Sayfa 362/445 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412 ... SonSon
Arama sonucu : 3554 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Evet haber es geçilmiş maalesef, GES'in etkisini göreceğimiz 3. ve 4. çeyreklerden daha çok umutluyum şahsen ama bu çeyreğin de kötü gelmemesi gerekir, kurdan da biraz kar olacak.
    İlk çeyrek verilerine göre 186 milyon kur karı bekleniyormuş. Ben en iyi bilançonun bu dönem geleceğini düşünüyorum kurun etkisiyle. 3. ve 4. dönemlerde işçilik maliyetleri yüksek olacak maalesef. Enerjiden gelen rakam işçiliği kapatır mı bilemiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Şu endekste ve enflasyonist ortamda çok çektik inşallah sefasını da süreriz.

2.  Alıntı Originally Posted by Speedvem Yazıyı Oku
    İlk çeyrek verilerine göre 186 milyon kur karı bekleniyormuş. Ben en iyi bilançonun bu dönem geleceğini düşünüyorum kurun etkisiyle. 3. ve 4. dönemlerde işçilik maliyetleri yüksek olacak maalesef. Enerjiden gelen rakam işçiliği kapatır mı bilemiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Şu endekste ve enflasyonist ortamda çok çektik inşallah sefasını da süreriz.
    Parsn 125, Jants 150, Cemts 11 8bölünmemiş haliyle 55 TL) bir ara Parsn bundan gerideydi.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Parsn 125, Jants 150, Cemts 11 8bölünmemiş haliyle 55 TL) bir ara Parsn bundan gerideydi.
    Eregl bile tavan dayandı, sektöre hareket getirir belki.

4.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Eregl bile tavan dayandı, sektöre hareket getirir belki.
    Endeks gider gitmez sektör gider gitmez. Bu yol nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Speedvem Yazıyı Oku
    Endeks gider gitmez sektör gider gitmez. Bu yol nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum.
    Bizim zararımızı kapatıp 2023 başından bu yana üç kuruş kazandık dememiz için çok hızlanması lazım.

[IMG][/IMG]

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Bizim zararımızı kapatıp 2023 başından bu yana üç kuruş kazandık dememiz için çok hızlanması lazım.

[IMG][/IMG]
    Şuan sadece TL bazlı ekside olmadığımı düşünerek mutlu olmaya çalışıyorum. Başka her türlü senaryoda durum vahim 😞

7. Bu ne yahu %2.5 eksi GES'in maliyetini de bizden çıkaracak galiba, bilanço mu sorun, enerji maliyetindem kurtuluyor şirket, bundan iyi ne olabilir.

8. ODMD'nin temmuz ayı verilerine göre, otomobil pazarı bir yılda yüzde 109,4, hafif ticari araç pazarı ise yüzde 137,5 oranında büyüdü.
    Temmuz ayında otomobil ve hafif ticari araç pazarı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 115,4 artarak 112 bin 459 adet oldu.

Temmuz ayında otomobil satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 109,4 artarak 85 bin 916 adet olurken, hafif ticari araç pazarı yüzde 137,5 artarak 26 bin 543 adet oldu.
    Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 10 yıllık temmuz ayı ortalama satışlara göre ise yüzde 83,1 arttı.
    Otomobil pazarının 10 yıllık ortalama artışı yüzde 79,5, hafif ticari araç pazarının ise 10 yıllık ortalama artışı yüzde 95,7 oldu.

https://www.dunya.com/sektorler/otom...-haberi-700235

Dün %3 düşen hisse bugün hiç tepki bile vermiyor.
    Sektör iyi, GES faaliyete geçti, endeks iyi, bilanço ne gelecek bilinmez ama kur artışından olumlu ayrışması lazım.

Sayfa 362/445 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •