Sayfa 435/445 İlkİlk ... 335385425433434435436437 ... SonSon
Arama sonucu : 3553 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. Bize her yer şanzelize farketmez, 15 civarına gelse idi portföyün yarısını teslim edecektim.
    Şimdi aşağı salarsa 14 ten verdiklerimi geri alırım.

2.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Bilanço bugün gelebilir, hisse bu kadar can çektiğine göre pek hayırlı bir şey gelmeyecek gibi, ne gelirse gelsin kötüsünü satın almıştır herhalde, Aksa zarar açıkladı ve hisse artıda, o da satın almıştı en kötüyü, ne gelecekse gelsin, önümüzü görelim, kuruttular tahtayı.
    20 Şubat tarihinde yazmıştım bu mesajı, doğru tahmin etmişim, hatta bir ortak kötü gelmez demişti, kötü gelmiş bilanço, inceleme gereği duymadım ama sanırım enflasyon muhasebesinde kaynaklı bir durum.
    Şimdi normal bir hisse ve normal bir yönetim olsa kötüsü fiyata yansımıştır derdik tıpkı Aksa gibi, bilanço sonrası zıpladı 100 üstüne ama bizimki kötüsünü sattı, daha kötüsünü satmaya çalışmaz umarım, her şey beklenir, moralleri bozmakta üstlerine yok, hiç yüz güldürmezler.

Moral bozmaya gerek yok, 1 senedir zaten yüzümüz gülmedi, hakkımızda hayırlısı diyelim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Fiyat kazanç oranı 82 nasıl olur
    Bu hesapta bir yanlışlık yokmu

4. Her şeyi yapabilir i.t ve avaneleri milleti korkutup döker, sonra yanlış hesapladık der.

5. Maalesef doğru kabaca 82/500=0.164
    kapanış fiyatı 13.66/0.164 =yaklaşık 83

6. Onun için oyun planını rakibin hamlesine göre kurmak gerekir.
    Rakip belli şirket onun. Akrep nasıl tabiatının gereğini yapıyorsa, i.t i.t lığını yapacaktır.
    Bize düşen portföyün belirli kısımları ile al sat yapıp, yükseliş trendinde uygun görülen yerden malı sahibine iade edip bir müddet başka sulara yelken açmaktır.

7. Problem eski FK larla Enflasyon muhasebesindeki FK ları kıyaslıyor olmamız artık farklı değerlendirmek lazım gibi

8. Benim anladığımı şöyle örneklendireyim 500 sermayeli bir şirket olsun 2022 de 700 kar yapsın 2023 de 510 kar yapsın.Enflasyon muhasebesinde çarpıcı olması için 2023 enf oranını % 100 kabul edelim bu durumda 2022 de reel karı 200 iken 2023 de 10 olacak.Sanki kar önceki yıla göre % 95 azalmış gibi görünecek benim anladığım bu. Tabiki anlatımım kabaca yanlışım varsa düzeltilirse sevinirim

Sayfa 435/445 İlkİlk ... 335385425433434435436437 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •