Sayfa 7/25 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 199 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Döviz-Altın-Borsa-Vob-Varant

1. Borsa beni yine yanılttı. Dün GARAN toparlanıyor demiştim; şayet kaale alan olduysa, benim gibi benim yüzümden zarar edecekti; özür dilerim.
    Şirk koşulmaz yegane vahit kalleş herzamanki gibi beni (ve benim gibileri) yine dolandırdı...

2. Herkes ayrı telden çalıyor; kimi dip BİST_100 83B, kimi 57B zırvalıyor. Kimi hedge yaptım kayıtsızım havasında, kimi kısa açığa satış yaptım habire kaldıraçlı kardayım yalanında.

Borsazadeler gruplaşıp, dernekleşip, sendikalaşıp, lobileşip, hatta partileşip (ülke ve icabında dünya genelinde - dünya genelindeki senkronize borsalar, virüs, savaş, terör, melanet, suikast tehditlerine karşı) davalar, mahkeme kararları, sınırlamalar, kumarvari enstrümanlara yasaklama ve para cezaları vb yaptırımlar ve hatta hükümetlerin döviz/altın TL pariteleri konusunda lobi faaliyetleri yürütmezlerse; bu gibi sorunsuz ve sorumsuz dalgalanmaları en ağır şekilde kritik ve protesto edip, karşılık yaptırım, yasal tahdit ve tasfiye davaları açmazlarsa... daha çok ukala ve boşboğaz dip zırvalıkları okuruz.

Dip nerede diyeceğine, (tek tek hisse ve borsa bazında) dibi hangi karşı hukuk mahkeme kararları sınırlar denilmeli!..

Tekrar soruyorum, borsazadeler, biraraya gelip, iyi bir hukuk bürosuyla görüşüp, ortak dayanışmayla neler yapılabileceğine, neden hala girişmiyorlar? Hala kendilerini viob, varant, hisse iflaslardaki kağıtların hayali ortağı artisliğiyle sanal patron havasında afili caka satıp aksine silkinip uyanıp, iflaslı hisselerine ortak dava açmada karar kılamıyorlar?

Ben birçok benzeri tikel dava girişimlerinde bulundum, ama yargıçlar haklı olarak karşı tarafın organize ve çok güçlü olduğundan, bu gibi hukuk davalarında lehte kararlarda kendilerinin de zorlanmayacağı, çoklu ve organize davacı taraf beklentisindeler; yoksa tekil davacı haklı bulunsa güçlü davalılar onu böcek gibi ezerler.

3. Belirsiz ama gerçek ve sağlam dip görmek istiyorsanız, hadi hep birlikte tüm hisseleri, viob ve varantları lanetleyelim, protesto edelim, yerden yere eleştirelim.

Borsaların tek kar dayanağı, borsaya olan inancın yeniden inşaasıdır. Bu inancın ülke hatta dünya çapında zayıfladığını, yok olduğunu görsünler, hepsi kepenklerini kapatıp dilenmek zorundadırlar.

(Biz borsazade aciz donation/bağışçılar çoktan dilenmeye alıştık, ama ya şişkin başkan ceo tiyocu geçinen tacizci konsomasyon sapıkları!.. Dünyadaki tüm bu savaş, terör, -korona- virüs, borsa dip tehditlerini tacizci sızıntılı cinsi sapıklık değil de müneccim kahramanlık nı sanırsın?!..)

Yada tekrar güven aşılamak için yatırım değerlerini topluca telafi etmek. Yani sıfırladıkları viob ve varantların karşılıklarını tekrar sıfırdan kara döndürmek, hisseleri de enflasyon/devalüasyon aşınmalarını karşılayacak düzeye çıkarmak. Veya 2 dünya savaşındaki gibi dolandırılan nesli topluca imha edip yeni nesil çocukları çocuk kumbara tasarrufuyla başlatıp kemale erince beyni yıkanmış tecrübesiz enayileri tekrar dolandırmak.

Hadi hep beraber borsaları eleştirip, gerçek dip görmeye...
    Son düzenleme : nihattt; 13-03-2020 saat: 03:03.

4. Bunların derdi eğitim, tasarruf, işgören güvencesi değil; gizli peygamber başkan muşmula çirkef kokuşmuş (sindirim sistemi ve tüm iç organları iflas etmiş/ettirilmiş) itibarlı poposu pazarlamak. Sanıyormusunuz ki binlerce yıldır enüstün insanoğlu birtürlü sağlıklı sportmen din, devlet, rejim, sermaye piyasası geliştiremedi? Kudurmuş cinnetci başedilmez popolarını bir türlü tatmin edemediler, edemiyorlar, edemeyecekler.

Cinsi sapkınlıklarını kamufle etmek için de hiçbir zaman katliam-kıyamet, eski nesillerin imhası, yenilerinin beyin yıkanması, terör-anarşi, virüs-salgın, tsunami-deprem vb tehdit ve yokedişler (ibni kahramanlıklar!!) bitmeyecek, azalmayacak.

Birsürü kıçıkırık çürük ibniyi (sade-alçakgönüllü işgören değil) müstakbel allah/peygamber/başkan diye başımıza mekir ederlerse olacağı böyle olmazsa şaşmak lazım.
    Son düzenleme : nihattt; 13-03-2020 saat: 05:05.

5. Herkes lütfen benim gibi kritik yapsın, ve sonra da çürük dipleri seyretsin...

6. Ufukta yeni bir döviz devalüasyon dalgası görünüyor... Güvenilir milenyum başkanlı ve güçlü Türk Liralı ve güçlü Türk Bankacılık ve finans piyasalı güçlü Türkiyemize (tekrar tekrar) hayırlı olsun!..
    Son düzenleme : nihattt; 17-03-2020 saat: 00:34.

7. Tüm Türkiye, sivili-askeri imamı-alimi çobanı-programcısı vahiy-tiyocu moderatör kesildi. O kadar kar ediyor, seviniyorlar ki şaşarsınız.

Hepsi el açmış gece-gündüz dua ediyor; duaları şöyle:
    "Keşke terör, anarşi, savaş, katliam vb yıkımlar olsa da ellerindeki menkul ve gayrimenkullarını yok pahasına, 5-10 kat yükselttiğimiz altın ve dövizlerimizle yağmalasak; sahiplerini nice musibetlerle (radyasyonlu diş malzemeleri, arsenik gripal korona zatürresi, kobra kalp krizi toz zehirleri, iterit-hardal gazlı beyin kanamalı felç vb) yada hertürlü bilimsel iletişim zincirimiz aracılığıyla doğrudan kendilerinin veya yakınlarının öldürülme tehdidiyle sustursak, sadece bizim vahiy tiyo popomuzu tatmin eden modetörlerimize karın tokluğuna ve suspayı olarak birsüreliğine tahammül edebilsek; yeni çocuk kumbara ve ikinci emeklilik teşvikleriyle, vob, varant, hisse düşüş ve yükseliş katlamalı kar safsatalarıyla kandırıp düşürüp çapullasak; keşke keşke keşke. Kendi altın endeksli mübarek paramıza yada dövizimize %10-12 yıllık net birikim kirası teşviği vermek yerine panik zamanları yükselttiğimiz bono ve tahvil faizlerini biz kapsak, misli devalüasyonlar anlarında kendi paramıza dönüp, sonra tekrar onların panik faizlerine üşüşsek; finans milyaderleri olsak; millet ve demokrasi kuruyoruz, dünya özgürlüğü için savaşıyoruz safsatalarıyla emperyalimizin kolonilerini nice gizli/aleni katliamlarla biteviye tahkim etsek... Biz karanlıkların ninja kodlamacısıyız, şirk koşulmaz ikiyüzlü kalleş uyanıklarıyız; dinimizle bilimimizle, katliam zaferli kodlamamızla binlerce yıldır bunu hakediyoruz."

8. Borsa dip yaptı, yükselecek, az da olsa inancım var diyorsanız; yada diğerlerine böylesini tavsiye ediyorsanız, borsa yükselmeyecek demektir.

Borsa, ancak ve ancak tüm yükseliş umutlarının tükendiği, yada dünya alem teknik analizler ve vahiy-tiyocular yükselecek şamatası yapsalar dahi, lanet olsun, olmaz olsun böylesi terör, savaş, virüs, dolandırıcılık kalleşliğine, tasarruf katilliğine; borsayı ne kendime ne de dost hatta düşmanıma bile tavsiye edemem diye içinize soğukluk gelip uzak duruyorsanız artık; işte borsa o zaman yavaş yavaş toparlanıp herkesin gözü önünde yükselecek demektir.

Borsa, tüm inançların tükendiği, lanetlendiği anda durulanır, sakinleşir, herkesi davet eder, davete icabet yoksa yükselmeye başlar.

Borsa, borsa bana iyi kazandırdı, çevreme kendimi uyanık, zeki, sözüne, müneccimliğine/kahinliğine biat edilir diye yıkılmaz güven ve şişinme duyguları oluşmaya başlamışsa, yakında şiddetle düşecek; sizse alimlik ermişlik kibrinizden başarısızlığınızı kimseye itiraf edemeyip hala beyhude, ben şu muhteşem hisselerin ortağıyım, beni mutlaka düşünecektir beyhude hayalperestliğiyle zerre şikayetçi davacı olma yollarını dahi düşünmekten aciz kalacaksınız...

Sayfa 7/25 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •