Sayfa 152/849 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 6790 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Açıkça söylemek gerekirse elimde bir lot yok ! sınır olmak ıstemıom. Şirketler bedellı verıyor bedelsız verıyor karton mal gıbı sadece izlior.! bu hissede kimse 3 tl 5tl temettu ıcın beklemez ben beklıyorum dıyenın aklından süphe ederım.... :D
    temettücü yoktur sanmıyorum
    ama grafik falında tencere tava çanak çömlek arayan çok hahahaha
    bende bunların akıllarına şaşıyorum hehehehehehe
    Az insan çok huzur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,148
     Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    temettücü yoktur sanmıyorum
    ama grafik falında tencere tava çanak çömlek arayan çok hahahaha
    bende bunların akıllarına şaşıyorum hehehehehehe
    Bir gün bir herif gelecek tencere tava çanak çala çala ne kadar kartoncu varsa hepsini susturacak!Temel ile gitmiyorsa teknik ile gitmiyorsa para ile gitmiyorsa ne halt yiyip de halka açılmış bu pak ve asil grubu?Ne temettüyü yediriyor ne sermaye artıyor yaşam amacı ne bunların?Hisse entübe mi ya da yoğun bakımda mı da dün 503.40tan 460 a düştü SPK bu sorularımı cevaplayacak mı bakalım yazdım!
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

3. Sayın filozof rahmetli Kemal Sunal’ın bir filmi çöpçüler kralında bir amca vardı gazeteye yine şikayet yazdım diyordu Kemal sunal da sen bu gidişle bu gazetelere yazdığın şikayetlerle hükümeti düşüreceksin diye espri yapmıştı seninki de maalesef ona benzemiş..S PK bu durumda hiçbir şey yapmaz serbes piyasa ekonomisi der geçer gider evet burası bir İsviçre bir Almanya olsaydı yazdığının önemi vardı lakin üzgünüm dostum hiçbir şey olmaz gelen cevabı da lütfen burada paylaş o zaman ne demek istediğimi anlarsın.

4. Parası olan adan güçlüdür .Parası olan adam iltimas sahibidir.Parası olan adan kurumlarda sözü geçen adamdır.Parası olan adam hukuk kanun yanında hep haklı çıkan adamdır velhasıl Parası olan adam .,,,gider. siz şimdi söyleyin SPK parası olan adamın yanında mıdır senin benim gibi züğürtlerin yanında mıdır.Spk ya kartonla ilgili belki binlerce şikayet dilekçesi gitmiştir.(bilanço itirazı -düşük sermaye itirazı -temettü itirazı-fiyat itirazı )bu itirazlardan hepsi mi ilgisiz alakasız mesnetsiz suçlamalardır.Hiç içinden haklı olan suçlama yok mudur.Mutlaka vardır ama güç o suçlamaları yok saydırmıştır.(inşallah yoktur olmamıştır)Her kes kaderine razı olacak yapacak bir şey yok.

5. 457 e bastı adam 400 altına sarksa şaşırmam ne temizlikmiş sayın rıc on küsür yıl oldu hala bitmedi oyun...Tekrar 500 üstüne atmadıkça ve orada kalıcı olmadıkça bir ileri iki geri devam

6. Denizin gelmesi lazım başka türlü zor görünüyor ytd

Gördünüz patronların %75 ni?

Kovit bahanesi ile bilançoları bir ay erteleyen SPK ya uyup hala bekliyorlar.

Etik olan açıklamalıydı bu zamana kadar.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

8. Sanırım, temettü ile ilgili aşağıda açıklamaya çalıştığım ayrıntı,
    gözlerden kaçtı geçen hafta...
    Yanlış, diyen olur doğru diyen olur..
    Ben böyle yorumluyorum...

Kartonsan, 27.02.2020 tarihinde aşağıda ki temettü dağıtım oranlarını açıklamıştı
    A grubu..(Net)..3.446.583 Lira
    B grubu..(Net)..28.579.853 Lira
    Toplam (Net)..32.026.437 Lira
    Daha sonra 17 Nisanda Covid-19 ile alakalı aşağıdaki kanun yasalaştı.
    (1) Sermaye şirketlerinde, 30/9/2020 tarihine kadar 2019 yılı net dönem kârının yalnızca yüzde yirmi beşine kadarının dağıtımına karar verilebilir, geçmiş yıl kârları ve serbest yedek akçeler dağıtıma konu edilemez, genel kurulca yönetim kuruluna kâr payı avansı dağıtımı yetkisi verilemez
    Akabinde, 5 Mayıs 2020 de yapılan OGK da aşağıdaki temettü oranları açıklandı.
    A grubu..(Net)..3.446.570 Lira
    B grubu..(Net)..9.822.977 Lira
    Toplam (Net)..13.269.543 Lira
    Kartonsanın 2019 yılı dağıtılabilir karı 81.344.785 liradır.
    Şirket esas sözleşmesine baktığımızda (A) gruba paylar dağıtılabilir karın %5 ni alır denmekte,
    Doğal olarak (A) grubu paylara, 81 milyonun yaklaşık %5 olan 4 milyon(brüt) temettü olarak ayrılmıştı..
    Covid-19 ile alakalı kanundan sonra dağıtılabilir kar, 81.344.785 değil,
    Onun, %25 olan 20.336.195 liradır..
    Buradan (A) grubu payların, 20.336.195 liranın %5 i ni alması gerekir..
    O rakamda brüt 1.016.000 lira, Net olaraksa 864.000 liradır..
    Oysa 5.5.2020 tarihli yeni temettü açıklamasında (A) grubu paylarda hiç bir değişiklik olmamıştır..
    Yani net olarak 3.446.570 lira korunmuştur..
    Bir yanlışlıkla yapılmamışsa; bu bir hak gasbıdır.
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Sayfa 152/849 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •