Sayfa 18/25 ÝlkÝlk ... 81617181920 ... SonSon
Arama sonucu : 197 madde; 137 - 144 arasý.

Konu: Döviz-Altýn-Borsa-Vob-Varant

1. Dikkat edilirse BÝST-BANKA'nýn her dalgasý altýn direnç tavanýný dalga dalga destek tabanýna dönüþtürdü. Artýk bundan sonraki BÝST-BANKA (XU100 deðil) düþüþ fiskesi, altýn ve dövizde yeni devalüasyon sýçramasýna sebep olacaktýr.

Sorduðum Ýþ Yatýrým temsilcisi, bankalarýn TL menkul pozisyonlarý çok diplerde, bu yüzden TL'yi deðerleyecek altýn/döviz düþüþ ve borsa yükseliþi kaçýnýlmaz þeklinde yumurtlamýþtý. Duyan da türkiyede TL deðerini umursayan var sanýr. Tüm menkul ve gayrimenkullar gecegündüz basýlan darphane dövizleriyle devalüasyonlu yok pahasýna dünyanýn satýn alýnmasý (arsenik gripal ölüm baskýlamalý) yarýþýnda. TL poziyonlu her þirket yok olmaya, piyasasý varsa da yok pahasýna satýlmaya mahkum. Nitekim 2018'den itibaren BÝST-BANKA'nýn tek yaptýðý ardý arkasý kesilmeyen altýn/döviz devalüasyonlarýný pompalamak.

Yeni ve yine devalüasyon dalgasýnýn eli kulaðýnda...

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaþamboyu spor misyonunu teþviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, þirk þirket organ organizasyon koþulmaz, yegane kalleþ kadim külüstür yað fýçýsý bok çuvalý ossuruk tulumu hepobur kýyamet felahçýsý tenezzülsüz nirvanacý kalleþ fýrýldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belaný versin...

2. Her kafadan bir ses çýkýyor:
    Ýþ yatýrým ortaklýðý danýþmaný: ISCTR'de kal, asgari 4.86'ya düþer, daha aþaðýya deðil, çýkma bekle, ne zaman yükseleceðini bilemezsin, ama engeç ocak'ta 6.50'ye kadar týrmanýr, demektedir.
    Garanti bankasý genel müdürlük müþteri temsilcim telefon açar: Merhaba Nihat Bey'cim, yeni temsilcinim, her sorununu çözerim, GARAN 5'e kadar düþecek, der; teyit istediðimde, hayýr yanlýþ anladýnýz, ben dün sabahtan akþam 5'e kadar telefonunuzu denedim, düþüremedim, demek istedim, þeklinde kývýrýr.
    Osmanlý Menkul finansman danýþmaným, yana yakýla: Sana birkaç günlük stop-loss'lu al-sat denetip zarar ettirmeyeceðim der, AKSEN, HALKB, GARAN hepsinden de zarar ettrir. Aleni danýþmaným gir satma önerir, hemen o akþam ayný lobinin vahiy-tiyocularý (nazi-ladin) borsalar müthiþ düþecek, çýk sinyali yumurtlarlar. Aleni danýþmana mý yoksa gölgelerdeki cinsel-sapýk sorumsuz vahiy-tiyoculara mý kanayým, þaþarým!..
    Form'da yana yakýla: Abicim GRNYO yükseldi, gözümüz aydýn der, ertesi gün GARAN dahil çýð gibi düþüler baþlar, kimseden çýt çýkmaz.

Vahiy-tiyocular sadece anlýk saadet zinciri ebedi cennet vaatli asýlsýz rivayetle biat umar, domalýr; ertesi gün ebedi yükseliþ ebedi düþüþe geçince, bu sapýklar bir daha ortalarda gözükmezler; sen her zamanki gibi kalýrsýn ortada sap gibi, zararýnla.

Yorumsuz...

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaþamboyu spor misyonunu teþviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, þirk þirket organ organizasyon koþulmaz, yegane kalleþ kadim külüstür yað fýçýsý bok çuvalý ossuruk tulumu hepobur kýyamet felahçýsý tenezzülsüz nirvanacý kalleþ fýrýldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belaný versin...

3. ----------------------https://www.foreks.com/analizler--------------------------------------------------
    25.9.20 Tarihli Tahminler Listesi:
    ARCLK: 23.20-->29.00==>%25 (ZiraatYatýrým, 25.9.20)
    ISCTR: 5.23-->6.20==>%18.55 (HSBC, 21.9.20, 26.9.20)
    GARAN: 7.17-->10.20==>%42.85
    VAKBN: 4.18-->4.65==>%11.24
    HALKB: 5.16-->5.00==>-%3.2
    YKBNK: 2.11-->2.60==>%23.22
    AKBNK: 5.10-->6.75==>%32.35
    FONET: 12.65-->17.55==>%38.74 (AKYatýrým, 17.9.20)
    PGSUS: 45.90-->60.00==>%30.72 (15.9.20)
    EREGL: 9.14-->13.20==>%44.42 (YatýrýmFinansman, 9.9.20)
    FROTO: 87.20-->105.00==>%20.41 (HSBC, 4.9.20)
    TOASO:23.26-->31.80==>%36.72
    DOAS: 15.98-->20.50==>%28.28 (HalkYatýrým, 20.9.20)
    SISE: 7.07-->7.60==>%7.5
    BIMAS: 69.20-->81.73==>%18.11
    TUPRS: 80.35-->140.00==>%74.24
    THYAO: 10.46-->15.35==>%46.75
    VESTL: 16.76-->22.00==>%31.27
    YATAS: 8.59-->12.74==>%48.31

4.  Alýntý Originally Posted by nihattt Yazýyý Oku
    Vahiy-tiyocularýn yalancýsýyým; ama denilen o ki BÝST-100 tekrar 980-1000 civarlarýna düþecek, gr altýn tavan 445-485TL'yi taban yapýp üzerine çýkacak.

Uzak durursanýz böyle olur; yararlanmaya kalkýp ISCTR, GARAN, X30 satým varantý veya viob kýsa pozisyonlanmaya kalkarsanýz tersine dönebilir.

Ey, þirk þirket organ organizasyon koþulmaz, yegane kalleþ kadim külüstür yað fýçýsý bok çuvalý ossuruk tulumu hepobur kýyamet felahçýsý tenezzülsüz nirvanacý kalleþ fýrýldak ibnirospu!..
    Tiyocular deðilde, sayýmcý eliotcular bekliyordu, olmadý. Borsa neyisede ons altýn 1000-1200 dolara giderse fena olur. Bizde gramý dolar dengeliyor. 233 günlük ortalama al verdi, artýk onu izlemek yeterli olacak.

5.  Alýntý Originally Posted by KIZILDAG Yazýyý Oku
    Tiyocular deðilde, sayýmcý eliotcular bekliyordu, olmadý. Borsa neyisede ons altýn 1000-1200 dolara giderse fena olur. Bizde gramý dolar dengeliyor. 233 günlük ortalama al verdi, artýk onu izlemek yeterli olacak.

www.isteyatirim.com.tr-->https://www.foreks.com/analizler
    Gedik Yatýrým Borsa Tahminleri
    Kurum Sembol Son Tahmin Deðerlendirme Tarih
    MGROS Migros Ticaret 42,70 65,70 Al 2 Eki 2020 ==>%53.86
    BRISA Brisa 13,15 15,84 - 1 Eki 2020 ==>+%20.45
    KCHOL Koç Holding 14,90 84,00 Al 1 Eki 2020 ==>%564

Yanlýþ okumuyorsunuz. Gedik Yatýrým KCHOL hisselerine azami bir yýl içinde 14.9TL/Lot-->84TL/Lot yani %564, yaklaþýk 5.5 kat artýþ tahmin ediyor ve bu tahminini müstakbel yatýrýmcýlara ilan ediyor. Unutmayýn yýllýk azami mevduat faizi %12.75 (enpara.com).
    Kelin merhemi olsa önce kendi baþýna sürerdi. Þayet þirk/ortak koþulmaz aracý firmalar yada tiyocu/tahminciler bu tahminlerinde tutarlý olsalar, kendilerine þirk koþturmaz ilah/ilahe olarak kendileri KCHOL (WC) kaðýdý alýrlar ve bir yýlda paralarýný 5.5 misli katlarlardý. Yok þayet onlar için þirk koþulmaz kazanç öncül deðil de þirk/ortak koþulur müþteri/yatýrýmcý daha önemliyse, öncelikle þirk koþulmaz dinlerini deðiþtirdiklerini ilan edip, þirk/ortak (organ/organizasyon) koþulur çoðulcu birliktelik dayanýþmasý kiþisel kazançtan daha önemli olduðunu vurgulayýp bu doðrultuda müþteri/yatýrýmcý arasýnlardý...
    Osmanlý Menkul bana altýn 361TL'den itibaren yükselecek teknik analiz sinyali verdi, 3-5 kuruþ kazandým; Osmanlý Menkul'de hesap açýp geçtim, sana stop-loss'lu kýsa al/sat öðretip kazandýracaðýz derken, daha önce sayelerinde kazandýðým altýn yükseliþ kazancýnýn enaz 2 mislini zarar ettirdiler; bundan sonra da her göstermelik tavsiyelerinin bana misli zarar ettireceðine eminim (diyecekler ki AKSEN'de kalsaydýn þimdiye kardaydýn; ama iddialarý hisse yatýrýmcýlýðý deðil, bana stop-loss'lu kýsa vadeli 3-5 günlük kar saðlayacaklarý, yada bu al/sat'lardan enazýndan stop-loss korumalý hiç zarar ettirmeyecekleriydi).

Þirk koþulmaz kalleþlerin vahiy-tiyo-tahminlerinin daima önünde yada arkasýnda çok büyük tuzaklar gizlidir. Ya þu aralar tekrar büyük çaplý altýn/döviz devalüasyonu tezgahlanýyor, yada ola ki KCHOL tavsiyelerine kanýp yýlda 5.5 kat kar edeceklerin bu kar bir þekilde ellerinden ganimet/miras fatal tuzaklarla söke söke alýnacak.
    Yani arkadaþlar, þirk koþulmaz vahiy-tiyocular bu karlarý þirk koþturmadan kendileri alamýyor, ola ki aldanan diðerleri bu karý elde ederlerse, onlardan bunu (arsenik-gripal-kovid, iterit-hardal beyin felci, kalp krizi kobra zehiri, radyasyonlu diþ apseleri, doðrudan suikastlar vb... vasýtasýyla öldüresiye) almak daha kolay.
    Tercih sizin, bu siteyi inceleyin (becerebilirseniz onlarla bu tahminleri konusunu 3-5 kelime ayan beyan konuþmaya çalýþýn), kendiniz karar verin, benden araþtýrýp yansýtmasý...

6. Birçok kiþi altýn ve dolar arasýndaki iliþkiyi iyi bilir. Altýn standardýndan Bretton Woods anlaþmasýna kadar uzunca bir süre baðlantýda olmalarý bu iliþkinin nedenidir.

Dünya Altýn Konseyi bu iliþkiyi detaylýca açýklamýþtýr. Bu açýklamasýnda; ABD merkezli altýn arz ve talebi ile dolarýn küresel rezerv para birimi konumuna dikkat çeker.

Dolarýn önceki yýllara göre daha düþük olmasý, dikkatlerin bir kýsmýný altýna çevirdi. Kýymetli metalin, dolar ile negatif korelasyonu nedeniyle bu düþüþ altýn fiyatlarýný yukarý yönlü destekliyor. Ben tüm altýn fiyatlarýný buradan takip ediyorum.

7. Kripto para BTCTR 3 ay önce 125B TL iken þuanda 300B TL oldu. GARAN 6.60TL/Lot iken 10.80TL/Lot oldu. ISCTR 4.83TL/Lot iken 7.38TL/Lot oldu. 24gr altýn 530TL/gr iken 435TL/gr'a düþtü.

Uzun süredir haftasonlarý ve haftabaþlarý (cuma ve pazatresi) hisse borsalarý piyasalara düþüþ baskýsý gösterip hafta içi 2-3 gün baskýn yükseliþler yaparken, ilk kez bu cuma ve muhtemelen de pazartesi þiddetli (ISCTR ve GARAN) yükseliþleri gösterecek.
    BÝST-100 1200'den 1540'a yükseldi. Hisseler artýk toplamaya geçti, gürül gürül, kapýþ kapýþ hisse satýlacak.

Sonra... tahminim BÝST-100 1600'lerden ta 1200'lere tekrar dip yapacak; altýn ve dövizi (fazla deðil biraz) canlandýracaklar ve BÝST-100 tekrar ta 1700-1750'lere roketlenecek.

Faizler düþecek, hisseler kapýþ kapýþ satýlacak, döviz ve altýna artýk kimse tenezzül etmeyip herkes Türk Lirasýný alkýþlayacak.
    Sonrasý büyük çöküþ... BÝST-100 1750'lerden ta 650'lere sürünecek, hisseler özellikle banka hisseleri 1-2TL/Lot'a düþecek, vb...

Tekrarlýyorum BTCTR 300B TL, ISCTR 7.38TL, GARAN 10.80TL,.. kapýþ kapýþ satýlýyor; ayrýca rivayet olunur ki BTCTR 500B TL, ISCTR 10TL, GARAN 18TL'yi görecek... Ýster alýn, ister uzaktan seyredin.

Ha bu ara, pandemi (kapalý mekan arsenik gripal ve iterit-hardal gazý zehri) hala tüm dünyayý kýrýp geçirecek, ancak tüm dünya buna aldýrmayýp, roketlenen hisse alým sarhoþluðuna hücum edecek; elde avuçta ne varsa hisselere yatýrýlacak... Benim gibileri de nice tehdit ve alicengiz oyunlarýyla (keramet ve marifet ehli oSMANLI mENKUL yatýrým danýþmanlarýnca) hisse yükseliþinden uzak ve mahrum býrakacaklar.

BÝST-100'ün 1200'lere düþüþü ne zaman mý tetiklenir?.. Henüz bana çýtlatan olmadý, olunca yine buradan yazarým...

8. Danýþmanlý olarak eylül baþýndan bugüne ilk kez Osmanlý Menkul'le çalýþtým. Pazartesi hesabýmý kapatacaðým. Anlatayým:

Atanan danýþmaný kiþilik deðil, borsa hisselerinin sözcüsü/vekili olarak görmelisiniz. Sizin deðil onlarýn yararýna çalýþýyor, yoksa iþ ve
    çalýþma güvencesi vermezler. Önce BÝST100 dýþý hisseleri tavsiye etti, reddedince, þu tepe bandýný kýrdý enaz %20 artacak diye AKSA'yý önerdi, girdim, %1 artýp sonra %5 düþüþte çok alta koyduðum stop-loss'a raðmen 25B TL zarar ettim. Birkaçgün sonra stop-loss'suz (bana güven, stop-loss'larý sistemin otomatik robotlarý tespit ediyor, kýrmadan, seni ekarte etmeden yükselmiyor dedi) ASELSAN'ý þiddetle önerdi, girdim, 25B TL zararla apar topar çýkabildim. Uzun süre hisselere giremedim, sonra GARAN günlerce yatay, yükseliþ arifesinde diye önerdi, 7.10'da beni soktu, ertesi gün 6.48'e düþtü; panikle çýktým, yükseliyor diye tekrar soktu, 7'de girdim, 7.30'da duraladý, tekrar þiddetle 6.60'a düþtü, altýn 530TL'ye fýrladý, panikle altýna geçtim.
    Velhasýl zararlarým 200B TL oldu, yýldýrýldým, danýþmanla konuþmaz oldum; kahredip çýkmamak koþuluyla GARAN'a girdim, ilk danýþmaný reddedip baþka danýþman istedim. Nihayet zararýmý telafi edip biraz kara geçmeye baþladým.
    Ancak danýþman sürekli GARAN'ý kötüleyip, (en son 10.10'da girip 9.83'e kadar düþmeme raðmen sabredip çýkmadým), bugün yarýn düþecek, gevþedi, tüm müþterileri, kendisi dahil ellerindeki GARAN'ý sattý diye hergün baþýmýn etini yedi. GARAN'a 10.10'da girerken, girme 9.80'lere, hatta kýrarsa 9.50'lere düþecek, o zaman girersin dedi. Hakkaten de GARAN 9.83'e düþtü, sonra da 10.49'a yükseldi. Danýþman 10.49'dan 10.07'ye düþecek, çýkýþ ver akþama tekrar alýrsýn dedi; çýkmadým, hakkaten de akþama 10.07'ye düþtü. Ertesi sabah erkenden arayýp, 10.20'ye yükselip sonra akþama 10.03'e düþecek, bu kez beni dinle, toplamda %4 kar edersin dedi, uydum (sat-al komisyon da kazansýn tabi ki dedim), çýktým; GARAN 10.24'ten 10.15'e düþtü, o günü 10.50'den, ertesi günü de 10.83'ten kapadý. Danýþman ise hala þiddetle, tüm müþterileri, kendisi de dahil GARAN'dan çýktýðýný, önümüzdeki hafta 10.03'e düþeceðini, girmemi hiç önermediðini ýsrarla vurgulamaya devam ediyor. Ben de, kalleþsin dedim, farzet ki bu derece keramet marifet sahibiydin, gününü, saatýný, küsürat GARAN rakam düþüþ yükseliþlerini biliyordun da, neden þu 2 gün içinde, düþüþlerinde nice ezildiðim GARAN hissesinin yükseliþ yaklaþýk 100B TL karýndan beni mahrum ettiðini, bu hafta daha da edeceðini kerametlenemiyorsun, vahiyciliðin nasýl oldu da þaþtý, sahtekar, ben Osmanlý Menkulden ayrýlýyorum, sana ve senin kerametci vahiyciliðine aldanan, aksine senin bu hisselerin kalleþ kuklasý olduðunu anlayamayan diðer müþterilerine acýrým dedim.
    Artýk konuþmuyoruz, Osmanlý Menkul'den baþkaca danýþman da talep etmekten vazgeçtim; pazartesi sabahý hesabýmýn olduðu baþka aracý kuruma geçip, Osmanlýdaki hesabýmý kapatacaðým. Osmanlý Menkul'ün deðil ýlýman hisselerinin, kaldýraçlý yüksek risk gerektiren, ve bu danýþman kerametci vahiy tiyolarýna kanýp da viob, varant, açýða satýþ, opsiyon iþlemleri yapanlarýn vay hallerine. Ýnþallah Osmanlý Menkul'ün diðer müþterileri daha þanslý olurlar da, benim aksime, bu kerametci geçinen dolandýrýcýlara kanmadan, sadece düþük komisyon gereði (%003.5) kendi inisiyatifleriyle iþlem yapýp kazanabilirler.
    Yoksa bilinsin ki danýþmanlar müþteri lehine deðil, sadece hisse sahipleri adýna sözcülük yapmakta olup, ya þiddetli düþüþ arifesindeki hisseleri, yada yükseliþin ortasýnda olup, geri çekiliþi giriþin altýna düþecek hisse zamanlamalarýný müþteriye öneriyor ki, müþteri yýlsýn, paniklesin, nice zararý pahasýna hisseden kaçsýn.
    Seni, biz kerametci marifetliyiz, hisseyi dip endüþük noktasýnda aldýrýp, tepe enyüksek noktasýnda sattýrýyoruz diye iddia ederlerken, gerçekte hisse sahiplerinin arkaplan direktifiyle, yüksekten aldýrýp, düþüþ paniklerinde sattýrýyorlar. Sakýn kerametlerine kanýp büyük iþlem yapmayýn; keramet yumurtlamaya baþlayýnca ufak miktarlarda test edin, ve bu test etmeyi de hiç býrakmayýn; yoksa ne zaman ki güvenilir diye ellerine teslim ettiðinizde artýk o tasarrufunuzu öldürecekler demektir (kovid salgýn, iterit-hardal beyin kanamasý, arsenik-gripal, kobra kalp krizi zehri, radyasyonlu diþ apse tetiklemesi, olmadý suikastlarla sizi de öldürtmezlerse; unutmayýn dünyada salgýn bahanesiyle 1 yýlda, nice baþkanlar dahil milyonlarca insaný öldürdüler, aklýn alamayacaðý büyüklükte iþyeri iflaslarýna yolaçtýlar, öldürmeye ve iflaslara daha da ivmelenerek devam edilecek, borsa kazancý saðlayacaðýz diye bu kadar çok örtülü onay verenler varken), buna emin olabilirsiniz!..

Sayfa 18/25 ÝlkÝlk ... 81617181920 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •