Sayfa 708/848 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon
Arama sonucu : 6778 madde; 5,657 - 5,664 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

Alıntı Originally Posted by frd4306 Yazıyı Oku
    degerli arkadaslarım karton evet 300 den 3000 gitti, gittide xkagt da gitte, xkagt teki diger sektor üyelerine bakalım
    samat yeni firma yıllık artık % 532 tarihi yukseği 8.38 cuma kapanıs 8.18
    kaplm fk 78 (kartn 72)yıllık değişim % 432
    dobur pd dd 24 (karton 16)
    TİRE FK 46
    BAKAP FK 36
    KARTONUN FK SI PD DD Sİ YUKSEK MİDİR YUKSEKTİR AMA sektor zaten ucuyor suan.
    SAMAT: F/K SI yok yıllık cirosu en fazla 100....piyasa değeri 800 milyon...8 kat pahallı

kaplamin: cirosu:250 milyon piyasa değeri 580 milyon......2 kat pahallı

DOBUR: ambalaj sktöründe değil...

TİRE: cirosu yıllık 1.1-1.2 milyar piyasa değeri 1.35 milyar.

BAKAB cirosu yıllık 600 milyon piyasa değeri 722 milyon...

OLMUKSAN cirosu 1.2 milyar....piyasa değeri 2.6 milyar...

DURDO: cirosu 267 milyon....piyasa değeri 365 milyon

---KARTONU TİRE ve BAKAB ile kıyaslamak gerekir bence...OLMUKSAN ciro olarak yakınsa da karlılık yok...

KARTONSAN da bilanço kar yönetimi olma ihtimali yüksek gözüküyor...

satışların maliyetine ait ayrıntıyı vermiyorlar özellikle satışların maliyetindeki stok değişiminin etkisini göremiyoruz...ciro arterken genel giderler9+satış pazarlama giderlerinin üç dönemdir azalmasını da açıklamak zor...

bakab tire karton un brüt karlılıkları yakın, karton biraz daha iyi, ayni ciroya göre kartonun genel giderler6+satış pazarlama gideri tirenin neredeyse üçte biri düzeyinde daha karlı olmasının sebebi bu...bakabda da benzer giderler nispeten düşük ama cirosuna göre bakab da yine de yüksek...

4. Ortaklar iyi satış yapmış.

RTA da gözlemlemiştim bu durumu. 2 lerden destek için aldıklarını 20 lerde satmıştı. O civarlarda net ortalamayı çıkarmadım. Yalnız malum trend çok güçlü idi. 2 kat daha prim yapmış sonrasında. Ben orda patronun talebi iyi ölçemediğini düşündüm hep. Ha şirketten sattığını kendi mi aldı spek olarak bilemiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    SAMAT: F/K SI yok yıllık cirosu en fazla 100....piyasa değeri 800 milyon...8 kat pahallı

kaplamin: cirosu:250 milyon piyasa değeri 580 milyon......2 kat pahallı

DOBUR: ambalaj sktöründe değil...

TİRE: cirosu yıllık 1.1-1.2 milyar piyasa değeri 1.35 milyar.

BAKAB cirosu yıllık 600 milyon piyasa değeri 722 milyon...

OLMUKSAN cirosu 1.2 milyar....piyasa değeri 2.6 milyar...

DURDO: cirosu 267 milyon....piyasa değeri 365 milyon

---KARTONU TİRE ve BAKAB ile kıyaslamak gerekir bence...OLMUKSAN ciro olarak yakınsa da karlılık yok...
    dusuncenize saygı duyarım temel analizi cok fazla bilmiyorum. fakat yıllık ciroso 1.2milyar olan şirket olsun olsun % 15 net kar ile calıssın (ki %25 altı sektorde pek yok gibi) buda yıllık 250-300 milyon gibi bir net kar yapar bu şirketi 1.3 milyar olması bana ucuz gelir. neye gore 5 yılda kendini amorti etmesinden yola cıkıyorum tabi degerleme herkese gore değişir ve temel analizi pek bilmem.

6. %20 Marja ne zaman geçilecek?Bilgisi ola n varmı?

7.  Alıntı Originally Posted by frd4306 Yazıyı Oku
    peki hocam hisse 3kez 3 bine giderken pak gıda elinden hisse cıkarmadı ve fiyat arttıkca daha fazla lot cıkarıyor ama buna ragmen hala elinde 19.29 yuzdelik var, mart ayındaki dususten onceki yuzdesini hedef olarak dusunsek dogru olmaz mı ( mart ayındaki dususte pak da mal topladı )
    ayrıca haftalık aracı kurum dagılımına bakınız, suan en cok elinde tutan top 5 şirketin maliyeti hepsi fiyatın uzerinde buradan bir yorum yapılamaz mı
    Benim yorumum hisseye hakim olan patron vs nin senedin bedelsiz verdiği tarihten önce mümkün olduğunca senedi yükseltmeden hisselerini artırma yönünde. Hiçbir zaman bu hissenin 3000 tl üstüne çıkabileceği düşünceleri yoktu. Olsaydı bedelsiz öncesi senedi toplama işlemleri sırasında daha yukardaki fiyatları da (örneğin 1000 tl civarı)kullanırlardı. En fazla 750 tl ye kadar toplamaya çalıştıklarını düşünüyorum. Daha sonra hatırladığım kadarıyla1400-1600 arasında 550000 civarı işlem oldu. Şu anda dolaşımda olmayan 20000 lot civarını da 3000tl üstünden dolaşıma soktular. Bence yeni spek in niyeti senedi bölündükten sonra 160-180 tl bandına sokup yüksek işlem hacmine ulaşıp kar realizasyonunu gerçekleştirmek. Fiyat düşük olduğunda (120-180tl) borsaya yeni giren 600.000 civarı yeni oyuncunun da senede daha fazla ilgi göstereceğinden hareketle. Not: Yeni spek olarak adlandırdığım belki de ortak veya ortaklar adına hareket eden de olaiblir.
    Çoğu kere aracı kurum dağılımlarının doğruyu göstermediğini beraber hareket eden hesaplar adına al ver olduğunu düşünmüşümdür. Sizin görüşünüze de saygı gösteriyorum. Farklı cepheler senet üzerinde güç savaşı veriyorlar gerçeği de olabilir. !!??
    Ben henüz kar realizasyonu yapıldığı kanısında değilim. Borsada aşırı bir düşüş yaşanmazsa; bölünmeye kadar bu civarlarda olacağını yorumluyorum. (bölünme uzun sürerse 2700-3400tl). Dikkatli olmakta yarar var.

8. global cuma günü saat 13:50 itibariyle 12,991 lot satmiş
    seans kapanışında sattığı lot sayısı :12962 lot
    global ın kurşunu mu bitti yoksa başka teraneler mi var.

bu takas işi de çok karışık ne çıkacağı da belli olmaz.

bir de patron un sattığını yazan arkadaşlar var iş yatırım ın aldığı 3846 lotu başkası mı aldı ?
    sadece sesli düşünmeye çalıştım .
    "iyi bir kalçanın, iyi bir beyinden daha fazla prim yaptığı, bir ülkede
    hiçbir şey değişmez." Tupac Shakur

Sayfa 708/848 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •