Special Days Image
Sayfa 20/25 İlkİlk ... 101819202122 ... SonSon
Arama sonucu : 199 madde; 153 - 160 arası.

Konu: Döviz-Altın-Borsa-Vob-Varant

1. İlla ki sana vahiy-tiyo yada kerametçi (alım-satım varantlı, kısa-uzun viob kontratlı, opsiyonlu, açığa satışlı vb) danışmanlık yapacağım diyene, uygulamasız hep isabet kaydetmesi üzere bir süre sonra, peki tavsiyeni söyle, uygulamada test edelim diyorsun, test ediyorsun, fosss... Ve 7/24 envayi çeşit teknik var bizde diyen, artık sana hiç (kısa/uzun, alım/satım) çıkış öneremiyor, bir türlü...
    Haddin olmayarak danışmanına bu tutarsızlığın sebebini sorma cüretinde bulunuyorsun; bağırıp çağırmaya, seni susturmaya, baskılamaya "Beni hiç dinlemiyorsun!.." tazillemeleri furyasına kendini kaptırıyor. Sakince dinleyip, "Sen din kurmaya, gizli peygamberlik inisiyatörlüğüne, dolayısıyla da münafıkları kafirleyip katliam farz, kıyamet felah, cihat ve haclı seferleri, hakiki başkan ve peygamberin sahtelerini kitabına uydurup öldürebilendir, iddiasındasın; finansal danışmanlığın bahane, dünyada bu kadar katliamcı din yetmedi mi? Sadece alçakgönüllü teknisyence mesleğinin icrası neyine yetmiyor?" diye soruyorsun... Buz gibi artık senden soğuyor; benim hakiki öldürme yetkili peygamber-başkanlığımı çekemiyor diye, artık her şöyle-böyle yapalım demeni kaale almıyor, hiçbiri istatistiksel olarak (karşının kulağına sızar ve tutmaz, sadece vay sen bu uyanıklığı mı yapacaksın diye seni katlı nispette terse zarara -bizler vasıtasıyla- sokar, otomatik robotlar gibi tümümüzün tavsiyeleri de uygulamada sana zarar ettirir, ancak ve ta ki bize kayıtsız şartsız biat edesin ve tüm bu ivmeli/kaldıraçlı finansal teknikler müşterimize hep hep hep kazandırıyor diyebilelim, her aracı kurumda aynı sonuçla karşılaşırsın, sen bilirsin diyor) müşteriye para kazandırmaz, nitekim sen de peşinen gerçekte bu risk dökümanlarını onayladın, imzaladın diyor.
    Peki arkadaş, sağol diyorsun...
    Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin... (https://github.com/mnihatyavas, https://mnihatyavas.wordpress.com/)

2. Bugün BİST-100 1470'den 1410'ları görüp, 1500'lerde kapandı. ISCTR 6.10'dan 6.30'a sıçradı. ISYAT 3.60'dan 4.10'u gördü. GARAN 8.98'den 9.40'a zıpladı. Endex-30 hissesi GUBRF günlük dip-tavan %20 yaptı. Ayrıca ISCTR 3 kez 6.10'larda temel yaptı. Yani büyük ihtimalle BİST-100 1700'lere kadar, ISCTR 10'lara, GARAN 18'lere yükseliş gerilemesini tamamladı... kanımca.
    Peki ben... Ben yanlış hisselere, yanlış danışman yöneltimleriyle, hep zararlarıma devam ediyorum; kar ettirilir miyim?.. Hiç sanmıyorum... Çünkü sistem, ayan beyan görüneni olduğu gibi dillendirmeye çalışanı dokuz köyden kovuyor; yaşamdan da kovulmazsak kardayız diyoruz!..
    Bu arada, 3-5 ayda 3 kat artan GEDIK ve 10 kat artan OYAKY iyi takip edilmeli.

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...
    [https://github.com/mnihatyavas, https://mnihatyavas.wordpress.com/]

3. Unutmayın, ne zaman ki danışmanın yada vahiy-tiyocun sana örneğin GARAN'ı 10.60'dan al 11.50 yada 12'de satarsın (yada ISYAT'ı 3.60'dan al 4.50'den satarsın) diyorsa, diyen o değil, arka plandaki GARAN/ISYAT sahibidir. Seni ayartıp, olur verirsen (şayet hisseler de o fiyatlara ulaşacaksa) ne yapar eder yükseliş öncesi seni hisseden dışlar, yada öyle allandıra ballandıra başka hisselere yönlendirir ki GARAN o fiyatı bulduğunda sana yamandırılan hisse tam tersi o nisbetlerde zararlardadır. İllaki de o fiyata gelip seni dışlayamamışsa ya o paranı senden suikastlar, dolandırır, yada çıkışını (tehditle, hastalıkla, sakatlayarak vb) engeller.
    Unutmamanız gereken tek husus, size borsa piyasasında önerilen ayartıcı her fırsatçı tavsiye gerçekte seni o oranda sakatlayıp düşürmek için kendilerine ön hakediş tuzağı hazırlama hakkıdır (sen de bunu imzaladığın risk/kazanç dökümanlarıyla kabullendiğini beyan ediyorsundur) ve bu örtülü haklarına ulaşabilmenin hertürlü kitabına uydurulacak lobisel yolları ellerindedir. Amaç seni sakatlamak olmasa, o kişi o tavsiyeyi sessizce kendine uygulayarak kârı cebine koyardı. Ancak o piyasada istihdam edilenin arkaplandaki kurgucu oyuncuların metazori direktifi dışında hiçbir keramet veya inisiyatifleri (inisiyatörük peygamberlikleri) olmadığını bilirsen, belki içini rahat tutabilirsin.
    Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...

4. Birkaç hafta önce, Osmanlı Menkul danışmanı, "Efendim, elindeki 2 hafta önce 10.10'dan alıp 9.80'lerde süründüğün GARAN hissesi bugün yükselecek, 10.20'den satalım, sonra da 10.03'den geri alım emri yazalım, akşama alttan toplarız," dedi, beni ayarttı, sattım, GARAN o aralar uzun süre 10.80-10.30 aralarında salındı, hem yükselişinden beni mahrum bıraktı, hem düşüşünden yararlandırmayıp, aksine 11.10'lara yükselecek tavsiyesiyle 10.62'den geri aldırıp beni dünyanın zararına soktu.

Keza dün sabah, İş Yatırım danışmanı, "Abi sabah seni aradım, açmadın, ISYAT 3.61 iken alacak 2 saat sonra yani şimdi 3.90'dan satacaktık; yine de alalım, birkaç gün sonra 4.50'den satarız," dedi; olur dedim, aldık. Ertesi sabah erkenden "Abi, ISYAT 4.10 oldu, satalım, ayrıca gün içi 3.98'e alış yazıp alttan tekrar alalım," dedi, (bölük pörçük, 4.10-3.96 arasında) sattık. Bir daha da geri alım önermeyecek...

Demek istediğim, danışman senin danışmanın değil, ilgili hissenin temsilcisi; elde (uzun süre yükselecek umuduyla alıp) tuttuğun hisse, eften püften değil ciddi yükseliş arifesinde danışmanın seni mutlaka arayacaktır ve %1-3 gibi cüzi karla apar topar sattırıp, göre alttan alacak daha kar edeceksin avuntusuyla oyalayacak, müstakbel güçlü yükselişlerden seni mutlaka mahrum bırakacak; sonrasındaysa maalesef güçlü düşüş öncesi seni ayartıp tepe düşüş öncesi sana tekrar kakalayacaktır. Yani bahse girelim, ISYAT önümüzdeki hafta sonuna kadar yaklaşık 4.50'lere tırmanacak, fakat beni de aval aval alışsız seyirci yapacakdır. Takip edin!..

www.tapu.com bankalarla Türkiye çapında önemsiz gibi görünen bir dolandırıcılık şebekesi kurmuş. Tapu.com'dan küçük bir dükan alayım diyorsun; sana refakatçi sunuyorlar, adam dükanı gösterip başlıyor yaltaklanmaya, bana el altından 2-5Bin TL verirsen dükan ihalesini üzerinde bıraktırırım, diyor. İhale bedelinin %5'ini ayrıca tapu.com da peşin alıyor. İhale üzerinde kalırsa, ikide bir refakatçi ve tapu.com el altından para verirsen işleri kolaylaştırırız, banka biran önce (engeç 10 gün) tapuyu üzerine yapar dedikleri halde, aradan aylar geçer, ihale sende kaldığı, herkes el altından 3-5'er Bin TL istediği halde bir türlü tapu işlemine geçilmez. Sonunda birkaç aydan sonra vazgeçiyorum dediğinde; olur, ancak faturalu/faturasız komisyon, işlem hızlandırma, yer gösterme, randevu, anahtar verme vb masrafların iade olunmaz deniyor. Unutmayın ki dükan bedelleri örneğin 1M TL ise bu %5 resmi ve bunun enaz 2-3 katı da gayriresmi komisyon söğüşlenmelerin 50B TL'yi geçiyor. Siz siz olun, tapu.com'dan uzak durun, emlak alacaksanız direk sahibinden ve tapu devri esnasında para tesliminden şaşmayın. İllaki de kaşınıyorsanız, tapu.com'u çok ucuz bir emlak alımıyla sınayın, görün, kendiniz karar verin.

5. Danışmanlı çalışma tuzağı hakkında biraz yorum yapmak istiyorum...
    İşyatırım danışmanı "Abi dün 3.88'den aldığımız ISYAT hissesini bugün 4.14'ten satalım, sonra tekrar 4'ün altına düşerse alırız," deyince peki satalım dedim. Demez olaydım, yada satış işlemini kendim yapsaydım.
    "Tek kalemde satış kotası yok, sıradaki satış kademelerinden satış yapacağım," diye bölük pörçük 20-30 satış emri gönderdi; yarısı gerçekleşti, yarısı takıldı, hisse değeri 4.14'ten 3.95'e hızla düşünce, danışman da satış emirleri fiyatlarını değiştirmeyip, üstelik limit değil serbest fiyattan emir girince hisse değeri artı komisyon ve stopaj üzeri %20 fazla para bloke edilince hesabım kilitlendi. Ne satış yapabiliyordum ne de alış.
    Kendiniz hesabınıza girip, emirleri ya ek ücretli iptal yada düzeltme yapmazsanız, paranız tamamen blokeli kullanımınıza kapanır. Bunun üzerine danışmanı azarlayınca, düzeltmeleri yaptı, bu arada nerdeyse %5 düşen hisseleri zararına sattı, üstelik de bu kilitlenmeyi çözme kerametini göstermişcesine "Abi nasıl yaptığımı sorma, hallettim," diye büyüklük tasladı.
    İşbankasında danışman yok, kendiniz hesabınızdaki paradan fazlaca abartılı alış adedi girerseniz, sistem otomatikmen alabileceğiniz azami limit yada serbest fiyat adedini size bildirir. Danışmanda ise marifetmişcesine bu lot adet hesabını şakır şukur 5-10 dakikada caka satarak kendileri yapıyor görünür, üstelik isterlerse yukarda belirttiğim gibi satımda düşen hisseyi, alımda ise yükselen hisseyi 1-2 kademe abartarak emirlerinizi, dolayısıyla da portföy paranızı kullanamayacağınız halde kilitlerler. Bu düzeltmeyi kendiniz de beceremiyorsanız, vay halinize, düştünüz ibni-kahraman insafsızının isnafına demektir.
    Üstelik tüm bu kalleşliklerine ilaveten de 3-5 yukardan satış yaptırdım bahanesiyle 3-5 kuruş göstermelik karınızı, kendi kerametiyle yaptınız önyargısıyla göz koyar, bloklar, engeller. Aksine müstakbel ISYAT 4.50 karından mahrum etmesini bırakın, bu cüzi 3-5 göstermelik karınızı da kilitler.
    Karar sizin, ister işlemlerinizi çok mecbur kalmadıkca kendiniz yapın, isterse de ibni-kahraman kerametci mal-mülk-can allahın temsilcisi vahiy-tiyocu danışmanındır önyargılı danışmanınıza havale edin.

6. Ayrıca İşyatırım'ın Mobil TradeMaster uygulamasında raporlar hesap ektresi, komisyon ve stopaj kesintilerini göstermediğinden, alım/satım işlem sonuçlarında kalan bakiye tutturmasını denkleştiremiyorsun. Mobil uygulamadaki bu eksiklik giderilmeli!..
    İlla ki isyatirim.com.tr-->trademaster'a dizüstü bilgisayardan girip, hesap mutabakatı sağlaman gerekmektedir.
    Osmanlı Menkul'ün bile hem dizüstü hem de mobil program kullanım sadeliği, İşyatırım trademaster'dan daha kullanışlı. Deneyin, kıyaslayın, kendiniz karar verin!..

7. "Ha, peki neden İşyatırım Mobil TradeMaster'da EFT hesap tanımı, hesap mutabakatlı ekstre dökümü, alım/satımlarda otomatik serbest/limitli adet hesaplayıcı vb yok?" diye sorulabilir. Cevap gayet basit; İşyatırım hemen tamamen danışman hegemonyasında yürütülüyor, programları da hemen her aşamada danışmanla işlem yapmayı zorunlu kılıyor. Müşteri güvenliği, diye düşünülebilir.
    Danışman böbürlenerek diyor ki, "Benim müşterilerim KARDMRD hisselerinden, benim tavsiyemle 4'te sattılar, şu aralar 7 olduğu halde bir daha aldırmadım."
    Ben ise diyorum ki, "Hayır, İşbankası ISCTR dahil hiçbir hisseyi aldırır ama, sattırmaz, enflasyon ve devalüasyonlarla telef ettirir, temettüyü bile çok görür, yatırımcı katlanamaz satarsa, yada danışmanın sat ayartmasıyla satarsa da o hisseyle birlikte olup, sana bırak al/sat karını, yaşamanı (radyasyonlu diş apsesi, kobra kalp krizi zehir tozu, iterit/hardal gazlı beyin kanamalı felç, arsenik gripalli covid salgını, savaşlar, suikastlar vb) bile çok görür. Yalan söyleme, o müşterin, senin tavsiyenle bile KRDMRD'yi satamaz, satarsa da sağlıklı yaşayamaz!.." (Deneyin, uygulayın, görün...)
    Dünya borsası kitabını yazan şirk koşulmaz bunlar; sadece müşteriyi ayartır, 7/24 short/long, dip/tepe kar edeceğini sandırır; sonra da geri dönüp, vay tek uyanık sen misin diyerek, onu doğduğuna pişman eder. Tüm bu uyanıklık öğretileri ise sadece ona bilahere layık göreceği misli kalleşlikler için tuzaktır, oltada yemdir...

8. Java, Python, HTML-CSS, JS, Sigil epub, LTspice ile ilgileniyorum dediğime bakmayın siz. İlkokuldan itibaren, her çocuk, din öğretisi gereği gökten zembille vahiy-tiyo peygamberlik makamıyla onurlandırmayı bekliyor.
    İlkokuldan itibaren de eğitimde (özellikle sınavlarda) en büyük suçun kopyacılık olduğu, şiddetle kaçınılması gerektiği sıkı sıkıya tembihleniyor.
    Hep çelişkide kalmışımdır: Ahmet'ten Muhammed'den kopya almam neden suç sayılırken, gökten zembille (İbnillah'dan) inzal olduğu ileri sürülen mutlak vahiy-tiyo kopyacılığı neden en şerefli peygamberlik mevkisiyle onurlandırılıyor diye? Ayrıca neden tüm dinlerdeki vahiy-tiyo bedeli katliam farz kıyamet ebedi felah şartıyla cezalandırılıyor diye?
    Ancak hala teknik konular beni çok çoook sıkıyor; ilkokuldan beri mutlak vahiy-tiyo kopyacılığıyla onurlandırılmayı, herşeyi kolayca bilip yapabilmeyi bekliyorum; rahmetli (din-i bütün) annem babam da vefatlarına kadar hep bu beklentidelerdi; tüm dünya insanlığı da keza öyle...
    Ölürken; keşke faraza torunumun çocuğu olarak tekrar organ, organizma, aile okul işgören organizasyonunda dünyaya gelsem niyeti, çok çook zor geliyor herkese...

GARAN hissesi birara diğer banka hisselerine nisbeten fazlaca 9.90'dan 10.15'e fırladı, bugün tekrar 9.92'ye geriledi. Ve sanki yükseliş ivmesini kaybetti de gözünü tekrar 8.98'e dikti ve anormal 410'lara düşen gr.altını yükseltmeyi deneyecek gibime geliyor. Günsonu bire beş açığa satışcılar tetikte beklesinler...
    Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci sportmen misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma, aile okul işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...

Sayfa 20/25 İlkİlk ... 101819202122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •