Sayfa 39/843 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon
Arama sonucu : 6743 madde; 305 - 312 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1.  Alıntı Originally Posted by lalezar Yazıyı Oku
    Sayın rıc başından beri burada yazanlar arasında en çok sizin görüşlerinizi önemsediğimi biliyorsunuz.Lakin bu kağıdı artık ezberledik sabah 340 şimdi eksi ne yapacağı belirsiz bir patron..Şirket her zaman değerli buna kimsenin itirazı yok ama patron aynı patron yani batı cephesinde değişen bir şey yok..
    teşekkür ediyorum lalezar
    bende senin samimiyetine inanıyorum
    burada gerçek düşüncelerini yazan birkaç ender üyeden birisin
    ben patron hakkında son hamlesinden sonra eskisi kadar olumsuz değilim
    ortalık kan revan iken borsada hissesine sahip çıkan ilk patron oldu
    hakkını yemeyin
    birde bak herkes temettü ödemelerini erteliyor yada verme kararı aldıklarını iptal ediyor
    bunlar dün çıkıp vereceklerini açıkladılar
    burada kötü niyetli bir adam olsa eline fırsat geçmiş vermiyorum diyebilirdi
    ama demedi
    bunlar önemli göstergeler
    şimdi kalkıp bunları görmezden gelip peşinen kötü patron demek hakkaniyete sığmaz
    sen burada ki gamlı baykuşların gazına gelme
    onlar alenen kasıtlı olumsuz yazıyorlar
    senin benim gibi gördüklerini halis düşüncelerini yazmıyor burada millet
    diyeceğim objektif ol ve sektöre odaklan
    şirketlerin tarihlerinde bir yada iki defa olabilecek bazı dönüm noktaları olur
    bu yaşanılanda onlardan biri
    oku araştır
    talep edersen sana özel mesajdan güncel makaleleri gönerebilirim
    araştırmadan okuyup anlamadan cahiller konuşur
    onlar herşeyi bilirler
    biz bilenlerden değil öğrenenlerden olmalıyız ki diri ve uyanık olabilelim
    sevgilerimle
    Az insan çok huzur

2. kartonsanında içinde bulunduğu avrupa kuşe karton üreticileri birliği
    yoğun gıda, ilaç ve kişisel-genel temizlik maddeleri ambalaj talebini karşılamak için
    tüm kapasitelerini kullanarak ülkelerin gereksinim duyduğu ambalaj hammaddesi olan kuşe kartonu
    7/24 çalışma düzeninde
    sağlamaya çalışacaklarını açıkladılar
    talep devasa kapasiteler yetersiz
    insanlık buna hazır değildi
    fabrikaların bakım duruşları dahi ertelenmiş
    11 dilde yayınlanan ortak deklarasyon linkinide koyayımda ingilizcesi olanlar okur

Cepi Press Statement

European pulp and paper sector maintains essential operations to help EU citizens tackle the COVID-19 pandemic

Cepi, the European paper industry association, and its members across Europe are shocked and saddened by the COVID-19 pandemic dramatically impacting people globally and in Europe, with a growing number of lives lost.

http://www.cepi.org/Cepi%20Statement%20COVID-19

üretilen kartonları sevk eden kamyonların yollarda ki denetimlerden hızlıca geçmesi içinde
    aşağıda ki ortak uyarıları kamyonların üstüne yapıştırmışlar

Az insan çok huzur

3. buda az önce avrupanın ikinci büyük kuşe karton üreticisi olan metsa board un yayınladığı deklarasyon
    bizim kartonsandan böyle şeffaflıklar beklemiyoruz tabi
    avrupada şirketlerin yatırımcıları bilgilendirilme kültürü bizden fersah fersah ileride
    haliyle olup biteni bulup öğrenmek bizim ülkede yatırımcının kendisine kalıyor
    o da dil biliyorsa

Coronavirus prevention at Metsä Board

27.3.2020

The safety of our employees and the communities in which we operate is always Metsä Board’s number one priority. We closely monitor the development of the epidemic and are updating our employee guidelines and policies based on new information from relevant global and local authorities.

Metsä Group, of which Metsä Board is a part, has a dedicated team to monitor the development of the epidemic and guidelines issued by authorities, and to share information and best practices within Metsä. The team provides regular instructions to employees on how to implement strict necessary safety measures. At Metsä Board, we have appointed locally responsible personnel to assume coordination and supervision roles at all our locations globally.

The measures we are taking to ensure the safety of our employees and partners include the following:

We follow and comply with the advice of the authorities.

Actions to prevent the spreading of the virus at the workplaces are of utmost importance. These actions include washing hands thoroughly, staying at home if any kind of symptoms of illness appear and keeping distance to other people.
    Anyone feeling unwell is expected to stay at home and not come to work.
    All travel is to be avoided.

Remote working from home has been implemented where possible in order to ensure safety and an uninterrupted service to our customers.

All visits to Metsä Board offices and mills are restricted.

Preventive actions are applied at all Metsä Board production sites with strict procedures in place which cover working arrangements, minimising physical contact and ensuring good hand hygiene and cleaning regimes.
    Metsä Board is producing paperboards that are particularly needed to protect goods and ensure consumer safety especially in food and pharmaceutical packaging. We recognise the importance of business continuity and are working hard to ensure we are serving our customers as seamlessly as possible.

We have a contingency plan in place regarding production, sourcing and logistics operations to secure business continuity. We have prepared precautionary action plans and back-up arrangements between the different Metsä Board sites in Finland and Sweden to ensure operational continuity, and we are following up on these plans regularly.

Many of us are now working in exceptional circumstances. In situations like this, a good flow of information and communication is important. We will keep our partners regularly informed through the usual contacts.

I want to take this opportunity to thank our customers, staff, suppliers and all our stakeholders for the patience, endeavor and commitment they have shown at this testing time, and above all I hope you all stay safe.

Regards,
    Mika Joukio
    CEO
    Metsä Board Corporation

https://www.metsaboard.com/Media/Pro...sa-Board-.aspx
    Az insan çok huzur

4. Sayın Rıc şirketin kârlılığında üretiminde kapasitesinde siparişlerde bir sorun yok ki sorun patron ve ekibinin şeffaf olmayıp paraların hepsi bana deyip kuş kadar temettü verip aslan payını kendi alıp hisseyi sürekli baskılayıp yıllardır on sene mi 15 sene midir nedir nedensiz bekletip bedelsiz vermeyip her sene bu bedelsiz hikayesini yayıp durmalarında..fiyatları hala beş sene öncesinin gerisinde beş sene diyorum beş sene yazık günah enflasyon dolar yazık günah bakın tireye piyasa değeri nedir ki o yüzden ben çok ama çok ümitsizim

5.  Alıntı Originally Posted by lalezar Yazıyı Oku
    Sayın Rıc şirketin kârlılığında üretiminde kapasitesinde siparişlerde bir sorun yok ki sorun patron ve ekibinin şeffaf olmayıp paraların hepsi bana deyip kuş kadar temettü verip aslan payını kendi alıp hisseyi sürekli baskılayıp yıllardır on sene mi 15 sene midir nedir nedensiz bekletip bedelsiz vermeyip her sene bu bedelsiz hikayesini yayıp durmalarında..fiyatları hala beş sene öncesinin gerisinde beş sene diyorum beş sene yazık günah enflasyon dolar yazık günah bakın tireye piyasa değeri nedir ki o yüzden ben çok ama çok ümitsizim
    her söylediğinin altına imzamı atarım
    ancak seninde söylediğin gibi şirket bedava
    böyle sağlam bir şirketi böyle yüksek karlar eden bir şirketi
    sektörü vböyle uçuşa geçmiş karları dahada patlayacak bir şirketi
    ve hiçbir krizden etkilenmesi mümkün olmayan bir şirketi
    fiyatı böylesine düşmüşken almayacağızda ne yapacağız lalezar ?
    aksini düşünüyorsak zaten hisse senetlerine yatırım yapmıyor olmamız lazım

şu çok doğru mesela
    5 yıl önce alanların günahı ne
    evet onun günahı patronun boynuna
    ama birkaç yıldır müspet değişimler giderek artıyor patronaj felsefesinde
    bunlarıda görmek lazım
    çok karamsar olmamalı
    karamsar adamın borsada zaten olmaması gerekir
    böyle fırsatlar insanın ayağına her zaman gelmiyor
    Az insan çok huzur

dolar olarak 1 aralık 2009 fiyatlarına geldi

bir ara 2018 dede bu fiyatları görmüş..

https://www.tradingview.com/x/mOdWOeIr/

7. küresel piyasalarda bugün kağıt-karton fiyatları fırlamış
    fiyat endeksi % 9 artmış!

https://tr.investing.com/indices/n500-pulp---paper

yakında kartonsanda ürünlerine okkalı bir zam yapacak anlamına geliyor bu
    şirketin karında minimum %10 artış olacak demek bu
    o da fiyatlar dahada artmazsa
    ancak artacağıda bariz gibi duruyor
    şirket en son 2 hafta önce %10 zam yapmıştı
    arzın talebe yetişemediği böyle durumlarda fiyatlarda böyle ciddi artışlar kaçınılmaz
    günlerdir yazıp paylaştığım şirketin faaliyetlerini uçuran gelişmelerin karlılığa yansımalarıda gördüğünüz gibi gerçeleşmeye başladı
    pekçok şirketin faaliyetini durdurduğu bu dönemde kartonsanın başına adeta talih kuşu kondu
    elbet hisseyede yansıyacak bu!
    Az insan çok huzur

8. Bence her yükseliş satmak için bir şans.2008-2009 krizini arayacagimizi düşünüyorum.insallah olmaz da ben yanılmış olurum .ytd.

Sayfa 39/843 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •