Sayfa 64/443 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 3540 madde; 505 - 512 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    KARŞIYAKA
    Gönderi
    885
     Alıntı Originally Posted by magurus Yazıyı Oku
    Bu şirketin sahibinin tahtadan para kazanayım derdi yok...

Dışarıda malı'da yok...tahtasının nereye gidip, geldiğinin'de bir önemi yok.

Yaaa borçsuz bir şirket, gelirleri'de güzel, otomobil denge çubuğu yapıyor,

Diye tahtaya atlayanları limon gibi sıkıyor, insanların dengesini bozuyor.

YKSLN...Yükselen çelik...1,5 ay önce 7,30 larda dolaşıyordu...

Cemts da aynı fiyattaydı, çenç edeyim dedim kıyamadım...

Yksln ŞİMDİ 10,23 TAVAN...Bu zibidi 8,22 lerde tırmalıyor...

yksln kim?? Cemts kim...??ama yürüyen tahta yürüyor kardeşler...

Yok Alamanlar gelecekmiş, yok Fransızlar ona buna bakmıyor yürüyen tahta.

Bu şirketin sahibi yaptığı işten para kazanıyor, tahtası umurunda değil...

Endeks 125 bin olunca bu zibidi 9,50 olur...daha ötesi yok.

Kabız'la uğraşmayacaksın...

YTD...

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    115 bini geçen endeksde bu lanet niye ekside hala fikri olan var mı acaba.

Sayın; baver...

Bu kansızın gidişatı aynen yukarıda daha önceden yazdığım gibi olur...

Aksi olmaz...124 bin endekste sidik zoruyla 9,50 yi görüp geri döneriz.

Bunun barutu bu kadar...

YTD...

2.  Alıntı Originally Posted by magurus Yazıyı Oku
    Sayın; baver...

Bu kansızın gidişatı aynen yukarıda daha önceden yazdığım gibi olur...

Aksi olmaz...124 bin endekste sidik zoruyla 9,50 yi görüp geri döneriz.

Bunun barutu bu kadar...

YTD...

Durum onu gösteriyor maalesef, Mercedesçilerin ziyareti ve üretim kararı kaldı elimizde, ama bu endeksde hisseyi kırmızıda tutan patrondan umuudumu kestim şahsen.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Cemtaş neden çıkmayıp bir de düşüyor?

Bugünlerde borsanın çıkmasının ana nedenleri hem yurtdışının bizim borsamızın da çıkmasına olanak vermesi ve hem de çok düşük faizler nedeniyle borsaya yeni küçük yatırımcılar gelmesidir bana göre.Öyle ya, yeni giren ky'lerin çoğu muhtemelen gerçek anlamda bilanço okumayı da bilmiyor olabilirler.
    Şimdi Cemtaş neden çıkmayıp bir de düşüyor diye kızıp duran kardeşlerime şunu söylemek isterim; geçen yıl Cemtaş'ın 9.80 fiyatını anımsayarak "neden orayı delip geçmiyor" diye düşünmek doğru değildir. İlk 3 ayda sadece 15 milyon kar etmiş ve de ikinci üç ayda bu karı bile edememesi kuvvetle muhtemel senedin şimdilik daha fazla çıkmasını beklemek pek de gerçekçi gelmiyor bana.Senet yukarı hareketlense de spekin mal basma hareketi anlamında olacağı açık.
    Evet,ekonomilerde hareketlenme var ama herşeyin birden iyiye dönmesi de gerçekçi değil.Yani bu durumda Cemtaş'a düşük kaldı diyemeyiz.Cemtaş diğer birçok senetler gibi spekülatif değil,ağır ağabey ve hem bilanço ve hem de olumlu beklentileri hesaba katıyor.
    Elimde az miktar var ve almak için borsanın özellikle 6 aylık denetimli bilançolardan sonra yaşayabileceği düşüş hareketini bekliyorum.Zira çoğu şirketlerin 6 aylıklarının çok acıklı geleceğini düşünenlerdenim.

4.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Cemtaş neden çıkmayıp bir de düşüyor?

Bugünlerde borsanın çıkmasının ana nedenleri hem yurtdışının bizim borsamızın da çıkmasına olanak vermesi ve hem de çok düşük faizler nedeniyle borsaya yeni küçük yatırımcılar gelmesidir bana göre.Öyle ya, yeni giren ky'lerin çoğu muhtemelen gerçek anlamda bilanço okumayı da bilmiyor olabilirler.
    Şimdi Cemtaş neden çıkmayıp bir de düşüyor diye kızıp duran kardeşlerime şunu söylemek isterim; geçen yıl Cemtaş'ın 9.80 fiyatını anımsayarak "neden orayı delip geçmiyor" diye düşünmek doğru değildir. İlk 3 ayda sadece 15 milyon kar etmiş ve de ikinci üç ayda bu karı bile edememesi kuvvetle muhtemel senedin şimdilik daha fazla çıkmasını beklemek pek de gerçekçi gelmiyor bana.Senet yukarı hareketlense de spekin mal basma hareketi anlamında olacağı açık.
    Evet,ekonomilerde hareketlenme var ama herşeyin birden iyiye dönmesi de gerçekçi değil.Yani bu durumda Cemtaş'a düşük kaldı diyemeyiz.Cemtaş diğer birçok senetler gibi spekülatif değil,ağır ağabey ve hem bilanço ve hem de olumlu beklentileri hesaba katıyor.
    Elimde az miktar var ve almak için borsanın özellikle 6 aylık denetimli bilançolardan sonra yaşayabileceği düşüş hareketini bekliyorum.Zira çoğu şirketlerin 6 aylıklarının çok acıklı geleceğini düşünenlerdenim.
    Parayı pulu bir tarafa bırakalım sağlığınız iyileşti mi sn. Behzat.
    Tedaviden sonra bazı bıkıntılarınız vardı bildiğim kadarıyla, tekrar geçmiş olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Parayı pulu bir tarafa bırakalım sağlığınız iyileşti mi sn. Behzat.
    Tedaviden sonra bazı bıkıntılarınız vardı bildiğim kadarıyla, tekrar geçmiş olsun.
    Çok teşekkür ederim çok değerli bawer. Sağolun. Ben ve eşim kurtardık.Ancak,ABD de yasaklanan Pl**uenil ticari isimli hidroksi klrorokin'in yan etkilerinden birisi olan kas zayıflığı sebebiyle bel kaz ağrılarımız hala etkili şekilde devam ediyor.Reçetesinde de "aylar sürer" diye yazıyor.
    Tekrar teşekkür eder,Sağlıklar dilerim,Selam ve sevgilerimle...

6.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim çok değerli bawer. Sağolun. Ben ve eşim kurtardık.Ancak,ABD de yasaklanan Pl**uenil ticari isimli hidroksi klrorokin'in yan etkilerinden birisi olan kas zayıflığı sebebiyle bel kaz ağrılarımız hala etkili şekilde devam ediyor.Reçetesinde de "aylar sürer" diye yazıyor.
    Onu da atlatırsınız inşallah, eşinizle sağlıklar dilerim.
    Nefes alıp verdiğimiz sürece şükretmemiz lazım gerçekten, gerisi hikaye.

7.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun Üstadım. Kas zayıflığına çare olarak bitkisel yöntemleri denemenizi öneririm. Ben Bitkisel çözümlerle uğraşıyorum. Naturalis firmasının distribitörüyüm. 66 adet hastamla ilgileniyorum. Kanser olan 6 tanesi de çok şükür iyileştiler. Diğerlerinde kas kemik erimesi, iltihaplı eklem romaztizması, kalp-damar, koah, akciğer, karaciğer vb rahatsızlıklar vardı. Çok şükür hepsi de iyileştiler. Arzu ederseniz arayın görüşelim yardımcı olurum numaramı buraya yazıyorum tercih sizindir.05053526252
    YAZDIKLARIM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR.

8. 4 kez 8.50 lerden döndü, demekki orayı geçmeden rahat yok, endeksin bunca rallisine rağmen geçimiyor, geçirtilmiyor.

Sayfa 64/443 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •