Sayfa 16/25 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon
Arama sonucu : 199 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Döviz-Altın-Borsa-Vob-Varant

1.  Alıntı Originally Posted by mx_61 Yazıyı Oku
    Bilgilendirmeler için sağolun, topiğinizi okudum, güzel bilgiler vermişsiniz. Son enerji hisseleri ile tabandan sonra bir yorumunuz olabilir mi? Bist yönünü aşağı mı çevirdi?
    Benim yazı altlarındaki tekerlemem misali, bu kalleş fırıldakların ne yapacağı hiç belli olmuyor. Hiçbir tekniz analiz çalışmıyor. Sen borsaya girmezsen herkes sana tiyo veriyor, keşke girseydim, şimdi köşe olmuştum diyorsun. Fakat tiyoyla girdiğindeyse sonuç vaatedilenin tam tersi oluyor. Yani borsa vahiy-tiyosu sadece girmeyenlere nisbet/kıcık vermek için. Ayrıca şu hisse % şu kadar artacak denilmesi de palavra, sadece hemen önündeki şiddetli düşüşleri, devalüasyonları kamufle amaçlı.

Varsay ki uzun vade bir hissede kaldın, tesadüfen de kazandın; ama sen ara ara çıkışı beceremediğin yada çık-gir onayı alamadığın için, eninde sonunda o paran un-ufak olacaktır. Temettü hissesi ise 1 lot=1TL ve altındaysa alınır, önceki geçmişinde enflasyona/devalüasyona karşı hemen her yıl bedelsiz artış yapmış mı bakılır, yıllık düzenli temettü oranı gözönünde bulundurulur; temettü emekliliği düşüncesinde hissenin piyasa değer dalgalanması pek kaale alınmaz. Bu açılardan sadece GRNYO öneririm, İŞYO fena değil ancak bedelsiz artışı olmadığından karar senin.

Son durumda BİST-100 hiç olmazsa önceki 1200 seviyesine kadar test eder diye düşünüyordum, ancak 21 ağustostan itibaran GARAN ve ISCTR dahil yükseliş trendini kırıp, şimdilik çok yavaş düşüş eğilimindeler; yani kısmi yükseliş trendi bozuldu. Altını önceki 485TL zirvesini aşırmayı düşünüyorlarsa, uzun süreli yavaş ama sürekli düşerler.

Bugün özellikle BİST-100 grafikte yükselir görünüyordu, fakat dediğim gibi, teknik analiz bunlarda işlemiyor. Kendine şaşmaz bir vahiy-tiyocu bul diyeceğim, ancak harakiri kamikaze assasin kulu kuklası olmazsan, yürümez...

2. Vahiy-tiyocuların yalancısıyım; ama denilen o ki BİST-100 tekrar 980-1000 civarlarına düşecek, gr altın tavan 445-485TL'yi taban yapıp üzerine çıkacak.

Uzak durursanız böyle olur; yararlanmaya kalkıp ISCTR, GARAN, X30 satım varantı veya viob kısa pozisyonlanmaya kalkarsanız tersine dönebilir.

Ey, şirk şirket organ organizasyon koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!..

3. www.mnihatyavas.wordpress.com
    www.github.com/mnihatyavas

HTML-CSS-JS, Python, Java, epub-Sigil, LTspice-Elektronik katagorilerinde kısa konu açıklamalı binlerce çalışır türkçe örnekli kurslar.

Kurs silsilesini karıştırmamak için önce herbir kursun içindekiler.txt açıklamalarına bakıp, konulu örnekleri burdaki sırayla takip etmelisiniz. Tüm örnekler çalışmaktadır, diskinize kopyalayıp deneyin. Takıldığınız hususlarda [email protected] eposta adresime yazabilirsiniz.

Halen www.mozilla.org'un muazzam HTML-CSS-JS tutorials konu açıklamalı örneklemeleri ile www.analog.com'un LTspice electronics university tutorials elektronik devre tasarım simülasyonunu eklemekteyim

Kendinize yararlı addederseniz 5-10-100TL arası donation bağış EFT'leriniz beni teşvikler, sevindirir.

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen; Ey, şirk şirket organ organizasyon koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...

4. www.isyatirim.com.tr ve www.osmanlimenkul.com.tr borsa aracı kurumlarında küçük birer hesap açtım; ve onların tavsiye, danışma, görüş, yorum, teknik enstrüman, fiyat, komisyon vb... kişisel isim vermeden anonim burada yazacağım; sonuçlarını hep birlikte gördük maalesef ve daha da görelim.

Dünyada bu kadar danışman, profesör, alim-ulema, başkan, peygamber, baba-ana-oğul-ruh müstakbel allahları varken, kökü ikiyüzlü yamukluğa yamalık yapıp, güle oynaya fatal ganimet-miras katliam kıyamet felahlarını gerçekleştirmektedir. Sen de sanarsın ki çok çok güvenilir sağlam teknolojik modern yedemin ellerdeyiz!..

Osmanlı yatırım %10-15 yıllık faizli özel sektör borçlanma senedi, %450 (şişirme) faizli ZPA ziraat serbest döviz fonu, %70-%140 arası AFT-AFA-YAY yabancı (nasdq-100 ve teknoloji) hisse fonu da pazarlamaktadır. Ayrıca hisse al-satlarda azami 30 gün geçerli stop-loss zararı durdur yada karı sıyır sabit fiyatlı veya hareketli özel emir de girilebilmektedir. Normal emirler serbest piyasa (bazen takılıyor) yada limitli giriliyor. Hisselerden SASA**, VESTL**, ARCLK* ve BIMAS*'a dikkat.

İşyatırım görüşü İŞCTR ocak 2021'e kadar ciddi yükselmez, 4.84-5.25TL/lot arasında salınır, sonrasında 6'ları geçecek şekilde fırlar; çıkma ISCTR hissesi içinde kal. Bankaların (özellikle Garantinin) TL varlıkları dolar karşısında onda bir değersizleşti, bunu ancak TL cinsi hisse artışıyla telafi etmek zorunda.

Danışman destekli müşteri temsilcisi yorumlarına devam edeceğiz...

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizasyon koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...

5. Finansal danışmanlı kurumlar müşterilerini hisselere satıyor. Osmanlı Menkul'da bana birkaç gün önce VESTL hisseleri almam önerildi; girdim, 3 günde yerinden kıpırdamadı, 6B TL zararla ayrıldım.

Bugün danışman telefon edip AKSEN daimi yükseliş trendinde, Özbekistanla bir maden şirketi işletme ortaklık anlaşması haberi hissesini uçuruyor, almanı tavsiye ederim dedi; danışman daha alırken 5.66TL'den 5.60'a düştü, geri çekilmede almayalım demedi; gün sonunda 18B zarardaydım.

Finansal danışmanlar yükseliş trendi baş yada ortalarında değil, tam tepe geri çekilme arifesinde müşterilerini arayıp alım tavsiyesi verip çoşturuyor; ayrıca stop loss koymaya gerek yok, düşüşe geçerse manüel kontrol yapıp sana telefonla bildiririm diye, stoploss'suz sizi tam zarara itiyor; sonra da sorumsuzca, sen onayladın, özel emirle stoploss yazma yetkim yok diye üstelik de size çemkiriyor.

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizasyon koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...

6. Uluslararası hosteller birliğinin kararı gereği, hostes müşterileri oradan ayrıldıktan sonra ora hakkında düşüncelerini yazar ve rating memnuniyet derecesi verirler. Tüm hosteller de bunu yayınlamak zorundadır. Böylece yeni müşteriler hostel fiyatlarını ve memnuniyet rating'lerini karşılaştırarak seçimlerini yapma şansına sahip olurlar.

Osmanlı Menkul'ün finansman danışmanı müşteriyi tamamen dolandırıyor:
    * İşe yaramaz INES gibi, yada illa ki f/k karlılığı çok yüksek bahanesiyle kısagün tepe tükenişini tamamlayan AKSEN gibi hisseleri stop-loss'suz öneriyor, sen illa ki stop-loss koymak isteyince, müşteriler hisselerini satmıyor elde tutuyor, ben takip ediyorum, sabah fırlayacak, illa stop-loss koyacaksan da birkaç puan aşağıdan koy diyor. Açılışta koyduğun stop-loss'un altında satıldığını görünce fiyat düşüş zıplamasını bahane ediyor (zarar %4-5).
    * Danışmana alış yapma talimatı verdiğinde, tesadüfmüşcesine fiyatlar %1 yukarı fırlatılmışcasına pahalı alıyor, sonra sen bu yüksek fiyatların olmadığını saniyelik grafikten izleyip itiraz edince de, yüksek fiyatlı pasif satış kotasını almışız, grafikte görülmez bahanesi yapıyor.
    * Onbinde 3 komisyon alıyoruz derken, onlar vasıtasıyla alım satımlarda daima piyasa fiyatından birkaç puan farkettirerek, örtülü komisyonu yüzde birlere-ikilere fırlatıyor.
    * Aktüel zararı senden yoluyor, boş kuru gelecek tiyolu vaatle seni uyutuyor (gelecekte saadet zinciri cenneti vaat edip bugünün tasarruflarını alenen katlediyor).
    * Stop-loss'lar tamamen kırılmadan, alım varantları ve long viob açık pozisyonlar tamemen kırdırılmadan yukarı çıkış; yada ters satım-short poziyonlar kırılıp temizlenmeden aşağı düşüş başlatılmıyor (bu bilgiler karşıya veriliyor).
    * Alım satıma kendin dahi geçsen, limitli emir beklemede bırakılıyor, ancak emir düzeltmeyle yukardan anlaşmalı satış yaptırıp aradaki farkı paylaşıyorlar.
    * Benim bu Osmanlı'ya rating'im daha siptahken yüz üzerinden koca bir sıfır.

Çok dikkatli olun, tamamen müşteriyi dolandırmak üzere tezgah kurmuşlar, hatta yeni bir banker kastelli olayı dahi tertiplerler, böylesi dolandırıcılar. Tüm alım satımları, yada alım-satım tavsiyeleri tamamen seni tuzağa kaptırmak üzere tezgahlanıyor, tatmin sağlıyor, böylelikle kariyerlenip köşe oluyorlar. Sıradan forum moderatörü dahi bu aracı kurum danışmanlarından çok daha dürüsttür, emin olun.

Senin zararlarını hiçbir şekilde telafiye yaklaşmıyorlar...

7. Eylül 3 ve 4'ünden itibaren tüm avrupa ve amerika borsaları büyük düşüş gösterdi. Nasdq-100 şubat 2020'den sonraki enbüyük keskin düşüşünü gösterdi, 2 günde %7 düştü, sonra %1 aldı ama düşüş şiddeti bunun büyük olasılıkla devamının geleceğini göstermekte. DAX, S&P, DJX düşüşlere katıldı.
    Ancak ilginçtir, şimdilik banka (Nasdq Banka) endeksleri bu düşüşe duyarsız kaldı.
    Türkiye XU100 ve BİST-Banka henüz bu düşüşü hissetmedi.
    Bence tekrar dünyada altın yükselişi başgösterecek. Nasdq-100 düşüşü devam ederse bunun etkileri tüm dünya ve banka endekslerine de yansıyacak.

Yaklaşan bu fırtınaya dikkatinizi çekmek istedim!..

8. Borsa anlık kazanç sunar, belirsiz süreli beklenti değil. Viob uzun/kısa, varant satım/alım, altın yükseliş/düşüş, hisse yükseliş/düşüş, arbitraj, kripto vb.

ISCTR yada GARAN ocak 2021'de yükselecek, gir bekle diye beklentiye sokulduğunda bataklığa düştün demektir.

Yada Osmanlı Menkul bana (düşük onbinde üç komisyonla, -hareketli- stop-loss özel emirlerle) anlık al/sat trendleri (AKSEN, ASELSAN, SASA vb), viob ve arbitraj önererek davet etti. Ama her anlık al/sat danışman tavsiyesi uygulatması zarar ettirdi; sonra da hissede beklersen ASELSAN hemen hemen heriki yılda bir %100 bedelsiz dağıtıyor, temettü alırsın, önemli tepe geri çekilme arifelerinde çıkış öneririm, tekrar alttan alır, lot sayını artırırsın diye, anlıktan vazgeçirtip yılların beklenti batağına soktu.

Bu ülkede kalınacak tek enstrüman altındır; altından çıkışa ancak anlık kısa vadeli trendlerde TL'ye geçilip sonra en kısa zamanda tekrar altına dönülmelidir. Dolandırıcılar ise seni TL'ye dönderip uzun vadeli beklenti batağına sokarak, yavaş yavaş malını canını öldürür. Kendisi (senin işin tamamlandı diye) döner, yeni acemi müşterilere/yatırımcılara, anlık viob varant arbitraj hisse vaadiyle tuzağına çeker.

Borsa diye bir şey yoktur, sadece borsa bahanesiyle uzun vadeli beklentiye hapsolunup, malı canı öldürülecek enayiler vardır. Açın Osmanlı Menkula, gelirsem bana anlık yardımlarınız ne olacak diye sorun, kayıt tutun, girin, gerçek tuzakcı/zararcı yüzünü görün ve sonra önceki vaat kayıt tutanaklarını onlara dinlettirin, bakalım zerre utanacaklar mı?..

Sayfa 16/25 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •