Sayfa 113/846 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 6762 madde; 897 - 904 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1. 478.00 TL kapattı KARTON 30 Nisan 2020 Perşembe günü. Dolar 6.99 da, Endeks 101.110 larda işlem görüyor. Faizler %8.95 lerde.

Karton bugün 143.000 lot işlem adedi ile REKOR kırdı. Ben daha önce bu kadar bir işlem adedi görmemiştim. 68 milyon işlem hacmi yaptı.
    194 milyon dolar piyasa değerinde işlem görüyor.

Karton un, önümüzdeki hafta genel kurulu yapılacak. 05.05.2020 de Genel Kurulu, 08.05.2020 de ise temettü ödemesi var. Bizim şu anki bilgimize göre %1000 temettü dağıtacak. Yani 1 lotu olan 10.00 TL temettü alacak.

Bizim bilmediğimiz ise, BEDELSİZ gibi bir olay olacak mı? Şu an için böyle bir konu olmamasına rağmen, bedelsiz beklentisi ile karton 2 gün önce 532.00 TL leri seans içinde gördü. Bu konu benim de kafamı meşkul ediyor. Böyle birşey olabilir mi? Acaba, karton temettü ödemesini azaltıp, bu miktardaki bir parayı sermayeye ekleyip, bedelsiz bölünmeye gidebilir mi? Tabiki de olabilir. SPK bu sene, coronavirüs ten dolayı şirketler yıpranmasın diye kar dağıtımını en fazla %25 ile sınırladı. Karton şu anki gündeme göre , % kaç karını dağıtıyor acabaa? Eğer benim tahmin ettiğim gibi olursa, belki de sırf bu yüzden bedelsiz bölünmeye gitmesi söz konusu olabilir. Bu konuyu tam bilmiyorum. Yanlış anlaşılma olmasın.

04-08 Mayıs 2020 haftasını, yani önümüzdeki haftayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Bol kazançlar dilerim.

2.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Sn Kubilayhan paylaşımınız için teşekkürederim zahmet olmazsa bugünkü alım satım pastasınıda paylaşabilirmisiniz

3. temettü dagıtım oranı yüzde 30 spk yüzde 25 den fazla olmaz dedi. ama taksitlendirebilir. 30 eylül sonrasında problem yok. yüzde 25 i peşin verir kalan yuzde 5 i eylülde. ama hissede olağandışı işlemler var. heryıl bu aylarda olur ama bu yıl cok değişik. sonu hayır olur inşallah

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by hknzn Yazıyı Oku
    temettü dagıtım oranı yüzde 30 spk yüzde 25 den fazla olmaz dedi. ama taksitlendirebilir. 30 eylül sonrasında problem yok. yüzde 25 i peşin verir kalan yuzde 5 i eylülde. ama hissede olağandışı işlemler var. heryıl bu aylarda olur ama bu yıl cok değişik. sonu hayır olur inşallah

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
    %30 unu dağıtıyorsa, bu durumda %25 lik oranı geçiyorlar. Genel kurulda bu konu gündeme gelecek ve kararlar alınacaktır.

04-08 Mayıs 2020 haftası çok uzun olacak, çooooookkkkķk...

5. ben cok gk ya odaklı degilim. bilanco ve corona etkisinin daha önemli olduğunu düşünüyorum
     Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
    %30 unu dağıtıyorsa, bu durumda %25 lik oranı geçiyorlar. Genel kurulda bu konu gündeme gelecek ve kararlar alınacaktır.

04-08 Mayıs 2020 haftası çok uzun olacak, çooooookkkkķk...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

7.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    adamlar profesyonel çakal
    hem gap ı doldurdular hem atlayanları silkeleyip paralarını aldılar
    hem korkan sabit portföyleri yerinden oynatıp verdirdiler
    dökülenleri istiflerken diğer yandan da düzeltme-sindirme işini aradan çıkarttılar
    hemde bedelsizci hayalperestlerin seslerini kestiler
    bir taş attılar vurdukları kuşun haddi var hesabı yok
    yola devam
    SANA minnettarım kardeş

SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Uzun zamandır taşıyıp bu harekette dökülen varsa bir daha kartona da borsaya da bulaşmasın. Twitter ya da şurda burda yarım ağızla bedelsiz beklentisi duyup saçma sapan beklenti içine girenler dökülmüştür. Onlar gelince tahtaya zararları büyük. Spekler onların hareket tavrını kara çevirmek için tahtayı perişan ediyorlar. Onları öpmeden bırakmıyorlar.Dün ve bugün onlar döküldüyse şimdi hareketin aslı ortaya çıkacak. Sabırla bekliyoruz yukarıları.

Sayfa 113/846 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •