Sayfa 54/443 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 3538 madde; 425 - 432 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. sayın bawer kesinlikle o niyetle yazmadım sıkıntı şu 100 bin adetlerden 300- 400 bin adete denge çubuğu üretimini arttıracaksın mali anlamda hemen hemen hiç bir sıkıntın olmayacak türkiye nin ilk arge lab. olacak (bizim bilmediğimiz farklı ürünler üreteceksin) ama gel gör ki şeffaf olmadığın sürece sizin dediğiniz gibi 1-2 lira aşağı yukarı yapıp çorba parasını çıkaracaksın sayın ciğerci nin kardeşimin de dediği gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by aydın9 Yazıyı Oku
    sayın bawer kesinlikle o niyetle yazmadım sıkıntı şu 100 bin adetlerden 300- 400 bin adete denge çubuğu üretimini arttıracaksın mali anlamda hemen hemen hiç bir sıkıntın olmayacak türkiye nin ilk arge lab. olacak (bizim bilmediğimiz farklı ürünler üreteceksin) ama gel gör ki şeffaf olmadığın sürece sizin dediğiniz gibi 1-2 lira aşağı yukarı yapıp çorba parasını çıkaracaksın sayın ciğerci nin kardeşimin de dediği gibi.

Mercedes ve Man gibi dünya markaları bunlara güvenip denge çubuğu üretimlerini tümden onlara bıraktığı için şahsen biraz rahatım bu konuda.
    Hissede dediğiniz gibi ciddi yatırmcılar henüz yok gibi ama böyle şirketlere girmek isteyenler de vardır mutlaka, biraz zamana bırakmak lazım.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Uyuz eşşek bu ya. Parsn bile tavan oldu.

4. Dün de Parsn tavan olmuştu, bizimki hala karar veremedi 8 üstüne atsam atmasam mı diye.
    Uzun zamandır sağlam bir hareket yaptırmadılar, umudumuz yine birilerin gelip tahatayı taşaması.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    KARŞIYAKA
    Gönderi
    885
    Bir çok şirket tahtası 124 bin endekste gördüğü seviyeleri 108 binde gördü.

Ama bu CEMTS kabız tahta kardeşim...Adamların Endekse dayalı kotası var.

Endeksi bir türlü yenemiyor...9,80 ni gördüğü zamanda böyle yaptı.

Endeks tepe yapmış bu kabız sıktıkça sıktı o zaman...

Baktılar tahtalar şişti, Endekste yumurta dübüre geldi zorla 9,80 anlık gördü.

Ondan sonra Endeksle beraber aylardır paso aşağıya bastılar...

Bu tahtada daha öncede söyledim, spek denen muhterem bu tahtada Yoook.

Tahta tamamen patron ''Taşeronu'' Tarafından yönetiliyor...

Spekler tahtalarda patron bilgisi dahilinde belli bir kısım mal edinilmesine göz yumulur.

Patrondan habersiz kimsenin götü yemez tahtada hareket etmeye...

Bu tahtada öyle bir sırtı kalın yok...Olsaydı takır takır yukarı yürürdü...

Çünkü spek denilen muhteremin parası kıymetlidir...

Koyduğunun kat ve kat fazlasını kazanmayı düşünürler ve hayal ederler...

O parasını katlarken tahtayı taşır, Patronunda şirketi çok değerlenir...

İşte bu tahtada ne öyle para kazanmayı düşünen bir spek,

Nede spek üzerinden şirketinin değerini arttırmayı düşünen bir Patron var...

Böyle kabız, iki, üç kademe yukarıya yapmayı kendisine sorun yapan,

Kıl'latan Yürümeyen bir tahta CEMTS.

Onun için tamamen patronun tekelinde...

Kimse gelip'de sıfırdan bu tahtayı yukarıya taşıma riskini alacağını sanmıyorum.

YTD...

6. Bu kadar bekleyişten sonra direnci geçmesine rağmen 8 üstünde kalmasına bile izin vermediler.
    Bu baskıyla ne amaçlanmaktadır, Mercedesçilerin ziyaretine kadar ne koparırsak hesabı mıdır anlamadım.
    Endeksdeki bunca ralliye rağmen hİç uzun yeşil bar görmek nasip olmadı bize.

7. Dün diğer hissesi Agyo'yu uçurmuştu patron efendi, şimdi Bucim'i gıdıklıyor henüz buna zaman bulamadı, 8 üstüne atsa rahatlar.

8.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Dün diğer hissesi Agyo'yu uçurmuştu patron efendi, şimdi Bucim'i gıdıklıyor henüz buna zaman bulamadı, 8 üstüne atsa rahatlar.
    o da rahatlar biz de, zira aylar önce 8.23'ten giriş yapmıştım bu hisseye.. virüs öncesi başlamıştı düşüşe, diğer tüm hisselerden daha hızlı ve hacimli düştü, virüs sonrası endeks çıkarken de diğer kağıtlardan negatif ayrıştı, bir ileri iki geri.. ne bıktırmaymış arkadaş pehh..yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 54/443 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •