yüzyılda yaşanan hızlı sanayileşme, plansız şehirleşme, teknolojik gelişmeler ve doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi gibi nedenlerle büyük zarar gördüğünü ifade eden Balta, buna bağlı olarak da tüm dünya küresel ısınma, kuraklık ve biyolojik çeşitliliğin azalması gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalındığını kaydetti.

Balta, Türkiye'nin, uluslararası anlaşmalar çerçevesindeki sorumluluklarının da bilinciyle ekonomi, şehirleşme, enerji ve daha birçok alanda çevrenin korunmasını ön plana çıkaran politikalar yürüttüğünü vurguladı.

Söz konusu politikalara dikkati çeken Balta, "Bu politikalar kapsamında TBMM Çevre Komisyonu olarak geçtiğimiz yıllarda plastik atığın azaltılması için ücretli poşet uygulaması ile araç lastiği, akü, pil ve bataryalar, madeni yağ, bitkisel yağ, ilaç, elektrikli ve elektronik eşya, bilişim telekomünikasyon ekipmanları, beyaz eşya ile plastik, metal, kompozit, cam ve ahşap ambalajlardan geri kazanım katılım payı alınması uygulaması hayata geçirilmiştir. Ayrıca, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren de Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belirleyeceği ambalajlar için depozito uygulaması zorunlu tutulacaktır." ifadesini kullandı.

- "2023 yılında düzenli depolama hizmeti sunmayan belediyemizin kalmaması hedeflenmektedir"

Balta, çevre politikaları kapsamında çeşitli uygulama ve sonuçlara da değinerek, şunları kaydetti:

"2018 yılında ülkemiz için atığın geri kazanım oranı yüzde 13 olarak gerçekleşmiştir. Bakanlığımızca yürütülen Ulusal Atık Yönetimi ve Eylem Planı'nın revize edilmesi projesi kapsamında 2019 yılı verisinin elde edilmesine yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. 2023 yılı hedefi ise bu oranı yüzde 35'e çıkarmaktır. 2018 yılında sıfır atık programı uygulanan bina sayısı 13 bin iken, 2019 yılında sıfır atık programı uygulanan bina sayısı 27 bine yükselmiştir. Haziran 2020 itibariyle 42 bin binaya ulaşmıştır. 2023 yılı hedefi ise bu sayıyı 400 bine çıkarmaktır."

Yine 2018 yılında düzenli depolama hizmeti verilen belediye nüfusu oranı yüzde 75 iken, 2019 yılı sonunda yüzde 82'ye çıkarıldığını aktaran Balta, "2023 yılı hedefi bu oranı yüzde 100'e çıkarmaktır. Yani 2023 yılında düzenli depolama hizmeti sunmayan belediyemizin kalmaması hedeflenmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

- "Çevre kirliliğinin yanında önemli bir ekonomik kazanç elde edilmesi de söz konusu olacaktır"

Balta, plastik poşet kullanımında yüzde 80 oranında düşüş sağlandığına işaret ederek, şunları belirtti:

"30 büyükşehir belediyesi ve nüfusu 250 binin üzerinde olan 88 ilçe belediyemizin 31 Aralık 2020 tarihine kadar Sıfır Atık Sistemi'ne geçmesi ve bu sayede toplam 37 milyon vatandaşımızın bu hizmetten faydalanmasının sağlanması hedeflenmektedir. 2019 yılında yaklaşık 2,25 milyon ton ambalaj atığı toplanarak yaklaşık 2 milyon lira ekonomiye katkı sağlanmıştır. Bu atıkların toplanmasıyla yaklaşık 175 bin ton sera gazı salınımının önüne geçilmiştir. "

Sıfır Atık Uygulamasının toplum tarafından benimsenmesiyle çevre kirliliğinin yanında önemli bir ekonomik kazanç elde edilmesinin de söz konusu olacağını vurgulayan Balta, şu ifadelere yer verdi:

"2023 yılına kadar, toplanan atıkların işlenmesi, geri kazanılması sonucu, sanayimizde ve hizmet alanlarında gerçekleşecek yatırımlarla, 100 bin kişiye doğrudan istihdam ve yıllık 20 milyar liralık ekonomik kazanç sağlanması öngörülmektedir. Atık su arıtma tesis sayımız 2002 yılında 145 iken 2010 yılında bu sayıyı 326 adete yükselttik. 2018 verilerine göre de atık su arıtma tesis sayımız 991'e çıkmış bulunmaktadır. 2019 verilerine göre de atık su arıtma tesis sayısı 1136 adete çıkarılmıştır."

- "Kovid-19 salgını, çevrenin korunmasının önemini bir kez daha hatırlatmıştır"

Balta, Kovid-19 ile mücadele sürecine de değinerek, "Kovid-19 salgını, başta temiz su ve sağlıklı gıda tedariki olmak üzere çevrenin ve doğal dengenin korunmasının önemini bir kez daha hatırlatmıştır. Bu süreçte ulusal çevre yönetimi, bu salgının önlenmesi ve devamında önemli bir aktör durumuna gelmiştir. Kovid-19 salgını sürecinde, atıkların bulaşıcı hastalık riski taşımaması açısından atık toplama hizmetleri, su kaynaklarının ve toprağın korunması ile su arıtma hizmetlerinin ne denli önemli olduğunu göstermiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Çevrenin korunması ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla yapılan çalışmaların ortak amacının gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak olduğunu aktaran Balta, şunları belirtti:

"Yaşadığımız çevre geçmişten bize kalan bir miras değil, gelecek nesillere bırakacağımız bir emanettir. Yarınımız olan çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olarak yetişmesi bugün bizim oluşturacağımız ortak bir çevre bilinci ile mümkündür. Üzerinde yaşadığımız bu cennet vatanın evlatları olan bizler, temiz çevrenin bize ecdadımızdan miras olarak kalmış olmasından ziyade, bizim gelecek nesillere emanetimiz olması gerektiğinin bilincinde olmalı, bu manada gereken her türlü hassasiyeti göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Dünya Çevre Günü'nü kutluyor, sağlıklı bir gelecek, temiz bir çevre ve mutlu günler diliyorum."

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

5.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    İnşallah istediğiniz gibi olur çok çekti millet kartn dan bilanço ii gelirse ii de bedelsiz olsa ne olacak ben çok anlam yüklenmemeli erbos alki bedelsiz verdiler sonuç
    Erbos'daki bedelsiz sermaye artırımı oranı olan %283, Kartn'un bedelsiz potansiyeli yanında çok çok düşüktü.
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Alıntı Originally Posted by - sur - Yazıyı Oku
    Erbos'daki bedelsiz sermaye artırımı oranı olan %283, Kartn'un bedelsiz potansiyeli yanında çok çok düşüktü.

Karıştırıyorlar bazı şeyleri arkadaşlar.

Birinde halka açıklık çok yüksek

Emeklilik ve yatırım fonları var.

Birinde dolaşımda 10 milyon lot diğerinde 600 bin küsür lot var.

En yakın örnekte algyo da yakın zamanda yaşandı oran %500

Kağıt 40 TL lerden 120 TL lere geldi.Şu anda da düzeltilmiş rakamlarla 15 TL *6 = 90 Bin TL lerden işlem görüyor.

YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

7. Yarın 510 seviyesi önemli olacak hacim yüksek olmalı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,702
    Kartonsanla Bosch Frenin herhangi bir ortak noktası var mı arkadaşlar? grafikleri incelerken dikkatimi çekti. ikisi de hemen hemen son saatlerde hareketlenmişler..
    ben cuma günü bfren aldım gerçi ama kartonsanı sonradan farkettim..Şansıma Cuma günü hareketlendi. Kartonu da yarın 500 altında yakalayabilirsem biraz almak istiyorum.

Sayfa 200/843 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •