Sayfa 235/846 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335735 ... SonSon
Arama sonucu : 6768 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

2010 fk 40
    2011 fk 16
    2012 fk 23
    2013 fk 22
    2014 fk 34
    2015 fk 32
    2016 fk 103
    2017 fk 32
    2018 fk 9
    2019 fk 12

Yıllık bakılmış bu Rakamlarda küsuratları yuvarladım görüleceği gibi 16-36 arası ağırlıklı dolaştığı bölge...
    2018 kur krizi ile ekstrem bozulma yaşamış bunun dışında standartın altındayız bu veriler matematik patron bedelsiz falan hepsi içinde yani..
    Şimdi 2018 de 113 milyon net kar krizde gümbürtüye gitmiş 2019 da 81 milyon kar var peki neden kar düşmüş fiyatlar düştüğü için denmiş o halde burası çok önemli çünkü dün paylaştığım bilgide adam 2 defa zam yapıldı demişti talep var bizde üstüne koyuyoruz nasıl düşerken fiyatı düşürdüysek bu şirketin en doğal hakkı o halde kar artışını beklemek en akılcı davranış ciro zaten malum artıyor Pandemi ile birlikte eee fiyat da artıyorsa daha ne olsun......
    ikinci çeyrek işte bu yüzden benim için önemli bu teorim tamamen araştırma ve rakamlara dayalı yanılırsam satarım inatlaşmam...

Diğer unsur esg.. her geçen gün dillenmeye başladı Amazon 2 milyar dolar ayırdı bugün ki haberde biz ise hurda hammadde ile ağaçların kesilmesini önleyerek en önlerde ki saftayız ..
    belki en düşük karbon izi ile çalışan fabrikayız ab ve Çin ortalamalarının çok altında..

Diğer husus ab de 2021 plastik ambalaj tamamen kalkıyor eee toplam cironun yaklaşık yüzde 20 si ihracat burda bize yarayacaktır tabiki ve yüzde 30 40 lara çıkabilirse ihracat payı....

Şimdi hesaplara dönelim bu yıl 120 milyon net kar üzerinden 25 fk ile 3 milyar tl ile pd ile yüzde 130 potansiyel çıkıyor...

Neden 25 fk yaptım normal gündemde kartn çarpanları buralarda olmuş, 100 fk ları katmıyorum nasıl 8 fk yı katmıyorsam ee gündem bize yarıyor neden normal çarpanlara dönmesin..
    Peki 120 milyon kar beklentisi çok mu bence değil son iki yıl ortalaması 105 milyon bu yüzden bence 120 milyon kar beklentisi düşük kalacaktır 150 milyon 25 fk ile %200 potansiyel oluşuyor...

Bu rakamlar çoğunlukla geçmiş verilere ve min düzeyde olumlu gelecek senaryosuna dayanıyor..

İtirazı olan varsa tartışmak ve düzeltmek isterim varsa hatamı daha iyisini birlikte çıkartalım bu projeksiyonun

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Eyvallah sertol kardeşim, dünden beri hacı yolu gözler gibi analizinizi bekledim, değdide.Emeginize sağlık.Guzel bilgiler paylaşmışsın.

Estağfurullah rica ederim inşallah faydası olur..
    Kusura bakmayın anca bu akşama yetiştirebildim ekran başında değildim dün..
     Alıntı Originally Posted by zizarazu Yazıyı Oku
    Eyvallah sertol kardeşim, dünden beri hacı yolu gözler gibi analizinizi bekledim, değdide.Emeginize sağlık.Guzel bilgiler paylaşmışsın.

4.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    2010 fk 40
    2011 fk 16
    2012 fk 23
    2013 fk 22
    2014 fk 34
    2015 fk 32
    2016 fk 103
    2017 fk 32
    2018 fk 9
    2019 fk 12

Yıllık bakılmış bu Rakamlarda küsuratları yuvarladım görüleceği gibi 16-36 arası ağırlıklı dolaştığı bölge...
    2018 kur krizi ile ekstrem bozulma yaşamış bunun dışında standartın altındayız bu veriler matematik patron bedelsiz falan hepsi içinde yani..
    Şimdi 2018 de 113 milyon net kar krizde gümbürtüye gitmiş 2019 da 81 milyon kar var peki neden kar düşmüş fiyatlar düştüğü için denmiş o halde burası çok önemli çünkü dün paylaştığım bilgide adam 2 defa zam yapıldı demişti talep var bizde üstüne koyuyoruz nasıl düşerken fiyatı düşürdüysek bu şirketin en doğal hakkı o halde kar artışını beklemek en akılcı davranış ciro zaten malum artıyor Pandemi ile birlikte eee fiyat da artıyorsa daha ne olsun......
    ikinci çeyrek işte bu yüzden benim için önemli bu teorim tamamen araştırma ve rakamlara dayalı yanılırsam satarım inatlaşmam...

Diğer unsur esg.. her geçen gün dillenmeye başladı Amazon 2 milyar dolar ayırdı bugün ki haberde biz ise hurda hammadde ile ağaçların kesilmesini önleyerek en önlerde ki saftayız ..
    belki en düşük karbon izi ile çalışan fabrikayız ab ve Çin ortalamalarının çok altında..

Diğer husus ab de 2021 plastik ambalaj tamamen kalkıyor eee toplam cironun yaklaşık yüzde 20 si ihracat burda bize yarayacaktır tabiki ve yüzde 30 40 lara çıkabilirse ihracat payı....

Şimdi hesaplara dönelim bu yıl 120 milyon net kar üzerinden 25 fk ile 3 milyar tl ile pd ile yüzde 130 potansiyel çıkıyor...

Neden 25 fk yaptım normal gündemde kartn çarpanları buralarda olmuş, 100 fk ları katmıyorum nasıl 8 fk yı katmıyorsam ee gündem bize yarıyor neden normal çarpanlara dönmesin..
    Peki 120 milyon kar beklentisi çok mu bence değil son iki yıl ortalaması 105 milyon bu yüzden bence 120 milyon kar beklentisi düşük kalacaktır 150 milyon 25 fk ile %200 potansiyel oluşuyor...

Bu rakamlar çoğunlukla geçmiş verilere ve min düzeyde olumlu gelecek senaryosuna dayanıyor..

İtirazı olan varsa tartışmak ve düzeltmek isterim varsa hatamı daha iyisini birlikte çıkartalım bu projeksiyonun

Emeginize saglik sn Sertol..aslinda 16-36 * P/E epey yuksek TR ortalamalarina gore..bence bu carpan bedelsiz beklentisini de icinde barindiriyor..turkiye ortalamasi trailing suan 10 civarinda ..turkiye tarihsel olarak 6-13 * P/E arasinda trade ediyor tabi bankalar ortalamayi dusuruyor sanayiler 12-15 civaridir..burada kritik nokta sirketin karton talebinin artmasiyla yapisal degisim ve buyume gostermesi..ben bunun olacagina inaniyorum..iki duzgun kurumsal yatirimci patronu ikna edebilir cunku alt tarafi bos degil..yabanci bu derinlige gelmez ama yapisal degisim ve buyumeyle sinerji yakalanabilir..suan global likidite tavan herkes potansiyel sirket avinda..ytdegildir

Sent from my iPhone using Tapatalk

".suan global likidite tavan herkes potansiyel sirket avinda..ytdegildir..."

Evet üstadım yukarıda güzel noktayı yakalamışsınız..
    Bu arada rica ederim ilaveler için de teşekkürler..
     Alıntı Originally Posted by pmngr Yazıyı Oku
    Emeginize saglik sn Sertol..aslinda 16-36 * P/E epey yuksek TR ortalamalarina gore..bence bu carpan bedelsiz beklentisini de icinde barindiriyor..turkiye ortalamasi trailing suan 10 civarinda ..turkiye tarihsel olarak 6-13 * P/E arasinda trade ediyor tabi bankalar ortalamayi dusuruyor sanayiler 12-15 civaridir..burada kritik nokta sirketin karton talebinin artmasiyla yapisal degisim ve buyume gostermesi..ben bunun olacagina inaniyorum..iki duzgun kurumsal yatirimci patronu ikna edebilir cunku alt tarafi bos degil..yabanci bu derinlige gelmez ama yapisal degisim ve buyumeyle sinerji yakalanabilir..suan global likidite tavan herkes potansiyel sirket avinda..ytdegildir

6. Turkiye zaten suan global likidite ve sifir oranda faizlerin nemasini yiyor..yoksa iyi yonetildigi fln yok basilan paralar, dusuk faizler deger kaybeden dolara bagli hot money adres ariyor..yoksa ekonominin iyi yonetildigi tam balon.. zaten gezi olaylari oncesi 5 cent olan borsa su an 1.7 cent civarinda..cikip borsamiz 110k oldu fln diyorlar ya..komikler cidden..

Sayin sertol genelde fon yoneticileri sirket yakalarken benzer global sirket carpanlarina bakarlar..turkiye onlar icin bir hisse ve iskontolu bakiyorlar makro tarafinda..mikro tarafinda ise emerging market ulkelerdeki benzer sirket carpanlarina bakmak lazim..genelde turkiye yi guney afrika, brezilya, rusya, hindistan ve eskiden cin tabi simdi cin aldi yurudu..(BRICS) onun yerine polonya yi dahil ettiler..bu ulkelerde karton isi yapan sirketlerin carpanlarini karsilastirmak daha saglikli olabilir..gecenlerde turkiye sektor ici carpan ortalamalari da paylasilmisti..o da degerli..aslinda suan da borsamizi drive eden cogunlukla yerli..yabancilari kusturduler YABTKS orani %52-55 arasi tarihi diplerde..kisaca isi derin hisseciler goturuyor o da sig hisselerde tabi patron engelini asabilirlerse

7. Karton su an 16.73 p/e..ceyreksel olarak 20 mio kar edecekse bu fiyat hic de ucuz degil..egri oturalim dogru konusalim..turkiye deki kurumsal temettu veren sanayi sirketleri 15 p/e carpaniyla uzun sure goturebiliyorlar..bu carpani baz alirsak yillik en az 100-150 mio arasi kar edebilmesi lazim (karton talep artisi) ki 1.5-2 milyar arasi bir mcap e ulassin..((simdi diyeceksiniz bu temettu vermiyor ama verebilir, hic vermiyor degil %1-2 div yield var)) bu da ortalama %25-50 arasi bir potansiyele tekabul ediyor..bu arada mesela alkim bedelsiz surecinde 19 trailing P/E ye kadar yukseldi su an 14 lere historical ortalamalara geriledi..teknik olarak yani %50 potansiyel var ama bdsz spekulasyonu ile bir sure %100 artis da mumkun..bu arada mcap 1.3 milyar tl aslinda cok da kucuk bir firma degil ..tahtada derinlik olusursa kurumsal tarafta ilgi gorebilir..1-2 duzgun arastirma raporuna bagli tabi en once basiretli patrona!..ytdegildir

Evet zaten projeksiyonumu yıldızı parlayan sektör ve yazdığım argümanlar ile 100 150 milyon arası 2020 net kar üzerine oturtuyorum..

son ç fk sına göre tabi ki çok olumlu değil ama borsa beklentiyi satın alır 150 milyon kar gelirse eğer o güne kadar bu fiyatlanır bence ...
    gündem buna doğru gidiyor fiyat daha ne kadar geride kalacak işte 2.ç bilançosunda işaretleri verecektir..

Bu arada imp, smurfit kappa gibi şirketlere baktım p e 15 20 lerde mar. Cap 5 - 10 milyar euroluk şirketler ama... Tam denklikte şirket bulup bakmam lazım bakacağım inşallah..

Sayfa 235/846 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •