Sayfa 208/444 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon
Arama sonucu : 3550 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. Hedef fiyatınız neden 31.8?
     Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    hedef fiyat 31.80 ise bunda beklemenin bir anlamı yok.zaten o fiyata yaklaşmış.bire 3 beklentisi olan o kadar hisse var ki say say bitmez.yüzde 20 için risk almam

2.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Hedef fiyatınız neden 31.8?
    hedef fiyat 31 verenlerin derhal tedaviye gitmeleri gerekir.hangi akılla bunu söylüyorlar.Yılsonu F/K sı 3 e inecek olan bir şirketin,bu fiyatlarda kalmasını iddia etmek akıllara ziyandır.benim beklentim en az 80 tl dir.hayal görebilirim.ama alkimde,servgyo da da hayal görmüştüm.herkes beni hayal görmekle alay ediyordu. ama ne garip ki fiyatlar gördüğüm hayalin 2 katını gördü

3. Borcun içinde yüzen şirketlere yatırım yapanlar gevrek gevrek cemtaş hantal kağıt alınmaz demiyorlarmı?içimden gülüyorum sen hiç kımıldama hep burda kal sadece büyümene karlılık artışına bu şekilde devam et tek bir söz demiyecem.

4. KAP: CEMTS [ ] ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Maddi Duran Varlık Alımı

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1031199
    Dosyalar:

Maddi Duran Varlık Alımı 2022-05-18
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 10.05.2022
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği Gayrimenkul
    Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü Bursa, Nilüfer, Badırga, 5526 m2, Bursa, Mudanya, Yörük Yenicesi 3970 m2
    Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi 17.11.2021
    Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı? Evet
    Toplam Alım Bedeli 3.570.000
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%) 0,18
    Alım Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) 3,54
    Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) 0,22
    Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) 1,75
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%) 0,24
    Alım Koşulları Peşin
    İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih 18.05.2022
    Alımın Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkileri Olumlu
    Karşı Taraf Gerçek Kişi
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır? Hayır (No)
    Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği -
    Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı -
    Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi Pazarlık Usulü
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi? Düzenlenmedi (Not Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni Pazarlık Usulü olması sebebiyle
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası -
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı -
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar -
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi -
    Açıklamalar
    Açıklama

Şirketimizin, ileriki yıllarda yapılması planlanan üretim faaliyetlerini arttırma amaçlı yatırımlarında kullanılmak üzere, büyüyen yapısının gerektirdiği fiziki mekan ihtiyaçlarına uygun olarak, Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Badırga Mahallesinde 5526 m2, 1.817.500 TL bedelle, Bursa ili, Mudanya ilçesi, Yörük Yenicesi Mahallesinde 3970 m2, 1.752.500 TL bedelle gayrimenkul satın alınmıştır. Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Badırga Mahallesi ve Bursa ili, Mudanya ilçesi, Yörük Yenicesi Mahallesinde son alınan gayrimenkul ile birlikte toplam alınan gayrimenkul miktarı 85.931,90 m2 'ye ve 55.004.459 TL değere ulaşmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    hedef fiyat 31 verenlerin derhal tedaviye gitmeleri gerekir.hangi akılla bunu söylüyorlar.Yılsonu F/K sı 3 e inecek olan bir şirketin,bu fiyatlarda kalmasını iddia etmek akıllara ziyandır.benim beklentim en az 80 tl dir.hayal görebilirim.ama alkimde,servgyo da da hayal görmüştüm.herkes beni hayal görmekle alay ediyordu. ama ne garip ki fiyatlar gördüğüm hayalin 2 katını gördü
    Bilançolar dolu dolu gelsin inşallah 🙂 80 hedef fiyatları onlarda verir birgün sayın 2020 .Maşallah bugünkü arsa alımlarıyla yaklaşık 86 dönüm yatırımlık arazi olmuş 🙂 52 yıllık firmaya bu sene yeni bir fabrika haberi yakışır aslında 🙂 tüm ortaklara hayırlı kazançlar dilerim .

6. Maşallahı var şuan şirketin

7.  Alıntı Originally Posted by esme Yazıyı Oku
    Sermayesi kadar kar eden şirketin yaklaşık fiyatı 10 lira civarında olması gerekir diye bir bilgim var, eğer yanlış değilse. Bu şirketin net karı, sermayesinin 4 katı oranında. o hesap doğru ise hissenin fiyatı 40 lira civarında olması gerekir. Bu durumda iskontolu işlem görüyor. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Şirket karı 4 çeyrek sonunda sermayenin 10 katına çıkabilir. Sermaye 100

8.  Alıntı Originally Posted by Mk6passat Yazıyı Oku
    Şirket karı 4 çeyrek sonunda sermayenin 10 katına çıkabilir. Sermaye 100
    10 katı değil en az 11 k yakın kar çıkacak.çünkü 2. çeyrekte 300 e yakın kar bekliyorum.kasadaki dövizılden 40 yurtdışı satışlardan 15 milyon artı kar yazacak.yılsonu kar rakamı yaklaşık 1.1 milyar civarında olur.2 yılda ben döviz artışı kapasite artşı derken 2xx lü rakamlar hayal değil.YTD

Sayfa 208/444 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •