Sayfa 9/25 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
Arama sonucu : 199 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Döviz-Altın-Borsa-Vob-Varant

1. Devalüasyon riski yoktur. Her menfi olay bahanesinde Milenyum Başkanlı Türk Lirasını Dolar karşısında devalüe etmek vardır.
    Yada daha açıkcası, Doları bizim gibi sonradan görme demokrasilerin menkul ve gayrimenkullarının karşısında değerlemek için menfi olay türetmek vardır.
    Biraz daha açayım; senin benim Türk Lira tasarrufumun alım gücü yerinde sayarken, hatta yatırım enstrümanları zırvalarıyla sıfırlanırken, Doların Türkiye üzerindeki alım gücünün habire misli misli artması, fethi, işgali vardır.
    Bence hep birlikte ABD'li olalım, ki yalan yere kendimizi Milenyum Başkanlı Türk Liralı Müslüman Türk diye sansasyonel aldatmayalım. Yada öncelikle ve özellikle Türk Lirasını enflasyondan, daha da önemlisi (altın ve dövize karşı) devalüasyondan korumada kararlı olabilelim. Olamıyorsak da Türkcülük kof masallarıyla kendimizi, çocuklarımızı uyutmayalım, aldatmayalım, yutturmayalım...

2. Canı sıkılıp vakit geçirmek isteyenler benim şu sayfalarıma göz atabilirler:
    Anasayfa: http://mnihatyavas.wordpress.com
    Anasayfa: http://www.github.com/mnihatyavas

Ağsayfası tasarımı (binlerce) örneklerim: https://github.com/mnihatyavas/HTML-CSS-JS-uygulamalar
    JAVA programlama dili (binlerce) örneklerim: https://github.com/mnihatyavas/Java-uygulamalar
    Python programlama dili (binlerce) örneklerim: https://github.com/mnihatyavas/Python-uygulamalar
    JavaScript tarayıcı (hala devam etmekte) örneklerim: https://github.com/mnihatyavas/JavaScript-uygulamalar
    LTspice elektronik devre tasarımı eğitimi simülasyon (hala devam etmekte) örneklerim: https://github.com/mnihatyavas/LTspice-uygulamalar
    Sigil ile epub (CSS ayarlarını düzenlediğim) romanlar: https://github.com/mnihatyavas/Sigil...ch-uygulamalar

3. 2015 Eylülünde 14TL/Lot olan İŞC bugüne kadar bedelsiz hisse dağıtımlı temettü artışı yapmadı. Artık geçen yıldan itibaren Endeks 30 banka haramileri, bankalar sermayelerini hissedar paralarını iç ederek güçlendirsinler diye temettü dağıtımını da iptal etti. Yani İŞC ve tüm diğer banka hisseleri bundan sonra yıllık temettü vermeyecek, temettü olmayınca, hele hele temettü artışı hiç olmayınca doğal olarak bedelsiz dağıtımı da olmayacak.
    Bunun anlamını kimse idrak edemiyor. Bu şu demektir. Bankalar hissedarlarına yıllık temettü vermeyecek. Hisse değerlerini BİST_100 gibi artırmayıp uzun yıllar boyunca İŞC 1-14TL/Lot olarak sürekli yükselip düşecek. Bu arada ülkede enflasyon ve sık sık devalüasyonlar olacak. Banka hisseleri bunları hiç telafi etmeyecek.
    Geriye bir tek ihtimal kalıyor hissedar için; hissesini yükselince satmak, düşünce almak. Ancak bu durumda da hissesi onu enayi taraftar değil, düşman belleyecek ve her türlü melaneti (koronalar dahil) tezgahlayacak. Ya sen öleceksin ya ben diye.
    Hala hissedarlar, efsunlanmışcasına, bende şu bankanın hissesi var, banka kendi sermayesiymişcesine benimkini de enflasyona devalüasyona yedirmez, nafile uyurgezerliğinde!..

4. Gerçekte hayat tümden sihir ve hevestir. Öğrenme ve öğretme bu sihri kanıksama, çirgime ve heves itfacılığı değildir. Ninja kodcular öğretme sürecinde öyle ince hatalar serpiştirirler ki o aşamadan sonrası için ilerleme ancak ve ancak ninja'ya haraçla mümkündür. Yok sen çözer yoluna devam edersen ninjanın gözünde artık haracını engelleyen en büyük düşmandırsın. Ninja öğrenme ve öğretmeyi birlikte, düşe kalka ve biteviye olarak görmez, o daima bozguncu yıkımcı ahir kariyercisi, rütbecisi, vahit başkanı, mirascısıdır; katılımcı ve paylaşımcı işgören maaşlı tenezzülcü fukarası değil.

Ninja bir yıkım ahri mirascı müstakbel tanrısıdır. O kendini geleceğin daha sağlıklı, sportmen, uzun yaşayan yeni nesilleri için asla niyeten feda etmez. Aksine daima tanrıya el açıp ölünceye dek dua ve niyeten keşke kıyamet ahri başkanlığına, çocuklarını ise bu niyeti gerçekleştirecek kıyamet maşalığı kul, kukla ve robotluğuna kader biçer. Kendisi sadece yaşam değil tenezzülsüz nirvanacı ölüm sonrası bile nihai kıyamet müstakbel tanrısıdır. Bundan vazgeçemez. Çocuğuna, gelecek nesillere kendi ilahlığı değil onların sağlıklı sportmen uzun yaşamı DNA'sı olmayı hiç ve asla el açıp niyet, niyaz ve dua etmez. Ninja kodlamasına amin!..

Keşke terör, anarşi, savaş, katliam vb yıkımlar olsa da ellerindeki menkul ve gayrimenkullarını yok pahasına, 5-10 kat yükselttiğimiz altın ve dövizlerimizle yağmalasak; sahiplerini nice musibetlerle (radyasyonlu diş malzemeleri, arsenik gripal korona zatürresi, kobra kalp krizi toz zehirleri, iterit-hardal gazlı beyin kanamalı felç vb) yada hertürlü bilimsel iletişim zincirimiz aracılığıyla doğrudan kendilerinin veya yakınlarının öldürülme tehdidiyle sustursak, sadece bizim vahiy tiyo popomuzu tatmin eden modetörlerimize karın tokluğuna ve suspayı olarak birsüreliğine tahammül edebilsek; yeni çocuk kumbara ve ikinci emeklilik teşvikleriyle, vob, varant, hisse düşüş ve yükseliş katlamalı kar safsatalarıyla kandırıp düşürüp çapullasak; keşke keşke keşke. Kendi altın endeksli mübarek paramıza yada dövizimize %10-12 yıllık net birikim kirası teşviği vermek yerine panik zamanları yükselttiğimiz bono ve tahvil faizlerini biz kapsak, misli devalüasyonlar anlarında kendi paramıza dönüp, sonra tekrar onların panik faizlerine üşüşsek; finans ruckyfelerları olsak; millet ve demokrasi kuruyoruz, dünya özgürlüğü için savaşıyoruz safsatalarıyla emperyalimizin kolonilerini nice gizli/aleni katliamlarla biteviye tahkim etsek... Biz karanlıkların ninja kodlamacısıyız, şirk koşulmaz ikiyüzlü kalleş uyanıklarıyız; dinimizle bilimimizle, katliam zaferli kodlamamızla binlerce yıldır bunu hakediyoruz.

Bu katliam çapulculuğu düzenine itiraz edemesin diye kendi döviz faizlerini sıfırlayıp, tek karcılığı ayan beyan yıllık net %10-12 faiz gelirine değil de, mevduatlarını kayıtsız şartsız vahiy-tiyoculara teslim ederek, dünya koloni terörüne kamuoyu sağlasak; buna itiraz edebilecek eğitimli geçinen hümanistlerin tüm menkul, gayrimenkul ve varsa iş düzenlerini iflas ettirsek, öldürümüne bıçaklasak, 11 eylül'lerle hepsine gözdağı verip sindirsek; eğitimli diye istihdam sözleşmesi yaptıklarımız şayet sihirli akılermez başkan, peygamber, müstakbel (allah baba, allah oğul, allah ana) popomuzu sevmezse enkısa zamanda gözünün yaşına bakmadan çark edip sözleşmeyi fesh etsek; sadece bizden değil tüm dünyadan 18 yaşında iş isteyen her vatandaşa öncelikli kendi ülkesinde 15 gr net altın muadili asgari ücretli istihdam sağlasak, yada sağlayıncaya dek kendi ayıbımız farz edip bunun yarısı (7.5 gr altın karşılığı) peşinen işsizlik maaşı boynumuzun borcu desek, bunu sağlamayan hükümetleri sapık tecavüzcü tacizci ilan ve tasfiye etsek; tüm türk atatürk imajlı hisse ve TL birikimlerine altın ve döviz pozisyonu üzeri yıllık %10-12 net kullanım kirası versek ve bu uzun vadeli TL tasarruf (hisse, mevduat) sertifika taşıyıcıları (sadece türk değil tüm TL tasarrufcu dünya vatandaşları) bundan ayan beyan gurur duysalar. Keşke keşke katliam kıyamet yıkım ahiri vahiy tiyocu moderatör seçilmiş ağası paşası milenyum başkanı poposu pazarlasak. Keşke keşke... bu uğurda katliam farz, kıyamet ninja kodculuğumuzun direği olsa.

Kalleş fırıldak niyetliler gece gündüz ellerini açmış dua ediyorlar, keşke katliam-kıyametçi vahit allah olsak, diğerlerini de kulumuz yapsak diye; keşke sportmen çoğulcu işgören olsak, diğerlerini de arkadaşımız yapsak diye değil. Rahmetli Atatürk 1923-1938 arası, halkçı vatandaşıyla niyet etti, iki dünya savaşı gölgesinde TL'yi döviz ve altına karşı korudu, tüm Osmanlı borçlarını ödedi, ülkeyi de baştan sona fabrikalar, kara ve demiryolları, okullar ve lojmanlarla donattı. Önemli olan niyettir. Atatürk sonrası hangi başkan hatta vatandaş, vahiy-tiyosuz popomuz para etmese de, batsın beni ülkemdeki veya dünyadaki anarşi, devalüasyon, enflasyon panikli zenginleştirecek vahiy-tiyolar, yeter ki TL'mizin, hissemizin değeri bunlara karşı korunsun, yoksa hep birlikte dava açalım, savcı ve yargıçlarımız da bu davalarımızı sahiplenseler diye niyetlendiler? Önce niyetler düzeltilmeli, sonra dualar, sonra da keşke yıkım ahiri karcı vahit başkanlık yerine keşke yarının çocuklarına daha sağlıklı ve uzun yaşam için DNA desteği olabilsek alçakgönüllü tenezzülcülüğü.

Vahiy-tiyo örtülü popo pazarlama staratejik ortaklığı daima kendi ve diğerlerinin katliam-kıyamet felahına katkıdır, geleceğin çocuklarına daha sağlıklı uzun ömür değil. Vahiy-tiyonun hiçbir değer yargısı (din, bilim, millet, evlat, dil, para birimi vb) yoktur, yegane endeksi katliam kıyamet yıkım ahiri vahit karcı kariyerlenme big-collapse (varoluşcu big-bang zıttı yokoluşcu büyük çöküş, kadim allahın nuru önündeki kendini kendi iflah olmaz lekeli kainat urunu topyekun imha radikal kökten devrici temizlik felahı kurtuluşu ve ebedi müreffef cennet uyanıklığı) beklentisidir; çoğulcu katılımcı (her talep edene) kanatkar maaşlı işgören sade vatandaşlar halkçılığı tenezzülü değil.

Tüm dünyanın tasarruf ve eğitime aleni desteği sıfırdır. Tüm döviz-altın-devalüasyonlu TL tasarruflara aleni reel faiz desteği vermemektedir. Tasarruflar döviz ve altında sıfırlarda sürünmekte, aksine banka birikimi o kişinin kendi kiralık katili peşinatı olmaktadır. Hisse senetlerine ise faiz, enflasyon, devalüasyon altı komik üçkuruşluk temettü verilmekte, bu temettü de bedelsiz hisse çıkarıp kişinin kendi hissesini borsada onun adına o anki borsa değerinden satıp, devlete temettü vergisi düşüp verilmekte, üstelik bu bedelsiz hisse satışı borsa değerinden düşülüp uzun vadede İŞC'nin 1-14 TL/lot mekik aşındırmasına vesile olmakta, oraya konulan şu yada bu hükümet komseri buna onay vermektedir. Kişi hisse temettüsü yerine 32 günlük vadeli TL hesap açsa çok daha karlı, hatta faizsiz döviz-altın alıp kenara koysa hepsinden daha kardadır.

Tüm dünya aleni eğitim ve tasarrufu-hisseyi destekleyeceğine, sıra eğitilmişlerin ve tasarruf-hissecilerin katliamında diye 11 eylüller türetilmekte, eğitilmişler tüm dünyada devalüasyon, hisse, varant ve vob oyunlarıyla düşürülmekte, türlü gizli veya aleni zehir virüs suikastlarla sakatlanıp susturulmakta; ancak ve ancak benim vahiy-tiyo kuklam olursan borsa düşüş yükselişlerinde örtülü hisse varant vob oyunlarıyla sana kazandırıyor görünür, yada 2.emeklilik TL tasarruflarını devalüasyon öncesi dövize çevirme tiyoları veririm, bunun (katliam kıyametçi vahiy tiyo kuklam) dışında eğitim, tasarruf, hisseye aleni uzun vade nihayetinde sıfırlanma ve ölüm var denilmektedir. Sen de san ki benim Türkiye İş Bankası İŞC'em var, benim milenyum peygamber başkanlı Türkiyemin TL tasarruf emeklilik fonum var vs vs...

Katiller, şirk koşulmaz VAHİT KALLEŞ (katliam kıyamet fitne fesat) NİYETLİ **** ******lar, bok çuvalı, ossuruk tulumları (başkan, peygamber, müstakbel kıyamet allahları); ÇOĞULCU şirk koşulabilir sosyal demokrasi devletinin 18 yaş üstü her İşBulmaKurumuna başvurana 15 gr altın muadili asgari ücretli iş garantisi yada yarısı işsizlik sigortası güvenceli İŞGÖREN NİYETLİ millet kurucular değil; TL tasarrufa hisseye, daha eğitim hevesine aleni özel-kamusal daha teşvik değil...

Anlaşılamadı!.. Yani iyi niyetli Yuro Dolar Altın TL 2.emekli tasarrufcu ve uzun vadeli hisseci vahiy-tiyo almadığı için tasarrufuna sıfır gelir veya enflasyon devalüasyon vurgunları vede hisse 1-14TL/Lot temettü bedelsiz aşındırmasıyla kaçınılmaz yıkılırken; vahiy-tiyo kuklaları aleni mahkeme kararları yerine şeriatçı okült hertürlü piyasa yalancı eşhedü şahitliği zehir virüs suikast savaş ölecek öldürecek yada kader biçilip kıyamet felahlı veda hutbeli peygamber borsa zengini intihara itibar-miras devrine mecbur kılınacak; kaldı ki enbüyük servet çoğulcu sosyal devletin başvurana 15 gr altın asgari ücretle iş yada yarısı 7.5 gr işsizlik sigortası, hangi rütbede olursa kendini dönemsel temsilcili işgören güvenceli alçakgönüllülüğü niyetini reddedecek. Çirkef muşmula **** ******, kendine devlet güvenceli de olsa çoğulcu işgörenliği tenezül layık görmeyecek, illaki vahiy tiyo başkan peygamber müstakbel kıyamet vahit allah poposu pazarlayacak. Bu ucubelerle 3 kelime konuş, gör kudurmuş popo çaplarını; neye niçin ne pahasına niyet ettiklerini...

5. https://eksisozluk.com/borsa-yatirim...yeler--4852387

borsaya hiç bulaşmayın daha çok kazanırsınız. yok kaşıntım var duramıyorum diyorsanız ulusal 30 kağıtlarını tercih edin. tatmin olacağınız bir karla satarsanız uzun vadede ,bir daha alım yapmadan endeksin dip yaptığı noktaları bekleyin. tekrar girecekseniz de o noktalardan alım yapın.
    19.09.2015 23:33 psvye topuk golu atan den haag kalecisi

- kısa zaman içerisinde size lazım olacak para ile borsa işine girmeyin. kredi ile girmeyi düşünüyorsanız bu düşünceden vazgeçin
    - tepe noktalarda alım yapmaktan kaçının, her an patlayabilirsiniz.
    01.05.2016 18:00 spitzer

10 yıl vade ile al-yat yapıp, borsaya yatırım yapacaksanız yapmayın, kaybedersiniz. kazandım sanırsınız ama tl nin değer kaybına göre aslında kaybetmiş olursunuz. yaşadığınız riske değmeyecektir. ama bu vade içinde doğru yerlerde alıp doğru yerlerde satarsanız kazanırsınız, tabii bunu yapabilecek psikolojiye ve analiz yapabilme (teknik ve/veya temel) yeteneğine sahipseniz. aksi takdirde büyük çoğunluk içinde yani kaybedenler tarafında olursunuz. hele 10 yıl içinde olası bir ekonomik krize yakalanırsanız torunlarınıza miras kalır aldığınız hisseler.
    02.05.2017 09:12 bugbulur

kimseden tavsiye almayın.
    02.05.2017 09:26 saiko

borsanın tavsiyesi olmaz.
    02.05.2017 09:40 kilgore trout

yatirim yapmanin at yarisi ile esdeger tutuldugu, sokaktaki herhangi birinin bile sermaye piyasalarini ekmegini bu islerden kazanan uzmanlardan daha iyi bildigine inandigi ulkede "eksi sozluk borsa servisi" diye birsey olmamalidir. yatirim ciddi bir istir ve tuyo ile hareket edilmez. tuyo veren yatirim uzmani da ciddiye alinmaz.
    11.06.2004 16:07 ~ 16:21 neanderthal

garanti hisselerinden iyi ekmek yediğimiz yatırım aracı. 10 lirada kaçmayı planlıyoruz ve elbette yatırım tavsiyesi değildir.
    24.01.2019 19:01 dozerefendi06

ilk ve en önemli öneri burası borsa kim kime korsa deyimini hiç bir zaman akıldan çıkarmamak gerektiği ve birkaçyüz trilyon liranız yoksa küçük oyuncu olacağınız ve koyulan kişinin daima siz olacağı gerçeğini göz ardı etmemenizdir.ama siz diyorsanız -arkadaş para benim koyulacak yer benim,hem ben belki ben koyulmaktan hoşlanıyorum ,zaten bu para bana batıyor size ne oluyor,o zaman bize susmak düşer deyip sekerek uzaklaşırız.
    22.04.2002 02:49 ~ 02:50 darbeli matkap

yaşayacakları stres, sanallık ve yalan dolan göz önüne alındığında asla başlamamaları şiddetle tavsiye edilir.
    16.12.2003 00:48 felixia

düşünce al yükselince sat. şu an tam alım zamanı.
    28.03.2020 13:23 ssg ve kanzuk ortak hesabi

arkadaşlar şu yanılgıya kapılmayın, düşerken kademeli alım yapılmaz. dibi görmesi beklenir zaten iyice dipten almanız gerekmiyor. trend ne zaman pozitife döner ozaman hisse alırsınız. bakıyorum twitter da yüz bin takipçisi olanlar düşerken yok mal aldım ya da borsa hafif artıya geçince yok dibi bulduk diye milleti gazlıyorlar. borsaya böyle yatırım yapılmaz. borsada ya pozitif trend vardır ya da negatif. pozitifte mallanırsın, negatifte nakitte kalırsın. sakın düştü diye hemen mallanmayın dibi dibi vardır. haa bir de dolar bazlı çok düştü deyip gazlayanlara da kulak asmayın. bizim borsamız temel analize göre çalışmıyor. ihtiyacınız olan sadece biraz sabır ve teknik analiz.

yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşlerimdir sadece beni bağlar. kendi kararınızı kendiniz veriniz.

(bkz: düşen bıçak tutulmaz)
    20.03.2020 00:45 25inci saat

baslamayin.
    (bkz: her zaman kasa kazanir)
    26.03.2020 19:16 kafambozukhavabozuk

6. ******in gidin başımdan sizi gidi: Uyanık, fırsatçı, al-kaçcı, sadakatsiz, dönek, fırıldak, güvenilmez, laçka, şirk şirket ortak eş koşulmaz yegane vahit kalleş, kadim külüstür bok çuvalı ossuruk tulumu yağ fıçısı muşmula çirkef deli **** ******, güvenilir organ organizma organizasyon olamayan satılmış vahiy tiyo kuklası, dünyaya yaşama sağlığa spora diyete çocukca işgörenliğe fukara yurtiçi/yurtdışı hostel gezginciliğe düşe kalka vakit geçirmeye tenezzülsüz nirvanacı katliam kıyamet ebedi cennet müstakbel allahlığı rütbesi ganimet mirascısı, kanaatkarsız, geçimsiz, sabır sebatsız, icabında daha azına tahammülsüz mikroplar...

Las Vegas kumarhane ruletlerine (pardon BİST borsasına) para bırakıp unutmaya hoşgeldiniz. Burada herşey şikelidir, hep kaybeder yada kaybetmek istersiniz, zira ola ki tesadüfen kazanırsanız çıkışta arka izbe sokaklarda akraba yada eller tarafından bıçaklarla demir sopalarla ölesiye pataklanır, elinizde avucunuzda üstünüzde başınızda ne varsa soyulur, cıscıbıl çöpe atılırsınız. Şikayet edecek her merci de acaba üzerinde bizim de tırtıklayacağımız birkaç kırpıntı kalmışmıdır ki beklentisiyle mızmızlanmanıza birsüreliğine tahammül eder görünürler. Kim, senin, neden para kazanmanı istesin ki?..

Zaten çekilmezsin; bir de üçbeş kazanıp iyice kibir kapris geçimsiz uyumsuz ukala peygamber başkan sevimsiz alçakgönüllü-işgörmez bilgi-proje allah katında vahiy-tiyo kuklası kem-küm lem-lüm ağzından çıkanı kulağı duymaz cinsi-sapık **** kesileceksin başımıza. Seninle kim nasıl ve niye vakit geçirsin, 7/24 hepobur şişko **** ******? Senin lekeli ur felahını anca mezarlık, katliam, kıyamet paklar; sevimli sempatik oyunbaz çocukca, işgörence konuşulup anlaşılan dünyada yerin kalmamış artık senin!..

(7/24 tiyo-vahiyli borsa al-sat fırsatçılığı değil) Hoşça vakit geçirmek isteyen emeklilere (yasal, temiz, gizli kontör yutmayan siteler):
    www.cizgidiyarı.com ==>Hesap yarat, gir; binlerce eski tarihli, Türkçe balonlu, siyahbeyaz/renkli, bağış, ücretsiz indirilebilen çizgi romanlar sitesi.
    www.pdfdrive.com ==>Her dilde, dünyanın en büyük, her katagoride ücretsiz pdf kitap indirme/okuma kütüphanesi.
    www.1kitapindir.com/roman ==>Sigil ekitap eskitarih bağış roman ücretsiz indirme/okuma sitesi.

Fukara gezginciler uluslararası şu ölümcül sağlık problemlerini nasıl halletmeyi (bi ton ilaçlarla mı, ağrıkesicisiz antibiyotiksiz acılanma meditasyonu ve spor/diyetle mi) düşünüyorlar:
    -- Kapalı mekan arsenik gripal (arka-baş yangısı/akne),
    -- Radyasyonlu diş apseleri (diş yangıları),
    -- İterit-hardal gazlı beyin kanaması/felci (ön sol-sağ alın yangıları),
    -- Kobra zehir tozlu kalp krizi (kalpüstü bez yangısı),
    -- İstiğfar-ishal zehirlenmeleri (göz yumağı hutama cehennem ateşi yangısı),
    -- Mide-barsak kanserojen gazlanmaları (göbekbağı yangısı),
    -- Viyagra tozlu prostat kanserojen yangısı,
    -- Her türlü ileri yaş romatizmal ödemli vücut lokal yangıları,

Böylesi şirk koşulmaz organ organizma organizasyon kof çürük iflaslarda zayıflıklarına rağmen, sırf itibarlı peygamber başkan profesör olmuş göt pazarlamak için sen nasıl ölünceye, hatta kıyamete kadar geliştiğini, şirk koşulmaz yegane vahit allah katında ebedi sulta hüküm süreceğini, müstakbel allah olacağını iddia ederek gençleri kandırmaya kokuşmuş götünü dönderirsin? Ölüm döşeğinde vereceğin en makul tiyo-vahiy serveti mirası "Keşke eğitim ve işgören güvenceli çoğulcu şirk şirket arkadaşlık eş koşulur sosyal demokrat devletin gelecek çocukları olabilsek" niyeti yerine, ey kudurmuş muşmula çirkef **** ******?

Hiç olmazsa zıbarırken, hüzünlü gerçeği dillendir, hayatında bir kez olsun dürüst, alçakgönüllü ol; çocuklarına katliam kıyamet yarınları değil, sağlıklı sportmen işgören çoğulcu tavsiyelde bulun; bu kalleş piyasada bırakacağın ve çalınacak 3 kuruşun değil, devletin çoğulcu sağlık spor işgörenlik güvencesi olmasını niyet et; bencil katliamlarla kıyamet esaslı müstakbel allahlığını değil; mikrop.

Tercih sizin, ancak GARAN, İŞC ve AKB hisselerinin alınmasını tavsiye edebilirim. Aylar, belki yıllar sonra satış zamanı tavsiyesinde de bulunabilirim.

7. chart.png
    7 Nisan 2020 tarihli aylık ISCTR güniçi dikey dalgalanma grafiği.

NOT: Niyetler bozuksa, teknik analiz grafiklerinin hiçbir önemi yoktur; aksine "Vay, şu **** de bizi takip ediyormuş," diyerek düşman sayını, rüzgarın sesi sokak tehditlerini, göt satamayan vahiy-tiyo kuklalarının husumetini, vb artırırsın!..
    Son düzenleme : nihattt; 07-04-2020 saat: 23:09.

8. Dünya çapındaki korona virüs salgını ölümlerini borsa ve döviz/altın karına çeviren (bugüne kadarki tüm savaş, deprem, tsunami felaketlerindeki gibi) endeks-30 haramileri, bu süreçte evde kal sloganıyla banka personelini %30'a indirdi.

Bu salgın bahanesi, acaba enpara.com, burganbank.com gibi, diğer tüm bankaların da personel istihdamlarını yarıdan çok azaltarak (işten çıkarma, yada erken emeklilik vb yöntemlerle), işlemlerini internet gibi teknoloji ağırlıklı sürdürme beklentilerinin bir uzantısı mı olacak? Bekleyip görelim...

Banka çalışanlarının hemen hepsi, az yada çok kendi bankalarının yıllık temettü beklentili hisse alıcısıydılar. Ve onlar da 2 yıldır, temettü alamamaktan muzdaripliğini ifade etmekten çekinmiyorlar. Böyle giderse, yakında, bizim gibi uzun vadeli hisse tutucularının temettüsüz ve enflasyon/devalüasyonlarla yatırımlarımızın sıfırlandığı gibi, onlar da işsiz ve parasız kalacak!..

Yıllık (bedelsiz hisse aşınmalı illegal da olsa) 3 kuruşluk temettü harçlığına sevinmemizi dahi çok gören, yatırılan tüm parayı sıfırlamaya göz diken endeks-30 haramileri; şimdi de roketlenen, önü alınamayan döviz/altın devalüasyonlarıyla hisselerine yatırılan paraları sıfırlamaya, şirk koşulmaz yegane vahit kalleş kesildiler. Sanıyor musunuz ki hisse yükselir, paramı kurtarır, altın/döviz artışından daha karlı çıkarım, beklentiniz gerçekleşir?

Siz (gençler) henüz bu tasarruf katili eşkıyaların (savaşlar, katliamlar, salgınlar, depremler, tsunamiler vb) karlı fırıldaklıklarını görmediniz?

Sayfa 9/25 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •