Sayfa 23/25 İlkİlk ... 132122232425 SonSon
Arama sonucu : 199 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Döviz-Altın-Borsa-Vob-Varant

1. Altın hiçbir zaman düşmez bence. https://www.kiloverdim.com/

2.  Alıntı Originally Posted by emel_26 Yazıyı Oku
    Altın hiçbir zaman düşmez bence. https://www.kiloverdim.com/
    Risk olmazsa düşer

3.  Alıntı Originally Posted by emel_26 Yazıyı Oku
    Altın hiçbir zaman düşmez bence.
     Alıntı Originally Posted by Serseri.26 Yazıyı Oku
    Risk olmazsa düşer
    BTCTR=125BTL, ETHTR=3600TL iken bana, bu ikisini sepet yapıp almam tavsiye edildi; ayrıca al ve 5 yıl dönüp bakma denildi. Kaale almadım, GARAN ve ISYAT'larda sürünmekteyim. Bugün için BTCTR=500BTR, ETHTR=17000TR'lerde.

Bunlar için al, 5 yıl kal, denildiyse, BİST borsalar da kanımca 3-5 yıl süresince BİST-100 için 1100-1600 arasında mekik dokuyacak. Ancak bu durum tüm hisseler için geçerli olmuyor. Örn.ISCTR 2013'de 8.18TL, GARAN 13.50TL ve BİST-100 930 iken, BİST-100 1600'lere yükseldiği halde bugün GARAN 6.90, ISCTR 4.80'lerde sürünmekte. Demem o ki BİST-100 tekrar 1600'lere tırmansa da BANKA hisseleri bence Türkiye'de artık ölü okunacak (NASDAK BANK, yada dünya bankalar endeksi değil).

Kısacası, altın fikrimi sordunuz, MS-WINDOW lap-top saatımı bugüne dek ne zaman geri bıraksa, borsalar çok düşmese de altın-döviz yükselişe geçti; yani kısa vadede altın-döviz yükselecek kanatindeyim. Fakat 3-5 yıllık uzun vadede BİST-100 tekrar ve defalarca 1600'lere tırmandığında altın/döviz tekrar düşer görüşündeyim.

Tavsiyem artık GARAN, GRNYO, ISCTR, ISYAT'dan uzak durun, yükseliş umduğunuzda EREGL, KRDMRD, ZPX30.F alın, düşüş umduğunuzda da GLDTR.F, ZGOLD.F'de kalın. Vahiy-tiyo'lara duyarlı olun, ancak bilin ki, vahiy-tiyo kazancı, tüm vahiy-tiyo kaos kumpaslarına da sessizce onay vermeniz anlamındadır (vermezseniz de maalesef hint fakirleri gibi yalnız ve yoksul kalırsınız, verdiğinizde de şirk ortak arkadaş koşulmaz fırıldak fesat güvenilmezsinizdir; bu paradokslarla tercih sizin!..).

Yeni bir sayfa daha açtım: https://github.com/mnihatyavas/Assembler-uygulamalar
    Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci sportmen misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma, aile okul işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...
    [https://github.com/mnihatyavas, https://mnihatyavas.wordpress.com/]

4. Dünyada işveren işgören sendikaları, konfederasyonları, hatta kapitalist cumhuriyetçiliğe karşılık (işgören haklarına daha saygılı) sosyal demokrasi rejimleri gelişti. Ancak dünyada finans piyasasına karşı tasarrufçu dernekleri, sendikaları, partileri hemen hiç görünmüyor.

Bu sebeple finans piyasası, tasarrufçuyu koyun sürüsü gibi asıp kesiyor, kalan üç beş yalakanın ağzına bir iki parmak bal sürüp, işte ben sadık yatırımcımı böyle kolluyorum masalı uydurup, kalan %99 tasarrufçuyu malen ve canen katlediyor.

Aferin, hiç olmazsa, beklentini vermeyen hisseye, sövüp sayabilmeli, daha doğrusu kritik edebilmeli; daha da önemli yardım alabileceğin dernek, sendika, parti, lobi bulabilmelisin. Yoksa bu ibnirospulardan ne yarar gördün ki yalakalık yapıyorsun. Genel tasarrufçuya yaklaşımı ılımlıysa takdir et, olumsuz hatta mal-can katliamcısıysa daha güçlü tekdir edebileceğin organlar ara, yardım iste, emperyalist sömürgeciye karşı tasarruf destekcisi yönetim ekolleri ara.

Aferin, yarar görürsek birlikte takdir edelim, ama zararda da birlikte telin protesto yöntemleri yapabileceğimiz dayanışma dernekleri acaba oluşturulabilir mi; yoksa varsa yoksa beni başkan yapın her kusurunuza kamuflaj olurum yardakçılığı mı?
    Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci sportmen misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma, aile okul işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...

5. GARAN 8 ocak cuma haftasonu kapanışını yaklaşık %5 günlük artışla 10.80'den kapayıp, 11 ocak pazartesini 10.70'e düşüşle, o gündür bu gündür 6.61'e kadar düşmüştü. Sonra özellikle bu cuma haftasonu kapanışını 7.30'dan açıp, 7.72'den, %4 üstü artışla kapadı.

GARAN, ISCTR, AKBNK genelde haftasonu yükselişle kapanışı %1 günde, yani yaklaşık 100 günde 1 gün yapar ve sonrası düşüşe geçerler. Gr altını zaten 395 TL'den 485TL'ye fırlattılar; BİST-100 1250 dipten 1440'a yükseldi; buna rağmen altın yükselişi hız kesmedi. www.hisse.net de sayfanıza girişi hangi ikazla başlatırsa, bilin ki hala o piyasa geçerlidir. Halen 'Altın Yükselecek' yorumlu ikazıyla benim sayfamı açıyor.

Karar sizin. ETHTR, EREGL, KRDMRD, SASA; bunların hepsi nerdeyse son 1250 dibinden bu tarafa %50 yükseliş seyrettiler. Ayrıca benim kanaatım, altın düşüşü genelde şiddetli bir kere olup sonrası borsalar düzelse bile altının tekrar eski düşük seviyelerine bir daha gelmediği yönünde. Zira 2013 yılında da altın 110 TL'den 75TL'ye gerilemiş, sonrasında borsa yükselmişse de altın 150TL'ye doğru seyrini bozmamıştı.

Ancak gariptir, hisse.net altın-döviz risklerini göz kırpıyor ancak bugüne kadar, hisse piyasasının yükselişini, mesela EREGL sürekli (yüksek temettülü geri çekilişine rağmen) 13'lerden 20'lere yükselişini hiç ama hiç göz kırpmadı. İlla ki kendi ülkenin değerleri (parası, hissesi) yükselişteyken seni desteklemiyor, ancak ülkenin değersizleşmesinin ters pozisyonlarını saha ihanet tiyoculuğu yapıyor görünümünde!.. Ve bunu da alenilik dostluğuna çevirmekten imtina ediyor.

6. "Peki sen neden Türkiye pis bankası tuvalet hissesi bokuna saplandın kaldın, ibnirospuların boklarından boncuk mu çıkacak beklentisindesin?", diye sorarsanız: Dünya yanki-hizbullah ile nazi-ladin gizli katliam gruplarının haracında şekillendiriliyor. Bunlar hem 11 eylüllerle birbirlerini gırtlaklıyor, hem de "Sen karışma işimize, biz böyle ekonomi yapıyor, disiplinli istihdamlar sağlıyoruz," diye sana dikleniyor, çeniliyorlar.

Her ikisine de yaranabilmek ne mümkün? Biri amerika birleşik devletleri, diğeri avrupa birleşik devletleri; tüm dünya menkul, gayrimenkul değerleme yetkileri onlarda. Gerçekte herbir hisse ayrı haraç grubu. Herhangibir hisseden alsatla kazanır, kaçarsan, dünyada saklanacağın, kaptığını yiyeceğin delik bulamazsın, ilgili hissenin eli yakandan sıyrılmaz. Her hisseyi ölümüne destekleyen arkaplan organizasyonu varken, senin kimin var? Benim karakterim özgürlüktür, ben hür ve egemen milletin özgür vatandaşıyım gevşetme palavralarını külahıma anlat. Bana vahiy-tiyo vermeyi düşünüyorsan, bu ibnirospu katilleri nasıl başedeceksin, neyine güvendiğini sanıyorsuni behey gafil uyurgezer?..

Sen ki, daha benimle 35 yaş sonrası radyasyon tetiklemeli diş abse ve dökülmelerini, kobra kalp krizi tozunu, arsenik-gripal covidi, iterit-hardal beyin kanamalı felci, kronik romatizmal mafsal şişkinliklerini, diyetsiz sindirim sistemi çürümesini vb konuşamıyorsun, sonrasındaki suikast ve kumpasları gündeme bile getiremezsin...

Konuşamayacaksan, bırak ibnirospuların tuvalet kağıtlı boklarından boncuk çıkacak saplantımda kalayım, rahatsız etme beni!..

7. Evet, borsa (tuvalet) kağıtlarından fos çıktı. BİST-100 önceki 1558'den 1250'lere düşüp sonra tekrar 1630'lara tırmanış, 9 aylık süreçte altın 400TL'den 600TL'ye %50 arttı, USD 7200TL'den 9600TL'ye %34 artınca, göre yükselen hisselerin önceki tepe değerlerinden enaz %50 daha fazla olmalıydı ki, öncekiyle ancak başabaş olabilsin. BTC ve ETH dahi bu telafiyi yapmadı. Kısacası dağ fare doğurdu.
    Borsa artık cumaları ve pazartesileri yükselişle kapatıp vatandaşı hisselere heveslendirme, reklam panoları Paribu-Bitcoin'le dolmaya, Icrypex ülkede şenlik turnesi düzenlemeye başladı. BİST-100 azami 1 ay daha ve azami %10 daha vatandaşa yükseliş reklamı yapar; bu arada döviz ve altın 2019 Şubat'ındaki gibi borsa tepelerinde dahi yükselişini sürdürerek, vatandaşın döviz-altında kalıp, savaş-salgın bahaneli (katliamlı) dünya çapındaki döviz-altın yükselişi ve yerel-para gayrimenkul değersizleme sürecini oynayarak, tüm dünyayı ucuza satın almaya devam ederler.

Yani kısacası azami 1 ay sonrasında BİST-100'ün ta 650-700'lere dek düşüşü, döviz-altın katlamalı yükselişi, yerel para maaş ve gayrimenkullerin göreli katlamalı değer kaybını, yine sözde vatansever geçinip, döviz-altına geçerek, ülke değerlerini satacak olan kendi vatandaşlarımızın onayıyla değersizleşeceğiz. Tercih sizin: ya döviz-altında kalıp ülkenin canı cehenneme niyetlerine peşkeş çekin, yada TL (bilhassa TL hissede) kalıp katlamalı değersizleşin.

(Sözde yada gerçek) vatansever geçineceklerin yapacağı aslında çok basit. 1889 Napolyon Fransızın tüm aristokrasiyi ve krallığı halk mahkemeleriyle devirip, kadın-erkek eşit oylamalı dönemsel seçimli meclisi ve cumhurbaşkanını seçip; düm dünya krallıklarının da (en önde UK-birleşik krallık) Napolyon Cumhuriyetçi Fransasına savaş açması; tüm bunlara rağmen dünyanın sdece 1 asır içinde doğru-yanlış cumhuriyetçi seçim sistemine geçmesi misali; artık radikal cumhuriyetçi iktidarlar (bizdeki elan ve önceki ABD cumduriyetçi Bush ve Trauman dönemlerinde) seçilen cumhuriyetçiler kısa zamanda tüm toplum muhakeme kurumlarını baskılayıp eski kral-peygamber-başkanlıklarına dönmekte, ya düşmanım ol öldürüp ganimetleneyim, yada dostum ol yine öldürüp miraslanayım sevdalarına devam etmekte, global interneti de kendi şirk koşulmaz kalleşliklerine alet etmektedir.

Tekrarlıyorum, yapılacaklar çok basit; sosyal demokratlar olarak (çoğulcu köylü, işçi, emekli, ve diğer tüm maaşlılar), bilhassa maaşlı bilgisayar donanım ve yazılımcılarını da ikna ederek, tüm sistemi eşit vatandaş oylamasına sunan vatandaş demokrasisini devrim edecekler. Tüm meclis ve cumhurbaşkanı ve de para pariteleri ve borsa kağıtları değerleme ve temettüleri, her haftasonu vatandaş şifreli internet onayına sunulacak. Mahkemeler ABD vatandaş jüri sistemini uygulayacak. Vatandaşa sunulan kabul-red-gerekce üçlü cevapları neticesinde Meclis ve Cumhurbaşkanı kararları geçerlilenecek. Yani seçilenler sadece hatip konuşmacı, iknacı, savunucu (kime isterlerse satılsınlar), eşit oy haklı tüm 18 yaş üstü köylü-işçi-emekli esas karar verici olacak. Hatta hatta enüst anayasa mahkemesi 100 üyeli, heryıl rasgele (tekrarsız ve aynısı üretimsiz) vatandaştan seçilip, üst kararlar (meclis, iktidar ve cumhurbaşkanını divanı-harpte yargılayan) alabilecek (şayet ülkenin yerel parasını, TEFE TÜFE uydurmalı maaşlarını ve gayrimenkulünü göreceli paralara değersizleştirmişse).

Kısacası, önümüz borsanın 650-700'lere düşüş arifesi. Bence birbirinize Türkiye Pis Bankaları gibi dövizde-altında kalıp ülkenin canı cehenneme yerine, gelin TL ve TL hissede kalın, ama modern internetli sosyal demokrat halk rejimi yönelimli dayanışma ve TEPKİ grubu oluşturmaya yönelelim ve tüm Türkiye Pis Bankalarının ve radikal cumhuriyetci geçinen (benden olmayan düşmanımdır poposu pazarlayan) satılmışları Napolyon Halk Mahkemelerinde yargılamayı düşünelim. Emin olun, tüm dünya da karşı çıksa, azami bir asır sonra dünya internetli vatandaş karar alımlı sosyal demokrasiye geçiş sağlayacaktır.

8. Öncü gayriresmi dünya dijital paralar olan ETHTR ve BTCTR neredeyse bir haftadır yön belirtmeden tepe seyri yapmaktalar. Borsa BİST-100 1750'leri işaret etse de altın ve dövizin tehditi kimseyi borsaya yaklaşmaya cesaretlendiremez. Birgün TC İŞB danışmanının dediği gibi,"Biz müşterinin 3-5 krş hisse al-satıyla ilgilenmiyoruz; biz bu bahaneyle dünya para paritelerini dalgalandırıyoruz!"

Tekrarlıyorum, azami 3 hafta içinde şiddetli yıkılış seyri başlayacak ve yaklaşık 1 yıl içinde BİST-100 650-700'lere krizlenecek. Fırsatçılar altın ve dövizde kalsın, bu dediğim seviyelerde o zamanki GARAN hissesini toplasın (tahminim 1-3TL/Lot olacak) ve sonraki 2.yılda BİST-100 tekrar ve mutlaka hızla toparlanıp 1750-2000'lere ulaştığında GARAN'dan çıkıp tekrar altına girsin... kalsın.

1789 aristokrat krallar dünyasında, Napolyoncu Fransızların tüm kadın-erkek vatandaşların eşit oy hakkıyla meclis ve başkanı seçecekleri Cumhuriyeti kurmaları nasıl inanılmaz mucizeyse; arkadaş ben her hafta sonumu Meclis ve Cumhurbaşkanı kararlarını, hisse, temettü ve para paritelerini inceleyip, bu kararlara internetli onay/red oyu vermek ve bu doğrultuda ülke ve dünya yönetimine çoğulcu, sorumlu, katılımcı olmak istiyorum. Dünyayı artık ibnirospu godveren satılmışlar değil, onların vatandaş onayına hazırlayacakları karar taslaklarıyla yönetim istiyorum. Her vatandaş ülke ve dünya geleceğine dair kararları her hafta inceleyici, oylamacı, takipçi, katılımcı, olgun, tecrübeli olmalı. Ey devrimci Napolyon Fransız, ey devrimci Rus halkları, ancak sizlerin öncü ruhunuzla, diğer ülkelerin yobaz vatandaşları da bu internet vatandaş yönetiminin önemini belki kavrayabilecektir. Gelin gruplaşalım,partileşelim, şu kumarbaz eşkıya katil dolandırıcı Pis Bankalarını kumarbaz olarak devlet hazinesine tasfiye edip, kararları internet vatandaş oylamalı Sosyal Demokrasi yönetimini tetikleyelim. Yada geleceği (çocukları) katliam kıyamet felahı maşası olarak harcayalım...

Sayfa 23/25 İlkİlk ... 132122232425 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •