Sayfa 477/845 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon
Arama sonucu : 6756 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1. Sayın mercek,

Anladığım kadarıyla temettü açıklanma tarihini baz alıyorsunuz, yeni yıla sarkması durumunda, herşekilde eski hisselerin temettü hakkı elde ettiğini düşünüyorum, yani bölünme yeni yıla sarktığında eski yeni olur diye düşünüyorum, belki de yanılıyorum, araştırıyorum ama net ve yeterli bilgi bulamıyorum

Bedelsiz olaylarinda netas ve brisa bolunmelerinde yer almis biri olarak elinde hissesi olan arkadaslara al sat tavsiyesi vermeden nacizane tecrubemden biraz aktarmak istiyorum. Oncelikle hepinize hayirli olsun. Gercekten talih kusu borsa da boyle bir bolunme icinde olmak.

Ben son kisimdan kucuk bir bilgi vermek istiyorum. Onceden bedelsiz aciklandiginda artar bolundugunde hisse duserdi. Bedellide ise aciklandiginda duser bolundugunde artardi. ( son zamanlardaki dusuk tutarli bedelli aciklamalarini kenara koyarak diyorum bunu.)

Bedelsiz olayinda aciklandiginda elinde hissesi olanlarin bolunmeyi beklmeleri maksimum getiriyi saglamamaktadir. Tavan serileri bozulduktan sonra genis marj araliginfa hisse bolunene kadar devam edecektir. Ancak tavan serilerini bozduktan sonra devamli artis donemi son bulur. Belki bir miktar daha artar veya bir miktar daha duser. Tavan serilerinden sonraki surec tamamen tahtacinin insiyatifindedir. Ben olsam kesinlikle bolunmeye katilmam. Onceki yuksek bedelsiz aciklayan firmalarin hareketlerini muhakkak inceleyip analiz edin. Kartona en guzel ornekler netas brisa ve afyondur. Nasil hareket etmeniz gerektigine dair guzel bilgi edineceksinizdir.

Bu guzel olayin tadini cikarin 1 veya 2 hafta muhtemelen cok guzel zaman gecireceksiniz.

Hepinize tekrardan hayirli olsun.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. SN SERİNOL
    diyelim bölünme seneye kaldı egerki yeni yılın temettü tarihinden önce bölünürse yeni eski olmaz bu sene verilmeyen temettü tarihiden önce bölünür ve temettüsü bölünme tarhine denk gelir temettü bölündügü günden 3-5 gün sonraya denk gelirse eski yeni olur yani bu hınzır büyük bir ihtimal birine denk gelebilir çift bakmalı
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

4.  Alıntı Originally Posted by SERİNOL Yazıyı Oku
    Sayın mercek,

Anladığım kadarıyla temettü açıklanma tarihini baz alıyorsunuz, yeni yıla sarkması durumunda, herşekilde eski hisselerin temettü hakkı elde ettiğini düşünüyorum, yani bölünme yeni yıla sarktığında eski yeni olur diye düşünüyorum, belki de yanılıyorum, araştırıyorum ama net ve yeterli bilgi bulamıyorum
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20121230-1.htm hocam bu kanunun 19. maddesinin 3 ve 4. fıkrasını okuyun. sanırım aradığınız cevap burada. özellikle 4. madde

5.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Bedelsiz olaylarinda netas ve brisa bolunmelerinde yer almis biri olarak elinde hissesi olan arkadaslara al sat tavsiyesi vermeden nacizane tecrubemden biraz aktarmak istiyorum. Oncelikle hepinize hayirli olsun. Gercekten talih kusu borsa da boyle bir bolunme icinde olmak.

Ben son kisimdan kucuk bir bilgi vermek istiyorum. Onceden bedelsiz aciklandiginda artar bolundugunde hisse duserdi. Bedellide ise aciklandiginda duser bolundugunde artardi. ( son zamanlardaki dusuk tutarli bedelli aciklamalarini kenara koyarak diyorum bunu.)

Bedelsiz olayinda aciklandiginda elinde hissesi olanlarin bolunmeyi beklmeleri maksimum getiriyi saglamamaktadir. Tavan serileri bozulduktan sonra genis marj araliginfa hisse bolunene kadar devam edecektir. Ancak tavan serilerini bozduktan sonra devamli artis donemi son bulur. Belki bir miktar daha artar veya bir miktar daha duser. Tavan serilerinden sonraki surec tamamen tahtacinin insiyatifindedir. Ben olsam kesinlikle bolunmeye katilmam. Onceki yuksek bedelsiz aciklayan firmalarin hareketlerini muhakkak inceleyip analiz edin. Kartona en guzel ornekler netas brisa ve afyondur. Nasil hareket etmeniz gerektigine dair guzel bilgi edineceksinizdir.

Bu guzel olayin tadini cikarin 1 veya 2 hafta muhtemelen cok guzel zaman gecireceksiniz.

Hepinize tekrardan hayirli olsun.

Katılmıyorum görüşlerinize hocam. Alkim bölünmesinde bulunan biri olarak belirtiyorum ki asıl hareket bölünme sonrasında gerçekleşmişti. 11 liradan bölünme sonrası 6 tavan gidip 19 a kadar aralıksız yürümüştü.

Elimde yok ve ne zaman tavan serisi bozulursa o an alıcıyım. Muhtemelen o anda aldıktan sonra bile hatırı sayılır derecede kazanç bırakacaktır.

6. Mesela Pazartesi bölünse kabaca 29 lira ile start alır siz kartona bu rakamı uygun buluyormusunuz? 70 m küsür sermaye ile bir o kadar da kar getireceği tahmin edilen şirket, temel ustası terki joe tarafından uygun bulunur mu? Bence bulunmaz.
    300 400 lü rakamlar kent şekerin rekorunu kırar. Lakin bu uğurda bekleyen şeytanın bacağını beklemeyen kafasını kırar diyerek önümüzde ki maçlara bakacağız repliği ile eyvallah diyelim herkese bol kazançlar ytd

Borsada genel gecer bir kural yoktur. Herkes elbette kendi bilgi ve tecrubesine gore hareket etmesi en guzeli. Bol sans sizede.
     Alıntı Originally Posted by Underground Yazıyı Oku
    Katılmıyorum görüşlerinize hocam. Alkim bölünmesinde bulunan biri olarak belirtiyorum ki asıl hareket bölünme sonrasında gerçekleşmişti. 11 liradan bölünme sonrası 6 tavan gidip 19 a kadar aralıksız yürümüştü.

Elimde yok ve ne zaman tavan serisi bozulursa o an alıcıyım. Muhtemelen o anda aldıktan sonra bile hatırı sayılır derecede kazanç bırakacaktır.

8. Şimdi sormak istediğim şu sermayesini 75 milyona çıkartacak galiba 75 milyon sermayeli bi kağıtın olması gereken normal fiyatlar nedir? Bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa seviniriz 😊

Sayfa 477/845 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •