Sayfa 115/850 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon
Arama sonucu : 6793 madde; 913 - 920 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1.  Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku
    ...Deniz üzerinden hep resmi alımlar yapılırdı son 2 yıldır Pak grubu adına.Bu son hafta Yine yüklü Deniz alışı ama bu kez KAP açıklaması yok ve Yurtdışı hesaplardan citi ye virman...

Gerçek yabancı fon Deniz i kullanmaz aracaı-işlemci olarak demiştik.Off shore alımlarıdır muhtemelen dedik ya spek ya da patron holding çevresi...

Off shore hesapları genelde CAYMAN adalarında park edilir,vergisiz kara para cenneti...

Geçen yılki GK hazirun cetvelinde yabancı katılımcılar listesinde varmış bu off shore cu ,ilginç bir detay.

geçen sene genel kurul hazirununda gördüğüm an çözmüştüm
    yalnız miktardanda anlaşılacağı üzere birden fazla tabela off shore fonları olduğu kesin
    çünkü ıcbc den aldığı mallar genel kurul hazirununa soktuğu malların 20 katıydı
    buradanda anlaşılıyor ki 3-5 off shore hesap üzerinden alıp aldıklarını bunlara pay ediyor
    hazirunada bir tanesini sokmuş
    neden soktu neden alenen belli etti bilmiyorum
    vardır bir bildiği

2018-19 da resmi alımlarını deniz üzerinden yaparken off shore lara 2018 ağustosda ıcbc üzerinden aldı
    bu yılda resmi alımı teb üzerinden yapıp off shore ları denizden yaptı
    adamda manevra bitmiyor
    gerek zamanlamaları gerekse bu zamanlamaların motivasyon kaynağı olan sektörel dinamikler şirketi tanıyanlar için çok basit aslında büyük nimet
    burada patronun kovid 19 ile oluşan yeni dünyada sektörün lider sektörler arasına girmesi ile hissenin önünde duramayacağını söylerken tamda bunları kast ediyordum
    çünkü adamı çözdüğümü düşünüyorum
    tek motivasyonu işleri olan bir adam işleri şaha kalkınca gelip hissesinede müdahil oluyor
    nitekim geldi ve oldu
    bu iş bu kadar basit iken halen gelip burada bedelsiz muhabbeti yapanları okuyunca da valla artık gülmek dahi gelmiyor içimden
    durumları o derece trajikomik bu bedelsizcilerin
    bunlar benim şahsi çıkarımlarımdır
    herkes aynı fikirde olmayabilir
    sahip olduğumuz fikir ve öngörüler bizlere kazanç olarak geri dönüyorsa sıkıntı yok
    ben benimkilerden kazanıyorum gerisi ile ilgilenmiyorum
    Az insan çok huzur

2. ya ne patronu ne speği ne bilmem nesi. piyasada oyle yada böyle talep var. kim olduğununda bi önemi yok. 500 lira üstüne cıkar da oraya oturursa seyret sen hareketi. bist te 13 milyar işlem olmuş dün. hangi spek durabilir önünde.sacmalamayın allah aşkına alan adam kim olursa olsun sonuçta para veriyor alıyor bedava almıyorki. bunun yerine teknik ve temel acıdan bakın. tavan cektiğinde spek kimsenin sesi cıkmıyor ne hikmetse. speklerde bu piyasanın bir elemanı. sonucu onların belirlediğini düşünmüyorum. çoğu tavan speklerin kuyruk acısından oluyor.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by hknzn Yazıyı Oku
    ya ne patronu ne speği ne bilmem nesi. piyasada oyle yada böyle talep var. kim olduğununda bi önemi yok. 500 lira üstüne cıkar da oraya oturursa seyret sen hareketi. bist te 13 milyar işlem olmuş dün. hangi spek durabilir önünde.sacmalamayın allah aşkına alan adam kim olursa olsun sonuçta para veriyor alıyor bedava almıyorki. bunun yerine teknik ve temel acıdan bakın. tavan cektiğinde spek kimsenin sesi cıkmıyor ne hikmetse. speklerde bu piyasanın bir elemanı. sonucu onların belirlediğini düşünmüyorum. çoğu tavan speklerin kuyruk acısından oluyor.

Bu bilgiyle borsada yapacağın yatırımlarından kar etmen mucize olur gibi. Fiyatlar spek tarafından belirlenir onlar olmasın ne hacim olur ne de fiyat. Biz ky ler kolay kolay satmayız biz seyrederiz yükselince sarmaz hep düşüşlerde satarız. Almasını ve satmasını bilmeyene ve hep zarar yazana küçük yatırımcı hiç zarar etmeyene de spek denir bizim borsada.
    Ne demiş büyüklerimiz borsa sabırsızların sabırlılara para kazandırdığı yerdir....

4. 01 Mayıs 2020 Cuma günü itibariyle bizim piyasalarımız kapalı. Ama dünyada açık olan yerler var.

Dün akşam ABD borsaları kötü kapattı. Bugün bizim piyasa açık olsaydı düşüş olurdu.

Haftaya yani 04-08 Mayıs 2020 haftası inşaallah piyasalar bozulmaz ve yerinde sayarsa KARTON da bir hareket olabilir.
    Bu hafta çooookkkkk uzun olacak. Neler olacak bakalım.

Hayırlısı..

5.  Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    günlük. iki kez destekten dönmüş..

buralardan sert yukarı alıp gitmesi lazım gidecekse.. giderse yukarıda ilk durak 700 lü rakamlar görünüyor bende..

yok eski hamam eski tas derse aşağıda 412 lerde desteği var..

6. kaybedenler kulübünün lafıdır. spek aşagı bastı. teknik bilmez analiz bilmez. temel bilmez. sonra spek aşagı bastı.dolar düşer merkez dolar satıyor. hisse düşüyor spek bastı. madem bukadar oyun kumar bu işler neden hala borsadasınız neden hala forumlarda vakit harcıyorsunuz. kendinizi parcalıyorsunuz. nasıl olsa speğin bi hareketi sizi al aşagı ediyor siz burada ne arıyorsunuz. kaybetmeyimi seviyorsunuz. paranız mı cok

7. gelelim kartn özeline. hissede teknik tıkır tıkır işliyor. 362 ma 200 seviyesini tam kuralına göre gecti ve olması gereken oldu biraz talep fazla olunca 3 tavan oldu. zaten tavanlar yüzde 10 oldugu için 2 tavan bile sayılmaz. bu hafta esas kendini belli eder. ikili tepe 499 u aşıp 532 görmeside iyi oldu. bunun anlamı hisse artık yeni kanalda.

https://www.tradingview.com/x/5vH4NsWx/

günlük..karton

böyle bir fincan kulp çalışsa hedef üç aşşağı beş yukarı 750 tl olur.

olur olmaz bilemeyiz tabi..

sadece olurmu acaba çalışmasıdır

ve tabi bencedir.

Sayfa 115/850 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •