Sayfa 438/445 İlkİlk ... 338388428436437438439440 ... SonSon
Arama sonucu : 3553 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1.  Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Benim anladığım, kasada parası olan şirketlerde enflasyon muhasebesinde paran şu kadar eridi diye fiktif bir negatif kar maddesi çıkıyor. Borçlu şirketlerde de borcun azaldı diye artı bir kısım çıkıyordur sanırım. Bu durumda F/K lar epey yanlış bir gösterge oluyor, iyi analiz edilmeli F/K lar. FD / Satışlar , FD/FAVÖK daha çok bakılması gerek sanırım bu durumda. Bir de borçluluk durumlarına bakmak gerek temel analiz yapmak için .
    En doğrusu nakit akım tablosuna bakmakmış. Orası enflasyon muhasebesinden etkilenmiyor

2. 0.135 tl kar payı dağıtacak.
    Sermaye 500.000.000.tl

500000000×0.135=67500000 tl

2023 yıl sonu karı=82637530 tl

Dağıtılacak temettü/ yıl sonu karına orani=
    67.500.000/82.637.530=0.816

Karının %82 si ni temettü dağıtıyor öylemi!?

Demekki görünen kar başka perde arkası başka.

Yerse;)

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by derinlik Yazıyı Oku
    arkadaşlar bilançonun tam olarak saat kaçta bist'e atıldığını bilen varmı ?,aracı kurumumla bir anlaşmazlığa düştükte bu yüzden..

KAP: CEMTS [ ] ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1254061
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8dfa6c2c6332a4

01.03.2024 Saat 18:55
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Tabandan alanların kemiklerini kırmadan bırakmaz, gıdım yükseltmez, yazıklar olsun tahtadan para kazanma arzusuna, haram olsun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. Yatırımcıda kemiklerini kızdırmamayi ögrenmeli.Sorsan hepsi aracına evine ve kendine sigorta yaptırmıştır.Hissesinede yaptırsın.Portfoyünün yarısını altın veya dövizde tutmuş olsa Çemtaş mis gibi alim fırsatı vermiş durumda şu an.

Altın çamura düşse değerini kaybedermi?Tenekeyi parlatsan çeyrek altın edermi?

6. Üçüncü tabanı da yaptırmazsan adam değilsin, batık masa sandalye şirketi olsa bunu yapmazdı, ondan betersiniz, bu yapılan işlemlerin incelenmesi lazım.

7. Pazartesi %9.96 eksi
    Salı %7.40 eksi
    Çarşamba %3.69 eksi
    Perşembe %1.5 artı

Kim bilir kaç zamandır bunun hazırlığını yapmıştır, şimdi de baskı kurarak dipten sökülün malları diye kıvratacak, hep aynı taktikle yatırımcı bırakmayacak.
    Kepenkleri kapatırsalar ortaklık biter ancak, etme bulma dünyası, vardır bir günahımız ki buna bulaşmış ve çıkamıyorum, daha doğrusu çıkmıyorum.

8. Hocam ne güzel bak gap ler kapanacak.Ortalama düşürme fırsatı.
     Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Pazartesi %9.96 eksi
    Salı %7.40 eksi
    Çarşamba %3.69 eksi
    Perşembe %1.5 artı

Kim bilir kaç zamandır bunun hazırlığını yapmıştır, şimdi de baskı kurarak dipten sökülün malları diye kıvratacak, hep aynı taktikle yatırımcı bırakmayacak.
    Kepenkleri kapatırsalar ortaklık biter ancak, etme bulma dünyası, vardır bir günahımız ki buna bulaşmış ve çıkamıyorum, daha doğrusu çıkmıyorum.

Sayfa 438/445 İlkİlk ... 338388428436437438439440 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •