Sayfa 86/846 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon
Arama sonucu : 6762 madde; 681 - 688 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Karton hissem yok !

Bazı borsa şirketlerinde yapılan uygulamalarda ,yeniden değerlemeler ''geçmiş yıllar'' karına atıldı. Öz sermaye yükseldi...

Şirkete nedeni sorulduğunda , '' Denetim firmasının takdirine göre , TMS(Türkiye Muhasebe Standartları) xxx maddesine göre geçmiş yıl karına yazıldı'' dendi.

Hele bir tanesi , iştirak satıp kasasına 65mil TL koymuştu!

Kolay gelsin.
    iştirak satıs gelırı kardan gecırılıp gecmıs yıl karlarına aktarılabılır , ancak maddı duran varlıkların yenıden degerleme artısları gecmıs yıl karlarından gecırılmeyıp ozkaynaklar arasında ayrı bır satırda gosterılır . yapan denetcı yanlıs yapmıstır. Sadece yatırım amclı gayrımenkullerdekı deger artıslarını donem karından gecırıp gecmıs yıl karlarına transfer edebılırsınız ancak her donem degerleme yaptırıp aradakı farkı sureklı ızlemek kosuluyla.

2.  Alıntı Originally Posted by inhibitor Yazıyı Oku
    daha oncekı sayfalarda paylastıgım kartonun son 24 yılkı pıyasa degerlerı tablosunu dırekt twıtter hesabınızda paylasmayıp , altına forumdan alıntıdır yazsaydınız, iyiydi. Emeğe saygı lutfen.
    özür dilerim
    çok haklısınız
    hakkınızı helal edin

kendimi affetirmek için sizden bi 10 yıl önce 1986 yılına ait kartonsanın dolar cinsi pd neymiş onu paylaşayım burada
    dün akşam paylaşan saygın bir twitter kullanıcısına ait tablo

Az insan çok huzur

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    özür dilerim
    çok haklısınız
    hakkınızı helal edin

kendimi affetirmek için sizden bi 10 yıl önce 1986 yılına ait kartonsanın dolar cinsi pd neymiş onu paylaşayım burada
    dün akşam paylaşan saygın bir twitter kullanıcısına ait tablo

Estagfurullah Sn.Ric.

Teşekkürler

4.  Alıntı Originally Posted by inhibitor Yazıyı Oku
    Sadece yatırım amclı gayrımenkullerdekı deger artıslarını donem karından gecırıp gecmıs yıl karlarına transfer edebılırsınız ancak her donem degerleme yaptırıp aradakı farkı sureklı ızlemek kosuluyla.
    Bu tip olayı başka bir gyo şirketinde de yaşadık.

Yatırım amaclı gayrımenkullerde yer alan; ve, her yıl düzenli yaptırılan ekspertiz raporuna göre , aradaki fark şirket karına yazılıyor idi.

Denetim firması ekspertiz şirketine, '' değerleme yöntemini değiştir'' deyince anormal bir kar oluştu ...

Bu yüksek kar , geçmiş yıllar karına atıldı.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    lalezar kardeşim sevindim
    ahım şahım kar açıklayacağını sanmıyorum demen abes olmuş
    bende bedelsizi umursamayan birisiyim biliyorsun
    bir şirket bedelsiz için alınmaz
    sizlerin temel yanlışınız şirketi alma motivasyonunuzun yanlış olması
    bak ben matematikle muhasebeyle yazıyorum beklediğim karları
    sağolsun sn serkalgo arkadaş güzel hesap kitap yapmış
    işte bu müspet ilim
    yani yorum yaparken altı dolu hesaba kitaba dayanan temeller üzerine konuşmalıyız
    benim yaptığım budur
    ha pek çok şeyi burada paylaşmıyorum
    paylaşmamda
    bilgi günümüz dünyasında en büyük katmadeğerdir hazinedir
    hazinesini ulu orta döken adam benim gözümde ahmaktır
    bak bir tanesini ortaya koydum dün akşam yer yerinden oynadı hehehehe
    buralarda bol bol gır gır yapıyorum epey süredir
    bunada devam edeceğim
    sana tavsiyem hisse alırken kendine doğru motivasyon noktaları belirle
    temel ağırlıklı bilanço ağırlıklı değer yatırımı yap
    böyle yaparsan psikolojik savrulmalara açık olmaktan hatalardan kendini korursun
    naçizane haddimi aşarak ahkam kestim
    kusuruma bakma
    seni buradakilerden ayrı tutuyorum
    için dışında yazıyorsun
    hayırlı yatırımlar
    Doğrudur genelleme yaparaktan bende katılıyorum.

Bölünmede kulak arkasındadır.

Egeen bölünmeden temettüleri ekleyip bir hesap yapılmalı.

Bende 18 TL den alıp 80 TL lerden çıktığım hisse temettü vererek aldığım maliyetin 2,,5 katı net temettü ödüyor.

2011 lerden bahsediyorum. geldiği yerde belli.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku

Düzenli olarak her yıl yaptırılan ekspertiz raporuna göre , aradaki fark şirket karına yazılıyor idi.

Denetim firması ekspertiz şirketine, '' değerleme yöntemini değiştir'' deyince anormal bir kar oluştu ...

gyo lar icin durum farkli, zira gyo lar tarafindan gerceklestirilen projeler ilgili bilancolarda stok olarak gorundugunden dolayi degerleme artisi kar yazilabilir ancak atiyorum bir gyo sirketinin genel mudurluk binasinin degerleme farkindan gelen fark karda degil ozkaynaklarda deger artisi olarak ayri gosterilir.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku

Yatırım amaclı gayrımenkullerde yer alan; ve, her yıl düzenli yaptırılan ekspertiz raporuna göre , aradaki fark şirket karına yazılıyor idi.

ALGYO mudur arkadaşım.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

8.  Alıntı Originally Posted by inhibitor Yazıyı Oku
    gyo lar icin durum farkli, zira gyo lar tarafindan gerceklestirilen projeler ilgili bilancolarda stok olarak gorundugunden dolayi degerleme artisi kar yazilabilir ancak atiyorum bir gyo sirketinin genel mudurluk binasinin degerleme farkindan gelen fark karda degil ozkaynaklarda deger artisi olarak ayri gosterilir.

Gyo'muzda , hem yatırım amaçlı , hem de stoklar altında gm ler var.

Örnekte ,devletten kiralanmış bir gm , otel olarak kiraya veriliyor idi. (yatırım amaçlı gm)

Önceden , emsal değer e göre ekspertiz yapılıyor idi ... sonradan , İNA(indirgenmiş nakit akımları) yöntemine geçildi.

Oluşan değer artışı , geçmiş yıl karlarına atıldı.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 86/846 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •