Sayfa 226/443 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon
Arama sonucu : 3544 madde; 1,801 - 1,808 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

Bu puslu havada spek mal kapma derdinde ama bu bilanço potansiyel ile aşağı çekmek daha fazla mal kaybına yol açacaktır
    Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Günaydın ortaklar
    Bugün tepki vermesi gerekir
    32.500 33 arasına kadar
    Bu bilanço ile daha aşağı veremez diye düşünüyorum
    Asla yatırım tavsiyesi değildir
    Günaydın...
    Verirler ... verirler...
    Yeter ki istesinler...

Alıntı Originally Posted by Egetorik Yazıyı Oku
    Günaydın...
    Verirler ... verirler...
    Yeter ki istesinler...
    Şirket tarafından planlanan bakımların yapılması, çalışanların biriken yıllık izinlerinin kullandırılması ve mevcut pazarda yaşanan gelişmeler, Avrupa ve Türkiye Otomotiv ve Tedarik sanayiinin Ağustos ve Eylül ayında mutat duruşları nedeniyle 31 Ağustos- 7 Eylül tarihleri arasında Çelikhane Ünitesinde 7 iş günü, 5 Eylül - 10 Eylül tarihleri arasında Haddehane Ünitesinde 6 iş günü üretime ara verilecektir. Denge Çubuğu Ünitesi üretime devam edecektir. CEMTS hisseleri dün %2,21 düşüş kaydetmiştir.
    Ziraat yatırım bilgi sayfası
    Son cümleye dikkat
    Denge çubuğu üretimi devam ediyor
    Gözden kaçırmayın
    Ytd

Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Bu puslu havada spek mal kapma derdinde ama bu bilanço potansiyel ile aşağı çekmek daha fazla mal kaybına yol açacaktır
    Ytd
    Spek efendi güzel hareketler bunlar 33 u de gösterirsin artık
    Ytd

Denge çubuğu üretimi devam ediyor beyler
    Önemli bir cubuktur bu
    Ytd

6. Bugün bayağı azalttım CEMTS'ı. Dün gelen haberi önemli buluyorum zira zaten satışların yavaşlamasından ve marjların daralmasından korkuyordum. Her ne kadar çarpanlara bakınca ucuz olduğu bariz olsa da, satışlar $ bazında %10-20 arası düşebilir, brüt kar marjı da %25'ler seviyesine gelebilir. Bu olursa kâr da %30-40'lara varan düşüşler görebiliriz diye korktum. Şu anki çarpanlar ile yine de çok düşeceğini düşünmüyorum. Hatta düşmeyebilir bile ama yükseliş için hikaye pek yok gibi. Tek olumlu olabilecek konu; Avrupa gaz tedarik edemez ve sanayisi durursa üretim gaz tedarik edebilen Türkiye'ye kayabilir. Bu senaryo aşırı olumlu bir durum yaratır.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    Bugün bayağı azalttım CEMTS'ı. Dün gelen haberi önemli buluyorum zira zaten satışların yavaşlamasından ve marjların daralmasından korkuyordum. Her ne kadar çarpanlara bakınca ucuz olduğu bariz olsa da, satışlar $ bazında %10-20 arası düşebilir, brüt kar marjı da %25'ler seviyesine gelebilir. Bu olursa kâr da %30-40'lara varan düşüşler görebiliriz diye korktum. Şu anki çarpanlar ile yine de çok düşeceğini düşünmüyorum. Hatta düşmeyebilir bile ama yükseliş için hikaye pek yok gibi. Tek olumlu olabilecek konu; Avrupa gaz tedarik edemez ve sanayisi durursa üretim gaz tedarik edebilen Türkiye'ye kayabilir. Bu senaryo aşırı olumlu bir durum yaratır.
    Hayırlı olsun üstad
    Çok küçük yatrimci olduğu için aşağı çekmeye başladılar
    Ne zaman küçük yatırımcılar çıkarsa yükselir
    Ülkede adalet yok ne yazikki
    Şirkete güvenip alıyorsun kar yazmış da hisse aşağı geliyor
    Hisse zarar ediyor ky yoksa uçuyor
    30.300 dedstegi de dayanmazsa 24 lere kadar gelir
    Şimdi gelmez oraya diyen olabilir
    Ama borsa böyle bir yer.ne yazikki
    Ytd

8. Cemtaş tavan yaptıktan sonra baya düştü daha fazla endekste düşme olmazsa buralarda oyalanır gibi

Sayfa 226/443 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •