Sayfa 19/25 İlkİlk ... 91718192021 ... SonSon
Arama sonucu : 199 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Döviz-Altın-Borsa-Vob-Varant

Borsa Endeks düşer mi/yükselir mi?

BIST100, 1540.61 Cuma günü seansı kapatmıştı. Şimdi 1548 puanı zorluyor ve karlı bir seans var. Performans olarak haftalık % 4.33, aylık % 14.09 ve 3 aylık % 32.16 yüzdelerini görmekteyiz. Bu sene performansı % 4.33 kar/zarar oranında bulunuyor.

BIST100’ye dair indikatörlerin rating’i Nötr sinyali veriyor. Müthiş osilatör 112.45724265 A seviyesindedir. Stokastik %K (stoch) çizgisi % 98.53 N seviyesindedir. 90 üzerinde olması nedeniyle aşırı alım bölgesinde ve boğa piyasasına dönüşebileceğine dair sinyaller oluşabilir diyebiliriz. Kısaca, başka bir belirsiz faktör olmadığı sürece, 24 saat için bazda genel anlamda Al sinyalleri alınmaktadır.

2.  Alıntı Originally Posted by Bitdom8 Yazıyı Oku
    BIST100, 1540.61 Cuma günü seansı kapatmıştı. Şimdi 1548 puanı zorluyor ve karlı bir seans var. Performans olarak haftalık % 4.33, aylık % 14.09 ve 3 aylık % 32.16 yüzdelerini görmekteyiz. Bu sene performansı % 4.33 kar/zarar oranında bulunuyor.
    BIST100’ye dair indikatörlerin rating’i Nötr sinyali veriyor. Müthiş osilatör 112.45724265 A seviyesindedir. Stokastik %K (stoch) çizgisi % 98.53 N seviyesindedir. 90 üzerinde olması nedeniyle aşırı alım bölgesinde ve boğa piyasasına dönüşebileceğine dair sinyaller oluşabilir diyebiliriz. Kısaca, başka bir belirsiz faktör olmadığı sürece, 24 saat için bazda genel anlamda Al sinyalleri alınmaktadır.
    Tebrikler, teknik bilgilerin müthiş, kendini çok iyi eğitmişsin, hayran kaldım.
    Benim de bazı teknik hobilerim var: www.github.com/mnihatyavas sayfasındaki js, ltspice, sigil epub css vasıflandırmaları, html css js düzenlemeleri, python hayranlığı vb. İmkanım olsa diğer hobim sırt çantalı backpacker hostel gezginciliği. ancak işbankası bu imkanımı öldürdü; dükkan kira gelirleriyle geziyordum, kandım onları sattım, 10 yıl önce isctr'ye yatırdım, aradaki devalüasyonlarla o zamanki 25kilo altınımı şuanda 2 kiloya düşürdü, hala da aldatmaya devam ediyor, maalesef onun bu kalleşliğinden kaçış yok! Hiçbir tasarrufa, sportmence yurtiçi yurtdışı gezginciliğe zerre tahammülü yok; varsa yoksa salgın katliam kıyamet pahasına 7/24 başkan peygamber poposu satmak.
    Demek istediğim, herikimiz de teknik hobiler fan'larıyız, ben ayrıca dünya gezginciliği heveslisiyim, velakin bu bilgilerimiz bana bu şansı tanımıyor, bırak kazancı, dünya vahiy tiyocu ibni-kahramanların düşmanlığını çekiyor. Sana ne yararı var?
    Siz de olası kazancınıza dünya gezginciliği sportmenliğine yönlendirme meyillisiyseniz, birlikte bitcoin, hisse yorumları isabetciliği paylaşımı yapabilir miyiz? Yoksa, müstakbel yükseliş öncesi otomatik robotların sistemdeki tüm stop-loss'ları kırması misali, bu sistemdeki mevcut tüm danışman ve uzman geçinenler de aslında birer otomatik robot kuklalığı mı yapmakta?

Teknik yorumlarınızın hayranıyım; haberleşebilirsek sevinirim!..

3. Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

4.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....
    Işılda ışılda küçük yıldız / Yakında ebediyyen ışığın sönecek.

Geçen cuma borsaların hafta sonu abartılı tepe şovundan sonra bu hafta heveslenip girme gafletinde bulunanlar, hafta başından bugüne kadar cezalandırılıp ezildiler (ISCTR 7.38'de 7.05'e, GARAN 10.83'den 10.31'e düştü).
    Vahiy-tiyocular ve yatırım danışmanları GARAN için kah 10.03'te, kah 10.27'de alım zamanı sinyali veriyorlar. Kimileri de tam 435TL olan altına uzun vadeli alım zamanı tavsiyesi sunuyor. Çoğu ise BİST-100 için 1560'dan 1200'lere düşüş başladı, tamamen altında kal uyarısı yapmakta. Bazı iyimser aptallar ise isyatirim.com.tr ve foreks.com.tr sayfasında yayımlanan tahminler gereği yakın gelecekte ISCTR 8.50, GARAN 12.50'ye yükselme gerilemesinde, al-tut öneriyor.
    Unutmayın, 2018 haziranında, ağustos büyük altın-döviz devalüasyon eşiğinde garanti bankası sümenaltından BİST-100 175B'e kadar tırmanacak tiyosu vermekteydi; ama amaç gözü yükseliş ışığından körelenlerin hemen önlerindeki devalüasyon uçurumuna yuvarlanmasını sağlamaktı; nitekim ben de yuvarlandım...

Hepimiz ölürken bizden maddi miras umanlara, kibirle tenezzülsüz nirvana veya ebedi cennet felahına nail oluyoruz yerine, "Keşke torunumun çocuğu olarak yeniden doğup, organ organizma ve şirk koşulabilir işgören organizasyonuna nail ve layık olabilsem" şeklinde farazayla çocuklarına tenezzüllü sağlıklı gezilebilir çalışılabilir bir dünya geleceği niyetini miras bırakabilseler, ve kendilerini de böylesi bir sportmen yaşama yeniden tenezzülle niyetlenebilseler; dünya geleceği para basan devletlerdeki ibni kahramanların salgın katliam kıyamet çözümsüzlüğü yerine geleceğin çocuklarına daha yaşanabilir biçimlendirilebilse!...

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...

5. Osmanlı yatırım danışmanı, GARAN için ta 1 hafta öncesinden bana 10.21'den sonra satış verdi, diğer müşterilerine 10.49'dan satış sonrası alım yapmamalarını tavsiye ettiğini belirtti ve 10.83'den tekrar 10.03'e kadar geri çekilecek dedi. Ben ona inanmadım, portföyümü isyatirim.com.tr'ye aktardım, aynı GARAN hissesini ortalama 10.65'den almayı danışmana sordum, fazla endişeli değilim, istersen gir, ancak gün içinde 10.27 derinliğe dalış olabilir dedi.
    Bugün seans bitiş itibarıyla GARAN 9.98'i görüp, 10.03'te kapandı. ISCTR ise azami 7.38'den 6.80'e geriledi. Müthiş zararlardayım; işyatirim danışmanım yakın gelecekte toparlanıp zararımın telafisi konusunda tutarlı yorum yapamıyor; çelişkili ve kararsız tutumu beni zarara soktu. Acaba tekrar Osmanlı'yı mı düşünsem tereddüdündeyim?!.. Bakalım pazartesi ve sonrası piyasalar n'olacak? İşyatırım danışmanı BİST-100'ün 1510'u kırarsa 1450'ye kadar sarkacağı görüşünde. İşbankası çalışanları bugüne kadar hep lehime alım-satım fikirleri sunuyorlardı; uygulamıyordum. İlk defa işbankasıyla danışman tavsiyeli çalışmaya karar verdim; pazartesinden itibaren hep zararlara battım. Fiili uygulamada dene gör, senin bahtına ne düşüreceklerini…

BİST-30 hisselerinden Şişecam ve KardemirD bu düşüşten, aksine yüksek performanslı artışla çıkan 2 endeks-30 hissesi.

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...

6. Demek istediğim, 2021 yılında BİST-100 önce 1500'lere, sonra 1750'lere çıkacak rivayeti ta 2018 ağustos devalüasyon öncesi rivayeten kurgulanmaktaydı. Benzer şekilde GARAN'ın önce 9.83'den 10.83'e çıkarılıp yaklaşık 1 hafta sonra tekrar enaz 10.03'lere çekilecek rivayeti kurgulanmakta ve danışmanlarca kerameten dillendirilmektedir; kayıtsız şartsız biat edersen yararlandırılırsın sanırsın, etmez forum sohbetlerine ve çoğulcu aleni görüşlere açılımlarsan, bu kurguların gerçekleştirilmesinin nice ölümcül salgın, savaş, zehir, virüs, suikast zımni niyet onaylarıyla kitlesel ve kişisel baskılandırıldığını tattırılırsın...

Şirk koşulmaz, organ organizma işgören organizasyonlu çoğulcu kainat yaşamına tenezzül etmez insanoğlu, ancak kukla yapılıp, kendine ve çevresine tenezzülsüz çürüttüğü lekeli zihnini ancak katliam kıyamet paklar bilinçaltıyla, sevdiğini iddia ettiği çocuklarını dünyaya salıp, kendini asla ve kat'a tekrar çocuğunun torunu olarak bu yaşama keşkeleme farzını gelecek yavrularından ve yaşayacakları çevreden mahrum bırakırlar, bir süre metazori güdümlü kerametci popo pazarlar, ve bir daha böylesi yaşama tenezzülsüz niyetle ebedi felah, evren aşkın nirvana rütbelenme şişkinliğiyle yere göğe sığamazlar; yavrularını ve yaşam çevrelerini ruhsuz, sezgisiz, refleksiz, biçare, geleceğin nice salgın katliam kıyametlerine gebe kaderlerler.

Para basan devletler, bu parayı isterlerse, organ organizma işgören organizasyonu alçakgönüllü niyetlendirecekleri geleceğin çocuklarına, 18 yaş üstü herkese, cinsiyet ve etnisite farkı gözetmeksizin, kariyerlerine uygun (kamuda ve özelde) iş güvencesi verebilir, iş yoksa şu taşı burdan şuraya sonra da tekrar ordan buraya taşıttırıp enazından asgari ücretini hakettirir, yada yarısını (enkısa sürede iş buluncaya değin) işsizlik maaşı olarak verebilir; iş isteyen tek kişiyi dahi istihdamsız perişan şikayetçi bırakırlarsa, iktidarın anayasa mahkemesince feshini yetkilendirir, ülkeleri alçakgönüllü işgören çalışma güvenceli cennete çevirebilirler.

Yada ilkokuldan başlayıp şirk koşulmaz ilah/ilahelik kalleş fırsatçılığını küçücük beyinlere marifetmişcesine nakşedip, kendine, diğerlerine ve çevresine uyumsuz, geçimsiz, had hudutsuz tenezzülsüzleri ancak ve mutlaka metazori ölümüne öldürümüne zombileştirerek dünyaya zehir salgın katliam saçıcı olarak bir süreliğine kuklalaştırıp istismar eder harcarlar...

7. Büyük borsa çöküşü eşikte; piyasaya çaktırmıyorlar, BİST-100 hala 1540-1560 gibi (%1-2 düşüş) gözükse de bankalar endeksi şimdiden %10'lar düşüşe geçti...
    Danışman hiç uyarmıyor, düşüşte günlük seans açılışında telafisel açığa satıştan hiç bahsetmiyor, arayıp sorduğumda, 1300'lere kadar düşüş tahmin ettiğini söylüyor; (bana ise vahiy-tiyocular 1100-1200 arası düşüş çıtlatıyorlar) sonrası belki toparlanır, sabret masalını okuyor...
    Dünyaya avrupadaki parlementer meclis sistemi yerine amerikadaki başkanlık yetmedi, şimdi de finans danışmanları finansal keramet dini kurma (finans peygamberi poposu satma) peşinde!.. Bilim ve çağdaş meslekler yetmedi, yetmiyor, ibni-kahramanlar gizli din peygamberliği poposu pazarlama derdinde. Başka türlü şirk koşulur abi-kardeş yada arkadaşca geçinelim dedin mi, senden buz gibi soğuyor, kurumları izin vermediği için isteksiz zoraki danışmanlığını sürdürüyor. Dünyanın müşterisinin paraları batıyor, bu ibni-kahraman hala "beni hiç dinlemiyorsun" diye bar bar poposunu yırtınıyor...
    Mhrs.gov.tr'den diş randevusu almaya çalıştım, vermedi; 182'yi aradım, kısaca devlet hastanelerinin hemen tüm servisleri kapalı, sadece acil servis ve ilaç veriliyor diyeceği yerde, yaşlı hastaları "beni hiç dinlemiyorsun" diye bar bar bağırarak azarlıyor...
    Artık tüm ibni-kahramanlar, kendilerini din-lemeyeni anında kafirliyor, katliam farz, ebedi nirvana kıyamet felahı temel amacımız diye, seninle 3 kelime bile konuşma arkadaşlığına tenezzül buyurmuyor...
    Yo, hayır arıyor; geçenlerde 2 defa arayınca dönüş yaptım, "hayırlı olsun sana, AR-GE grubumuz GARAN için uzun vadeli AL sinyali raporunu müşterilerimize iletmemizi söyledi, 11.50 - 12 olunca satarsın," diyor; tabii seviniyoruz. Henüz 15 dk geçmeden tekrar arıyor ve "AR-GE grubumuz yeniden çok derin araştırma yapmış ve GARAN için uzun vadeli SAT sinyali verdiğini söylüyorlar," diyor. Felsefe sembolik mantık, tümce çelişkilerini çözümleme analizi, bunun anlamının, "senin danışmanın , tavsiyecin, yol göstericin olmak istemiyorum, kendi başının çaresine bak" demekte olduğundan dem vurunca, yok öyle birşey, diyor; kendi çelişkisinin, ağzından çıkanın farkında değil. Başka danışmanlı yatırım şirketi arayışına gireceğim diyorum, "her yer aynı, nereye gitsen farketmez" diyor. Haklı...

8. Bazı pratik bilgiler:
    enpara.com her hesap açana ücretsiz aidatsız 6.000TL limitli kredi kartı veriyor, hesabınızda her an nakit kullanabileceğiniz 1000-3000 TL para tanımlı, enyüksek TL mevduat faizli, tüm eft'ler ücretsiz.
    Osmanlı Menkul hisse komisyonu %003.5 (onbinde 3.5).
    İşbankası hisse komisyonu onbinde 20. işyatirim.com.tr'de onbinde 8, ayrıca hesabınızda heran kullanabileceğiniz, koyduğunuz paranın 5 misli tanımlı kredi (yüzbin yatırmışsanız beşyüzbin kredi) hazır.
    I-phone telefonunuzun hot-spot'unu aktiflerseniz yakınınızdaki dizüstü bilgisayar yada diğer I-phone telefonlara şifreli WiFi yayın yapabiliyorsunuz.

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin... (https://github.com/mnihatyavas, https://mnihatyavas.wordpress.com/)

Sayfa 19/25 İlkİlk ... 91718192021 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •